Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Nápad zařadit sexuální výchovu do učebních osnov desetiletých dětí mi nepřipadá zcela v souladu se zdravým rozumem. Will Hayes to vidí stejně, ale při vydírání slovem "penis", které jeho dcera Maya vykřikuje na veřejnosti, svolí k tomu, aby jí povyprávěl o svých láskách. To je celkem fajn, takže si můžeme zahádat, která že je ta vyvolená? Nabídka je reprezentativní a zároveň je to celkem sympatická hříčka o jednom životě, jehož majitel obdržel při ztrátě svých životních jistot pár slušných podpásovek. Mne to tedy pobavilo a odložilo to můj očekávaný odchod do celibátu.(26.1.2016)

Všetci kritici stále plačú, v akej kríze sa nachádza súčasná americká romantická komédia. Asi majú pravdu, lenže keď už tento žáner, tak si vyberám veľmi pečlivo a väčšinou nie som sklamaný. Brooksov film je na dnešnú dobu originálny, nepôsobí vykonštruovane a plagiátorsky. Reynolds sa do takýchto úloh hodí oveľa viac, ako keď sa pred kamerou pitvorí. Táto láska pôsobí na plátne osudovo.(1.6.2012)

Ja a romantika... fuuu... nooo Ryan Reynolds je tak sladký... áach... má byť dĺžeň na prvom a alebo na tom druhom?! a ktorá paní je maminka malej slečny... ju ju... ja ja... ehm, ehm. hej, no masaker... v prvom rade toto nie je o citoslovciach, opakujem nie je! Toto je také to milé, sladké prevedenie, kde samozrejme ako inak jeee šťastný koniec a kto za tým všetkým stojí..? eee, odporúčam pozrieť mladým ale aj starším slečnám, ale aj chlapcom a chlapom... v podstate všetkým, pretože "určite, možno" 6/10(19.9.2009)

Ať žije chlápek s toaleťákem !!!... Tohle je přesně ten typ romantických komedií, které mi sedí. Nikdo mne nezatěžuje informacemi ,,ona ho má ráda a on ji ne“, místo toho poslouchám příjemné dialogy a romantická linie mi je předkládána nevtíravě a postupně. Sympatičtí (mladí) hrdinové v příběhu o několika zlomených srdcích, dětské zvídavosti (zvědavosti), politické kampani a hlavně HLEDÁNÍ PRAVÉ LÁSKY. Příběh se šťastným koncem, který možná ocení více ti starší, co chtějí (nebo musí) o životě také přemýšlet a už se nemusí stydět za nějakou slzičku dojetí. Naposledy jsem měl takto dobrý pocit , když jsem se ocitl V dobré společnosti.(6.9.2008)

V současné době máme možnost si vybrat z dvou typů "Romantických komedií". Můžeme jít na pitomý film pro normální a pitomé ženy, jenž v nás (tedy mužích) bude vzbuzovat pocity trapnosti a nechutě k televizi (kdo by na to chodil do kina!) na níž tu hrůzu sledujeme. Můžeme jít také na psychologické drama, jenž se pouze jako žánrovka tváří, ale žánrovkou není, poněvadž postrádá onu romantičnost a komediálně patří do úplně jiné sorty. Určitě, možná se nedá zařadit ani do jednoho sektoru. Tvůrci se totiž díky bohu nepokouší získat divákovy slzy, nepokouší se dojmout za každou cenu a tak faktor "romantický" slouží pouze na nalákání ženské populace a (bohužel) odlákání té mužské. Vesměs se jedná o nápaditou (ne originální, How I Met Your Mother tu bylo dávno předtím) komedii s maximálně sympatickými postavami, barvitým příběhem a neočekávaně očekávaným koncem.(3.4.2009)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)

• - Většina barových scén byla natočena v baru Jake's Dilemma na ulici 81. a Amsterdam. (žvanimírek)