Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Byl jsem navážkách jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky. Dám 4, protože příběh (vyprávení) šlape výborně. Je to taková hádanka, kdy dcera postupně zjišťuje informace o své matce, které výpráví její otec. Má na výběr ze tří možností. Všechny tři možnosti (ženy) jsou herecky příjemné. Stejně tak jako hlavní postava otce a samozřejmě i dcera samotná. Mohl bych říct, že je to typický americký romanťák, ale neřeknu. Tenhle film má něco navíc. Jen víc takových filmů. Hodnocení: 75%(1.7.2008)

Scénář: Adam Brooks .. Chlap. Dítě. Tři ženy a jedna kniha. __ Nemám vážnějších výhrad. Odrostlejší romantika dle nejlepšího scénáře, jaký Adam Brooks napsal. Ani ta politika mi nevadila, právě naopak, přišlo mi to vhodně použité (vždyť kolik mladých Američanů právě tímhle žije?). Zřejmě si toho byl i sám vědom, protože se po letité pauze opět chopil i režijní taktovky. Na této pozici si vedl taktéž dobře a vytasil i několik příjemných režijních nápadů a celkově si jako vypravěč vede netradičně, bez vážnějších zádrhelů. Co se vyvedlo, je herecké obsazení - dívčiny jsou všechny sladké - a to, že Abigail Breslin umí jsem již věděl, zato Isla Fisher skutečně uhranula (kde koho, žeáno:-)). Co do dojetí nebo vtipných vsuvek snímek třeba na P.S., I love You nakonec nemá, ale duši přesto vlídně pohladí. Zvláště pokud, určitě, možná... 75%.(26.8.2008)

Naozaj som si myslel, že romanticky pôjde len o ďalší žánrový prírastok do tejto tradičnej rodiny, no čím príbeh postupoval, tým sa mi nenápadne dostával pod kožu. A pokiaľ som si na začiatku nahováral, že ma nedokáže strhnúť, či rozcítiť, v závere som pociťoval niečo úplne iné. Reynolds nenápadne nevtieravý a Isla Fisher, skvostne milá voľba. Nemôžem nič, len pritakať a odporučiť. 80%.(25.1.2009)

Průměrná romantická komedie, kterých stále vzniká dosti, ale které nedokáží nijak důkladně vyniknout. U mě byla jediná výjimka a to byla Láska nebeská, která svým suše britským humorem pobavit rozhodně dokázala, ale komedie takovéhoto typu rozhodně nikam nespějí, alespoň u mě ne. Jediné čím se dokáží honosit jsou herecké výkony. Ty jsou vždy vcelku slušné, ale že bych se u tohoto filmu nějak smál, nebo se aspoň bavil citově vydřený až na dno, to ani moc ne.(26.8.2008)

Od začátku jsem fandila "Kopírce" April, takže jsem na konci byla celkem spokojená.. Moc se mi líbil retrospektivní způsob vypravování děje a ten pološťastný konec (všichni jsme přeci čekali, že rozvod bude zrušen a rodina se dá opět dohromady). Ryan Reynolds byl jako Will sympaťák a "Maya" Abigail Breslin svou dětskou roli taky zvládla s přehledem:)(30.10.2011)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)

• - Roli Emily měla původně hrát Rachel Weisz, která si ve filmu nakonec zahrála roli Summer Hartley. (žvanimírek)