Určitě, možná

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

• rikitiki

Natahovaná historka o nepříliš zajímavých milostných vztazích mě otravovala. Prachbídné herecké výkony. A zase se tu vyskytuje protivně přemoudřelé děcko. KOUSEK DĚJE Konec byl nesmyslný! Copak by malá holčička, nešťastná z právě probíhajícího rozvodu rodičů, hnala otce do náruče jiné ženy? Zřejmě pochopila, že srdci se nedá poručit. Na dítě - slušný výkon. Ale ve filmu je to nevěrohodná konina. /2. 1. 13./(2.1.2013)

Po krátké pauze po P.S. I love you zase jedna lehce dojímající romantická komedie. Konečně se Ryan Reynolds strefil do žánru, který dokáže chytit za srdce. Na plném hodnocení však ztrácí první část - cca 45 minut, které jsou hodně upovídané a divák občas ztrácí přehled a poněkud se nudí. Co však divák nedostane v první části, to je mu vynahrazeno v druhé polovině dvojnásob. Poměrně originálně působí spojení vyprávění příběhu malé dceři a reality, stejně jako fakt ,že malé dítě dokáže v onom příběhu vidět mnohem víc, než jeho táta. Velmi slušných 75%.(5.7.2008)

Kýčovité, přeslazené, růžové až na půdu. JENŽE! Pak to přijde, z čistého nebe, když to člověk potřebuje a ani o tom sám neví! Jednoduše jsem zmáčknul "play" a byl na měkko od začátku do konce. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl něco tak hrozivě dojemného. Díky bohu to ale funguje, a vedle zadržovaných slziček (fuck!) jsem se dočkal i dravého napětí, roztomilých komediálních prvků a zručné technické stránky. Nemám co vytknout: Poslední Křížová výprava v mé TOP 10 se ještě teď třese, Indy málem přišel o koule!(17.8.2010)

Z mého pohledu se jedná o naprosto obyčejnou a tuctovou romantickou komedii, jakých se točí velké množství, a u které nepředpokládám, že by mi vydržela v hlavě déle než pár týdnů. Je to dáno až příliš klišovitým příběhem a až příliš tuctovým lookem celého filmu. Zkrátka není tu nic navíc, nic kvůli čemu bych měl tento film vyzdvihovat do hvězdných výšin, nic, kvůli čemu bych si na něj měl za rok vzpomenout, nic, co by mě výrazně zaujalo, prostě nic zde nevybočuje z řady jiných romantických komedií, dokonce mám pocit, že jsem se ani jednou nezasmál, a mě přitom není příliš těžké rozesmát. Ale abych filmu nekřivdil, nejednalo se ani o žádnou hrůzu, dalo se to zhlédnout aniž bych se začal nudit, dějově to bylo zajímavé, herecké výkony vyrovnané, zkrátka typicky průměrná romantická komedie, jakých jsem za svůj život viděl a uvidím ještě hodně. Já rozhodně nemám nad čím váhat, svůj účel film splnil a dokázal mě na necelé dvě hodinky zabavit a zaujmout, aniž by to byl ztracený čas, ale zároveň nenabídl nic nadprůměrného, a z toho důvodu volím průměrné hodnocení v podobě tří hvězd.(13.6.2011)

Velmi pohodová svěží romantická komedie, která mi značně zlepšila náladu. Ryan Reynolds je sympaťák, Abigail Breslin je roztomilá a Rachel Weisz umí potěšit nejen svým vzhledem ale i herectvím. Pěkný styl vyprávění, skvělá hudba.. zkrátka film podle mého gusta, na jehož druhou projekci jsem se těšil už v polovině filmu. Jsem rád, že Amerika umí pobavit diváka i něčím jiným, než slátaninou o bandě pubertálnách trapných imbecilů s jediným cílem... 80%(16.4.2011)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)

• - Roli Emily měla původně hrát Rachel Weisz, která si ve filmu nakonec zahrála roli Summer Hartley. (žvanimírek)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)