Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Tenhle film mě hodně potěšil. Konečně se po dlouhé době objevila čistokrevná romance, která je opravdu vtipná, a to i bez použití humoru točícího se okolo tělesných výměšků a sexuálních trapasů, jak je tomu dnes zvykem. Určitě, možná působí příjemně staromilsky a spíše než na všechny ty Prcičky a další teen romantické komedie si při jeho sledování vzpomenete na starší klasiku, například filmy s Audrey Hepburn. On je totiž tenhle film spíše romance okořeněná humorem než komedie s tunou vtipů nalepených na odlehčené romantické lince, což ale neznamená, že je tu o humor nouze. Nebudete se sice lámat smíchy, zato se po celou dobu budete smát jako malé dítě, co zrovna poslouchá jednu sakra zábavnou historku a nemůže se dočkat, až zjistí, jak to všechno nakonec dopadne. A věřte mi, že tenhle film není tak předvídatelný, jako spousta jiných romancí a to hlavně díky zajímavě vystavěné naraci typu "vypravěčova hra s divákem/posluchačem".(21.6.2008)

Taký trošku iný sladký príbeh o tom, ako je rodina dôležitá a ako všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Navyše s peknými babami, strávitelným Ryanom a nie príliž otravnou Breslin. Ani "nekomediálna" stopáž tomu príliž neuškodila. Romantická jednohubka na sobotný večer, u ktorej sa nebudú nudiť ani páni.(5.1.2011)

Netradičně pojatý příběh a ne až tolik přeslazený romantikou. Je to celkem zábavné a hlavně hravé. Styl jakým je vyprávění pojato se mi rozhodně líbil. Přestože si hlavní hrdina vyprávěním pohrává se svou dcerkou, tak si tím přímo pohrává i s divákem, který je a tom podobně jako ona a tipuje si kdo že bude nakonec jeho manželkou. Podle mě to nakonec byla ta nejméně pravděpodobná varianta. Ryan Reynolds má tyto role dosti v oblibě a je v nich hodně sebejistý, hraje uvěřitelně. Takže se mi opět líbil. Elizabeth Banks se mi příliš nelíbila její postava na mě působila trochu moc povrchně. Nejen charakterově, ale i zahraná. Rachel Weisz si svou mrchu co si života ráda užívá docela užila a smlasla si na té roli, ta se mi líbila. A Isla Fisher je pro mě neokoukanou tváří, která mě zase tolik neoslovila. Navíc její postava byla dosti ujetá, ale rutinně zahraná. No a Abigail Breslin jako dětská herečka dokonalá. Jsem zvědav jak překlene dospívání, zda se bude filmům věnovat i pak. Určitě má slušný potenciál a její dětské role jsou plné života a bezprostřednosti, stejně jako v tomto filmu. Slušně jsem se u tohoto filmu bavil, ale nebyla to zase šílená jízda ani emoční cloumák, tak výš nemohu jít.8/10(31.12.2012)

Herecké obsadenie je fajn, rozvíjajúci sa príbeh rozhodne zaujme, ale niečo tomu chýba. Tie postavy skratka by potrebovali viac vážnosti. Teda skôr by som povedal, že v podstate k žiadnej postavy si neurobíte žiadny hlbší vzťah. Ryan Reynolds v celom filme blúdi od jednej k druhej a od druhej k tretej, ale miestami neviete či mu fandíte alebo nie. Príde mi to trošku dosť nevyvážené a chcelo by to aj trošku svižnejšie tempo. No s celkového hľadiska rozhodne dobrý film. 80% - 4*(15.4.2012)

Průměrná romantická komedie, kterých stále vzniká dosti, ale které nedokáží nijak důkladně vyniknout. U mě byla jediná výjimka a to byla Láska nebeská, která svým suše britským humorem pobavit rozhodně dokázala, ale komedie takovéhoto typu rozhodně nikam nespějí, alespoň u mě ne. Jediné čím se dokáží honosit jsou herecké výkony. Ty jsou vždy vcelku slušné, ale že bych se u tohoto filmu nějak smál, nebo se aspoň bavil citově vydřený až na dno, to ani moc ne.(26.8.2008)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)

• - Většina barových scén byla natočena v baru Jake's Dilemma na ulici 81. a Amsterdam. (žvanimírek)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)