Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Taká príjemná romantická jednohubka, ktorá síce neoslní, ale ani neurazí. Za najväčší klad považujem celkom zaujímavú a netradičnú skladbu deja, pri ktorej ide o akýsi príbeh v príbehu, čo zase v romantickom žánri nie je až tak časté. A malú Abigail Breslin mám celkom rád, škoda, že ako malé dievča nemala viac filmov, pretože teraz v dospelosti sa mi už tak nepáči. S jej dospelosťou odišlo všetko to jej detské čaro a roztomilosť a jej súčasné filmy sa len zriedka dostanú aspoň do priemeru. Inak škoda, že sa snímok nevyhol typickému americkému pátosu, hlavne ku koncu. No našťastie to nebolo nič prehnané, takže sa to dalo zniesť. Lepší priemer. 65/100(11.3.2018)

To čo robí z tohoto filmu tak úžasné dielo, je vyzrelosť. Človek musí veľa prežiť a veľa zakúsiť aby mohol napísať príbeh, ktorý je plný úprimnosti a starosvetského gentlemanstva. Brooks rozohral doslova nesúrodu mozaiku charakterov a celkovo mi prišiel tento film ako nepriama autobiografia samotného režiséra. Charakter Ryana Reynoldsa je priam dokonalý. Človek s veľkými plánmi, a ideálmy, ktoré sa mu nevydaria jediná vec ktorá by ho mohla spraviť šťastným je pravá láska. Breslin sa pomaly šplhá po pomyselnom rebríčku detskej hviezdičky ako jej predchodcovia a aj keď je v tomto filme roztomilá na jej prejav v little miss sunshine to rozhodne nemá. Trojica osudových žien nemohla byť zvolená lepšie. Kariéristka Weisz, Nedospelá Banks a tá pravá Fisher sú vo svojich úlohách podmanivé a hlavne vzájomné iskrenie medzi Reynoldsom skvelo funguje. Dokonca sa mi veľmi páčila malá úloha Kelvina Klinea. Celkovo je tento film veľmi pekný a trúfam si povedať, že čo sa týka mozaikovitosti a komplexnosti vzťahov a ich popisnosti asi najlepší. Každý muž sa totiž dostane do fáze kedy niečo takéto prežije a zvlastných skúseností viem, že takéto niečo sa deje každý deň miliónom ľudí na svete. Možno preto mi prišiel tento film ako malé povzbudenie, že to nakoniec nie je beznádejné s tou láskou. Určite nie je, aj keď možno..........(8.2.2009)

Bol to naozaj dobrý romantický film. Nebol príliš presladený. Hlavný hrdina bol veľmi očarujúci a jeho dcéra ešte viac. Z hviezdneho obsadenia sa však určite dalo vykresať aj niečo viac. V každom prípadde, by som film neskracovala. Soundtrack nebol výrazný, neviem či tak vyberali naschvál, alebo len tak. Nuž takže asi 70%(16.7.2009)

Vzhledem k tomu, že jde o romantickou komedii, je potřeba ocenit fakt, že navzdory aktuálním trendům je z filmu cítit spíš Allen než Apatow… Hlavní hrdina (obstojný Reynolds) se tu na přání malé dcery obratně prohrabuje svou partnerskou minulostí a svůj milostný rejstřík představuje jakožto vtipnou detektivku ze života. Tu mu pak svými vstupy v rámci „pátrání“ velmi mile nabourává sympatická Abigail Breslin („What´s a threesome?“). Svižnou konverzačku plnou malých životních pravd navíc obohacují Bill Clinton, Nirvana a tradičně skvělá Rachel Weisz. Škoda jen toho až přespříliš doslovného závěru, ve kterém se režisér snaží udusit diváka cukrovou vatou (o totéž se pokusil už coby scénárista Wimbledonu). Kdyby posledních deset minut zůstalo na podlaze střižny, šel bych s hodnocením určitě výš, takhle je to „jen“ za tři. BTW Kevina „Hamptona“ Klinea jsem málem nepoznal. Ten chlápek je tu opravdu hodně „svůj“:-)(12.8.2008)

Detektivní romantika, která je samozřejmě, jak jinak než, tady nadhodnocená. Ryan započal svůj přesun k dospělejším rolím, přesto charismatická postava jeho Will Hayes není ani náhodou. Vždycky se najde nějaká holka, která je větší bourák než on. Tvůrci celou zápletku do koho se Will nakonec zamiloval vyřeší naprosto šalamounsky. 60%(16.8.2008)

• - Roli Emily měla původně hrát Rachel Weisz, která si ve filmu nakonec zahrála roli Summer Hartley. (žvanimírek)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)