Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Bol to naozaj dobrý romantický film. Nebol príliš presladený. Hlavný hrdina bol veľmi očarujúci a jeho dcéra ešte viac. Z hviezdneho obsadenia sa však určite dalo vykresať aj niečo viac. V každom prípadde, by som film neskracovala. Soundtrack nebol výrazný, neviem či tak vyberali naschvál, alebo len tak. Nuž takže asi 70%(16.7.2009)

Film jsem opravdu hodně dlouho odkládal, protože mě strašila představa tupého, klišoidního a přeslazeného dojáku. Ale čekalo mě milé překvapení. Příjemná a nenáročná romantika, která kromě zajímavé a poutavé (alespoň pro mě) formy nabízí i sympatické herecké výkony, dobrý soundtrack a neobyčejně pozitivní pocit z jejího sledování. Výstižný komentář: Lopic(28.1.2010)

Soundtrack Clint Mansell: 1. Will Hayes For President! ,2. Here Comes Summer ,3. For Emily (Whoever She May Be...) ,4. April (Come She Will) ,5. Jane Eyre ,6. Panic Stations... ,7. An Evening at The Odeon ,8. Sunday, Sunday... ,9. Cometh The Hour, Cometh The Man... ,10. Its April ,11. Summers Over ,12. The Candidate ,13. Second Thoughts ,14. Maya Knows... ,15. The Happy Ending Is You ,16. Brooklyn Bridge ,17. Countdown ,18. Aprils Story,(13.5.2011)

Scénář: Adam Brooks .. Chlap. Dítě. Tři ženy a jedna kniha. __ Nemám vážnějších výhrad. Odrostlejší romantika dle nejlepšího scénáře, jaký Adam Brooks napsal. Ani ta politika mi nevadila, právě naopak, přišlo mi to vhodně použité (vždyť kolik mladých Američanů právě tímhle žije?). Zřejmě si toho byl i sám vědom, protože se po letité pauze opět chopil i režijní taktovky. Na této pozici si vedl taktéž dobře a vytasil i několik příjemných režijních nápadů a celkově si jako vypravěč vede netradičně, bez vážnějších zádrhelů. Co se vyvedlo, je herecké obsazení - dívčiny jsou všechny sladké - a to, že Abigail Breslin umí jsem již věděl, zato Isla Fisher skutečně uhranula (kde koho, žeáno:-)). Co do dojetí nebo vtipných vsuvek snímek třeba na P.S., I love You nakonec nemá, ale duši přesto vlídně pohladí. Zvláště pokud, určitě, možná... 75%.(26.8.2008)

Od začátku jsem fandila "Kopírce" April, takže jsem na konci byla celkem spokojená.. Moc se mi líbil retrospektivní způsob vypravování děje a ten pološťastný konec (všichni jsme přeci čekali, že rozvod bude zrušen a rodina se dá opět dohromady). Ryan Reynolds byl jako Will sympaťák a "Maya" Abigail Breslin svou dětskou roli taky zvládla s přehledem:)(30.10.2011)

• - Roli Emily měla původně hrát Rachel Weisz, která si ve filmu nakonec zahrála roli Summer Hartley. (žvanimírek)

• - Většina barových scén byla natočena v baru Jake's Dilemma na ulici 81. a Amsterdam. (žvanimírek)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)