Určitě, možná

Jedného dňa, možno

Určite, možno

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2008, 105 min

Byl jsem navážkách jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdičky. Dám 4, protože příběh (vyprávení) šlape výborně. Je to taková hádanka, kdy dcera postupně zjišťuje informace o své matce, které výpráví její otec. Má na výběr ze tří možností. Všechny tři možnosti (ženy) jsou herecky příjemné. Stejně tak jako hlavní postava otce a samozřejmě i dcera samotná. Mohl bych říct, že je to typický americký romanťák, ale neřeknu. Tenhle film má něco navíc. Jen víc takových filmů. Hodnocení: 75%(1.7.2008)

Vzhledem k tomu, že jde o romantickou komedii, je potřeba ocenit fakt, že navzdory aktuálním trendům je z filmu cítit spíš Allen než Apatow… Hlavní hrdina (obstojný Reynolds) se tu na přání malé dcery obratně prohrabuje svou partnerskou minulostí a svůj milostný rejstřík představuje jakožto vtipnou detektivku ze života. Tu mu pak svými vstupy v rámci „pátrání“ velmi mile nabourává sympatická Abigail Breslin („What´s a threesome?“). Svižnou konverzačku plnou malých životních pravd navíc obohacují Bill Clinton, Nirvana a tradičně skvělá Rachel Weisz. Škoda jen toho až přespříliš doslovného závěru, ve kterém se režisér snaží udusit diváka cukrovou vatou (o totéž se pokusil už coby scénárista Wimbledonu). Kdyby posledních deset minut zůstalo na podlaze střižny, šel bych s hodnocením určitě výš, takhle je to „jen“ za tři. BTW Kevina „Hamptona“ Klinea jsem málem nepoznal. Ten chlápek je tu opravdu hodně „svůj“:-)(12.8.2008)

How I Met Your Mother bez žádoucího humoru, zato s nežádoucí politikou. Další romantická komedie příliš milá a příliš sympaticky obsazená, abych ji dokázal nenávidět. Nepřináší nic nového, ale až do mírně přetaženého finále mě držela v napětí, jak to tedy bude. Nahoru tuhle limonádu táhnou předně herci. Isla Fisher předvádí, že její herecké schopnosti nejsou striktně omezeny na nadržené rusovlásky, Ryan Reynolds je při omezení drsných výrazů a blbých úsměvů věrohodný i ve vážnější poloze a Abigail Breslin zvládla zahrát mudrující dítě tak, aniž bych ji toužil zavřít do klecového lůžka. Nic ohromujícího, jenom lehká letní zábava, po které za pár let slehne zem. 70%(15.7.2008)

Taký trošku iný sladký príbeh o tom, ako je rodina dôležitá a ako všetko zlé je nakoniec na niečo dobré. Navyše s peknými babami, strávitelným Ryanom a nie príliž otravnou Breslin. Ani "nekomediálna" stopáž tomu príliž neuškodila. Romantická jednohubka na sobotný večer, u ktorej sa nebudú nudiť ani páni.(5.1.2011)

• gudaulin

Podstatná část romantických komedií se natáčí pro teenagery a tomu odpovídá prostředí, naivita i výrazové prostředky filmových hrdinů. Tenhle film zjevně cílí na zralejší diváky ve věkové kategorii 20-35 let. Je kultivovanější, ale taky učesaný, sterilní a přeslazený. Není v pravém smyslu slova špatný, ale pouze v rámci svého žánru a pro cílovou skupinu diváků. Mně osobně nemá co nabídnout. Postavy mi byly lhostejné, navíc přemoudřelé dětičky považované za střed všehomíra, které zařizují život svým blízkým, obecně v kinematografii nemusím. Tady je navíc jejich aktivita přesunuta do extrému. Dceruška nemá po zjištění, že se její rodiče rozvádějí, na starosti jejich usmiřování, nýbrž se cele věnuje hledání nové partnerky pro otce, aby se necítil opuštěný. Tohle ani nepotřebuje komentář a stálo snímek jednu hvězdičku. Celkový dojem: 40 %.(27.1.2013)

• - Scénarista a režisér Adam Brooks hraje knihkupce, u kterého Will Hayes koupí Tu pravou Janu Eyrovou. (Huntelaar)

• - Roli Emily měla původně hrát Rachel Weisz, která si ve filmu nakonec zahrála roli Summer Hartley. (žvanimírek)

• - Snímka nesie aj označenie Love Diaries. (MikaelSVK)