Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Steffa

Tohle nemůže nikdo myslet vážně, že ne?? A nebo jo? Totální vykrádačka Fallouta a Mad Maxe, plus milion klišé, plus jedna středověká vložka...a víte co? Ono to funguje...Já se bavil jako dlouho u žádného filmu a celkem kašlu na to, že je to nechutný, bezmyšlenkovitý, stupidní,atd atd atd ()

mupimup

SD je snímek bez velké reklamy a hvězd, který si průměrný divák (mezi něž se počítám) automaticky zařadí do kategorie B a jediné dilema, které řeší je, jestli obětuje svůj drahocenný čas na to, aby se přesvědčil, že to béčko skutečně je. O něco snazší rozhodování mají příznivci postapokalyptických snímků (mezi něž se počítám také), kteří disk s opatrným očekáváním vloží do mechaniky. Po povinném intru dostává film obrátky, které už do konce filmu nezpomalí a hlavní hrdinka spolu s dalšími přeživšími členy záchranné mise je nucena přehodnotit cíle výpravy z uspět na přežít. Obyvatelé izolované zóny, kam mise vyrazila hledat záchranu lidstva, totiž za dobu své nucené izolace prošli nečekaným vývojem, přičemž ke skautským hodnotám je evoluce očividně nenakopla. Hlavní představitelka sice není typ, který přiroste k srdci (možná za to může takřka konstantní výraz, s kterým projde celým filmem), nicméně jí divák cestou potravním řetězcem stejně začne držet palce. Film si nehraje na novátorství v žánru ani se nesnaží o hlubokomyslné poselství, ale jen a pouze baví a co bychom herdek vlastně víc chtěli. Některé scény jsou skutečně hutné- zejména veselice místních obyvatel, kde si rozebírají na součástky jednoho člena výpravy mi nadlouho zůstala v mozkové kůře. Takže tři hvězdy za solidní futuristickou řezačku a jedna navrch za chlapskou obdobu kankánu, při kterém se mi do nevěřící mysli vkrádala čistě „pandorská“ otázka : Co to ten choreograf kurnik hulil za matroš? ()

maciii

Postapokalyptické filmy mě baví, ale tohle mě docela zmátlo. Efekty super, atmosféra nevyzpytatelná, scénař děs, hudba děs, spousta detailních záběrů useknutých hlav a drceného masa a do toho ten zvláštní žánrový mix, kdy jsem si ani nebyla jistá, jestli se to vůbec bere vážně, nebo si to dělá prdel samo ze sebe. No moc mě to nenadchlo. ()

tranquill

"Šílený Max ve Skotsku". Neoriginální, ale stylově zpracovaná post-apokalyptická sci-fi. Rhona se mi zdá drsnější a zarputilější než Milla v Resident Evil. Kamera a především střih extrémně rychlý. Jen bych přitvrdil muziku, pro takovýto snímek by byla mnohem vhodnější :-) ()

Ondr@932

Nenáročná, zábavná a výplachová popcornovka která neurazí ale ani extrémně nenadchne. Závěrečná automobilová honička byla z celého filmu nejlepší! Dávám 6/10 ()

AngelG

Přesně takhle si představuji jak by mohla civilizace dopadnout, když bude téměř bez ničeho - na jedné straně vyšinutí kanibalové, co sice žijí ve sračkách, ale barva na vlasy či takové tetovací nástroje se vždycky najdou, no a pak na druhé straně výroba brnění, helmic a mečíků neboli život za Krále Klacka.. no opravdu božsky to vymysleli.. hlavně ta téměř závěrečná scénka umírání ve stylu "zahynu hrdinsky, jako Boromir", kde je hrdina propichován šípy ve slow-mo za líbezné dojemné hudby a za krátkých pohledů na Rhoninu tvář pokřivenou emocemi.. no a tu závěrečnou honičku snad radši nebudu ani komentovat.. takže je to skutečně tak stupidní, jak fotky z filmu slibovaly.. :) ()

dalziel

Dlho netrvalo a ako vždy Rhona skončila len v tielku.To bolo sice fajn ale na 2 hodinový film je to sakra málo.Sado-maso fetiš kanibalii tancujúci kankán ma tiež neberú, tak jediné čo si s filmu odnášam je nahá kozatá blondina vo vani s brokovnicou v ruke hneď v začiatku, ktorú Rhona odpravila 3-mi výstrelmi skrz už spomínanú vaňu. ()

Kingjiri

Akční postapokalyptická béčkárna, která sice nic novýho nepřináší, ale v rámci žánrový tvorby novýho tisíciletí je sympaticky ujetá. Mad Maxovskej gang mě bavil, ten středověkej už tolik ne (proč se vůbec rozhodli žít takhle zpátečnicky?). Ale ono těch otázek a nelogičností bylo víc, jenže vypiplanej scénář opravdu v tomhle žánru nelze čekat. Necelý dvě hodinky utekly i přes skromnej scénář vcelku svižně a záliba Neila Marshalla v gore scénách sem tam taky potěšila. Takže příběh sice velkej smysl nedával, ale já se většinu času bavil, což je rozhodně lepší varianta, než kdyby to bylo naopak. Kdo nebude čekat nic víc než nenáročnou béčkárnu na volnej večer, zklamanej jistě nebude, tři jistý hvězdy. ()

Tamten

Film má sice místy dějové úlety, ale proti jiným kusům z postkatastrofického žánru to není ještě tak strašné. Děj od začátku do konce pěkně odsejpá, takže když nad tím příliš nepřemýšlíte, je to solidní zábava. ()

Brady

Béčkový film na jedno shlédnutí. První polovina snímku je přece jen ještě celkem zajímavá, i když pouze papouškuje všechna myslitelná klišé, která kdy byla v katastrofických filmech použita. Dále se pak film ubírá cestou rádoby šokujících záběrů a nesmyslnou koláží pankáčů lidojedů a středověkých rytířů. Závěrečný úprk se svými rádoby dojemnými, akčními či vtipnými scénami už uráží i intelekt lovců mamutů. Zkrátka výš jak na tři hvězdy jít nemůžu, a to předesílám, že jsem fandou béčkových filmů. Jenže co je moc . . . ()

bakeero

Sakra. Je to bezduchý, je to přepálený, ale zatraceně dobře to baví a skvěle se na to kouká. Odkazů na známé filmy je tu víc než v kdejaké parodii. Zkrátka jakoby se duch osmdesátých let přenesl do 21. století ;-) ()

kubal18

Čekal jsem spíš slátaninu v zombie stylu a vylezlo z toho pochutnáníčko plné akce v Mad-Maxovském postapokalyptickém stylu. ()

ecis

Ultrapunk, neo-stredovek, Velky anglicky mur, Sialeny Max 10, Auto-moto revue a la Bentley. Jednoducho CHAOS! Hviezdicka za hlavnu hrdinku. ()

Zevon

Prázdný a bezduchý děj, navíc slátaný a vykradený z již dříve natočených, apokalypticky laděných příběhů. MadMaxovská, špatně udělaná bublanina, bez chuti a zápachu, zato patřičně nabobtnalá - o co méně originality, o to více přísad, prostě dokonalé plnivo. Plně se ztotožňuji s názorem špatného řemeslného zpracovnání ve studiu-střih je natolik špatný, že jednotlivé úseky do sebe pasují jen za pomoci kladiva patřičné gramáže. No a co herci? Tož potěš. Hoskins s McDowellem v plné parádě stařecké demence. Zatímco jiní v jejich věku hodnotí své úspěchy, tito dva a jim podobní propadají paranoidním myšlenkám, žení se s duševně nevyrovnanými courami o čtyřicet let mladšími (láska kvete v každém věku), snaží se různými výstřelky zapsat do knihy rekordů, nebo točí kdejaký štěk, jen aby ukázali světu, že jsou IN a v plné síle. No aťsi. K ostatním aktérům už nemám vůbec co říct, protože přehnanou afektovanost nepovažuji za herectví. Snahu sice upřít nelze, je fakt, že ze scénáře "vaříme dort podle pejska a kočičky" a za vedení té kliky, co se snažila za každou cenu o scifi akční pecku, nic vydolovat nejde. Ale jenom snaha na dobrý film nestačí. A vykrádat druhé donekonečna také ne. Takže co si tady budem líčit, když jsme malovali už včera, ne? Po shlédnutí se mne moje přítelkyně zeptala, zda se ještě někdy budou točit i dobré filmy. Protože jsem před tímto absolvoval Mlhu, další to (kupodivu dobře hodnocený) skvost, mám jisté obavy, ale nebojte se, mám recept na to, jak zahnat v duši tíseň :-) ()

zberatel

Fajnovy mix resident evil+mad max a timeline (okrem cesty casom), ktory na svoju dlzku celkom rychlo ujde a ani sa prinom nenudite. Par vtipnych scen pri ktorych sa aj zasmejete a idete dalej.Obstojnych 70% ()

pjeer

Jako by trikařům ke konci filmu zbývalo příliš mnoho výbušnin, do doby kdy sexyce nasedla do bantleyho a vypukla fire show to byl výborný příběh, výborně vyprávěný. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)