Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

darkreider

Čierny humor sa posunul na nový level. Neskutočné, zase raz film, ktorý ma nenechal ani chvíľu v klude. Od prvej minúty sa tu dejú veci, ktoré sa nedajú čakať a Jean to tu strieľa odboku tak rýchlo a razantne, že mi pár krát spadla sánka. Neskutočné bizarnosti, kľučky hraničiace s paródiou, odkazy na iné filmy, excelentný herci, výborná réžia a kamera a nebojím sa povedať ultimátny soundtrack. Rammstein na záver tomu dal neskutočný drajv. Poslednú hviezdu nedám len preto, že nie som náruživec tak úchylných scén. Ale je fakt, že napriek tomu sa mi to veľmi páčilo. Klobúk dole. Až sa z toho spamätám, tak možno ešte prihodím to piatu. ()

Bird_house

Takhle ujetej film jsem dlouho neviděl..!! Náhoda střída náhodu.. Jeden podraz za druhým.. Není nad to se utopit v septiku..:-D Myslím si, že herecké výkony byly dobré.. ()

Castielo

Nuda. Pitomej děj, všechno takový nemastný neslaný. Jedna hvězda za pár vtípků, druhý za oblíbence Pegga. 2* s odřenýma ušima. ()

redwik

Očakával som z toho niečo podobné ako Dog's Breakfast, a dostal som niečo trochu lepšie. Už herci naznačujú, že sa pravdepodobne bude jednať o fajnú zábavu: Simon Pegg je vo väčšine prípadov zárukou kvalitného humoru, rovnako ako David Schwimmer, ktorý sa mi v pár scénach hodne podobal na Rossa Gellera zo seriálových Priateľov. Ale oboch ich zatienila perfektná Alice Eve - tá bola jednoznačne TOP filmu. Inak vtipných scén bolo dosť, zvratov snáď ešte viac, dobrý záver nechýbal, a k dokonalosti chýba asi už len akási drobnosť. A tou je, že film pôsobil akosi amatérsky. Ale od Jean-Baptiste Andreu môžme v budúcnosti niečo očakávať. David Schwimmer - Charlie /:/ Simon Pegg - Gus /:/ Alice Eve - Josie /:/ Natascha McElhone - Penelope /:/ Jon Polito - agent Hymes /:/ Mimi Rogers - Mrs. Smalls /:/ Billy Asher - deputy Garman ()

frype

Z ničoho nič sa tu zjavila celkom zábavná čierna komédia. Je to taká príjemne nepríjemná jednohubka pokiaľ nepohrdnete pomerne veľkou dávkou násilia, po ktorej nezostane takmer kameň na kameni. V rámci svojho žánru to splnilo svoje a preto nemôžem inak ako za 4*. ()

journeyman

V předtuše oddechové komedie jsem asi po půl hodině zjistil, že to teprve bylo stoupání na horské dráze, ze které vede už jen šílenej sešup dolů, plnej dobře vysoustružených otoček a výkrutů. Dobrá zábava a dobrý zvraty. ()

Razzor_82

"Nemyslím, že se hodím na zločineckou dráhu." Jak to může asi dopadnout, když se zoufalec a blbec pokusí snadno přijít k penězům. Schwimmer není sice Frost ale tady pro mě je tady až nečekaně kvalitním parťákem pro Pegga. K tomu usměvavá kobra Eve. Prostě trojka gangsterů k pohledání. Svěží spojení krimi a černohumorné komedie. Absurdní situace, které pobaví. Film má překvapivě chladný konec. 8/10 ()

marshall

Nečekal jsem nic světoborného, ale bože, byl jsem vedle jak ta jedle... Simonu Peggovi je komediální snímek s prvky thrilleru (nebo jde snad o thrillerový snímek s prvky komedie?) doslova ušitý na míru a David Schwimmer, jehož obličej zdobí očividně více vrásek, než v kupříkladu prvních seriích populárních ,,Přátel", velice zdatně svého lstivého a vypočítavého parťáka doplňuje. Big nothing se vyznačuje nádherně spletitým dějem, který vás ale ve své složitosti rozhodně neutopí, pouze vtáhne a připoutá k obrazovkám až do chvíle, kdy poslední hrdina naposledy vydechne a že jich bude... Z filmu sálá uvolněná atmosféra, okořeněná šťavňatým a vkusným humorem, ale o překvapivé akční či skrytě nevysvětlitelné momenty není nouze. Ve snímku vystupuje poměrně značné množství postav, jejichž charaktery vhodně zapadají do promyšleně komplikovaného dějového zašmodrchance, jejich osudy jsou nevědomky propojené, aby ale člověk nezískal dojmu přílišné dramatičnosti, daří se hlavním představitelům ubrat na vážnosti. Hlavním stavebním kamenem děje je rozhodnutí Davida Schwimmera alias Charlieho Wooda skoncovat s dosavadním životem neúspěšného člověka, jenž vymění za neprávem nabyté peníze a množství výčitek. Velký kulový, nebo jakkoliv bude znít český název, odpovídá jedině přínosům pro jednotlivé představitele, ale rozhodně ne zážitkům a emocím, jež si z filmu odnesete... ()

Zevon

Původně jsem tomuto dílu dal 3 a u těch nakonec zůstanu. Chtě nechtě musím přiznat, že jsem dost ovlivněn přítomností Davida Schwimmera, kterého, díky jeho působení v Přátelích fakt nemusím, ale pořád se snažím přesvědčit sám sebe, že to není jím, ale tím seriálem. Chápu, že každý musíme za něco jíst, jenže herců, kteří se k podobným nastavovaným kaším nesnížili je stále dost, takže jsem zase tam, kde jsem byl, ach jo.. Film bych hodnotil mnohem lépe, kdyby záměr lepit jednu zápletku za druhou na sebe v těsném sledu komického pojetí nebyl tak moc křečovitě dotažený do konce. Stačilo jen trochu nohu z plynu a mohlo z toho být parádní pokoukání. Takto z toho vyšlo Cimrmanovské dílo "Konečně poznal pravdu" bez Cimrmana - to není tvůj bratr, to je tvůj syn a já jsem tvůj otec a tvoje matka je tvoje sestra.. kde ke konci je každému fuk jak co bylo a proč to tak je a co z toho vyšlo a hlavně čeká čemu se zasmát, protože nic jiného na tom už není. ()

annickka

Vynikající komedie se spousta překvapivými zvraty, každou chvílí se obrátí karta a na nudu není absolutně čas. Moc jsem se bavila. ()

ecis

Oproti Dead End, ktory bol pre mna absolutny nezmysel, ktoremu su vazne nepochopil, tento film prinasa dobry mix klasickeho anglickeho a cierneho humoru. Vyborna zapletka a male absurdnosti spojene v jedno mi vycarili riadny usmev na tvari. Relax ako sa patri! ()

zberatel

Jednooky medzi slepmi je kralom. Simon pegg ju poriadna drzka ktora sa nikdy nezavre a sype hlasky a klamstva jedno za druhym. ()

kwaicheng

Helejte, mě se to celkem dost líbilo...oproti očekávání, myslel jsem že to bude spíš romanticky laděná komedie, kterých jsem vposlední době viděl poměrně dost, ale překvapilo mě to hned jak utopil D.Schwimmer toho falešnýho faráře tak jsem se docela popadal za břicho:). A vůbec všechny ty zvraty v zápletce, jako třeba falešná Peggovo identita atd. mě moc bavili. Zkráka a dobře 4*. ()

Petulka88

Vcelku příjemná podívaná (to především díky dvojici Pegg - Schwimmer) o jednom malém pokusu o vydírání a o jedné noci, během které se podělalo snad všechno co se podělat mohlo. Je pravda, že postupem času už je těch obratů v motivaci postav trošku moc a docela bych pochopil, kdyby se někdo přestal orientovat v tom kdo s kým zrovna peče nebo kdo koho zrovna podrazil. Ale to se dá přežít, a to i díky faktu, že hudební stránka filmu se povedla (včetně mých oblíbených Rammstein). ()

Dartdevil

Slušná černá komedie, u které jsem se občas zasmál. Bohužel jen občas, navíc příběh by mohl být ještě zamotanější. ()