Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

maverick10

Je to jedno velke Big Nothing. Sice presne nechapu proc, paradni zvraty, prijemne obsazeni vtipne mordy a Simon Pegg. Nicmene vsechno mi to prijde neucesane, az moc ucelove, primocare a ani ne tak zabavne. Chybela tomu trochu vetsi nadsazka a solidnejsiho mistra pera. ()

Pirabin

Co je černé, černé a dočista černé? Film, který nabízí příběh kde se může stát prakticky cokliv a komukoliv.Dou Schwimmer-Pegg tvoří úžasnou komickou dvojci a stoupají tam kam noha otrlého diváka ještě nestoupila a to bez nechutných scén, pouze a jen s dialogy a situačním humorem barvy pohřebních bot. Příběhu se nemůže vyčíst originalita a i když někomu to může přijít temné a černohumorné moc. Jednoznačně je to vrchol žánru černých komedii.(Scéna s plačícím Ježíšem mě odbourala) ()

easaque

tak tohle bylo pro mě velké překvapení, protože jsem od filmu s těmito herci nečekal tak dobrou černočernou komedii. Nechybí nápad, překvapivé momenty, absurdní situace a hlavně dobře promyšlený scénář. Pod druhém shlédnutí už to nebylo ono, přece jen to ztrací punc překvapení, ale i tak si 4 hvězdičky rozhodně zaslouží. Kromě scénáře byla dobrá režie i kamera, herci odvedli standardní výkon. [ PŘÍBĚH: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

HappySmile

Dokonale bláznivá komedie. Takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Vždycky, když už si člověk myslí, že to mají hlavní hrdinové v suchu, tak se zase něco zvrtne. Jedna vtipná scéna stříhá druhou, opravdu perfektní. Kdo tohle vymyslel, je génius. ;-) ()

Joe321

Povedená černá komedie. Vtipná, napínavá, Pegg included, hlášky a pár dobrých zvratů. Celkem jsem litoval, že to bylo tak krátké, protože jsem se nenudil ani chvilku. -"I put him in the septic tank." -"Who?" -"The corpse." -"He wasn't a corpse when I left him, Charlie." -"Should we get him out?" -"Yeah. How long has been down there breathing liquid shit?" ()

Martin741

Od rezisera Jean-Baptiste Andreu som videl uz Smrt v Bilem a tentokrat doslo na tuto ciernu komediu. Europsky humor presne tak, ako to ma CZ a SK divak rad, hlaska strieda hlasku, Simon Pegg /Jednotka Prilis Rychleho nasazeni/ bol na urovni a reziser odviedol maximalne dobru pracu. Vyborna cierna komedia : 80 % ()

dezorz

Pocul som, ze v UK existuje nove pravidlo, mena nepodarenym filmom sa budu davat na zaklade najvtipnejsieho kritickeho ohodnotenia filmu. Velke nic je prvym takym filmom. :) ()

Jino

Průměrný thriller s prvky černý komedie. I když ta komedie asi nepůsobí jak by měla, ale je tam pár dobrých hlodů. Simon Pegg a David Schwimmer působí opravdu dobře a mají velký smysl pro humor, což jde krásně vidět ve zkažených scénách na konci filmu. Big Nothing má taky dobrý soundtrack, když začal hrát song Angel od Rammstein a kamera stříhala obrázky jako z Profesionálů, nemohl jsem se udržet a vykouzlil jsem úsměv na tváři. 60% je tak akorát. ()

xjane

Černočerná anglická "komedie" o dvouch sympatických loserech, plná nečekaných zvratů a se spoustou mrtvol. Opravdu dost ujetý film, což se dalo i podle obsazení čekat, David Schwimmer i Simon Pegg nezklamali...prostě vypněte mozek a bavte se:) 70% ()

MrPierc

Režisér má hodně originální mix nápadů. Řeknete si jéééé další thriller-komedie s krádeží, ale ono to je tak dobře poskládáné, že to sedne a pokud je k tomu ještě padnoucí hudba, tak je to čistá zábava = těším na režisérův další počin. ()

Skleena

Zabití lízátkem? To předčí i Chuckův kop s otočkou...Wow. Mám z toho takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu mám rád filmy s dějovými zvraty, které diváka přesvědčí o tom, že nic vlastně není tak, jak si myslel, že je - a když je jich ve zdravé míře víc, než jen jedno velké rozuzlení na samotném konci, mnohdy i vesele jásám. Velice často se ale spíš k velkému zklamání člověk setká se scénářem, plným rádoby překvapivých momntů, které jen svou kvantitou zevšední a divák se v nich i začne ztrácet. A ne, že by nula od nuly pojde byl snímek, který by byl výjimkou - střídá se tam jedna situace za druhou, pravda a lež si z nás v podobě historek a tvrzení postavy Simona Pegga dělá šprťouchlata a veškeré situace jsou snad až přehnaně moc velké náhody... ale no a co! Je to tak šílená jízda, že mi to ve výsledku vůbec nevadilo. On to člověk stejně po nějakém tom stříkanci krve, první mrtvole v septiku, reverendovi, ujíždějícím na řezání motorovou pilou do lidí a sekery v hlavě přestane vnímat. Bavil jsem se, i když třeba ne úplně tak, jak jsem před začátkem filmu myslel. Nutno však podotknout, že tahle komedie byla černější než Riddickova černočerná tma. Ave! ()

Attta

Tento film je rozporuplný, navíc jako celek působí nepřesvědčivě a jediné plusové body získává za herce, atmošku a taky za to, že jsem se u toho i férově zasmál. No.... musím dodat, že jsem od tohoto výběru herců čekal více a film mě celkově zklamal. 3 slabší hvězdy dávám hlavně za nevyužitý potenciál a zmatenost! PS: Byly zde scény u kterých jsem se popadal za břicho, jen škoda že jich bylo tak málo. ()

zuzinka2

Výborná černá komedie, která jede podle známé šablony - plán, ve kterém se pokazí naprosto všechno (i to co by vás v životě nenapadlo) a dostává hlavní hrdiny do naprosto absurdních situací. Najdeme v ní podobný rysy například s filmy G. Ritchieho, bratrů Cohenů nebo s filmem Kiss Kiss Bang Bang. Nejvíc se mi líbila prostřední část filmu (scény z reverendova domu byly skvělé - ten útok sekerou mě dostal), začátek a konec za ní podle mě trochu zaostával. Ale každopádně skvělá zábava. 75% ()

bukowski83

No tak po dokoukání jsem měl zvláštní pocity a přemýšlel jak je hodit sem v písmenkách. Komedie to bezesporu byla, mám rád ty typy kde se od začátku všechno kazí a hlavní postavy to uvádí do komických a nepříjemných situací. Obsazení bylo taky hodně dobré a ten konec..? No mrkněte a řekněte sami. 80% ()

Lanark

Příjemné černé překvapení. Život je svině a Murphyho zákony, skepticky se vyjadřující o možnostech naprosto hladce vydařeného plánu, platí vždy a všude. Divím se, že to taková bedna jako Charlie nečetl. Jenže to bychom my, škodolibí diváci, přišli o velmi vydařenou zábavu. Je pravda, že se zde občas Murphy kupí až na samotnou hranici únosnosti. Naštěstí vždy, když jde do tuhého, tvůrci naředí směs nějakým povedeným gagem některé z postav či nečekaným zvratem v příběhu. Díky tomu tak udrží snímek potřebou konzistenci, která nedá spát vaší zvědavosti, jak celá tato bizardnost dopadne. Nutno říct, že mě konec překvapil a potěšil. I když vlastně nevím, jestli bych se zrovna tímto měl chlubit. ()

Fallen_One

Kdyby byl nový měsíc, tak tohle pro mně bude film měsíce. Tohle dílo v mém dexterovsky naladěném nitru probouzí zatím největší počet rozporuplných pocitů. Těžko říct, jestli je tohle komedie nebo thriller, každopádně je to zatraceně zajímavá jízda, která nemá ani jedno slepé místo, kataraktický spád a především skvělé herce. David Schwimmer je z nich pro mně asi nejslabší, ale přesto je dobrý. Simon Pegg sice hraje opět takového podivínského střelence, ale opět skvěle. Alice Eve je zatraceně sexy a díky ní lze pochopit, proč plno mužů má rádo holky s culíkem 8-) Film hýří báječnými scénkami, překvapivými zvraty a rozhodně nečekaným koncem. Řekl bych, že režisér a scénáristi vymysleli nový druh filmů, který těžko zařadit. Nejblíže k němu asi má označení černá komedie. A navíc ta hudba - Rammstein a jejich Engel, například. No neberte to! Paráda. ()