Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

Cibulka_C

Mých fav pět hvězdiček, k nimž přispělo velké překvapení na konci filmu a to v podobě písně Engel od mé oblíbené skupiny zatloukajícího kamene. Zde je barva ještě černější, všechno je tu strašně černé a ta sekera na té hlavě? 😃 Místy jsem byla lehoulince zmražená, místy bylo lehoulince přemrtveno, ale jinak za mě ideální film třeba k tomu, když je člověk večer sám doma, nebo neví, co si má pustit k obědu. 20 z 10. 🕺 ()

Groower

Hodně černá komedie s vynikajícím soundtrackem. Čekal jsem malinko víc ,ale nebyl jsem zklamán. Simon je supr a Alice k ........! ()

Koky666

Krásně vrstvená černá komedie, kde spotřeba mrtvol na 86 minut filmu předčí snad i masakr motorovou pilou :-) Příjemná oddychovka se vtipnejma hláškama .. "No tohle, Pink Floyd to je dlouho neslyšela" :-) ()

samera

Dobre trafená čierna komédia, miestami aj vtipné, ale videla som už aj lepšie.....veľmi ma to neoslnilo.....ale koniec bol celkom dobrý, ako nasadla do auta toho vraha :) každý dostal, čo si zaslúžil.......ale viac som sa nudila..... ()

veverysiak

Strelená krimikomédia s naozaj vydarenými dialógmi a scénami, až sa ťažko verí, že sa toho do jedného vcelku krátkeho filmu toľko pomestilo, príbeh je síce totálne uletený, ale natočené je to ohromne, čomu prispeli aj tarantinovské triky, herci sú vynikajúci, aj keď Simon a Alice trošku vyčnievajú, takže 80%. ()

Elsinor

Big Nothing námětem lehce připomíná Boylův Mělký hrob, ale je mnohem ztřeštěnější a povrchnější. Povedený soundtrack, svěží režie (byť s některými přešlapy), sympatické herecké obsazení... Přesto dávám jen tři hvězdy. Protože oproti zmíněnému Mělkému hrobu i třeba komediím Edgara Wrighta dojem z tohoto filmu vyprchal se závěrečnými titulky. Možná se na tom podílely i veselé historky z natáčení, které do oněch titulků tvůrci nepatřičně napasovali. Z filmu bylo jednoznačně patrné, že je točen s velkou nadsázkou, proč to ještě takto "pro blbé" zdůrazňovat? ()

Katy19

Hezká bláznivá komedie. "Možná máte trochu nadváhu, ale není to nic, co by nespravilo pár tisíc let pohybu." ()

SelfishMan

Váhal jsem, hodně jsem váhal jestli 4* nebo 5* a nakonec jsem se k té pětce těsně ale přece přiklonil (berte 4 a 1/2) (možná ne uplně zaslouženě ale já černý humor prostě mám sec sakra rád). Toto byla pekelná černá, černější než noc, černější než startovní pole olympijských běhů na delší vzdálenosti...(sorry pokud je někdo dotčen). Tento film byla ale pecka...konečně opět něco, co se vymyká těm obyčejným standartním filmům s jejich zaběhlými vzorci, film kde není happyending, drsný až brutální humor, originálnost, super soundtrack. Všechno zabaleno v úhledném balení (až na Schwimmera který mi je protivný už z Přátel, což je ale moje chyba). Takže za to vše plus a navíc ještě za skvělého Simona Pegga a Alice Eve, mínus za Schwimmera dělá 90%. (Ps. jen tak ze zvědavosti by mě zajímalo jak dopadla cesta autem...jestli spolu poupě z Wyomingu a hrobař z Oregonu žili šťastně až do smrti, tedy dokud jeden druhého nezabil:)) ()

Igis_001

Černý, místy dokonce hodně drsný humor, jak to umí jenom Britové... No dobře, možná i nějaký ten Frantík, když režisér je rodilý Francouz:-) Skvělá jízda, spoustu krve, sekera v hlavě Mimi Rogers, ztřeštěná vražedkyně v podání Alice Eve a luxusní závěr. Americké filmové šablony v Big Nothing rozhodně nehledejte... ()

Evbad

Opravdu vtipně natočené dílko, které má spád a švih. Žádné zbytečné kecy kolem, s falešným farářem šup do žumpy, vraždekyně si stopne obávaného vrahouna a poctivý Schwimmer tomu dává korunu. ()

Mickel

Dost mi to připomínalo filmek ´´V hlavní roli Já´´ , tedy až na to, že tady jsem předvídal, pak se nudil a nakonec děkoval za krátkou stopáž. ()

Athares

Když se film snaží být zároveň černou komedií a vážným thrillerem, nedopadá to většinou dobře. To naštěstí není případ Big Nothing. Příběh vypráví o slušném chlapíkovi s dobrým srdcem zahnaném do extrémních situací, které jsou vždy ještě černější, než se na první pohled zdá. Skvělé herecké obsazení ( Simona Pegga a Davida Schwimmer ) nabízí za každých okolností skvělou podívanou. ()

sokor3

Jedná se opravdu o černočernou komedii, u které si příjde na své každý milovník černého humoru, přes pomalejší rozjezd se dotáváme až k zábavné zápletce, která se po dobu filmu čím dál více zamotává, a nakonec nechybí perfektní zakončení. ()

blezg

Tak trapný a neuvěřitelný až překvapivý to bylo až dost: Simon Pegg byl skvělej. Ćást filmu od mrtvoly z kufru vypadlé až do konce je hrozná, brak a hrůza, oči v sloup a na závěr třikrát hrůza. ()

bezprezdivky

Černá komedie v nejlepší tradici černých komedií ........ Nic není jak vypadá, nic není jistého a zápletka se neustále vyvíjí a obrací ......... David Schwimmer z Přátel exceluje. ()

Kozlowski8

Komediální thriller o třech zcela odlišných osůbkách, které svede dohromady vidina snadno získaných peněz vydíráním hříšného kněze. Ne vždy však vše probíhá podle plánů a představ... Velice zajímavě natočený snímek plný absurdních situací, zvratů a vtipných dialogů, se skvělým rockovým doprovodem. Velice zábavná a kvalitní oddechovka. 75%. ()

Sunwheel

Typická americká hovadina, ktorá sa ponorí do vôd čierneho humoru. A pritom je to britsko-kanadský film, kde nekorektnosť nesmie chýbať. Tento mix dvoch svetov sa tu stretol v podarenom háve a na jedno pozretie si ho užijete a aj sa sem tam zasmejete na absurdnostiach. Miestami prehnané, miestami trefné! ()