Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

Kašák

Trochu komedie, trochu parodie, trochu krimi, trochu víc thriller a to všechno smíchané s pořádnou špetkou černého humoru. Docela zajímavá zápletka, sympatičtí herci a zvrácené záliby jednoho reverenda. Za zmínku stojí skvělý výkon Simona Pegga, který si s grácií vystřihnul roli podvodníčka, který to hraje na víc než jednu stranu , příjemně mě překvapil David Schwimmer, který si na rozdíl od „Přátel“, kde hrál bláhového snílka Rosse zahrál nešťastného, zoufalého otce, který je kvůli své rodině ochoten překročit zákon, i přesto, že jeho žena je náčelník místní policie. Film má dobré tempo, nepřistihl jsem se, že bych se nudil, najde se poměrně dost vtípků (scéna s lentilkami, podařená narážka na Matrix). Trochu hořkosladký konec; Simon Pegg a David Schwimmer padnou za oběť svému konání a mazaná „vdova“ Alice Eve se nechtěně dostane pod ruku nechvalně známému Oregonskému hrobaři. 95 % ()

Elissabet

Celkem průměrná ač vtipná komedie o absolutně stupidním nápadu. Nemáte ve filmu vlastně co vytknout, protože tam nic moc není. Zní to jako by byl film prázdný, ale zase tak špatné to nebylo. Je to ve výsledku povedené, především si mě získal krátký úvod. Nesnáším když hodinu koukáte na úvodní scénu. Vtipné to vskutku bylo, některé kousky mě fakt dost pobavily, ale z toho zase bylo plno scén kde jenom sedím a koukám...No taky se musí poukázat na skvělé obzazení. On Pegg je fakt mistr vtipu a Schwimmer má ten svůj "rossovský" styl ňoumy.... ()

Tomsterson

Nemůžu si pomoci, ale tahle černá komedie mi opravdu sedla. Děj má spád, stopáž tak akorát, výborní herci a v neposlední řadě skvělá hudba. ()

Spidey.

Zajímavé spojení více žánrů s velice dobrými herci. U filmu jsem se celou dobu bavil, černý humor jak má být :) ()

parabella

akoze aj waaau by bolo len david schwimmer nemal na konci z viacerych dovodov zomriet. :D vyznelo to trochu nadsadene! ale reziser tohto filmu a tiez rovnako reziser dead end bude dost dobrym reziserom este verim tomu. ()

lada32

Váhal jsem mezi 3 a4.Ale v žánru černohumorné komedie film ční myslím vysoko.už jenom tím,že závěr jen fakt netradiční a neokoukaný.Podruhé vidím v akci S.Pegga,ten anglický P.Črvrtníček se mi začíná líbit. ()

avantgardx odpad!

Hodně slaboduché a spíše trapné než vtipné. Spousta účelových zvratů a náhod, které ale na mně působily akorát hloupě a křečovitě. Tfuj... ()

Olafa

černočerný humor a velice zajímavá (a složitá) zápletka. Možná jsem čekala víc a asi i jiné zábavy, ale už i tak dost krátký film (jak se jim to sakra povedlo?!) utekl dost rychle. Chytré a zábavné, to se jen tak nevidí. ()

montel

Charlie (David Schwimmer) je spisovatel na volné noze a velmi jej trápí, že se nemůže pracovně uchytit. Přijímá proto pracovní nabídku v jednom call centru, kde se seznámí s Gusem (Simon Pegg). Oba se brzy spřátelí, ale Charlie kvůli Gusovi dostane padáka. Gus se chce Charliemu omluvit trošku jinak než slovy. Gus má v plánu vydírat místního reverenda, který není tak čistý jako jeho rouno a přibírá do kšeftu i Charlieho. Vše se ale vymyká z rukou a oba brzy zjišťují, že jejich plán není až tak dokonalý...Opravdu černá komedie, která se bohužel v druhé půli filmu nešťastně zamotává. Člověk se musí mít stále na pozoru, aby mu nic neuniklo, což byl pro mě problém. Ale skvělý anglický humor dokázal všechno zachránit. 60% ()

.stenley.

Jednoduchý komediálny thriller ktorý do týchto vôd neprináša nič nové ale na druhú stranu ani nič neodnáša. Len škoda že Schwimmer sa nedokázal striasť Rosa z Friends _D stále ho v ňom vidím ()

victim42

Ve filmu je dohoromady tak sedm postav a asi patnáct vražd. Osobně se mi ten poměr moc líbí a při překombinovaném a na hlavu postaveném ději si chrochtám. ()

Monniques

Překombinovaný šílený příběh. Světlé chvilky v podobě vtipných scén a hlášek. Například Ježíš či Sharon Stone a Stephem Hawking. Jinak docela WTF film. Standartní herecké výkony, nikdo nevyčníval. Trochu mě zklamal David, ale nevadí. Jelikož to bylo i vtipné, tak tři hvězdičky. ()

Film2

Toto mohla byť skvelá čierna komédia, keby bola dlhšia, dal by som rozhodne 5 hviezdičiek. Takto maximálne 3 ()

mine.slayer

Jednoznačné je, že nic není jednoznačné a souhra náhod je prostě vždycky dobrá zábava a vlastně o tomhle je celej tenhle film. Kombinace všech filmových elementů, včetně třech hlavních postav funguje jak namazaný stroj, ani to nemůžu napsat pořád se pochechtávám. ()

snupko13

Tak tu som šiel do úplného neznáma a odmenou mi bola skvelá čierna komédia, ktorá mi pripomenula možno menej známy úspech začinajúceho D. Boyla spolu s E. McGregrom, Shallow grave. Pri plytkom hrobe to už síce zaváňalo psycho horrorom. Big Nothing je skôr jedna veľká zmes nehôd, nepodarkov, irónii a satiry postavená na malom vydieračskom pláne. AK sa tomu všetkému chcete vyhnúť, tak vypnite pri scéne, kde už všetko začne padať, keď slepý pumpár- LOL oslavuje 80-tku alebo od tejto chvíle sa nedajte rušiť. ()