Já jsem ty a ty jsi já

• Kanada It's a Boy Girl Thing (více)
všechny plakáty

Nell a Woody jsou už odmalička sousedi, kteří se nesnáší. Každý z nich patří do jiného světa. Nell vyrůstá ve slušné rodině a ve škole má dobré výsledky, ale je spíše jen takovou tichou šedou myškou, kdežto ve Woodyho rodině vládne trošku nepořádek a ve škole jeho výsledky nejsou nejlepší, ale přesto je hvězdou školy, jelikož vyniká ve fotbale. Chodí s krásnou a sexy blondýnkou Breannou, která řídí roztleskávačky. Každý si žije svým životem a ani ve snu by je nenapadlo, že se jejich role jednoho dne prohodí. Jejich duše se nějakou náhodou vymění. A tak se stane, že Woody se ráno probudí v těle Nell a obráceně. Oba dva jsou z toho vystrašení a neví, co se děje. Je to pro ně velice těžká situace a jejich nevraživost vůči sobě se ještě prohloubí, když ten jeden dělá věci, které by ten druhý nikdy neudělal. Takto se ze zakřiknuté Nell stane potrhlá a sebevědomá holka a z tvrďáka Woodyho jen uplakaná holčička... (Ssimca)

KayTee

Já vím, že je to svým způsobem dost stupidní, ale opravdu jsem se skvěle bavila :-D Z dobrého rozmaru dávám 4 :-D ()

Ferelen

Svieža romantická komédia, ktorá ma vôbec nenudila a k tomu super kočka v hlavnej úlohe. Jeden z tých lepších filmov o výmene tela. Akurát ma trocha prekvapilo, že hlavní hrdinovia boli z toho zo začiatku vykoľajení. No neviem... ja by som si rád vyskúšal, aké to je byť na pár dní v ženskom tele:) ()

Illioplius

Nuž, som príjemne prekvapený, od romantickej komédie pre tínedžerov som čakal niečo omnoho horšie. Možno je to vďaka tomu, že sa tvorby nepodujali Spojené štáty, takže to bolo iné ako je bežný divák zvyknutý. Pokus o sociálnu výpoveď sa cení, čiastočne sa to aj podarilo, hoci miestami to bolo naivné (že by dnes niekto nevedel, čo to znamená, keď je niečo in?). Každopádne, film diváka neuráža, a to ani humorom. ()

Krchy

Čekal jsem další z řady nebetyčných ptákovin, ale vyklubal se z toho velice pěkný film. Dost tomu pomohl i fakt, že hlavní hrdinové vypadají a chovají se (relativně) normálně, což je vzhledem ke stereotypu posledních let (kde jsou to buď totální loseři, nebo nějaký ten strašlivě temný a veskrze hustohustý týpek, kterého změní Láska; na dívčí straně buď puťka, nebo píča) velkým plusem. Za čtyři a ani oko mhouřit nemusím. ()

boul

klasická nemastná americká komedie o výměně dvou lidí, která samozřejmě skončí konečným slaďákem :) Ale můžu říct že jsem se celkem bavil, některé scény nebyly špatné ()

merigieren

dobrá rodina = šprtka, špatná rodina = sportovec, na začátku se nesnáší, pak si prohodí těla, dělají naschvály svým tělům, přijde prozření a zamilovanost, splní si cíle a je happy end, problém je v tom, že to není vtipné... ()

ex.it

Budu hodně hodná, když dám čtyři hvězdičky? Možná ano, ale já jsem z filmu měla tak dobrý pocit, že jsem míň dát nemohla. Jednoduše - výměna dvou duší už byla ve více filmech, ale snad jen v tomhle jsem poznala její význam. Ne každá středoškolská americká romantická komedie musí být špatná. ()

LyBerion

V dnešní době, kdy je už takovýchto snímků víc je težké vymyslet něco originálno, ale tomuhle se to místami povedlo, což ze snímku dělá lehce nadprůměrnou komedii, při které můžete vypnout a bavit se. Když to shrnu dávám 55% ()

maciii

Je to sice teenagerská komedie, ale mimořádně patří mezi ty, které mě dokázaly pobavit, i když se už do téhle kategorie neřadím. Bylo to vtipné, roztomile zahrané, a až na pár zbytečných scének a vtípků to vůbec nebylo trapné. Více takových. ()

IPajule

Romantický slaďáček podobný filmu Mezi námi děvčaty, tento děj se velmi často opakuje. Vymění si těla a vrátí se zpět teprve, až si mezi sebou vše vyřeší. Klasika 3* ()

chrispe

Hm... asi jsem už z takových filmů vyrostla. Navíc díky všemu tomu klišé je to i trochu nuda. Na začátku to vezme jednu lajnu a po té to jede až do konce. ()

haWranka

U filmu (zvlášť u komedie) je důležitý, aby se člověk bavil. A v tomhle případě, i když rozhodně nemůžete čekat oslnivej příběh nebo perfektní herecký výkony, se to podařilo. O to jde, ne? ()

beryna

Ale jo...nebylo to špatný:) Ale když bych to měla porovnat s filmem Mezi námi děvčaty, kterému se svojí zápletkou velmi podobá, tak u mě prohrál. ()

Ceberus

Zdá se mi, že jakmile film nejde do kin a v televizi běží v době oběda, všichni hodnotící si automaticky vytvářejí mentální blok, který jim zakazuje hodnotit více než třemi hvězdami, a to je špatně. Téma může být třeba stokrát ohrané, ale dokud se výborně bavím úžasnými hereckými výkony dvou hlavních představitelů, vůbec mě nezajímá, kolikrát bylo prohození postav zfilmováno. Kluk se skutečně chová jako holka a holka se skutečně chová jako kluk - to už vyžaduje nějaké to herecké umění. Na Samaire Armstrongovou se navíc dobře kouká. :-) A tamní humor také není nijak odporně vlezlý nebo pubertálně fekální, jak bývá zvykem u podobných "týnejdžrských" komedií. Pokud se vám zalíbí téma záměny a jeho ztvárnění, doporučuji také snímek Mezi námi děvčaty. Docela by mě zajímalo, proč jsou hodnocení těchto dvou filmů tak odlišná, když jde víceméně o to samé a se stejně skvělými herci. Naopak se hodnocení filmu spíše blíží Žábě k zulíbání, kde imho Schneiderovy kreace jsou pro něj typicky přehnané (byť se to dá v klidu dokoukat). ()

renoarko

Tento film nám neprináša nič nové, príbehov, kde si hlavné postavy vymenili telá, je dnes požehnane. Aj napriek značnej neoriginalite filmu som sa však bavila, motív výmeny bol využitý dobre, takisto humorná a romantická zložka fungovali bezchybne, herci boli sympatickí a ja v podstate nemám dôvod dávať nízke hodnotenie :) ()