Kocour v botách

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

Sany33

Keď som videl prvé ukážky z pripravovaného animáku "kocúr v čižmách", tak som si len pomyslel že sa film povezie na vlne slávnej predlohy na základe ktorej vznikol a teda Shreka. Kocúr bol už v Shrekovi veľmi osobitá postava, ktorá charakterizovala šarm česť a odvahu. Veľmi som sa mýlil "Kocúr v čižmách" je jednoducho fenomenálny ... je v ňom dobrodružstvo, romantika aj vtip ... tanec, spev aj rozhovory ktoré dávajú hlavu a pätu. Vynikajúce spracovanie a dobrý príbeh. 88% ()

VanTom

Jestliže Shrek podvracel pohádkový žánr, Kocour v botách si na paškál bere ten westernový, respektive romanticko-dobrodružný. Je v tom důsledný a znalý, neuchyluje se (příliš) k infantilnímu šaškování a v polovině na stonku kouzelné fazole či ve vzdušném hradě nabírá strhující tempo. Nicméně v zásadě spoléhá pouze na onu žánrovou šablonu, podle níž svědomitě jede a nijak zvlášť ji neobohacuje. Nikterak neohromí ani animací. ()

ghatos

Tovární animácká výroba vyprodukovala hezkou kočičí figurku, která ovšem nemá na to, aby utáhla celý film. Zápletka je dost slabá, vedlejší figurky jsou doslova otravné...sumárum? Hodně velký podprůměr. 37%. ()

D28

S čistým svedomím vyhlasujem, že to bolo výborné pre dospelých, a samozrejme hlavne pre deti.V kine ich bola väčšina a dobre sa bavili od prvej sekundy až po poslednú.Doslova.Akcii i tancu šarmantného kocúrika pasovali španielske rytmy / hoci Rango bolo v tomto smere lepšie/.Humor nechýbal,ale ani neobťažoval,no a mne vôbec nevadí,ak si decká odnesú z filmu aj dáke to poučenie.Čím ďalej, tým viac sa vyžívam v detailnej animácii a nehanbím sa za to, že aj toto divné vajce / ktoré mi neuveriteľne pripomínalo asistenta zo seriálu Kosti-!?!? / sa mi páčilo viac než to z detstva, ktoré si vyšlo na vandrovku asi len preto, aby ma desilo po nociach. ()

Kurikmoon

Milé, akčné, vizuálne pekné a vtipné nápady k tomu. Dej nič extra, ku koncu som sa pristihol ako kontrolujem koľko ešte. . Ale lepšie ako niektoré pokračovania slávnych rozprávok... IKEA MAČKY MALI GRÁDY. ()

Myrreczech

Kocour jako postava ze Shreka na výbornou, jako hlavní hrdina ve vlastním příběhu také na výbornou, ale jako film dost průměrné. Jinak animace příjemná, španělsky laděný soundtrack dodává šmrnc a Kitty Softpaws je důstojný parťák pro nejstylovější kočku jaká kdy spatřila světlo světa. Ale slabší příběh a hlavně kritický nedostatek vtipných scén, na které jsme byli zvyklí ze Shreka snížily celkový dojem a počáteční nadšení. Škoda zahozené šance na znovuvzkříšení Shrekovské série. ()

Puyi

Mohu říci, že jsem se po většinu filmu dobře bavil, což jsem upřímně ani nečekal. Postavy dobré - kocour stejně jak ve Shrekovi nejlepší, děj dobrý... Samozřejmě to není nějak nezapomenutelný animák, ale rozhodně to byla dobře ztrávená hodina a půl, za 4*. :) ()

Ev.D.

Jako pohádka je určitě z těch lepších. Dala bych i 5**** protože Kocour je bezva. Ale to vajco mě neskutečně štvalo. Vážně nechápu proč tam pletou vejce. Dobrá sirotčinec je tam kocour, ovca ,ale mluvící vajco????? To mi tam nedává smysl. Proto 4****. Čekala jsem že to bude trochu navazovat na příběhy o Shrekovi ,ale i bez toho se to dalo. ()

J-o-k-e-r

Samostatný film o kocourovi v botách? No, proč ne. Svižná, akční a místy i vtipná jednohubka. A. Banderas si roli zřejmě musel užívat a sexkočka S. Hayek jakbysmet. Na co nezapomenu bude zřejmě neustále se divící kocour (či kočka), tancující prasátka a závěrečná písnička s tanečním vystoupením. Kvalit Shreka (aspoň prvních dvou dílů) to nedosahuje, ale u mě milé překvapení. ()

Guzo

Slabota. Kocoura v botách nezachránily ani jeho krásný kukadla, protože je po příběhové stránce zbytečně překombinovaný (rostoucí fazole jsem opravdu nečekal). Ani jeho společník vajíčko Cvalda není zrovna ideální volbou - je totiž hrozně nevýrazný a moc se mi sem nehodil. 50 % ()

KASUGI odpad!

To už se jako přestaly točit animované filmy pro děti? To už vážně budeme do konce života čučet na tyto ZKURVENINY? Který zmrd přišel první s nápadem cpát do těchto animáků humor pro dospělé?. Narážky, satira, parodie - všechno naprosto nesrozumitelné dítěti 8let a níž. Jo jistě, když kocourek spadne na zadek, tak se asi malí smějí, ale to je tak vše. Rodinný film? Plnohodnotný rodiný film je E.T. Mimozemšťan, Nekonečný příběh, Lví král apod.. A i ten Tintin, na první pohled dospěláčtější, je pro dětský svět srozumitelnější než tyhle mrdky typu Shrek. Proklínám den, kdy na svět přišel první výblitek tohoto druhu. Nikdy nevezmu dcerku do kina na takovéto hovno. Raději budu na dvd oprašovat klenoty výše zmíněné a modlit se, že se občas objeví režisér, který si ještě pamatuje, jakým přirozeným dětským světem procházel ,než se stal dospělým. ()

Jaro.Krafcik

Stále dobrý animák, ktorý zabaví. Po shrekovi sa to aj dalo čakať. Ostáva dúfať že aj pokračovanie ktoré nás čaká tento rok bude rovnako kvalitné. Aj keď po parádnom traileri to vyzerá že môže prekonať aj túto jednotku. A to po novom reklamné ukážky na nové filmy nepozerávam. Viac si tak vychutnám v kinosále. Ešte si pamätám moje pozadie na starom sony ericsne ktorý práve zdobil kocúrov pohľad. 4* ()

blechy

Příjemný odpočinkový film :))) Moc se mi to líbilo... jen jsem ze začátku nechápal co za monstrum se to tam objevilo a hle... ono to bylo vejce.... :D A musím říct, že se mi to rozhodně líbilo víc než poslední díly Shreka :))) ()

latvar

Bez Shreka a oslíka už to není ono, kocour ze sebe vydal to nejlepší, co mohl, ale stejně to nestačilo. 55% ()

iantomasik

Kocoura považuji za dobrodružný film čerpající z latinskoamerické tvorby s lepším vystavěním charakterů, příběhem i tempem, než většina jeho hrané konkurence. Problémem je jeho lehká nezaměřenost, kdy je čistotou svého sdělení, vědomou žánr ironizující neoriginalitou a až křesťansým, či lépe katolickým moralizováním ideálním snímkem zejména pro dětského diváka, ale přitom je nabit poměrně velkým množstvím laciných sexuálních dvojsmyslů. I tak se jedná o ohromný kvalitativní skok vzhůru uvnitř Shrekovské série a jeden z mála dětských filmů s opravdu humanistickým vyzněním. ()

Hollohlaway

Hromada popkulturních odkazů vesměs západního střihu spolu s osvědčenou kvalitní animací ze Shreka. Je to příjemně dospělejší, a některé gagy jsou opravdu dobré, ale jinak to nevybočuje z průměru. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)