30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

GlamourCat odpad!

Horor absolutně bez představivosti, bez atmosféry, bez zápletky, bez vysvětlení, bez příběhu! Chtít ještě vedlejší linii, nějaké charaktery nebo nějaké napětí by bylo moc! Naprosto marná hodina a půl života! Nuda, nepůsobivost... Dobrý čas tak leda si přečíst něco na wikipedii a nebo vymýšlet vtipy o lachtanech! ()

Drom

Nejsem moc fanda upiru, vlkodlaku a podobne haveti a moc nechapu, co na podobnych filmech lidé vidi. Neni to spatne udelane, ale nemohu si pomoci, pripomina mi to (prostredim, okolnostmi, zpracovanim i napetim) film The Thing a navic z toho couhaji "amerikanismy" (drsnak je nejdrsnejsi, buchta nejkrasnejsi, kecy nejkecovatejsi - pokud chapete, jak to myslim), i kdyz to není zas tak hrozny. Pokud jste fanda "krvezroutu", pridejte si jeste jednu * k hodnoceni navic. ()

Whannell

Tak... nechápu jak tohle mohl natočit stejný člověk, který stál za Twilight, ale docela se mi to líbilo. Konečně někdo z upírů dokázal udělat cool bytosti a hnusáky zároveň, což je asi ta nejlepší kombinace (pokuď teda nejste emo nadržená bisexuální holka se slabostí pro skryté arijce). Herci dobří, úplně klasická vyvražďovačka to taky nebyla, takže 75% by si to určitě zasloužilo. ()

Luisis

Parádní Slasher se super námětem. Zavání Bčkem ale já se moc dobře bavil. Při scénách na půdě jsem ani nedýchal - 80% ()

Hartigan

Jedná se o další přepis komiksu, tentokrát upírské hry na vybíjenou proti skupince človíčků kdesi v horách, kde má ke vší smůle znovu sluníčko vykouknout až za 30 dní, a to právě nahrává do karet bestiím, jenž se právě chystají snížit počet obyvatel našeho zapadákova .Takže následuje boj o přežití dvou druhů - a ten teda byl divoký :). Hlavně před sledováním zapomeňte na jiné emo studenokrevce, Drákuly a podobné experty, tihle jsou zatraceně rychle zběsilí a nasraní. Za mě plný zážitek a též hodnocení. ()

PEZ

Uff, tak toto bolo hodne zlé. Mal som tú možnosť čítať komiks, podľa ktorého bol film natočený a bohužiaľ už ten bol slabunký jak čaj. A toto je už odvar na druhú. Tupé ako útočiace vampíry v tomto filme. Definitívne najslabší film Josha Hartnetta a Bena Fostera (z tých čo som videl) a skutočne nechápem, ako môže byť tak zlý film v červených číslach. Nudné, tupé, pridlhé. Ledva som to dopozeral. Len tak tak za 2*. ()

helraiser

Dokonalá atmosférická upířina, které není prakticky co vytknout. Prostředí super, lepší si snad pro pořádnej krvavej masakr nemohli vybrat, upíři vypadaj fantasticky, krve dostatek, akce též a krásně se na to kouká. Jedna z nejlepších upířin za posledních několik let. Doporučuju. ()

Ivo

Začalo to celkem nadějně, mrazivě a atmosféricky - s temně tušenou družinou "upírů" v sezónních haloweenských maskách, navíc zjevně registrovaných v zubní ordinaci, která je hrazena výhradně zdravotními pojišťovnami (na rozdíl od oslnivě vyběleného chrupu hlavní hrdinky, na který jistě padla polovina její šerifské gáže). Když však tato družina začíná přicházet na své noční obědy již zcela pravidelně, rutinně a nezakrytě (kdy v hrncích toho nakonec už ani moc nezbývá, včetně zákusků), k tomu vždy se stejnou vizuálně/hlasovou modlitbou před jídlem (uááááá) i stále stejně dynamickým výrazem zbytku dopředu nakloněného obličeje (uááááá), začne to být trošku monotónní a skoro nudné... (a k oživení nepomáhá ani občasné sekání hlav a podobně roztomilé akty). Zkrátit o třetinu, vymazat duplikované scény a mohlo by to být o něco zajímavější ... nemluvě o tom, že jsme se nakonec vůbec nedozvěděli odkud tito silní, zlí a mrazuodolní soudruzi ve slušivých kvádrech vlastně přicházejí, co je vede k jejich způsobu stravování, jak si tuto jídelnu vytipovali, kam se chystají po ukončení své úspěšné mise na Aljašce, jakou mají adresu trvalého bydliště, kde spí, jak probíhá jejich tělesný metabolismus (včetně vylučovacích metod), jak jsou na tom vztahy a sociální vazby v rámci komunity (idylka?) a jakými dopravními prostředky se vlastně přesunují... a jestli jsou se svým způsobem života spokojeni nebo ne, případně jak by ho dále rádi vylepšili. Ale vše nakonec celkem výstižně před svým odchodem do zpopelněného důchodu popsal v policejním záznamu sám šerif (Karel Jaromír) Eben: "Vstávej, umrlče, hola hou a podej mi sem tu živou!“ (a živého, musíme doplnit v rámci genderové korektnosti, i když se to teď už nějak nerýmuje? :) ()

geek.ondra

Nejlepší upíří film vůbec. Odzbrojující atmosféra a režijní dravost Davida Sladea vás nenechají vydechnout. Vrchol upířího žánru. 8/10 ()

Vabr

Jako píšu tenhle koment ve volný hodině, kdy nás nehlídá učitel, takže chill bráško, ale teď k filmu. Už zpočátku budoval film napětí výborně a postupné pronikání upírů do města bylo fantastické a scény byly vždy hororově působivé, gore a poměrně často obsahovaly jump-scarey. Atmosféra houstla a houstla a upíři docela rychle dostali město pod svou nadvládu. Takhle to pokračovalo až do finále...jenže to finále. Bylo uspěchané, chování postav lehce nelogické a upíři ztratili už na své tajemnosti. To je zásadní důvod pro 4⭐ namísto 5. Celé to zakončila nepasující finální scéna, sice skvělá, ale přesto nepasující. Celkově bych řekl, že se jedná o můj nejoblíbenější upírský film vůbec - má gore, originální lokaci, napínavé scény a dobré postavy, avšak nepovedené zakončení. Vyhodnocení: Můj první komentář napsaný ve škole 🏫 ()

Rypley

Není to špatné, ale komiksová předloha je dokonalá a to film bohužel není. Nejhorší jsou asi dialogy. Opradu nechápu přemrštěné hodnocení. Určitě bych nesrovnával s filmy jako Věc-The thing a ani Silent hill. ()

Zacharias

Tak takhle vyšroubované napětí jsem už dlouho nezažil. Parádní atmosféra ze mě doslova udělala jednoho z lovených obyvatel městečka. ()

AbelXavier

děsivé, děsivé, DĚSIVÉ. Ben Foster stejne jako v 3:10 to Yuma hraje hnusaka, ze bych ho uz v druhem zaberu utopil v septiku. ()

Gardenboy

Prekvapivo dobre spracovaná hovadina o upíroch. Čakal som béčkový grc, omyl Josha Hartnetta, ale dostal som nadupanú, subwooferovú jazdu so zimomriakovými scénami s akými sa v súčasnosti môže pochváliť iba máloktorý film. 30 dni dlhá noc je plnokrvný horor áčkový horor. Kam sa hrabe séria Saw, alebo Hostel? ()

FeFa

Tak tohle je béčko a ne že ne. Efektně natočené béčko. Atmosféra odříznutého městečka je kvalitní, krvavé scény jsou také slušné, ale něco tomu přeci chybí. Říká se tomu příběh. Celý film je o tom, jak se parta lidí snaží ukrýt před partou upírů. Nic proti, dívat se na to dá, ale nebylo by od věci přidat třeba hlubší psychologii postav. Ale to se od béčka asi čekat nedá. 3 a 1/5. ()

marshall

Bezvadné záběry z ptačí perspektivy zachycující masakr ve vesnici a louže krve na sněhu, hra na kočku a na myš, při které tuhne krev v žilách. Škoda jen teatrálního a trochu patetického konce... ()

R.I.P.

Nebylo to zlé, ale rozhodně to nebyl masakr a určitě tam nebyla atmosféra co by se dala kousat. Pokoud se to někomu zdá asi je ten typ co si v noci při návštěvě WC rožne všude světla. Další věc ti upíři byli takoví slabší. ()

pulDag

hvezda za zvukovy doprovod a naadherne prostredi (+nasviceni)... minusove hvezdy za plytky scenar s tydenima mezerama a naprosto nulovym dejem... mno a JA se na to tak tesil...mg =) ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci