Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

st.verka

Pierce Brosnan mi tu jako psychopat nepřipadal ani náhodou, spíš opravdu chladnokrevný, racionálně vypočítavý a plný zpočátku nepochopitelné zloby. A že to měl v hlavě vpořádku se na konci samozřejmě provalilo. Jen - skalní fanoušci mi prominou - jako by opravdu Brosnan ztrácel "šťávu". Ale nechával mě dlouho v nejistotě, jestli on je skutečně ten zlý, nebo ne a co vlastně doopravdy chce. A o to zřejmě ve filmu šlo. ()

lennyd

Neil a Abby nemohou být spokojenější. Vše, na co sáhnout, se jim daří - mají krásný dům, dceru, Neil se má stát brzy společníkem ve firmě, ve které pracuje. Jenže to všechno se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když k nim do auta přistoupí cizí muž, a sdělí jim - že jejich dcera byla unesena, a pokud nebudou plnit do puntíku jeho rozkazy, bude zabita. Ale co vlastně únosce chce ? Peníze to nejsou ... Film sice začíná více než zajímavě (pro jakéhokoliv rodiče je podobná situace více než černou můrou), jenže postupem času jsem začínal být na scénáristy hodně naštvanej. Ze začátku jsou Neil i Abby představeni jako ti nejhodnější a nejspokojenější lidé na světě, ale postupem času (a filmu) divák zjišťuje, že to byla na něj jen pěkná habaďůra, a že se vlastně únosci nelze ani divit. Příběh samotný nebyl tak špatný, navíc rozuzlení se mi docela i líbilo - ale celkově to zpracování mne zklamalo. Navíc ani po herecké stránce nikdo z hlavních představitelů nijak neoslnil - snad jen Maria Bello, a to jen proto že jí to prostě v jakékoliv situaci sekne... ()

hanagi

Bez šťávy, bez napětí a s příšerně přehrávajícím Butlerem. Konec je banální a neuvěřitelný jako všechno, co mu předcházelo! ()

zdenny

Kdo by nefandil sympaťákovi Gerardu Butlerovi, když navíc s jeho rodinou hraje někdo velice nepěknou hru? Když by mi unesli dítě, taky bych se snažil splnit všechny požadavky únosce. Jenže nejhorší na tom všem je ta beznaděj. Že člověk svou přítomnou budoucnost nemá ve své moci, že neví, co se s jeho dítětem děje. Takovéto skutečnosti musí na člověka vytvářet extrémní tlak. Když ještě v mé přítomnosti nechá mou ženu obléct do sexy šatů a přitom na ni sahá, to by mě mohlo urvat. A prostě s tím nejde udělat vůbec nic. Navíc, když chlap zjistí, že i po fyzické potyčce je daleko slabší než únosce. Většina filmu pro mě byla za normální tři hvězdy. A to proto, že se mi moc nelíbilo, jak únosci vše dokonale vychází. To prostě nejde. Jenže rozuzlení a závěr filmu poslali hodnocení o level výš a ne proto, že jsem takovéto vyústění neočekával (vnímavější divák si možná nějakých indicií všiml), nýbrž proto, že nám závěr filmu objasnil únoscovu motivaci. A to, když člověk vidí, dívá se na celou věc naprosto jinak. PS: "Říkal jsem ti, že kdyby o něco šlo, klidně by tě zabil". ()

JohnSmith

Brosnan si záporáka vyloženě užil, i když místy dost přehrával. Butler pak byl dle mého na roli naprosto nevhodný. Bohužel jsem ani nebyl na konci překvapený, protože se vše propálilo zhruba v první třetině. ()

giovanni3

Velmi průměrný thriller na kterém dopředu zaujme pouze jméno herce Brosnana. Příběh je takový otřepaný a ne moc záživný a Herecké výkony velmi průměrné až podprůměrné. Jen dumám, kde byl ten klub a proč se nepokusily kontaktovat od počátku policii. Prostě nuda, kterou výrazně vylepší samotný závěr filmu od příjezdu k chatě. Právě za závěr zvyšuji hodnocení na průměrné 3z5. ()

bloodvomit

Poměrně dost slabý snímek. Důvod psychoakce Ryana se mi zdál dost malicherný. Film o ničem ;o( Na Brosnana bych čekal něco lepšího. ()

sedm.1

Po celou dobu sledování tohoto snímku jsem se sice slušně bavil,mělo to celé spád a velkou dávku napětí,přesto jsem byl neustále přesvědčen "jen" o jeho lepší,nenudící průměrnosti.Závěrečná pointa byla ovšem natolik překvapující,nečekaná a výborná,že jsem tu jednu* navíc zkrátka musel přidat.Sice i zde mi trochu vadilo navrstvění dvou point na sebe,ale přesto si pořád udrželi svou sílu zvratu a nečekaného rozuzlení,které bylo skutečně výborné.Jinak hlavnímu hereckému triu nečekaně pro mě vévodí Pierce Brosnan,kterého jinak moc nemusím,Gerard Butler je též docela fajn,ikdyž pro mě už asi navždy zůstane dokonalým spartským králem Leonidasem z "třístovky",naopak Maria Bello je jako vždy mdlá až běda.Klub vyděračů je zkrátka malý,méně známý a nenápadný krimi/thriller,který však má vše,co tento žánr potřebuje,nenudí a rychle si to pádí do skvělého finále. ()

SG-1

"Nejsi špatnej chlap, Neile. Chodíš do práce, zajdeš do fitka, jdeš domů, pohladíš dítě pohlavě, vopícháš svou ženu, pak moji... Konec bezvadnýho dne." -Ryan- ()

gutshoter

No.. Dějová linie byla teda podle mě parádní - thriller tak, jak si ho představuju. Nicméně konečná poenta mě nezasáhla, tak jak měla. Svůj efekt splnila, po filmu jsem na tím usilovně přemýšlel. Jenže čím víc jsem dumal, tím víc to ve mně vyvolávalo pocity, že je to takové umělé, nevyvážené a hlavně místy nepřesné co se logiky týče. Musím pochválit Brosnana - jeho mimiky jsou výtečné. Na druhé straně Maria Bello byla těžce podprůměrná. 65% ()

Michelle75

Docela slušný průměr, řekla bych, že tady nejsou části, kdy by se člověk vyloženě nudil, ale taky ani části, kdy budete hledět s otevřenou pusou. Ničím nepřekvapující drama, které je tak trochu předvídatelné a bohužel ani herecké výkony nejsou nijak závratné. V pořadí Brosnan, Butler a hódně za nimi Maria Bello, kterou snad už ani nechci nikdy vidět. ()

Lencha

Závěr byl celkem překvapivý, jinak je tento film tak trochu o ničem. Chvílemi jsem nechápala, o co v něm má jako jít... Brosnan se mi v téhle roli vůbec nelíbil a jeho roli únosce jsem mu nevěřila ani na okamžik. ()

xaver

Autoři, řežisér, scénárista, autor námětu snad museli být sami psychopati. Lidi se unášejí v podstatě ze dvou důvodů, pro peníze a ze msty. Toto je normálně návod pro nějakého magora. Naprosto nesmyslná fantasmagorie, která nemá divákovi co říct, kromě toho, že ztratil koukáním na tento film zybtečně spoustu času. ()

iXtr3m3

Slabý film aj v čase svojej premiéry a nieto ešte dnes v silnej konkurencii a nepomohla tomu ani vtedajšia ešte stále hviezdna účasť jednak Brosnana a jednak vychádzajúca hviezda Butler. ()

dopita

Začátek se nese v duchu trapně dokonalé rodinné idilky. Asi proto, aby o to víc vynikly následující události. Nevynikly. Děj filmu je sice dramatickej, ovšem odvyprávěnej je fádně a nenápaditě. Závěr je ten z těch trapnejch, kdy se pomatenej scénárista řídí heslem „obrátíme všechno vzhůru nohama a divák bude šokovanej“. Film občas na chvíli zaujme, ale v globálu je to nuda. V žádném aspektu (režie, herci, scénář, hudba...) se film nevyškrábe ani do průměru. ()

thorewi

Ze začátku dobrý, ke konci špatný - silnější okamžiky střídaly ty slabší a ve výsledném zúčtování z toho vychází naprostý průměr. Trochu mě to připomínalo novější Telefonní budku, až na to, že vše bylo naprosto čitelné a předvidatelné, stejně jako "překvapivý" konec celého filmu. ()

LxLuthor

Od začiatku filmu sme všetci vedeli, že si to priam žiada fenomenálne vyvrcholenie. Vyvrcholenie, ktoré naozaj prichádza a na záver posúva film do vyšších sfér, medzi filmy, ktoré v nás zanechajú dojem. Neil a Abby sú až podozrivo dokonalý pár, no ako vraví doktor House, každý klame... Nepochybne jedna z najlepších Piercových úloh od čias Jamesa Bonda. ()