Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

valinka

Pro toho kdo si to pustil jako relax proč ne.Děj jednoduchý některé hlášky stály zato. Dojalo mn "nejdřív se ti to nebude líbit,ale do budoucna je to dobrá věc" ()

otecBobby

Pro mě je tahle komedie docela trefa. Nečekal jsem nic víc než odpočinek a zábavu, a to jsem dostal. Co bych filmu vytknul, je jeho délka. Ta sráží hodnocení dolů. Malin Akerman v mých očích přehrála Michelle Monaghan na celé čáře. Bez ní a jejího zpívání v autě by to bylo za jednu hvězdu. ()

ReTeZa

Nemastná - neslaná zábava a navíc joke s tím, že má neustále někdo něco v nose mi vůbec nepřišel vtipný... ()

Montana

Pokud máte rádi Těžkou váhu, Kameňáky a podobný "oddechovky", kde se máte smát, protože se tam prdí, bude se vám to líbit. Jinak doporučiji zkouknout jen ve společnosti alkoholu a lidí, kteří vám svým smíchem prozradí, kdy se máte smát. To samozřejmě neznamená, že jsem se sem tam taky nezasmál, ale jako celek, je to takové "nekompaktní" a zapomenutelné. ()

Pythonator

Ale kuš. Já se bavil. Řekl bych, že je to takový vážně pojatý romantický počin bratrů Farrellyových. Netradičně použili méně oplzlostí (ale když už tam byly, tak to stálo sakra za to: např. scéna s oslem či nepochopená historka o análním znásilnění) a natlačili tam více romantiky, i když ta nemusí být v jejich podání vždy pochopitelná. Přesto si troufám říct, že finále, kdy Stiller usiluje o znovuzískání rozkošné Michelle Monaghan je romantičtější než mnohé "neujeté" romanťáky. Farrellyovi to zvládli tak nečekaně vzručně, že jsem Stillerovi držel palce jako snad žádnému jinému hrdinovi, aby si tu svou vyvolenou získal a trpěl jsem společně s ním v jedné z nejlepších scén filmu, kde se snaží v rychlém sledu střihů dostat společně s emigranty z Mexika. Nemít rád tento film je hloupé, protože právě sekvence s běženci i následné romantické finále jsou geniální. O erotických scénách s brutálně souložící Malin Åkerman radši ani nemluvím, protože to je nezapomenutelný zážitek sám o sobě. "Co je to misionář?" ()

carnacv

Nepatřím úplně mezi konzumenty čistých komedií, a tak se úplně nevyznám v tom, zda už vtípky někde zazněly či ne. Pro mě je u ryzích komedií vždy důležité, zda jsem se u nich pobavil, nebo naopak unudil k smrti. A právě u této jsem se nasmál ku spokojenosti vlastní. Tematicky nepatří mezi teen, nýbrž cílí na odrostlejší publikum, a tak asi ne všichni pochopí většinu narížek. Já pochopil, a považuji je za místné i dobře podané. A tak jediné slabé místo vidím ke konci snímku, kdy rejža musel taky trochu odvyprávět děj, a tam poněkud selhal, neboť než jsme se dotali tam, kam jsme měli, musel člověk přetrpět nemálo nudných scén. ()

P@\/EL

Vydařená komedie, která mi trochu přišla svým netradiční pojetím jako taková parodie na klasické dějové linie romantických komedií, což oceňuju. Rovněž se mi líbilo, že tvůrci se nebáli několika poměrně odvázaných srandovních situací. Náramně jsem se bavil u scén v posteli nebo na pláži po žahnutí medúzy. A konečně ani postavy, které se zde objevily, nebyly určitě nudné. ()

Timonthy

Překvapilo mě, jak zpívali v autě ty hity (a začali Rosalitou od Bruce Springsteena). Některé písně překvapily, na tu od Spice Girls jsem myslel, kdy určitě zazní. Je to odlehčená komedie nad kterou není o čem přemýšlet. Stiller jako vždy výbornej a snaží se, celkem úspěšně, film vylepšit. ()

zanvalzans

Presne z části i moj prípad.Tiež som sa mal ženiť,ale našťastie moja drahá si zavčasu prehodila kabát a vykľul sa z nej fackovací diktátor...brrrr...Radšej zostanem sám,ale slobodný. ()

KuceraJohny

Upřímně, tenhle film je tak na dvě hvězdičky, ale dám tři jelikož jsem aspoň díky němu na chvíli vypnul. A to jakože fakt vypnul, jelikož film nenabízí nic moc na čím přemýšlet. Filmy Stillera mám čím dál ve větší oblibě a možná i díky tomu jsem se podíval na tenhle počin. Nakonec nejsem zklamán, ale rozhodně ne ani potěšen. Ben zde předvádí průměrný výkon a nikdo z ostatních herců ho nenahradil. Z hezké herečky Michelle udělají ženu, na kterou když se znovu podívám tak se pobliju. Zkrátka pokud se chcete odreagovat a je vám jedno že se moc nezasmějete i když to má být komedie, Těsně vedle je film pro vás. ()

JB001

Hodně zábavná jednohubka, kterou by v dnešní době měl odvahu natočit asi jen málokdo. Já jsem se výborně bavil. Film jsem objevil až dneska, když jsem se na Netflixu dočetl, že to tam bude už jen do 31.12. 2023 ()

madpepek

Těsně vedle je oddechová komedie u které jsem se moc nenasmál ale na druhou stranu mně docela zaujal příběh a Bena Stillera můžu. ()

one2

Nečakal som vela,ale vela som dostal,teda hlavne čo sa minutáže týka :) Inak v podstate dobrý nápad na komediu,ale scénky nie sú velmi vtipné,teda aspoň pre mňa velmi nie. Sú tam aj nejké svetle chvílky kde sa dalo pousmiať,no potom zasa nuda. Určite sa to aspoň dalo dopozerať dokonca. Tak asi dva a pol hviezdičky.Dám tri. ()

-rooney-

Ale jo,líbilo se mě to. Trochu jsem se bál toho jak jsem o tom nečetl nic jiného,než jen že je to bláznivá komedie. Bohužel v některých scénách se to opravdu potvrdilo. A právě v těchto scénách to u mne ztrácí na kvalitě,ale zase musím uznat že při některých pikantnostech jsem se hodně dobře pobavil ´=). Bena Stillera prostě můžu,a když je v objetí dvou tak pěkných hereček jakými jsou Michelle Monaghan a Malin Akerman,tak snad už jen proto se mě na tento film dobře koukalo. Jo líbil se mě začátek dokaď se "Leilla" doslova nezbláznila.(V některých scénách z ní scénáristé udělali opravdu hloupou blondýnku, a to si určitě Malin A. nezasloužila). Líbil se mě střed filmu kdy Eddie začal poznávat Mirandu a postupně se do ní začal víc a víc zamilovávat,a taky se mě líbil konec,jak Miranda pochopila co Eddie sám zažíval. Sečteno potrženo,film se mě prostě líbil od začátku až do samého konce,až na pár scén. ()

newSami

Tri štvrtiny filmu kopu srandy, ku koncu si už scenárista obhrýzal nechty a dumal, ako to len ukončiť. Nakoniec sa mu podarila aspoň tá bodka na záver :-) ()

HRom99

Zaujimavé, aké rozporuplné komentáre tu čítam. Takže, prispejem. Podľa mňa najlepšia komédia, z tých ktoré som videl s Benom Stillerom. Niektoré drsnejšie scény by som tiež radšej vystrihol, ale celkovo veľmi dobré a čo si cením najviac bol sled prekvapení - napr. aj ten záver. Fakt som sa bavil a tí mexickí hudobníci nemali chybu! ()

23ch

Stiller odehrál svoje, přesto jsem čekal trochu víc. Nevím v čem se stala chyba. Možná opravdu byla chyba v ženských rolích. Podívaná spíš pro ženy ()