Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka. Bratři Bobby a Peter Farrellyové, mistři svérázného humoru, který nerespektuje žádná tabu, stvořili další originální komedii plnou omylů - Těsně vedle. Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů. Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné "Mary" velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akemran, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,787,257Tržby Celosvetovo $127,766,650Tržby za predaj DVD v USA $12,511,109 //počet predaných kusov 682,560║ Čo robia už bratia Farrellyovi je sila, v tomto novom tisícročí im to absolútne nejde, idú mimo vkus, aby zabávali skôr prekérne nudia a toto bol zatiaľ najhorší počin čo som od nich videl, ak chcú takto pokračovať tak nech to radšej zabalia. Strašný paškvíl, ktorý nie je "Tesne vedľa" ale úplne vedľa. /15%/ ()

Dever

Soundtrack Bill Ryan a Brendan Ryan: 1. Tale of the Horny Frog - The Flaming Lips [3:52] ,2. She Makes Me Fall Down - Buva [4:43] ,3. Put the Message in the Box - World Party [4:17] ,4. Honey Come Home - John Alagia [2:55] ,5. Ashes To Ashes - David Bowie [4:25] ,6. Painting by Chagall - The Weepies [3:57] ,7. Gypsy Woman - Brian Hyland [2:36] ,8. Take Em or Leave Em - Amy La Vere [3:49] ,9. First Cut is the Deepest - Buva [3:19] ,10. Canciones De Amor - Julieta Venegas [2:52] ,11. Maybe I'm Not the One - The Flaming Lips [4:15] ,12. After Party - Ozomatli [3:47] ,13. Different Drum - Matthew Sweet/Susanna Hoffs [2:51] ,14. Suffragette City - David Bowie [3:25], ()

Cervenak

Zase až tak vedľa nie. Áno, Farrellyovci idú na pol plynu (jeden dievčenský prd a jedna súlož s oslom, to má byť všetko? ;-)) a ku koncu už zjavne nevedeli, čo s načatou zápletkou, navyše Stiller tu hrá v zase tú svoju masochistickú postavu vo fotrovskom štýle (akurát že tentoraz je navyše aj kretén, takže rýchlo stráca divácke sympatie), ale zopár vtipných situácií sa naozaj urodilo. Navyše Michelle Monaghan je tu zas a opäť absolútne očarujúca. A kde inde uvidíte blond bobra Malin Akerman z Watchmenov? :-) ()

Malarkey

Tenhle Stillerův nebyl těsně, ale dost mimo mísu a to je co říct, protože to točili bratři Farrellyovi a ty ve většině případů nezklamou. Tady je ale problém v něčem jiném, a to v tom, že tahle komedie si razí cestu trošičku jinak než obyčejný komedie, co se příběhový stránky týče, jenže pak se z ní stane klasická příběhově průměrná komedie, která ani není komedie. Těží totiž z jediný role, a to není ta Stillerova, ale herečky Michelle Monaghan, díky který by to měla být zábava, ale ve skutečnosti je to strašný utrpení na tu herečku koukat. Nejenom na ní, ale hlavně na její postavu. To musí pro každýho chlapa bejt utrpení... ()

KarelR

"Už sis vrznul s nějakou frndou?" Stillera sice přehláškuje i vlastní otec, ale žádná romantická tragédie se rozhodně nekoná. Kdyby Farrellovi lépe vybírali, které fóry projdou do závěrečné verze scénáře, mohli by nás každoročně potěšit nadprůměrnou řachandou. Takhle zapadají do šedivého průměru, který neurazí, ale podruhé do toho sami od sebe určitě nepůjdete. ()

• Stejně jako v Zoolanderovi (2001), hraje Jerry Stiller otce svému opravdovému synovi Benovi. (milaneg)