Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Marsik

DVD 19 (CZ) - Na přelomu listopadu a prosince roku 2007 jsem na tuhle komedii zavítal do kina a pamatuji si, že jsem se fakt hodně smál. Od té doby se můj názor na ní radikálně nezměnil a ke dnešku jsem ji viděl alespoň 4x. Těsně vedle má hodně dobrou první hodinku, kde je velké množství opravdu vtipných momentů. Poté tempo upadá a konec je spíše záležitostí romantickou. Samozřejmě Ben Stiller to celé táhl a dvě dámy mu sympaticky sekundovaly. (Mimochodem já osobně považuji Bena společně s Adamem Sandlerem za nejlepšího komediálního herce). Zkrátka Těsně vedle je jedna z těch komedií, kterou si jednou za pár let vždycky rád připomenu. Jak jsem se dnes bál CZ dabingu, tak musím uznat, že jsem zklamán nebyl a dobře jsem se bavil. Někdy zase na viděnou, Heartbreak Kide. 77% (with J.) // SMÍCHOV (28.11.2014) - Ani ne 3/4 roku to trvalo a Těsně vedle se dnes čirou náhodou na mém LCD-éčku rozjíždí znovu. A opět skvělá švanda. Stiller, Monaghan a Åkerman - hlavní trojice, která mě stále baví. Počet procent nechávám. 77% (2/3 with J.) ()

shyster

Fekální humor bratří Farrellových se mi vždycky líbil. I zde mě nejvíc rozesmála scéna s ožehnutím medúzou, ale zbytek je vybředlá sračka. Nechápu záměr scénaristů a režiérů v jednom, že máme hlavního hrdinu litovat za to, že má takovou smůlu na první manželku (co by za to mnoho chlapů dalo, kdyby měli takovou "furii" doma) a přát mu, aby mu to vyšlo s jinou ženou. Tohle chlapci prostě nezvládli. ()

JJ.Gibson

Dávám slabší tři, ikdyž mám humor bratrů Farrellyových rád, tak jsem od tohoto zkrátka čekal víc. Některé scény mě skutečně pobavili, ale jinak jsem tím filmem vcelku v klidu proplul. Hrubá mluva a sem tam explicitní scéna ještě nedělá peprný humor. Bylo to takové celé podivným způsobem zbržděné a né a né to zařadit vyšší rychlost. Ale poslední 3 minuty filmu jsou fakt skvělý!!!!! ()

Hunt

Hudba: Bill Ryan, Brendan Ryan, těšil jsem se na svižnou, lehce drsnější komedii, které bratři Farrellové občas umí. Námět se zdál být dostatečně nosný a v první části vcelku splňuje očekávání. Postupně však hlavní hrdina začíná jednat velice nesympaticky, nelogicky a dosti nevtipně, čímž mi celý film dosti otrávil. ()

Roman.Ticka

Stiller se Sandlerem tvoří dvojku pošuků, je třeba je brát s rezervou a buď jejich ujetý smysl pro humor brát nebo nebrat. Tady se podařilo úspěšně skloubit trapnost s vtipem, takže nejde než výkony aktérů obdivovat. Blondýna nejenže potvrdila nálepku blbá, ale vysoce ji překonala způsobem, že je na čase známé rčení přehodnotit. Takhle poníženě se ztrapnit, až to zavání skrytou inteligencí, jsem snad ještě neviděla, něco musí být jinak. Pasáž od okamžiku přiznání barvy o manželce, rodiné mely a "úmorné" cesty za vysněnou láskou, jsem přeřehtala hlasitěji než kůň v závěru. Palec nahoru Bene a spol.!! ()

• Stejně jako v Zoolanderovi (2001), hraje Jerry Stiller otce svému opravdovému synovi Benovi. (milaneg)