Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

vojo

Jedno pozretie stačí, radšej si zožente soundtrack, ak si budete ešte chcieť na tento film spomenúť. Je to síce podľa mňa lepšie než Da vinciho kód, škoda len, že strojcu spiknutia odhalíte po jeho troch vetách. Aspoň mne sa to podarilo..:) ()

BathoryMan

Po nudnom Da Vincim som bol pred projekciou na pochybách ale už po skvelom úvode s urýchlovačom častíc moje obavy začali pomaly opadávať!A ked sa dej presunie do Vatikánu nuda tu nenájde miesto a rozbehne sa naozaj skvelá akcia na čele s vždy skvelým Hanksom!POZOR SPOILER:A Ewanovi McGregorovi som tú jeho oddanosť cirkvi zožral aj s navyjákom!!!Nachytal ma dobre ,chlapec!!!! ()

merigieren

Když odhlédnu od do očí bijících nesmyslú tak dám 1* za relativně ucházející honičku u předposlední akce. Ale po nějakém čase jsem ty nesmysly začal vyhledávat a film, tak získal nový rozměr. Začínáme úvodem do papežství, pak si pohrajeme s antihmotou (moje první setkání bylo roku 2001 v knize Loď(Jack Williamson)), zde si ukážeme tajemství zamčené komnaty jež byla otevřena z venčí pomocí klíče skovaného uvnitř :-), se zajímavě rozmístěnou krví, jen na příhodném místě. U srovnání ambigramu s jin a jang sem lehce znervózněl, co příjde asi dál. Kastrace Pia pobavila. První mrtvola skutečne nevypadá na svou 10 minutovou hereckou dráhu. Aspoň že uhodli z 4! možností správné pořadí živlů :-). Naše vědkyně má také hezké znalosti z travičství. Každopádně vás musí pobavit blikající, pípající nápis o stavu kyslíku při vypnuté elektřině, kdy nic nefunguje, a přitom v tak velké hale musí něco kyslík vysávat, jinak si nelze vysvětlit jeho drastický úbytek. Další vychytávkou je vypálení si přez celou hruď překřížené klíče a následná honička za antihmotou, jako by se mu nic nestalo, pro efekt bych to aplikoval na režiséra, aby viděl jaká je to sranda. Také pole držící antihmotu v bezpečí muselo být napájeno tužkovými baterkami s jaderným pohonem, ale to by asi nemělo smysl připomínat rychlejší vybíjení v zimě, jež není jen o pár minut. Každopádně závěr to zachrání, ten zvrat udělá z diváka hlupáka a z filmu frašku. Nebýt mého chvilkového zaujetí pro výčet chyb, asi bych nebyl daleko od odpadu. :-( ()

Judas

Rozhodně mnohem horší než jednička, neucelené, kamera se snaží být akční, ale co naplat, když děj akční není nebo alespoň ne tolik, aby to vytvářelo dojem plynulých přechodů. Nebýt konce, který alespoň trošku zvedá úroveň filmu, bylo by to totální fiasko. Hans Zimmer ovšem opět skvostný. ()

Hopkins

Dlouho jsem uvažoval mezi 2 až 3 hvězdičkami nakonec jsem dal 3 ale v hodnocení bych filmu dal jenom 50 procent. Nejprve jsem četl knihu takže si dokáže představit jak jsem se cítil znechuceně když z toho udělali to co z toho udělali. Už začátek mě dojal konkrétně scéna kdy biskupové přijíždějí v autobusech vypadalo jako sraz nějakých mafiánů cigárko mobil v ruce jednoduše jako by se volil novej mafianskej tuti capo a ne papež. PRvních 15 minut filmu pro mě bylo totálním zklamáním ten uvod byl totálně o ničem a dalších 15 minut obdobně. Herecké obsazení se mě absolutně nelíbilo hlavní představitelka to hrála nějako pofiderně. Z Camerlenga udělali nějakýho agenta co se ve všem vyzná a diktuje jak hledat bombu . Snad jediné co bych hodnotil na 5 hvězdiček byla hudba ta se mě líbila ze všeho nejvíce. Abych to shrnul zlatá šifra ta měla tedy v mojich očích lepších. Snad jen abych to tady příliš jen nekritizoval posledních 45 minut se mě celkem líbilo ale jak říkám jako milovník té knihy sem byl zklamán že tam nebyly scény jak mu říkají že zabil vlastního otce a pak se upálí před davem a ne v soukromý někde. Taky mě mrzela postava toho nájemného vraha asasína mohli tam dát jako podle knihy nějakého araba nějakého správného fanatika jak v té knize který to nedělá ani tak pro prachy jak pro pomstu . No jak říkám byl jsem moc zklamán ale našlo se i pár světlých chvilek. ()

Adm.Nelson

Asi dvakrát rýchlejšie tempo rozprávania ako v Da Vinciho kóde, lavína udalostí sa začne valiť už hneď zo začiatku a človek neznalý knihy (môj prípad) nestíha sledovať dianie vo filme a vstrebávať to všetko do seba. Prepálené tempo je asi moja jediná podstatná výčitka, možno to chcelo ešte nejaký ten historický flashback ako v DVK, ináč som spokojný, dynamická hudba, dobrí herci, krása rímskych pamiatok, solídny príbeh, niekedy to stačí. 8/10 ()

PDcz

4**** body Kromě filmu Kmotr neznám žádný, který by přesně kopíroval knižní předlohu, ale... tady mi to ani nevadilo. Nářky nad faktem, že knížka je lepší, to ví každý. A proč? Protože spisovatel si může dovolit více roztáhnout celý příběh, Vaše fantazie si řádky přeloží do své ideální představy a Vy byste chtěli, aby nějaký režisér trefil přesně Vaši fantazii? [P] Minus 1* bod Celé je to postavené na překroucených faktech, to neberu, je to zábavné. Ale pár "děr" tam je.. PŘEDNÍ NÁRAZNÍK Když to viděl na videu, proč nezasáhl? atd... zakryté sochy, ale obrazy jen tak leží.. ... ... ... ZADNÍ NÁRAZNÍK [Q] Mohl by symbolog Langdon vyřešit záhadu, proč 14 dní nebylo možné najít pytlíky do koše? Tajné spiknutí IGELITNATI? To oni žerou igelitové tašky? ()

agassi68

Dobrý režisér, herecké hviezdy, nie malý rozpočet a nenapodobiteľné kulisy. Napriek tomu to, čo najviac zaujme je hudba.. Ako dokument o vatikánskych pokladoch /umeleckých/ tiež nie zlé.. ()

zabro

Tak tento film me bavil mnohonasobne vice nez sifra mistra leonarda.Asi to je hodne subjektivni hodnoceni, ale ten film mel spad, ve spravny moment dokazal zpomalit a dalsi veci na ktere si prave nedokazu vzpomenout. :-) ()

Darkslayer

Snímok som zhliadol viacmenej len zo zvedavosti, či a o aký kus sa posunul oproti svojmu predchodcovi. Nanešťastie musím konštatovať, že Angels & Demons nevystupuje z tieňa The Da Vinci Code, ba v mnohých ohľadoch za ním zaostáva. Dej sa snaži pôsobiť nápínavejšie a plynúť svižnejším tempom, no vzhľadom na povahu vyšetrovania sa motívy v jednotlivých fázach odhaľovania tajomstiev iluminátov opakujú, čo má za následok úpadok záujmu (vyšetrovacia linka v Da Vinciho kode bola pre mna omhno zaujímavejšia). Film obsahuje veľké množstvo WTF momentov (Pekná fyzička pracujúca na tajnom výzkume, môže s prehľadom sekundovať Hanksovi v oboroch religionistiky a symbológie a tiež sa vyzná v medicíne WTF!?, Robert Langdon ako popredný expert na náboženskú symbológiu potrebuje pomoc s prekladom latinského textu WTF!?.. a takto by som mohol pokračovať ešte pár riadkov),čo degraduje vážnosť akú sa snaži nastoliť (dokonca vyznieva komicky). A záver ? O čo viac pôsobivejšie sa snaži vyzerať, o to neuveritelnejšie a menej zaujímavo vo výsledku dopadá (zosnovanie tak komplikovaného plánú, a jeho záverečné dokonalé načasovanie je maximálne nepravdepodobné). Pri zrekapitulovaní týchto argumentov sa sám seba pýtam prečo 3*, ale úprimne povedané, až tak veľmi som sa nenudil .. ()

FilmWave

Hanks je až překvapivě ve formě a Langdon mu padne jak ulitý. Howard tentokrát pracuje s horší zápletkou než u "Šifry". Celé to víc připomíná počítačovou hru, ale Ron zručně střídá konverzační a akční "levely". I reálie nejsou vůbec špatné, snad jen kameramanovi se točí hlava až moc. Horší než "Šifra", ale pobaví. ()

xavierr13

Príbeh začíná vo Vatikáne usmrtením pápeža následným pokusom vyrobit antihnotu, ktorá je ukradnutá a bola použitá na zničenie Vatikánu . Profesor Langdon je poverení aby Vatikánu pomohol vyriešit únos štyroch kardinálov . Celkovo sú Anjeli a démoni veľmi napínavý krimi thriller a Howard s Hanksom chceli určite prekonat prví film , ale aj tak bude vži medzi týmito filmami zrovnanie. Mimochodom čo pripomíná Zem, vzduch,oheň,voda? Že by 5 Element? ()

mala_kea

Čekal jsem nějakou fantasy patlaninu a dostal jsem uplná opak, který mě posadil do sedadla. Je fajn, že se děj neodehrává v USA (že to natočí USA bylo jasné jako facka), ale zapojení do Vatikánu je príma zpestření. Další věc taková, že Hanks je hlavní hrdina, ale aby si hrál na Jacka Bauera, to není v jeho náplni práce. Pokud člověk vyřeší vše pouze při pohledu do knížky, je to vážně borec, takových by mělo být na světě víc. Hudba byla poměrně zajímavá a atmosféra se dala doslova krájet, jen ta ženská je něco strašnýho a příšerně namachrovanýho. Vrah se mi líbil ze všeho nejvíc, s ničím se nemazlil a jednoduše všechny "vyndal", cool týpek. Pointa už tu bohužel byla, ale např oproti seven je děj velice přímočarý, což je pro mne rozohodně jako z pohledu diváka zajímavější. Navíc, ta nečekaná zápletka těsně v závěru, no pane Howarde, jste frajer..Na pátou * chybělo trochu citů ()

*Colorado

Knihu jsem ještě nečetl, ale film mi přišel povedenější než v případě Šifry a konečně byly vyslyšeny všechny ty hlasy za změnu účesu Toma Hankse :-D Jinak hlavního záporáka nebylo až tak těžký odhadnout, alespoň mě to pořád svádělo k tomu, že to bude ten, jehož jméno nebudu nahlas vyslovovat, ač i tak jde asi o minispoiler :) ()

DHDV

Kdyby to nebylo zfilmované podle knižního bestseleru a nebylo by druhým dobrodružstvím Roberta L. (Tom Hanks), byla podle mě kritika trochu mírnější. Tenhle film považuji za celkem povedený. Bylo předem jasné, že Ron H. nedokáže přenést na filmové plátno celou knihu, a tak přenesl jen to, co považoval za nutné a dávalo to přece jen nějaký smysl. Tom Hanks nepředvádí profesora tak kýčovitě jako v Šifře mistra Leonarda. Dále také stojí poznamenat, že Ewan M. předvedl v roli kamerlenga opravdu dobrý výkon. Nebál bych se říct, že v tomhle filmu Ewan MecGreagor přehrál Toma Hankse. Taky musím uznat, že po zhlédnutí toho filmu uvažuji o cestě do Vatikánu, protože to chvilkami vypadalo jako propagační video památek Říma a Vatikánu, prostě kamera byla vždy tam, kde je památka nejkrásnější . Scéna, kdy kamerlengo odlétá helikoptérou, je přesný důkaz toho, že správný výběr hudby dokáže ze scény vytáhnout maximum. Ano, Hans Zimmer, nezklame.. Pokud máte rádi mysteriózní thrillery, je tohle správná volba. Tom Hanks, Ewan MecGreagor a Ron Howard odvedli stejně dobrou práci jako Hans Zimmer na soundtracku! ()

Rannveig

Velmi působivě sestavený příběh, kterému, žel-Božíčástice, chyběl dobrý závěr, ze kterého bychom si mohli něco, jako tomu bylo u Šifry, odnést... naopak přebýval zde překombinovaný mnohozávěr, ze kterého jsem během titulků sice moudrý byl... ale teprve půl hodiny po té, mi došlo, že jsem asi nepochopil - co vlastně kněz (McGregor) celou dobu sledoval? (a né že mi někdo řekne, že takovou průhlednou blbost jako stát se Popem!!!-) ()

jesus666

Dan Brown píše knihy ako cez kopirák a Ron Howard podľa nich cez kopirák točí filmy. Záver tohto filmu (knihu som nečítal) sa pre mňa stal teda ľahko predvídateľným a "prekvapil" ma asi tak, ako Švéda chladný január. . ()

Marsello

Slabé... Neoslovilo ma to ani trochu, a to aj DaVinciho kód sa mi páčil viac aj napriek tomu, že sa Anjeli a démoni označujú za vydarenejší kus. ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)