Jesse se vrací do svého bývalého domu, kde jako ještě hodně malý žil, než ho rodiče odložili a následně byli zavražděni. Jesse přijíždí společně se svojí přítelkyní Kate. Navštíví je jejich přátelé Charlii a jeho dívka. Jesse nalézá v rodinném album fotku svého prapradědečka, který kdysi nalezl kouzelnou lebku. Jesse s Charliem vykopou tělo prapradědečka, ten ožije a spřátelí se s nimi. Vypráví jim o kouzelné lebce, jejíž je vlastníkem - vlastníkovi dodává totiž věčný život. Kvůli lebce dokonce kdysi zastřelil svého bývalého kamaráda. Lebka však přitahuje temné síly z jiných dimenzí a hlavně mrtvého kamaráda prapradědečka. (LION-MR.T)

FromHell

Jednotka je priemerná komédia s peknými maskami.Dvojka už je ale taká hovadina,že na ostatné časti tejto neprávom ospevovanej série si radšej nechám zájsť chuť... ()

raimi

Pohodovka jak hrom. V jedničce bylo ovšem víc příšerek a sympatyčtější komické figurky. Ale stejně jako u jedničky se jedná o příjemnej a neprofláklej komediální horrůrek. ()

kaylin

Americký snímek „Dům II“ je určen těm, kdo mají rádi hororové komedie a nevadí jim, že v tom moc hororu není. Nevadí jim, že dostanou vlastně jen takovou celkem rozvleklou blbinu, která ale dovede překvapit nějakými těmi zajímavými nápady a především pak trikovou stránkou, jež je stejně jako v případě prvního filmu velmi povedená. O čem ale budou další dva filmy... ()

K.I.N.G.

Někdy dávno, v útlém dětství, jsem viděl první díl "House" z roku 1986 na staré VHS kazetě se simultánním dabingem a vzpomínám si, že jsem byl i přes značně sníženou kvalitu obrazu a zvuku (samozřejmě) obrovsky nadšený a v podstatě jsem na tom snímku nenašel jedinou chybu - považoval jsem ho tehdy za dokonalý horor. Nemůžu s jistotou říct, jaký by byl můj pohled na něj teď, od té doby jsem se s ním zatím ještě znovu nestřetl. Ale to, co mě potkalo právě v tomto druhém pokračování mě docela nemile překvapilo. Žádná další ujetá hororová zábava se tu nekoná, jenom ne moc dobře zvládnutá komediální fantasy, se strohým příběhem, pár hororovými prvky a několika důvtipnými blbůstkami, jako je např. ta psovitá housenka. Není moc jednoduché se smířit se zdejším hodnocením tohoto titulu, přece jenom je to film podstatně horší, než to tady podle hodnocení vypadá a zejména horší, než je první díl, to nepochybně. Opravdu není příliš o co stát. ()

Gorehound

Taká pohodička. Nesedela mi linka z praveku, ani roztomilý mazlíček, naopak poctivé efekty a masky, niekedy až stopmotion, sú na sánku dolu. Producent Cunningham mieril vysoko, ale ten mix efektov, až dobrodružného filmu a humoru v typicky 80s móde mi až tak nesadol. Poteší Lincoln z Piatku sedmičky, občas sa človek zasmeje, ale dobre, že Cunningham si ponechal aj Piatky a produkoval ich v 80s toľko. Tie mi sedeli oveľa viac. ()

balba

Volné pokračování , které má úplně jiný příběh.Ve filmu nechybí tajemno a akčnost scén.Ještě lepší scénář než je u jedničky. ()

Jimmi

Tak toto bol fakt ulet.Skvele pokracovanie velmi dobrej hororovej komedie House.(podla mna je 2-ka este o trosku lepsia ako jednotka).Skvele postavy, zaujimavy napad a vela vela zabavy.Charlie v Podani Jonathana Starka je fakt cool... Ps:Aj ja chcem zombie kona!!!!!!! ()

Rodriguez

Hodně dlouhou dobu jsem sháněl tento kultovní snímek a díky přátelům zde na csfd, se mi to konečně podařilo. Čekal jsem sice nějaký brutální nářez v podobě Pátku 13th či Halloweenu, ale směr tohoto filmu se ubíral úplně jinam. Dvojka mě přišla o kapku zábavnější a temnější než původní díl, leč na plný počet mě tam stále něco scházelo. 80% ()

Mythago

V celku zajimavý "horor", škoda, že takových šíleností se netočí víc. Ona je to v podstatě příšerná hovadina, ale natolik zábavná, až je dobrá. Prakticky tomu nemám co vytknout. Mělo to dobré postavy, místy dobrou atmosféru, občas i nějaká ta lekačka. Chybělo mi tu snad jediné a to ta létající ruka z obalu. 7,5/10 ()

Han22

Otázka za milion, co to mělo společnýho s prvním dílem? Nic, dokonce ani žánr. Snad je ten dům s průchodem do jiných realit. Tvůrci se zde ale pořádně vyblbli a natočili ulítlou dobrodružnou komedii. Dvojici kamarádů tak postupně přibývá do "rodiny" nemrtvý praděda, mládě pterodaktyla, štěkající stonožkoštěně a nakonec i krásná domorodka. Hlody a scénky jsou opravdu geniálně pitomé (děda krmící štěněstonožku pivem, rodinná hostina, elektrikář), efekty jsou legrační a ve finále tu máme regulérní western s pro mě absolutně nečekaným vyústěním. Výborně jsem se pobavil u krásné přípomínky toho, co bylo na osmdesátkách kouzelné. ()

Holina

Není to taková kvalita jako jednička. Výrazně ubylo silikonových příšer, Wiley se spíš soustředil na humor. I tak povinnost pro všechny fandy žánru. ()

W i K i

Pamatuju si, že sme měli tenle film doma jako jeden z prvních na VHS kazetě kterou jsme koupili začátkem devadesátých let na tržnici od vekslácky vyhlížejcího prodejce pochybného vzhledu. Film byl nadabovaný tím klasickým šíleným post socialistickým jednohlasným dabingem. Nehledě na to, to byl skvělý zážitek a jen z nostalgie musím dát 5*. ()

Klay

Horor!?! Muppet show by bylo přesnější. Takového nástupce si skvělá jednička nezasloužila. Propracované mechanické loutky nahradily infantilní maňáskové a občasná stop motion animace, sympatického hnijícího zombie vojáka zase nudný zombie kovboj, po hororové atmosféře tu není ani stopy a pokusy o situační humor nefungují. Děj se motá stále dokola - do domu přijde potvora z jiné dimenze, ukradne magickou křišťálovou lebku a párek protivných trotlů, kteří jsou naneštěstí hlavními hrdiny, ji jde vyzískat zpět. Takže i když se pořád něco děje, sem tam dokonce zazní dobrá hláška a o akci (špatně natočenou) není nouze, mně to je pořád málo a stíhal jsem se při tom nudit. Hlavně díky předvídatelné pointě snad každé scény a stupidnímu jednání hlavních postav. ()

matmanX

Dům 2 z vysoka kašle na nějaký horor, jakékoliv pravidla a logiku. Tohle je dobrodužná jízda, ve které si dva kámoši ochočí psonožku a pterodaktyla, elektrikáři si v ničem nezadají s Indiana Jonesem a mumie z divokého západu kritizují nabídku televizních kanálů. Je neskutečně osvěžující vidět film, který tak otevřeně vítá šílené nápady a dětskou fantazii, ale nesnaží se je skrýt za "hluboké významy" nebo satirický humor a zůstat tak neustále nad věcí. Žánr horor můžete ignorovat a klidně to pustit dětem, budou to milovat. ()

Teardown

Dvojka se nese na stejné vlně jako první film, takže čekejte dobrodružnou komedii s nepatrnými prvky hororu a ne žádný masakr nebo krvák. Zábava na každé odpoledne a klidně pro celou rodinu, protože je to skutečně taková ujetá všehochuť, nepatrně šmrncnutá hororovými elementy, která si ovšem na nic nehraje a skvěle baví. Jednoduché, vzdušné, střelené béčko s velkým B, kde se ani na moment nepozastavíte nad klonem psa a housenky. Už se klepu na trojku:) ()

helloween93

Srovnatelná úroveň s prvním dílem. I když první díl byl spíše víc hororový, kdežto tenhle je mix komedie, hororu a fantasy. Pobavil mě elektrikář/dobrodruh a postupné sbírání domácích mazlíčků. :D ()

GOREGASM

Bláznivá kombinace hororu a komedie, kde alespoň k mému zklamání převládají průměrné fórky nad amatérskými triky. Záměr byl ale evidentně natočit oddechovku, takže filmu nelze vytýkat jeho uvolněnou atmosféru, míru zábavnosti už ovšem ano. Jeden pseudovtipný sidekick by ještě odpustit šel, ale jedna supernudná hlavní postava už nikoliv. Pár dobrých nápadů se naštěstí najde a dokoukat se to při těch mých toulkách ve vlaku dá :-) 35% ()