Napříč vesmírem

• Česko Across the Universe (více)

Rozverný, bizarní a velice teatrální, takový je převratný muzikál společnosti Revolution Studios Across the Universe, který se zrodil v hlavách známé režisérky a scénáristky Julie Taymor (Frida, Titus, broadwayský muzikálový hit Lví král, inscenace Mozartovy Kouzelné flétny pro Metropolitní operu v New Yorku) a scénáristů Dicka Clementa a Iana La Frenaise, ve kterém se pojí originální příběh s 33 revolučními skladbami - mezi něž patří „Hey Jude“, „I Am the Walrus“ a „All You Need Is Love“ - které utvářely celou generaci. „Chtěli jsme vytvořit původní muzikál pouze za použití skladeb skupiny Beatles.“

Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rock'n'rollu, se odehrává v Greenwich Village, bouřlivých ulicích Detroitu i na vietnamských bojištích. Milenci Jude a Lucy, jejichž láska je od začátku odsouzena k neúspěchu, jsou spolu s malou skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Průvodci jim jsou „Dr. Robert“ a „Mr. Kite“. Síly, které se vymykají jejich kontrole, nakonec oba milence rozdělí, čímž je donutí, aby se navzdory všem překážkám pokusili znovu najít jeden k druhému cestu. (oficiální text distributora)

DavidS.

Nemám rád moc Beatles, spíše Abbu. Jenže písně měly tak skvělé aranžmá,že jsem spoustu z nich znovuobjevil nebo vzal na milost.Výborná parta mladých herců, několik nezapomenutelných scén (jahody krvácející na zdi).Příjemná, veskrze civilní choreografie. Plné hodnocení nedávám jen kvůli tomu,že cca ve druhé polovině film na chvilku trošku zpomalil díky několika psychedelickým vizím za sebou. ()

rozbris

Tak takhle jsem se ještě u filmu nenudil a snad ani nikdy nebudu. Dokonce jsem usnul a to je co říct. Hvězdičku by si to zasloužilo za pěkný výběr hitů kapely Beatles. ()

GeorgeHans

Hodnotenie tohto muzikálu je priamo úmerné vášmu hodnoteniu hudby The Beatles. Ja chrobákov považujem za najlepšiu skupinu všetkých čias, takže moje hodnotenie nebude prekvapujúce. A podľa osobitého vizuálneho spracovania každej pesničky súdim, že Julie Taymor je na tom podobne. ()

Jaccobos

Dlouhý Beatles video clip - tudíž úžasné. Ale některé části byli na mě až moc "pompézní" ... Lepší tři * ()

Seti

Ne, ne tohle ne! Tenhle film se mi nemoh líbít hned z několika důvodů: 1) Muzikály zrovna nemusim, 2) nicneříkající, přbarvičkovaný filmový guláše už vůbec ne a za 3) k hipíkům mam stejnej vztah jako Eric Cartman! ()

Pollock

Tak na tohle jsem narazil úplně náhodou v tv a musím říct, že jsem bez mrknutí oka hltal každý nový záběr až do konce. Pěvecky odvedené na jedničku, chvílemi experimentální kamera se skvělým střihem a to vše zabalené do love story, kterou statečně nesou na krovkách nesmrtelní brouci. Jasně že to není čistých pět, ale abych aspoň trošku dorovnal některá jedničková hodnocení, která nechápu, dávám plný počet. ()

JamesSi

Možná dost podhodnocuju, ale fakt mi to přišlo tragický. Neuvěřitelný maglajz, který neměl překročit fázi "nápadu". Věci jako hnusná zelená plátna a digi-blivajz v Mr. Kite nebo ta scéna pod vodou. Panebože. Nevím, jak mám brát některé emocionální momenty vážně po scénách, když roztleskávačka zpívá "I wanna hold your hand" a přitom fotbalisté přes sebe přeskakují v pozadí. Na to, abych si to užil to nebylo dost ulítlý, spíš to jen působilo divně a nevkusně. ()

Rssa

Rzhodně nejlepší muzikál roku 2008, Hairspray oproti tomuhle vypadá jako hodinky plastové vůči těm z ušlechtilého titanu, výpravu byla nejspíš skvělá, ale to není můj šálek kávy. A když se přidá mé nejoblíbenější období na filmovém plátně, není co dodat. Písně byly nazpívány profesionálně (podle mne byl v tomto nejlepší Joe Anderson a hned za ním titulní Jude). Není co řešit, 90 %. A divil bych se, kdyby z Oscarů vyšel naprázdno, nemyslím nějakou hlavní cenu. ()

1860

no nevím, že by mě všech 33 skaldeb přišlo revolučních se říci nedá, a já se nechci už opakovat, že to mělo navíc, i když by se to u tohohle filmu hodilo.. tenhle muzikál měly táhnout písně, Bohužel nezařadily tak vyskokou rychlost, aby utáhly poměrně nudný příběh.. ()

cab

Prehnane dlouhy pokus o muzikal z trosku jineho soudku spise nudi nez bavi. Pisne od The Beatles v jakekoliv forme neohodnotim nize, coze muze znit prapodivne, ale tak to citim, i kdyz hold temto revolucnim umelcum slozen nebyl ani v nejmensim. 45% ()

dopita

Začátek filmu mě bavil, ale s přibývajícima minutama jsem pomalu přešel od nudy k otrávenosti. To že tvůrci „prznili“ písničky Beatles mě nevadilo, rozhodně to nebyl takovej průšvih jako zprasení Abby ve filmu Mama Mia, ale filmu s přibývajícima minutama chyběla zajímavost a tah na bránu. ()

Hanys_

Přehlídka videoklipů s písněmi Beatles. Ale kde byl sakra nějaký pořádný příběh? Přitom tady bylo tolik zajímavých postav...Všechny ale byly upozadněny těmi různými psychedelickými klipy, které dost snižují zážitek z tohohle pro mě dost očekávaného filmu.5.5/10 ()

adam9

Normálně by to stačilo na průměr, ale to by tam nesměla být nadpozemsky krásná Evan Rachel Wood a tématika Beatles. Let It Be, If I Fell, Hey Jude, All You Need Is Love - tyto úseky samotné vyváží jinak pokulhávající celek. ()

defagoo

Na filmu je moc a moc znát, že původní sestřih měl o hodinu více. Scény jsou občas roztříštěné a nenavazují, to by ještě nevadilo, ale vše funguje tím způsobem, že se do filmu nedá naplno ponořit. Vizuální část je výborná, hudební bohužel na to že je to muzikál dosti pokulhává. Některé scény, které jsou výtvarně strhující obsahují hudbu kompletně bez náboje, bez jiskry. Ústřední vztah Lucy a Judea je pro diváka téměř nepodstatný do chvíle než se pár rozejde a následně usmíří - tato pasáž je emocionálně nejnabitější. Ale původní zamilovanost a první láskyplné vzplanutí nestálo za nic. Nejsilnější okamžiky z první poloviny filmu tak obstarává spíše vztah kamarádský a rebelské pojetí života let šedesátých. Mimochodem jeden z nejlepších trailerů, co jsem kdy viděl. "Strawberry fields forever!" ()

koba odpad!

Režisérke tohto "filmu" by prospelo, keby sa posadila na lavičku v parku, vypila čiernu kávu a pouvažovala o čo jej ide. Azda by na to prišla. Ale to sa určite nestalo. Chceme natočiť film o Beatles, tak poďme na to radšej cez vesmír! (A pekne pomaličky.) ()

FARGO

Film ze začátku výborně vtáhne do děje, ale jak na sebe navršuje témata a různě pokrucuje osudy hrdinu, mění se hudbení čísla v mumraj a pomalu a jistě se film stává nudný a blbý. ()

jasiska

Tie surrealistické pasáže neboli zrovna my cuppa tea, ale inak veľmi zaujímavý film s parádnym použitím pesničiek Beatles. ()

Mauric

Dechberoucí stylizace! Velice povedený, netradičně pojatý "Beatlesácký" muzikál, který je živým snem pro každého beznadějného romantika. Pro člověka, který vlastní všechny originální kazety a velký zpěvník od Beatles, by se napříč vesmírem asi nenašel příjemnější film. Některé cover verze jsou naprosto geniální (např. gospelová "Let it be"). Bohužel ale nesnáším hipíky. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky