Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

Aquarius

Asi som mal nejakú "cut" verziu, alebo som dostatočne otrlý, každopádne niečo, čo by som si dokázal predstaviť, že by mohlo niekoho znechutiť, sa nekonalo. Podobne pojatý večný súboj súdržnosti a krehkosti ľudského tela by som rád uvítal v podstatne nekompromisnejšom À l'intérieur. No prečo to muselo byť také blbé? Otrepaný dej so zbytočnými politickými podtónmi by sa dal prekusnúť, keby nebol taký blbý. Uziapaná blbá, hrdinka, ktorá ma potešila jedine vtedy, keď som si na polsekundy myslel, že je mŕtva a film tým pádom končí, sa márne pokúša utiahnuť druhú (alebo tretiu?) časť filmu, kde už všetci jej mužskí muži sú bohužiaľ mŕtvy. Niežeby neboli blbí, ale bola s nimi aspoň zábava (scéna "Já se tadyk zašprajc"). A čo monštrá? Dvojica drsných sexy ženských (drsných asi ako nonmetalové skupiny, ktoré počúva moja 45-ročná teta a sexy asi tiež tak nejak), nejaká Quasimodo, dáky mäsiar, voľajaký frantík a akýsi Deutsche Kunde, slovom šecko jedna blbá pakáž, pobiť ich všetkých aj s tými Albánskymi zlodejíčkami, však on už si ich pán boh rozštvrtí. Vizuály sú dosť rozpoltené, na jednej strane hnusné akčne rozklepaná scény s epileptickým strihom, ešte vytiahneme contrast a bude to ako že Greengrass točí Saw, oki? A podkresliť to takou dobrou hudbou, barbari! Na druhej strane niekoľko skutočne fajn záberov, hlavne noc je krásne čiernomodrá. Hmhm. ()

okkac

WTF! Co to jako bylo. Ten film scénář neviděl ani z rychlíku. Tupé a nelogické. Tak jedna hvězdička je za pěkný vizuál, nikoliv kameru, kterou snad držel panák na pružině, pač takhle s ní mávat by nedokazal žádný člověk. ()

tom88

Pre mňa príjemné prekvapenie. Možno aj nižšími nárokmi, ktoré som mal. Xavier Gens nie je zrovna génius, ale myslím že si odviedol slušnú robotu. Film sa dal zniesť aj ako horor a aj ako poriadny thriller. Viem, že námet je troška klišovitý, film pripomína iné filmy, ale mne to neprekážalo. Bavil som sa od začiatku až do konca. Navyše to bolo poriadne mäso a krvák, aký som potreboval. S cenzúrou sa tvorcovia príliš nepárali. Miestami mi vadila kamera, zábery boli trocha roztrasené. Herci boli nevýrazní, ale zopár xichtov potešilo. Ale myslím, že aspoň priemerné hodnotenia si Frontiers zaslúži. 65% ()

Nivenx

Klasický brutální, krvavý, napínavý a solidní explo horor. K filmu nemám větší výhrady, kromě tupéhochování postav, které mohlo být opravdu lepší. Jinak spokojenost 60%. ()

COF_666 odpad!

Jak se někomu může tenhle typ filmů stále líbit už fakt nechápu. Pořád dokola to samé a stále špatné. Zlatý první díl Saw!! ()

Triple H

Totálna chujovina. Neviem či starnem, ale stálo to za hovno. Dementné dialógy, dementné postavy, zbytočné využitie nepokojov na parížskych predmestiach (ooo pozor - sociálna reflexia v slasheri :-)), na hovno herci. Vizuál bol celkom pekný a formálne to bolo zvládnuté fajn, ale z francúzskych hororov sa mi páčilo nepomerne viac Haute Tension. Toto je maglajz, v ktorom nefunguje nič a ona snaha o presah mi príde lacná a v takomto žánri úplne zbytočná. Teda, nebola by zbytočná, keby bola nejak previazaná s dejom, ale čoho sa nám dostane je len francúzsky Hostel s pár peknými humusinami a to je všetko. ()

Khumbac

No že nám to ale hlavní hrdince slušelo v těch šatičkách a červenou krvavou pletovou maskou :) Strašně se mi líbilo na konci filmu šedé pozadí, jako zdi, bahno, pochmurné počasí, spolu s kontrastem krve na jednotlivých hercích. Připomínalo mi to válečné filmy. Zprvu se mi zdál film zdlouhavý, možná i byl, ale konec vše obrátil ke správné časové osy. Francouzi prostě jako ostatní evropské státy prostě točit umí. Samozřejmě kromě naší malé zemičky. ()

tatanapope

Už dlouho jsem neviděla film, který by mě tak moc nebavil, kvalita obrazu byla taky děsná, strašidelné to nebylo, lekavé taky ne a ta trocha falešné krve na mě fakt dojem neudělala. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

Sfinkter

Krvavý evropský exploit v americkém stylu, který je velmi dobře technicky zvládnutý, ale k čemu je to dobré, když se v něm nic pořádného neděje a když už, tak je to příšerně pitomé. ()

Raven0

Tak já nevim, mě už asi tyhle brutální, bezduché vyvražďovačky podle stále stejného a dokola omílaného scénáře přestávají bavit. Nebo jsou jen rok od roku horší. Logické uvažování postav nemá cenu řešit, tak jako u každého druhého hororu, ale po pravdě, tady je to už fakt síla. Šílená fašistická a lidožravá rodina? Ehm, no, jako nápad je to docela veselej, a to je tak vše, co je na tomhle filmu zajímavé. Vraždy a násilý jsou tu podány dost účelově, to jest krvavě a brutálně. Prostě laciná přeháňka, jak poškádlit diváka. Ale já to Gensovi nežeru, podle mě je to normální břídil, co za krev maskuje svou nemohoucnost. ()

MrMysterious

Čítam správne komentáre? Naozaj dávate tomu filmu, ktorého titulky mi práve končia 1, 2 hviezdičky, niekedy dokonca odpad?! Nerozumiem tomu. Nikdy by som neveril že by ma dokázal 108 minútový horor baviť do konca. Never som že film typu kamaráti- motel- šialená rodina- vraždy, by niekto dokázal tak dobre natočiť, vizuálna stránka snímky ma naozaj prekvapila. A už vôbec som nečakal že by som pri krváku ľutoval niektorú z postáv, skutočne s ňou súcitil a pri konečnej scéne mal zimomriavky po celom tele a vravel si "wou....". Film nad ktorým sa dá seriózne uvažovať a hlavne- dá sa filmom nazvať. Rozhodne jeden z najlepších čisto hororových filmov. ()

lennyd

V Paříži zuří nepokoje a partička mladistvých zlodějů prchá pryč z Francie do Nizozemí. Sejít se mají v jednom starém hotelu v zapadlé vesnici. Nikdo z nich ale netuší, že hostinec vede starý kanibalistický nacista, a se svojí rodinou krvavě likviduje každého, kdo se k hotelu přiblíží. A kromě toho mu mladá Jasmine zapadá do plánů s rozšířením "rodiny" ... Jak je zde již psáno asi tisíckrát, filmoví tvůrci se kopií Hostelu snad nikdy nenabaží, a zapadlé vesničky po Evropě jsou pro ně neutuchající studnicí uchyláků, sadistů, kanibalů a tak dále. Tentokrát se podíváme tedy do Francie, a jinak je děj nachlup stejný jako ve všech ostatních filmech - banda teenagerů se dostane tam kam by neměla, a místní si je po jednom naporcujou k večeři. Ani se zde moc neseknete, pokud se pokusíte odhadnout, kdo celej masakr přežije (ano, je to ta jediná holka - jak originální). A poslední co bych k tomuto (a podobným filmům) ještě chtěl napsat je, že je s podivem, že nám na plátno bez rozpaků servírují veškeré vnitřní lidské orgány s hektolitry krve, ale jak by se na obrazovce mohlo objevit cokoliv se sexuální tematikou, tak dávají ruce pryč (např. tady sadisti pro jistotu holku sprchujou oblečenou, jen aby na diváka nevykouklo něco "nevhodného").... ()

Yoshimitsu

Hledáte nocleh narazíte na starý hostinec, kde jsou na vás přijemní.Opijí vás na baru a zatáhnou vás do pokoje, kde zažijete grupáč.Komu by se tohle nelíbilo?Najednou chcete znova sex a hostinská vás odmítne.Nazvěte jí lacinou děvkou a ještě předtím ji prozradíte, že máte u sebe hromadu trávy.Hostinec je plný pošahaných lidí, kteří mají takové tuláky jako hračku.Společná večeře se vydařila, kde stařenu krmí a ona má skrz krk hadičku, kterou cákají sračky všude.Dali by jste si pečeni na vepřovém sádle?:D.Nebo radši do sklepení za kanibalama na výběr tu bylo hodně možnosti.Ten nástupce fuhrera byl taky nesmrtelnej prvně ho skoro ubodá nůžkama, pak dostane pořádnou ránu palicí a běhá jak srnka.O brutalitu nebylo nouze, ale že bych si to musel pouštět znova.to teda né! ()

creeper

Není třeba tento snímek zatracovat. Jistě si najde spoustu odpůrců i fanoušků. Známé dějové schéma je zde učebnicově využito. Přilejme "francouzský" ksichty a typicky francouzský delikatesní přístup k materiálu(oběti násilné rodiny) a máme exploatační řežbu, která neurazí. Ten motiv s náckama a odkazama na společenský nepokoje byl příjemně jednoduchej... a vzdávající se panenka Marie na konci fajnová. ()

Compadre

Rodina sadistických šílenců - tak tohle téma je v hororech už vyloženě klasika a s každým novým přírustkem do tohohle krvavého rezortu už jde tvůrci jen o to, být brutálnější než jeho předchůdci. A fakt teda je, že Xavier Gans co se týče krutosti a zvrácenosti nasazuje laťku povážlivě vysoko...tak jak číkám - jednoduchej masakr, kde kde celkem originálně vystupují lidožraví náckové :-) interesantní ()

zdenny

Takovéto syrové terorizující horrory mám rád. Divák z nich sice nemá nejchutnější pocit, ale jsou natočeny celkem realisticky. Člověk si ani neumí představit, že ve skutečnosti se mohou dít (a dějí) daleko hrůznější věci. Za zbití policisty na začátku si ti hajzlíci určitě něco "pěkného" zasloužili, ale co se jim stalo bylo fakt příliš. Byl to hnus, ale dobře natočený. Úvod filmu byl poněkud zmatený, ale při příjezdu do "motelu" už byly jasně vytyčeny koleje nechutností. Závěr filmu už byl ve znamení dívčí akční sekvence - to už tam být nemuselo. Ale do žánrových kolejí se to vrátilo závěrečným vykousnutím masa z krku. Takže já jsem s brutalitou filmu velmi spokojen. Francouzi takovéto syrové filmy točí rádi. ()

Tereza666

U některých scén mě vážně mrazilo v zádech, tak brutální. Téma je možná ohrané, ale člověka to prostě nenudí. Jediné co mě vážně mrzí, je to nízké hodnocení. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací