Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

Bobik9

To bylo úžasně pohodový. Skvěle příjemnej film. Matthew Perry zase předvedl několik svých xichtíků, ale podal výborný výkon a rozkošná Lynn Collins se také neztratila. Nijak komplikovaný příběh s jemným humorem a příjemnou klidnou muzikou v pozadí. Prostě todle se mi trefilo do noty . ()

Mrkvič

Kde se tu bere to hodnocení? Asi nejnudnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl. Matthew Perry byl příšernej. Asi to mělo být deprimující, ale ono to nebylo nijaký. Když se objevila slečna pro romantickou zápletku, měl jsem radost, že je příjemná a pěkná. Jenže proč by spolu měli být, nebo proč jim to neklapalo, to šlo už úplně mimo mě. Nakonec pro mě měl film jediné pozitivum. Ten koloběh po psychouších a léčení depersonalizace. Obzvláště nádherná a děsně sexy řádící Mary Steenburgerová. I přes jejích 55 jsem hlavnímu hrdinovi chvíle s ní dost záviděl. ()

Chasm

Tahle "dramedy" mě opravdu potěšila. Matthew Perry je fakt dobrej, stejně jako ve Studiu píše za peníze ale hraje ještě líp... Skvěle napsané dialogy i reálné postavy, no něco ve mně film určitě zanechal... Tedy jsem nadšenej... Velké plus za Dandy Warhols... ()

neoBlast

Nejenom Jason Biggs (po Cokoliv) by mohl nahradit v Hollywoodu Woodyho Allena na jeho neotřesitelné pozici prvotřídního blázna / neurotika. Také Matthew Perry dokazuje (stejně jako ve skvělém Studiu 60), že se dokáže vymanit ze škatulky kamaráda Chandlera a jeho kapánek zcvoklý Hudson je tak trochu poctou všem filmovým postavičkám, které mají nějakou tu malou "vadičku". Škoda druhé poloviny filmu, která výrazněji ztrácí tempo a projevuje se zde více komediální vrstva na úkor té dramatické. 70 % ()

drederik

Matthewa mám rád a byl sem proto hodně zvědavý, jak se popasuje s vážnější rolí než na jaké je zvyklý. Matt nezklamal a jasně ukázal, že to není jen seriálový herec nebo ňouma ze střeštěných komedií. Jinak velice povedený filmeček, který mě i přes pomalé tempo nenudil. ()

terunka003

Pohodové, životní, dramatické, příjemné, nenatažené. Kdo občas nemá pocit, že neprožívá svět okolo sebe. Tohle bylo fakt povedené. Bylo to vtipné i dramatické, smutné i veselé, bylo v tom vše. Herecké obsazení výborné, nikdo nevybočoval ze svých rolí, jen ta psychoterapeutka byla trochu svým vlastním problémem. Ale kamarád Tom, který nedělal nic jiného než se furt něčím futroval a Sara, dívka snů, která vypadala opravdu jako anděl, ti byli bezvadní. Hudba byla perfektně doplňující a ladila s dramatem i s úsměvnými scénami. Neexistuje nikdo normální, proto je Zmatená duše pro každého kdo se bude chtít aspoň trochu dívat. Rozhodně vám po tom filmu bude lépe. "Když jsem rozrušená, mluvím sprostě.." (Tak aspoň že nejsem sama! :-D ) ()

asirtes

Príbeh, ktorý by si zaslúžil ďaleko hlbšie rozvedenie a výraznejší záver. Len pozeranie do prázdna a oprášené prvky trochu trapných a milých staromódnych lovestories mne žiaľ nestačili. ()

Nihlathak

Matthew Perry je Chandler a hotovo, tuhle roli jsem mu nevěřil - to tady čtu skoro všude a zvedá se mi z toho kufr. Odhoďte předsudky a bloky, mrkněte na to, když vám vadí jiný dabing Perryho a už to nic nezmění (Čtvrtlík již bohužel není mezi námi), podívejte se v originále na skvěle zahranou apatii, protože Perry ve své nejvážnější roli ví, o čem hraje. ()

sskrblik

Matthew Perry předvádí své maximum ve velmi pěkném filmu jakým Numb je. Dobrá hudba, zajímavá zápletka a pomilování hodná Lynn Collins. No kdo by to od toho "Chandlera" čekal, že předvede něco takového a zahraje tak vážnou roli?! ()

Philoun1

No sakra to bylo fakt dobrý, tenhle film ve mě něco nechal a přesně to od filmů chci. Metthew Perry hraje.. slovo výborně to ani nemůže vystihnout možná geinálně je blíže a Lynn Collins je opravdu úžasně roztomilá. No a hudba..pokaždé když začala nějaká písnička tak se ve mě něco hnulo, teda myslim v dobrym smyslu. ()

Josefin

Tak to byl teda úder, vynikající naprosto mě odrovnal výkon Matthew Perryho. Zmatená duše se vydařila po všech stránkách. Pro mě sice depresivní, ale úžasné! Ano někdy vyzkoušíte všechno a nezbývá vám se jen s tím smířit a pořád bojovat. Abych nezapoměla Lynn Collins byla tak skvěle, sexy, roztomile praštěná. ()

spikey1

Perry si udělal exkurzi po psychiatrických ordinacích a ukázal všechny možné i nemožné historky o tom jak to psychiatr může podělat. Je úžasné sledovat jak dokáže zahrát nemocného člověka a jak uvěřitelný je. Lynn Collins je tu nádherná a zapsala se mi do povědomí tak, že jsem musel přehodnotit svůj žebříček nejoblíbenějších hereček. ()

Wbcko

Ikdyž je film vcelku o ničem, tak nenudí. Zajímavá exkurze do duše psychicky nemocného člověka v podání Matthew Perryho. ()

Ramones77

Veliké překvapení v dobrém slova smyslu. Od filmu jsem mnoho nečekal, ale o to víc mě dostal. Matthew Perry dokazuje, že to není jen ten vtipálek z Přátel a umí zahrát skvěle i takovouto dramatickou roli. Třešničkou na dortu už je zde jen božsky krásná a sympatická Lynn Collins. ()

giovanni3

Na tento film jsem se těšil, ač jsem si nebyl jistý jak uspěje Perry ve filmu, který není vyloženě komedie. A bohužel mohu říci, že Pery obstál tak na půl. Byly zde záběry a scény, kdy působil věrohodně, ale zdaleka to nebylo po celý film. Samotné téma se vesměs točilo stále dokola, aneb "cítím se pod psa" "nikdo mě nemá rád" "nic nedokáži", a to nedokáže vyplnit 93 minut. Co filmu vždy pomohlo byla krásná Sara (Lynn Collins) či překvapivě labilnější psycholožka. Suma sumárum film o muži s psychickým problémem má nejsilnější momenty ve vztahové části a to není dobře s takovou se mohlo ubrat pár pilulek od doktorů a nějaké to sezení a hle máme romantiku o Hudsonovi a Sarah. Celkově dávám 3z5 na víc to určitě není z té poruchy šlo vytěžit mnohem víc. ()

Soweek

Škoda toho konce jinak parádní film. Kdo by to řekl, ale M. Perrymu to sluší rozhodně víc s nějakým tim kilem navíc:-) Nenucený jemný humor zde působí velmi příjemně, stejně jako celá zápletka ( i když na ní není v podstatě nic nového). ()

bloodvomit

Koukal sem na to s přítelkyní asi 50 minut a cukalo mi oko. Je to nudná kravina na kterou nemá smysl koukat. Jediný co je na tom dobrý je parádně zahranej Hudson Perrym, ale to je bohužel všechno. Všechno ostatní kolem je jen kopec nudy nepřinášící žádnej užitek ;-( ()

ArdathBay

Průměrná komedie (nezasmál jsem se ani jednou) s "Chandlerem" a nádhernou Lynn Collins. Klišé se kupí, ale nejsou zde vyloženě trapné momenty a i proto hodnotím průměrem. Zapomenutelný film. ()

finx

Perfektní záležitost ocejchovaná scénářem, který byl psán s citem. Ani na minutu jsem se nenudil, pořád jsem se snažil nějakým způsobem vžít do hlavní postavy a celkem mi to i šlo. Inteligentní film, který mě osobně dostal se vším všudy! ()