Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

honajz: Ved´ ani ja nehovorím, že má Avatar geniálny príbeh a že som v živote nevidel inteligentnejší, ale len hovorím, že taký nemá ani drvivá väčšina iných slávnych filmov a určite sa nepovažujem za detského alebo povrchného diváka, ktorý vidí len ten základ.

Mr.SelfD

Mr.SelfD (hodnocení, recenze)

Mne prijdou strasne pritepleny ti diskuteri, pro ktere byl film zklamani a nebo se jim proste nelibil ale presto uz nekolik tydnu travi cas v teto diskusi.. Jmenovat snad konkretne nemusim. Ze by nejaka obsese? Potreba vnucovat jinym ze zrovna jim se ten film nelibil... :P

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

sniper18: Tak tipuju, že ti není moc let, když se ptáš na příběhy filmů, které uvádíš. Je totiž příběh a příběh. Avatar má příběh značně prostý a povrchní, což byl Cameronův účel, aby se film líbil masám, a povedlo se (což na druhou stranu je řemeslně také obtížné dát do kupy). A pak jsou příběhy, které v sobě skrývají další roviny, a je na divákovi, zda a nakolik je dokáže dešifrovat, ztotožnit se s nimi, nakolik i má odžito, aby ve filmech ty další roviny příběhu viděl. Neříkám, že Avatar měl být filozofickým dílem, ale přece jen podcenil znalosti převážně diváků zkušenějších, co mají nakoukané filmy nejen za posledních deset dvacet let.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

honajz: Tak ale mnohým sa aj ten príbeh páči, takže určite nejde len o vizuálne efekty. Ved´ ani ja nehovorím, že by to bol originálny a nepredvídateľný film plný šokujúcich zvratov, ale to hádam neznamená, že ten príbeh je hned´ zlý. Ked´ niekomu nesadol, tak dobre, nemôže každý príbeh sadnúť každému. Ale za seba môžem povedať, že aj príbeh ma veľmi zaujal. Ja ozaj stále nechápem tú kritiku, ved´ keby všetky slávne filmy mali geniálny nepredvídateľný príbeh, tak nič nepoviem, ale to má len máloktorý. Ved´ už len, ked´ sa napríklad pozriem na TOP20, čo je také geniálneho napríklad na príbehoch filmov ako Schindlerov zoznam, Vtedy na západe, Dobrý, zlý a škaredý alebo Gran Torino. Ja nehovorím, že by to boli zlé filmy, ale teda tie filmy na mňa tiež nepôsobia tak, že pri nich musím rozmýšľať alebo, že by boli plné šokujúcich zvratov. Avatar má podľa mňa výborný, aj ked´ neoriginálny príbeh, dokonalý audiovizuál a vyvoláva emócie. A taktiež veľkým plusom pre mňa sú aj tie ekologické prvky. No ja si skutočne nemám na čo sťažovať

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

rampion: Jestli jsi to směřoval na sebe, tak jsi hodně sebekritickej. Já v tvém přízpěvku vidím notnou dávku sarkasmu. Jsou tu zarytí fanoušci, i zarytí odpůrci. Pak jsou tu fanoušci, co se občas ozvou (já), stejně tak odpůrci, co se občas ozvou. A pak jsou tu ti, kteří se diskuse neúčastní protože svůj názor považují za jednoznačný a debata je pro ně ztráta času. A těm já se klaním.

rampion

rampion (hodnocení, recenze)

tony: Bereš to ze špatného úhlu. Já neřeším ničí vkus, jenom mi překáží, když zarytý fanoušek má tendenci těm méně vyvoleným tendenci vysvětlovat, proč se jim ten a ten film nelíbí nebo ho nechápou a používají nesmyslnou argumentaci, jakou uvedl Expendable, /stačí si přečíst diskuzi k poslednímu Universal Soldier/. Proto má odpověď typu hrubá záplata na hrubý pytel. Na můj příspěvek si zareagoval podobným způsobem, tudíž to musíš pochopit. Na druhou stranu jsem mentální zaostalost směřoval směrem ke mne /byť jakkoli ironicky myšlenou/, ale nepoužívám ji na adresu druhých, přece jen nějaký rozdíl mezi námi /alespoň v slušnosti/ asi je.

mendrit

mendrit (hodnocení, recenze)

"Ke zpracování jedné vteřiny filmu bylo potřeba 2 400 hodin " Takze pro 162min film to je 23 328 000 hodin. Tedy jeden clovek by to zpracoval za cca 7000 let. A rozhodne by se nespokojil s 190mil. dolary :)

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

Strhat se dá každý film. Co třeba Forrest Gump? Druhý nejlepší? Ale kde. Jak bylo psáno, vlezdop.delková sračička. Dejte jako hlavního hrdinu hodného debila, který "zachrání svět" a máte vystaráno. A všichni se podojí blahem. To neznamená, že se mi film nelíbil, ale mohu říci přesně toto. Avatar má vzbuzovat údiv nad technickou stránkou a to také plní, proto je ve své třídě nejlepší. Mohl mít lepší příběh a já bych byl radši, ale z určitých důvodů nemá. A spekulativní podsouvání různých ekologických, rasistických a prokuřáckých cílů je již vysloveně k smíchu.

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Yangus: Tak buď je to film, a tam se nediv, že někteří lidé hodnotí i příběh, nebo je atrakce do zábavního parku - tam na příběhu nezáleží, jde o atraktivní vizuální efekty.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Nejen podle grafiky, i ten příběch se dal snést a když se nechal člověk unést a a nejen čumet na to co kde už kde viděl a hledat kdejakou chybku. kdo chtěl tak si film vychutnal. Já jsem na to šel taky trochu s obavami ale cestou domu jsem furt musel o filmu přemýšlet jak jsem byl okouzlen jako u malokterýho filmu.

L_Johnny

L_Johnny (hodnocení, recenze)

Tohle nema cenu..Prostě tenhle film nemuzete kritizovat a hlavně se vněm nesmíte DLOUBAT. to pak každy kritizuje protoze je to cele vymyšlené...a tim padem to jde s filmem do háje. Prostě avatar sem viděl včera a furt ho prostě prožívám. Z kina si máte něco odnést....vtomhle případě sem si odnesl mnoho...a jeste stale to prožívám, PROSTĚ SE VTOM NESMÍTE HRABAT, VŽDYT JE TO FANTAZIE... A TO DOKONALA

Evzenecek

Evzenecek (hodnocení, recenze)

Yangus: Takže ty si jeden z těch, co hodnotí film jen podle grafiky? Tak to si zahraj nejnovější Call of Duty, pokochej se revoluční grafikou a napiš si o tom na blog. Ale ve filmu jde o víc, než jen o grafickou stránku.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Ale ne revoluční v příběhu, spíš v tom jak se jim poařilo rozpohybovat ty postavy že se jim dalo věřit ne že je to je jen člověk nataženej v nějakým obleku.

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Yangus : Ano, dal. Ale ne každý film si hraje na revoluční snímek div ne století. Nediv se, že je pak pod větším drobnohledem.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

TY vole asi nepochopil že tady nejde o nějakej příběch ale o zpracování když odložíš ty žvásty co jsi tet vypustil a necháš se unášet filmem tak nemáš proč kritizovat. A očekávaný děj? čekal jsi že zabijou Grace?? já teda ne Dalo se předpovedět o čem to bude a jak to zkončí ale to je u mnoha filmů.

Evzenecek

Evzenecek (hodnocení, recenze)

Někdo tu chtěl slyšet vysvětlení hodnocení lidí, co dávají méně jak 4 hvězdičky, tak tady je to moje: Je to vykradení spousty starších filmů, jako například Matrix, Pán prstenů, Pocahontas etc. Děj je snadno předvídatelný a postrádá jakýkoli překvapující zvrat, včetně trapného happyendu, kdy příroda Pandory pomůže až tehdy, kdy je naprostá většina kladných postav zabita záporáky. Slepené dohromady spoustou trapných klišé, při kterých máte dejavu pocit ze scén, které jste viděli v oněch vykradených filmech. Nechápu, jak může obrovská reklamní kampaň a pěkná grafika udělat z toho třicetiprocentního filmu trhák roku.

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Když se takhle dloubete ve filmu a kritizujeje tak přesně tak se dá rozpárat a zkritizovat jakykoliv film co kdy byl natočen, dokonalí film neexistuje. To by se ani nemuseli natačet.

Manijak

Manijak (hodnocení, recenze)

st.ranger je zaplaceny clovek primo od Camerona:D bez nej by ta diskuze vubec nejela, i spatna reklama je dobra reklama. Pac na jeho jednu spatnou pripominku tady fanousci reknou 10 dobrych takze tak.Cameron tendle film udelal dokonaly v tom ze se libi jak hlupakum tak tem chytrejsim. Co z toho kdyz clovek udela film pro intelektualy kdyz jich je na svete minimum oproti hlupakum?:D cameronovi slo o komercnost sveho dila a to se mu podarilo na 100%

L_Johnny

L_Johnny (hodnocení, recenze)

Včera jsem byl v kině a musím říct že to byl největší filmový zážitek co jsem doposud prožil.Je hodně skvělých filmú,a to já mám rád spíše filmy typu Pulp fiction,Sin city aj., ale Avatar neměl chybu. Nato že to bylo naprosto smyšlené, tak to působilo jako naprosto pravé.Cítil jsem se jako bych to celé prožil a ještě ted se tak cítím,když film zkončil,nemohl jsem uvěřit že je konec,ještě bych se klidně další tři hodiny díval a kochal nádhernou krajinou Pandorya vůbec vším co ve filmu bylo. Když nad tím uvažuju tak to cele byla blbost ale to nesmím říkat. To co Cameron vymyslel,tolik fantazie,nato bych vživotě nepřišel a to mam fantazii dost velkou(teda ted po filmu si tak vubec nepřipadám).Všecičko dosebe zapadá,celý život na pandoře,Hodně zajímavý byl ten systém A-VY,to propojení všeho živého ,vztahy mezi domorodci a mnoho dalších..... Nad neskutečností se opravdu nemá cenu zabývat,ani kritika není třeba, tohle je opravdu mistrovské dílo a musíte si ho vychutnat až do poslední minuty a odejít ze sálu kina mezi posledními. Hodnotím 100%

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

honajz: spíše bych řekl, že existují lidé, kteří se vždy snaží jít proti proudu... A co se toho tvého fotbalového srovnání týče, tak bych spíše řekl, že Avatar vyhrál 7:0, jen se pár jedincům nelíbil styl hry ;-)

Ryan97

Ryan97 (hodnocení, recenze)

Ku.rva hoši, ten příběh přece není špatnej, jen není nijak převratnej a to všem tak moc vadí, i když tak trochu nechápu proč .. :-O

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Rocky88: Srovnáváte s Wyschem nesrovnatelné. Filmy, které točí třeba Seagal, si nedělají ambice na film desetiletí, nemají bombastickou reklamu a nestojí půl miliardy dolarů. Takže tam se slabý scénář dá očekávat. U blockbusteru tohoto typu, jakým Avatar nepochybně je nebo se snaží být, stavět kvality filmu JENOM na 3D, je trochu podpásovka, protože film tvoří nejen vizuální složky. Sám Camron říká, že jeho scénář a příběh a ostatně i to "poselství" jsou slabé, ale schválně, aby se film líbil největšímu počtu diváků a byl všude srozumitelný. Jenže se nedivte lidem, kteří mají nakoukáno více filmů a hledají v nich vyváženost formy a obsahu, že se cítí podvedeni. Na co by bylo českému fotbalovému týmu, že budou úžasně hrát, přihrávat si a střílet, když zápas proti Maroku pak skončí 0-0? A podobně prostě existují lidé, kterým vadí 0-0 u Avataru, protože to mělo ambice a mohlo být na 7-0.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

rampion: To je ale jen jeho věc. A ty ano. Ty asi budeš hodně mentálně zaostalý, pokud se někomu navážíš do jeho stylu a vkusu jen proto, že nesedí tomu tvému.

rampion

rampion (hodnocení, recenze)

expendable: V tvém případě asi budou stejně vizionářské filmy i snímky s JCVD, Seagalom, Lundgrenom, též se pomalu nikomu nelíbí, lidé je nechápou a většina si je vykládá za bláznoství. Ale možná za takových 142 let? Ano, jsme nedostatečně intelektem vybavení a mentálně zaostalí, že to nechápeme. Styďme se!

Rocky88

Rocky88 (hodnocení, recenze)

Wysch: Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Já taky nechápu, že u komerčně méně úspěšných filmů neoriginálnost nikdo neřeší, ale jakmile se dostaví úspěch, každý (mám na mysli každý idiot) musí úspěšného co nejvíce zkritizovat. Směj se tomu, srandy si díky tomu užiješ dost a dost :)

jemitojedno

jemitojedno (hodnocení, recenze)

Taková novější směs Geronima a Dinotopie. Po 20 minutách nuda. Hvězda za ty efekty.

Raagash

Raagash (hodnocení, recenze)

Nechápu proč je na tomdle filmu kritizován příběh. Jediné, co si kritiku zaslouží je český dabing("Máš velkou odvahu, Avatááááááár, Zrušte ji, Chčijou nám na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšt :))", u tědlech hlášek se fakt člověk zasměje). Každopádně Avatar je pro mne film desetiletí díky pocitu po odchodu z kinosálu(něco podobnýho bylo u Společenstva Prstenu) . A ten pocit byl fakt božskej(viděno ve 2D tit, 3D a 3D imax). Už nekritizujte příběh, scénář nebo vodopády(WTF!?) a just enjoy the fucking movie. Amen

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama