Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

oldy

oldy (hodnocení, recenze)

Tak jsem dneska shledl Star Trek. Slušnej filmek to jo,ale Avatar mi přišel lepší. I když jsou lide kteří snímek Avatar moc nemusí,tak mi to nějak moc nevadí,protože je komerčně velmi uspěšny a pán J.C. si to zaslouží a doufám,že nám neodejde brzy do nebe :)

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz: Ehm, u Blade Runnera je rozptyl (tj. rozmezí, ve kterém se věkové kategorie pohybují) 1,5, přičemž ty výkyvy jsou mnohem větší. Zkus hledat dál, mě se takový film zatím najít nepodařilo,

NateLogan

NateLogan (hodnocení, recenze)

Hanyou: Ok, to bylo řečeno tak trochu nediplomaticky... Namísto "líbit všem" se hodí spíše "naprostou většinu diváků nijak neurazí."
st.ranger: Tak přesně toto mě bylo zcela jasné po shlédnutí traileru (ne teaser traileru). Z příběhu toho prozrazoval až nepěkně hodně, včetně závěru (až na úmrtnost hlavních postav), což je ale asi dobře v zájmu širšího obecenstva, soudě dle tvého názoru na film.

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

berg.12: Blade Runner třeba. Tam je to +0,2. Tak ale už fakt bye.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz. Srovnej si to číslo s podobnými filmy a jestli najdeš nižší, dej mi vědět.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2NateLogan: Jak říkám, KDYBY MĚ NĚKDO PŘEDEM VAROVAL. Nejde jen o příběh, ale o celkově ploché charaktery bez překvapivého jednání, takže je od počítku průhledný a nijak se nevyvíjí. Menší náznak měl ten klučina, co při bombardování stromu nechal vypnout monitor, protože se na to nemohl koukat, ale větší rozkvět v tom nebyl.

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Helmut02: Ty sam sobe odporujes v jednom prispevku. "Priznivci Avataru se nesnazi ho adorovat" - "je to vynikajici film, nehodlam ho zatracovat kvuli hovadinam"Nic, panove a mozna damy, koncim, diky za plodnou diskuzi :-)

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

NateLogan: mluv za sebe. Některým z nás ještě pozorovací schopnosti zcela nezakrněly.

Ryan97

Ryan97 (hodnocení, recenze)

lidi, já bych vás žaloval za spam .. asi půl hodiny sem tu nebyl a přibylo 54 novejch příspěvků JEN v týhle diskusi .. :-O

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

berg.12: Hm, a proto sám Cameron řekl, že točil film pro masy? A proto se tady všichni ohání návštěvností a výdělky? Jestli je na Avataru něco vidět, tak že si Cameron chtěl vyzkoušet revoluční techniku, ale o radosti z filmování bych si dovolil polemizovat. Ale protože by t byl názor proti názoru, přijímám tvůj argument a dále tuto věc prosím rozebírat nechci.

NateLogan

NateLogan (hodnocení, recenze)

st.ranger: Avatar není hloupý  film, má pouze jednoduchý (pro tebe tedy asi hloupý) příběh, který ale oproti ostatním složkám filmu zde hraje pouze minoritní roli, v podstatě je důležitý pouze fakt, že je univerzální (bude se líbit všem) a dobře funguje. A ty zkrátka patříš mezi lidi, kteří kvůli minoritní překážce nevidí celek, nebo jinak, kvůli "jednoduchosti" (hlouposti) jedné složky filmu potápějí celý film.

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

honajz: Ale naopak! Priznivci Avatara se tu (alespon co jsem si stihnul vsimnout) ve vetsine nesnazi film adorovat a tvrdit, ze je dokonaly a nejlepsi na svete. Ja taky urcite chyby uznavam, ale zaroven rikam, ze je to vynikajici film a nehodlam ho zatracovat kvuli hovadinam, jako nekteri hnidopisi. Spise naopak mi prijde (samozrejme neplati na 100%), ze odpurci Avatara se ho za kazdou cenu snazi shodit.

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

berg.12: Těch 0,7 je při tom počtu lidí sakra velké číslo!Horácius: Tak nejdřív říkáš, jak úžasnou fantazii a originální svět Cameron vymyslel, a teď tvrdíš, no bóže, ta opajcl Zemi, no a co? btw - 1,4 miliardy je ještě pořád malý výdělek, když se odečtou náklady, daň a poplatky distribuci.
TheDarKnig: Ale tady je přece řeč o tom, že Avatar NENÍ jako každý jiný scifi film, ale je dokonalý, nesrovnatelně lepší, nikdo nikdy nic podobného neviděl.

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

berg12: poznamka: Nechtel jsem rict, ze se neda vymyslet vubec nic originalniho, ale ze uz se pod vlivem vseho mozneho neda natocit 100% originalni film (to slo na zacatku 20. stoleti).
Ale jinak abych trosku prispel. Zasadne hodnotim film podle toho, jaky mam pocit po konci filmu. A je mi uplne jedno, jestli jsou tam logicke chyby (tem se nelze vyhnout) nebo jestli je intelektualne narocny nebo ne..proste mi zalezi na pocitu po skonceni filmu a ne na hrabani se v detailech..to muzu nechat na nekolikatou projekci, ale napoprve si snazim film uzit a nehledat v nem hovadiny.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Sarty: By mě zajímalo, jak někdo přijde na to, že druhý ze sebe dělá něco víc než je. To už nemáš ničím slušným možnost argumentovat, že se pokoušíš napadnout mojí osobnost? Evidentně to nechápeš, když to překrucuješ to nejstupidněji možné formy.

2NateLogan: Tak mě měl v počátcích Cameron varovat, že jdu na hezky vypadající hloupý film, možná by to pad dopadlo jinak. PS: Neuznávám 3D jako nijak převratný doplňkový efekt. Barva obrazu někdy způsobuje perfektní atmosféričnost, třeba Pí a Tetsuo: Iron Man.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz: Jestli je na filmu něco 100% vidět, tak že ho Cameron dělal pro "radost z filmování" a proto, že má rád film.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

st.ranger: Ja od teba absolútne nechápem jednej veci. Na jednej strane hovoríš, že nevadí, ked´ má film jednoduchý príbeh, pokiaľ nenudí, s čím s tebou úplne súhlasím. Ale na druhú stranu ťa prekvapuje, že tento film sa páči mnohým ľudom. To si vlastne myslíš, že ked´ teba práve tento film nudil, tak sa pri ňom nudili všetci? Ved´ ked´ si čítam niektoré príspevky, tak väčšina ľudí hovorí, že by boli radi, keby film trval ešte aspoň hodinu, pretože nuda im nehrozila. Ja nehovorím, že aj teba má ten film baviť, je jasné, že žiadny film nemôže baviť každého, ale nechápem, prečo u iných kritizuješ to, čo pritom platí aj pre teba.

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

"A k čemu to je ztotožnit se s prostředím?" Tady je to fakt jak u blbých na dvorku. A proto, co tomu říká James Kameron? $1,424,649,678. Tak se mějte, můj čas je mi drahý.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

Co se týče environmentalu, tak Cameron se (i podle jeho vlastních slov) nechal inspirovat především podmořským světem, kde to také bliká a světélkuje ostošest.

st.ranger: V "user ratings". Samozřejmě, že female 45+ chodí do kina nesrovnatelně méně než male 18-29, přesto se i jim film jednoznačně (8,4) líbí.

NateLogan

NateLogan (hodnocení, recenze)

honajz: Při mé návštěvě IMAXu se věk diváků pohyboval cca od 10 do zhruba 85 let, převládala rozhodně kategorie 20+. Asi špatně koukáš nebo to byla nějaká zajímavá anomálie.
Hanyou, merigieren: Svým způsobem máte pravdu. Ale zase je pravda, že pokud jdete do lesa a vyloženě zvěř nevyhledáváte, tak ji také nespatříte.
st.ranger: Pořád se tu oháníš tím, že nemáme srovnávat filmu z různých kategorií. Já přitom začínám mít takový pocit, že ty sám sis Avatara zařadil do špatné kategorie. Cameron nechtěl vyprávět komplexní příběh plný zvratů a držet tak diváka v napětí do poslední minuty. Cameron pomocí prostého příběhu předkládá divákovi fascinující svět v na dnešní poměry dokonalém vizuálu a hlavně se soustředí na emotivní složku filmu. PS: Ještě otázečka. Koukáš doma výhradně na černobílou televizi? Když u Avatara neuznáváš 3D a acting performance, protože není první, tak bys ani neměl uznávat barevné filmy kromě toho prvního a tak podobně.

Raagash

Raagash (hodnocení, recenze)

Každopádně Avatar je pro 90% lidí kino zážitek roku/desetiletí/života. Já bych příběh, faunu a floru, vodopády nebo skály už nerozebíral. Škoda jen, jak málo lidem na čsfd dojde message tohodle filmu :)

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Sartorius: Když tě to zajímá. Jen nevím, jestli to pochopíš... Říkám si, jsem zvědav, čím mne autoři překvapí. Jaký vybrali žánr? Aha, to by mohlo být zajímavé. A co zápletka? Co druhý plán? Co vedlejší postavy a vedlejší děj? Ti herci hrají jak z partesu, naprosto přirozeně / hrají jak poslední šmíra / no, průměr. Jak se jim asi podaří zápletku uzavřít, nebude to klišé nebo blábol nebo deus ex machina? Má to nějaký nadhled a vtip? Jak se povedla kamera / obrazové vyznění / atmosféra / výprava / barevné ladění, souzní vše dohromady? Nejsou tam nějaký divný střihy? Hodí se k tomu hudba, podkresluje atmosféru, nebo je jen pro vydání soundtracku? Dalo mi to něco (myšlenkově, emočně, pobavilo mě to?)? Je na filmu vidět, že to někdo točí pro prachy, nebo pro radost z filmování, ze hry, protože má rád film? Má ten film vůbec filmové prvky, nebo je je zábavní atrakcí? Jen tak namátkou. Atd. atd., v podstatě své myšlenky až takto přesně nevnímám.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Jenže kde je seznam uživatelů IMDB, abych věděl, která věková hranice převládá?

Tak za jak dlouho se najde kretén, který se nechá plasticky upravin na Na´vi?

2Sarty: A prej, že jsi to pochopil. Nemá cenu nic vysvětlovat. Ještě si to po mě jednou přečti a nech si to od někoho vysvětlit.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

honajz: Celkový rozptyl ve všech věkových kategorií je u skoro tříhodinového fantasy-sci-fi-romantického-akčního filmu 0,7, což je velmi vyrovnaná obliba. Takže si, milej zlatej, zkus příště podobné argumenty cucat jinak než z prstu.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

A k čemu to je ztotožnit se s prostředím. Stejně je Pandora vymyšlená a neexistuje. Se nedivím, že lidé s podobnými názory chtěli páchat sebevraždy po zkouknutí. :D

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Jo a kdyby tam byla hromada zvýřat tak zase krytizujete že to je přeplácaný. a zvýřat tam bylo víc než jen nosorožec, panter a drak

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

Honajz, takže než opustím tuto diskusi, tak si to ještě upřesníme. Jestli ti to nedochází, tak udělat naprosto bizarní zvířata by jistě šlo, ale forma jakou je Pandora podána, je úmyslná; mám dojem že schválně kopíruje to, co v podstatě známe a tím je to pro nás stravitelnější. Ono sledovat boj mimozemšťanů vypadajících jako nějaké měňavky by bylo jistě vizuálně nesmírně atraktivní... Takže ano, je to přes kopírák, ale jak jinak by byl předpoklad pro to, abychom se mohli s tím světem ztotožnit.... Jinak odlišností je tam samozřejmě celá řada, ale na co to rozebírat. Kdo chce, uvidí. No a věci na zamyšlení se tam najdou, mluvili jsme o tom dříve. Kecy o pivním tácku si nech laskavě pro sebe.

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

honajz: docela by mě zajímalo, co se ti honí hlavou, když se díváš na film...není to třeba: "Hele, pohyblivé obrázky -> to jsem už někde viděl -> nic originálního -> nuda."

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama