Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Sartorius: Nevím jak dlouho tu v diskuzi jsi, protože takov příspěvky se tu objevovaly hlavně těsně po premiéře. Tím pádem většina z nás tzv "haterů" se začala hned stavět do ofenzívi už od začátku, a zbavit se toho jen tak nejde. Pořád nechápu co každému vadí na tom, že se mi nelíbil. Když sem příjde nový odpůrce, tak se na něj většinou hned sesypete, ale nevšimla jsem si, že by tu někdo osočoval každého nového nadšence. Líbilo se vám to: Dobře pro vás. Nelíbilo se mi to: Sakra dobře pro mě. Howgh

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Traffic
Co je tedy 3D, když ne efekt (tedy něco navíc, co by nemělo rušit při prožívaní příběhu, ale prožitek vylepšit -- viz Kameronovi řeči) ?
Jaké poselství má Avatar?
Sartorius
Souhlas. Ale obávám se, že rozdělení na vlákna by způsobilo úpadek serveru ...

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Rád srovnávám Transformers a Avatara, protože při obouch filmech mě mrazilo v zádech jako u málokterých. Proto jsem se zeptal rovnou. protože i přesto, že se Bayovi Trafíci povedli, bych si nikdy netroufl říct, že jsou lepší jak Avatar. Tak mě zajímalo ... Why? ... Odpověď jsem dostal. Ale takovou, že jsem opravdu musel odpovědět tak, jak jsem odpověděl. Protože promiň, ale mě se zdá, že ty většinou reaguješ na přízpěvky zarytých fandů přesně jako zarytý odpůrce. Sečteno a podtrženo ______________ Ty se s nima prostě hádáš, nic víc se tu neděje. A tímto se na nějakou dobu opět nebudu vměšovat a za pár dní se zase ukážu, jako zlobivý šotek. Hojahoj

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Hanyou: promiň, ale tím, že jsi napsala "Ale příspěvky tohoto typu se zde objevují víc na straně obhájců než odpůrců." jsi mě dost zklamala...větší kravinu jsem už dlouho neslyšel...já jsem už dlouho neviděl napsané něco podobného - naposledy asi tak před více než týdnem, že Ten, kdo dal odpad! a spamuje tady v diskuzi na sebe chce jen upozornit. Ale, to, co píšeš ty, sis podle mě vymyslela. Naopak najít příspěvek v opačném znění od nějakého hatera lze dost snadno...

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

sniper18: kritzuji tu jen to, co ostatní oslavují. Pokud se vám to tak strašně moc nelíbí a prudí vás to, tak na mě přestaňte reagovat. Ze začátku jsem jen chtěla vyjádřit svůj názor (za který se na mě sesypalo X lidí, kteří film ještě ani neviděli, děkuji pěkně), ale teď už se prostě musím smát té konfrontaci s fanatickými zastánci.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Hanyou: Ved´ to samozrejme beriem, že si nezaslúži dobré hodnotenie od teba, ked´ ťa nudil, ale asi ti to dobré hodnotenie tohto filmu až moc vadí, ked´ ho tu často kritizuješ. A o to tu ide. Ked´ som raz schopný dať plné hodnotenie filmu s predvídateľným príbehom, tak ma hádam nebude prekvapovať, že sú toho schopní aj ostatní pri inom filme. A čo sa týka tej retardácie, tak práve od odporcov som si až moc často všimol, že ked´ je niekto schopný dať plné hodnotenie filmu s predvídateľným dejom, tak asi musí byť retard.

Raagash

Raagash (hodnocení, recenze)

2Sartorius: Thumbs up! Je fakt, že těch několik haterů tu spamuje už měsíc :)

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Tony.cs: Jenže mi se většinou nehádáme. Se spoustou diskutujících sem se tu dokázala normálně dohodnout i když jim se to líbilo a mě ne. Takže problém je váš, když mě tu pořád z něčeho osočujete. Vážně nechápu, proč ve srovnání s tímhle tolik lidí vytahovalo moje hodnocení jiných filmů...

Sartorius: bylo to myšeno v širším slova smyslu. Ale příspěvky tohoto typu se zde objevují víc na straně obhájců než odpůrců.

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Chtělo by to rozdělit diskuzi na 2. V jedné by si fanoušci probírali Pandoru, technologie ve filmu a jiné zajímavosti a ve druhé by se hateři ujišťovali v tom, jaká je to sračka. A všichni by byli spokojeni (ano, diskuze je vyměňování názorů za účelem zvýšení informovanosti a ovlivnění názoru, ale tahle diskuze je bezduché přesvědčování jedné strany o tom, že je/není ten film perfektní což nikam nevede).

rampion

rampion (hodnocení, recenze)

sartorious: Osobně nepoznám žádný jiný blockbuster se 150M$ marketingovou podporou. S Avatarem se čekalo dvanáct let s ohledem využití 3D technologie, která se sice několik let již úspěšně používá /co se týče kvality/, ale hlavně se čekalo /zejména kvůli zisku/ na rozšíření 3D kin. Již jsem to psal - v roce 2004 kromě několika set IMAX sálů neexistovala kina umožňující 3D projekci, v roce 2009 pouze v USA mělo být min. 5000 3D kin. Toť k úžasnému komerčnímu úspěchu filmu, který byl detailně naplánovaný včetně předvánoční premiéry. Co se týče očekávání tržeb z pohledu producentů, jde zřejmě o nejvykalkulovanější film všech dob.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Hanyou: Nerozumíme. Mě taky nepřijdou nudní, ale Avatar o to míň. A takový věci jako "Kdo dal míň je retardovanej" sem píšou přesně takový pitomci jako vy, kteří ho takhle obhajujete, což jsi právě přiznala. Já jsem nic takového nikdy neřek. To je tvůj názor a já ti ho neberu. Jenže přesně lidi jako vy, co nediskutují, ale radši se hádají do krve, ti způsobují úpadek nejen diskuse, ale celého serveru. Bohužel, je to tak.

Traffic

Traffic (hodnocení, recenze)

Pan st.ranger je troll, přestaňte na něj reagovat. Nedokážu si jinak vysvětlit, jak někdo může tvrdit, že 3D je pouhý efekt, nebo že Avatar nemá žádné poselství. Tahle diskuse je naprosto nekonstruktivní a zbytečná a takovou i zůstane, pokud se tu konečně nezačne mluvit konkrétně (a ne jen "Pocahontar suxxx muhahaha").

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Hanyou: mohla by jsi mi, prosím tě, ukázat, kde nějaký fanoušek rovnou a natvrdo napsal, že kdo dal míň jak 4* je retardovaný? Děkuji, asi jsem to přehlédl.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Tony.cs: naše příspěvky tak možná vyznívají, ale příznivci to řekni rovnou a natvrdo, že kdo dal míň jak 4 je asi retardovaný. Moc milé. A ohledně TF. Mám pocit, že si nerozumíme. Jsem ti odpověděla, proč jsem je hodnotila lépe než tohle, ale ty tam musíš motat režii a scénář. Tu asi určitě maj na nižší úrovní, ale nejsou tak příšerně NUDNÍ. Už si rozumíme?

sniper18: ne, to znamená, že si nezaslouží dobré hodnocení ode mě. Jak ho hodnotíte vy je mi celkem putna, ač se tomu samozřejmě divím a neubráním se pocitu, že je nadhodnocený.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Hanyou: Takže ak to správne chápem, tak Avatar si nezaslúži dobré hodnotenie, lebo ty ako jedna z mála si sa pri tomto filme nudila. Ale to, že 90% ostatných divákov sa pri ńom nenudilo, tak to asi nie je dôležité. Zaujímavé.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Hanyou : Transformers mám v topce, takže tvá slova nepadají na úrodnou půdu. Ale jestli nic okolo. Prachy, oblíbenost, efekty, tak po režijní i scénáristické stránce se Trafíci nemůžou Avataru rovnat. A zase se směju. Jěště že za mnou stojí 9/10 lidí co Avatar viděli, jinak bych si opravdu myslel, že jsem špatný protože se mi Avatar líbil. Tak totiž vyznívají vaše přízpěvky. "Styďte se! Styďte se za to, že jste Avataru dali 4 a více!"

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Sartorius  
Proč pořád tvrdíte, že z toho Cameron udělal komerční hit? Vždyť je to jeho vysněný projekt na který čekal 12 let. Takovou dobu čekal, aby si mohl splnit sen a vy tvrdíte, že je to pouze komerční hit?
Taky přepsal původní scénář. Na jednoduší.
Vždyť snad všechny blockbustery měly větší reklamní kampaň a menší úspěch. To, že Cameron skvěle naplánoval premiéru a dal chytře lístky do předprodeje jsou jen chytré strategické tahy.
První možná. Druhé souhlas.
A Navíc Avatar vydělává i po Vánocích, takže tyhle narážky nejde ani zdaleka brát vážně.
McDonalds taky vydělává.

A děj, že je jednoduchý? Kecy.
Ano. Ne.
Předvídatelný pro někoho? To jo, ale předvídat se dá ve všech filmech až na čestné výjimky (kterých je vážně poskromnu).
Předvídatelný ne nutně vcelku (kdo by čekal happyend?). Ale po scénách.
Jenže u Avatara se po čase předvídá akorát to trapné ... a ono to tak často vychází, takže není důvod sázet na jiného koně.
Zajímalo by mě, jestli vás štve cizí úspěch nebo jestli prostě jen závidíte všem, kterým se to líbilo...
Mě štve že někdo považuje za úspěch mít ten film rád.
protože mi tady netvrďte, že je to pro vás taková sračka když už tady více jak měsíc řešíte každou prkotinu.
... co nám fandové předhodí.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Sartorius: taky mě napadlo, že jeden z nich zemře (A Jake na konci zemřít měl, podle všeho dýchal ten místní vzduch moc dlouho, než ho Neytiri zachránila), ale nevěřila jsem, že by Cameron zopakoval to co v Titanicu.

Tony.cs: Z toho mě už tu taky někdo obviňoval. Jak se opovažuju dát TF víc hvězd než vašemu dokonalému Avataru. Ale ještě jednou. Transformers mě aspoň nenudili a málem neuspali v kině. Spokojený?

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Ale předvídatelným Transformers jsi vrazila pětku s chutí. A ještě mi řekni, že nejsou předvídatelní. To už bych asi opravdu nevydržel a počůral bych se smíchy. Vaše argumenty mě rozesmívají hodně. Takže "Why so serious?" To jaké si hledáte argumenty už je za mezí normálnosti.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

st.ranger: Myslíš jako, že u Jacksona studio řeklo, "dáme mu dvě stě melounů, let him fulfill his dreams"? King Kong se tak akorát zaplatil, Lovely Bones vypadá na pořádnej propadák. A co totální průser zvaný Speed Racer? Vždyť jim přece stačilo natočit sebevětší blbost.

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Ta předvídatelnost děje je také hodně specifická. Jsou filmy u kterých je ti tajemné rozuzlení od začátku jasné, ale nijak tě to o zábavu nepřipraví. Jenom se čeká na konec, aby se mohlo říct: "Ha! Měl jsem pravdu". Ale u Avataru předvídatelnost způsobila nudu. Předvídat děj 5 minut dopředu už rozhodně zábavné není. Někteří říkáte, že jste netušili, že Grace zemře. Mě ale v tu chvíli (když na ně plukovník střílel) jen napadlo: "tak dobře, který z vás to schytal." To není zábavné.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Lum3n: Proto je bod o těch lupenech v předprodej, ale jak jsem řkal, berte to jen jako popíchnutí. Avatar a kvalita nejde dohromady, prostě jednoduchá pohádka, která tu dlouho nebyla, nic víc.

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

st.ranger: Já ti řeknu takhle. Kdyby na to lidi nechodili, nevydělá to. Místní hodnocení i hodnocení na IMDb mluví za sebe. Takže je to názor několika proti statisícům.

Sartorius

Sartorius (hodnocení, recenze)

Proč pořád tvrdíte, že z toho Cameron udělal komerční hit? Vždyť je to jeho vysněný projekt na který čekal 12 let. Takovou dobu čekal, aby si mohl splnit sen a vy tvrdíte, že je to pouze komerční hit? Vždyť snad všechny blockbustery měly větší reklamní kampaň a menší úspěch. To, že Cameron skvěle naplánoval premiéru a dal chytře lístky do předprodeje jsou jen chytré strategické tahy. A Navíc Avatar vydělává i po Vánocích, takže tyhle narážky nejde ani zdaleka brát vážně. A děj, že je jednoduchý? Kecy. Předvídatelný pro někoho? To jo, ale předvídat se dá ve všech filmech až na čestné výjimky (kterých je vážně poskromnu). Zajímalo by mě, jestli vás štve cizí úspěch nebo jestli prostě jen závidíte všem, kterým se to líbilo...protože mi tady netvrďte, že je to pro vás taková sračka když už tady více jak měsíc řešíte každou prkotinu.

Lum3n

Lum3n (hodnocení, recenze)

st.ranger: Obecně máš s těma bodama asi pravdu, jenže pokud by to byla sračka, tak by sice měl tem film možná slušnej první víkend, ale následovali by dost prudký propady, když ne ještě o svátcích, tak potom určitě. Říkám to proto, že na kvalitě dost záleží, pokud by sebelegendárnější režisér natočil nějakou sračku, se všema těma předpokladama co jsi vyjmenoval, tak by ten film pravděpodobně ani nepřelez miliardu...

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2berg.12: Pokud u Jacksona zmiňuješ King Konga, tak co si pamatuji, měl to být jeho splněný sen, ve kterém očividně kašlal na to, jak moc bude komerčně úspěšný. A Wachovský natočili perfektní Matrix, ale už to nedovedli rozvést dál, zbylá dvě pokračování je to nejzbytečnější, co kdy mohlo vzniknout. Cameron sice ujel kvalitama, ale ne výdělkama a na to se v Holywoodu hledí.

berg.12

berg.12 (hodnocení, recenze)

st.ranger: Tak proč to nefungovalo třeba u Petera Jacksona nebo bří. Wachovských, kteří měli také svět u nohou?

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Lum3n: Zvláštní, sice jsem nepočítal s úspěchem útočící na Titanic, ale očekával jsem překonání TDK. Vše bylo napsáno jako zobecnění, dokonce to lze částečně aplikovat na Titanic. Ten bod je chápán, že po tak zajímavých filmech jako Terminátor a Vetřelci si už můžeš dovolit sebevětší blbost, protože už máš jako režisér svět u nohou.

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama