Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

RafaKrakal

Skvostně napsané postavy, vynikající herecké výkony, brilantní dialogy, jedinečný scénář, jenž zasazuje děj filmu do malebného městečka Bruggy, toť vše dává vzniknout skutečně výbornému filmovému dílu. Suchý britský humor je servírován v obrovských dávkách, nezapomenutelné hlášky se nacházejí v každé druhé scéně a i samotné chování postav dává celému filmu silně komediální nádech, jež je u tohoto druhu filmu poměrně vzácný. Ačkoliv Colin Farrell svým hereckým výkonem exceluje a svou postavu hraje nadmíru zdařile, nedají se zahanbit ani vedlejší postavy, především americký trpaslík se zálibou v koňských anestetikách a čestný zabiják Harry, jenž si nejde pro vulgární výraz daleko a společně dávají vzniknout úchvatným 100 minutám nefalšované filmové zábavy, jež balancuje na hraně mezi černou komedií a kriminálním thrillerem. Shrnuto podtrženo se jedná a mistrovské filmové dílo, jemuž zkrátka nelze dát nižší hodnocení. ()

hiding

V Brugách je prostě brilantní film. Hlavně co se týče scénáře a není divu, že vyhrál Oscara za nejlepší scénář, protože něco takového si 3,85 Kg těžkého zlatého chlapíka opravdu zaslouží. 93,5% . Spoiler: Nebýt toho vykecávání Kena s Rayem, po té co spadne z věže, tak bych klidně mohl prohlásit, že dávám i 99%. Byla to scéna, která tomu filmu prostě ubírala na vážnosti a mě dosti zklamala. Dá se říct, že i zkazila zážitek z filmu. Každopádně tak i tak dávám jasných pět hvězd. P.S. Nedívejte se na trailer, dokud nezhlédnete film. Já jsem se na tento snímek podíval čistě náhodou, a byl jsem rád, že jsem se na trailer podíval až později, zde na ČSFD. Trailer toho podle mého opravdu hodně vyspoileruje. A může zkazit zážitek z filmu. ()

mrclTV

V Bruggách je nezvyčajná kombinácia čiernej komédie a drámy, ktorá prekvapivo funguje. V prvej polovici viac prevažuje čiernočierny humor a bláznive momenty (samovražedný trpaslíci, koks, altánky a nekonečné nakladanie na Bruggy), v tej druhej sa objavujú scény známe skôr z drsných gangsteriek. Všetko to tvorí spolu zaujímavy mix, miestami sa budete smiať, aj plakať zároveň. A na záver poteší (ne)príjemne mrazivá sláčiková skladba, presne na dokreslenie atmosféry. Trocha šprtám, ale okrem pár menších hluchých miest ma V Bruggách ešte jednu veľkú škvrnu: Týpek si 15 minút pobehuje po centre mesta so zbraňou v ruke, strieľa všade možne a policajti sa vo filme ani neobjavia. Viem, trocha vŕtanie, ale kúsok reality nezaškodí. Farrell dával neskutočné množstvo hlášok: Bruges is a shithole! / If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't. / One gay beer for my gay friend, one normal beer for me because I am normal. / What? I'm not allowed, and you are? How's that fair? ......a kopec iných. Ale najlepšia hláška bola z českého prekladu: Tak co ten váš film? Je to rádoby uměleckej, vykradačskej evropskej blábol.<----- toto budem používať pri hodnotení filmov :D ()

Brano

Je to taká dráma s prvkami čiernej komédie. Príbehovo je to nepredvídateľne a originálne. Herecký zvládnuté výborné. Bez Farrella by to ani z polovice nebolo také dobré. Scenár sa mi tiež páčil. A k tomu všetkému mesto Bruggy malo výbornú atmosféru. Podľa mňa skvelý režisérsky debut McDonagha v prvom celovečernom filme. ()

J.Cobra

Super jedinečný film. Párkrát jsem byl v šoku, ale vícekrát jsem se od srdce zasmál. Opravdu tragokomické situace se odehrávali ve filmu. (Komentář ze října 2009). ()

Hawaj

Celkem fajn vyšpekulované komorní drama gangsterů na vejletě. Jen k tomu dodat velkolepější kameru a byl by to koncert. . Nebo ještě lépe, kdyby z toho udělali stylovej noir film tak by to vyloženě zazvonilo. Takhle to vypadá spíš jak televizní produkce ()

0verseer

"An Uzi? I'm not from South Central Los fucking Angeles. I didn't come here to shoot twenty black ten year olds in a drive-by. I want a normal gun for a normal person." Podmanivo absurdné s rázovitými postavičkami, ktorým suverénne kráľoval zásadový Harry v podaní Ralpha Fiennesa. Nemôžem si pomôcť, tieto výstredné záporacké postavy od Amona cez Voldermorta až po nekompromisného londýnskeho bossa, tomuto inak sympatickému chlapíkovi neskutočne padnú. Trochu škoda vlážneho rozbehu a na mňa až príliš chaotickej žánrovej kompozície, ktorá najmä v závere kŕčovito takmer medzi jednotlivými zábermi balansuje od komédie ku dráme a naopak... ()

adamix

Od čias Richieho SNATCH-u tu nebola lepšia (alebo aspoň rovnocenná) čierna komédia. Obrazovo podmanivá, herecky a hláškovo bohatá, myšlienkovo originálna a zároveň európsky chladná gangsterka. Dlho som nevidel film, ktorého hudba by tak citeľne opisovala atmosféru, nehovoriac o tom, ako k tomu prispeli tie krásne kulisy belgických Benátok. Woody Allen podobným spôsobom zhrnul krásu Paríža v trojminútovom intre vo filme POLNOC V PARÍŽI. Za mňa 95%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 77% | Bezpochyby skvělý mix krvavé gangsterky s velkolepým černým humorem a "srdcervoucího" dramatu o chlápkovi, který omylem zastřelil 5-ti letého kluka v kostele. Všechno je to navíc skvěle zrežírováno i napsáno a hlavně zahráno (...nezapomenutelná herecká trojka). I když scéna, kdy Brendan s Ralphem sedí v Bruggách na náměstí a Brendan nadává jemu (a jeho dětem:-) do zm*dů, to jsme se váleli smíchem po podlaze. Byť to občas mírně ztrácelo na tempu (proto ty opravdu lepší 4*), stále je to nezapomenutelná řež! 80% ()

SAINTS

Pomerne vydareny debut McDonagha .Film ma orginalny scenar,zaujimavu lokalitu,v ktorej sa odohrava,vyborne hercke vykony a sofistikovany drzy zmysel pre humor. ()

JosefTomas

McDonagh má tu výhodu, že ač se mohou jeho scénáře zdát sebelepší svojí strukturou, tak vyhrává právě na naprosto bravurně napsaných charakterech. Každá z postav má přesně danou motivaci a nastínění problému, že mi skoro vadí ta krátká stopáž, protože bych si postavy užil klidně déle. Takhle ale snímek neztrácí na spádu a jede až do poslední minuty. Možná jen to finále bylo až příliš uspěchané, ale to je jen detail. Malých filmů je čím dál méně a většinou dosahují lepšího průměru. To zde neplatí a pokud chcete něco odlehčenějšího a zároveň ne debilního, tak tady je film přímo pro vás. ()

kubas369

8/10. Hmatatelná melancholie o žalaři duše a očistci svědomí. O nalezení naděje na neobvyklých místech. Jop dá se najít i v Bruggách ale jen asi McDonagh je při tom hledání schopen urazit půlku světa. Černočerný bonbónek, který mě baví už nejméně dekádu. ()

Tominni

"Není to vyloženě na hovno, ale žádnej zázrak, to taky ne. Něco jako Tottenham." Tak film v Bruggách je určitě lepší, protože já jsem se tím nekorektním a černým humorem bavil celý film. Ta dvojka Farrell/Gleeson mi ten pobyt v Bruggách opravdu zpříjemnila. ()

Pitryx odpad!

Tak prvních třicet minut chodí dva muži po městě a filozofují. Nervák jako kráva. A komedie? No, nebylo se čemu smát. Dávám však ještě šanci. Dalších třicet minut je skoro stejných, ale jsou zde dva mírně zajímavé okamžiky. Komedie? Ani omylem, pořád se není čemu smát. Poslední půl hodiny. Děsně se nudím, okusuji nehty, koukám do mobilu. Jedním okem koukám na tuhle krávovinu a jedním uchem poslouchám. Až skoro ke konci mne ta začne zajímat, ale už je mi fuk jak to dopadne. Dávám pět procent za záběry města a pět za ten konec.    10 % ()

Orhalmi

Pro mně docela nudný film s hodně nepřesnostma. Herecké výkony byly přesvědčivé, ale jinak to bylo místy hodně zdlouhavé. Černý humor byl opatrný, aby se to náhodou nepřehnalo. Celkový dojme byl u mně rozporuplný. Spíše na negativní škále. Brugy hezké, Colin Farell dobrý, Brendand Gleeson dobrý, Ralph Fiennes dobrý, zbytek poslabší. ()

ottik274

Kdyby to v závěru trochu nezaskřípalo, neváhal bych dát plné hodnocení. I přesto se jedná o velmi slušně natočený celovečrní debut který, podle mě, stojí za to vidět. ()

Sicky

Aj napriek nie príliš vyšperkovanej zápletke, aj keď záver je dosť prekvapivý, sa jedná o veľmi zaujímavé dielko s veľmi príjemnou atmosférou a skvelými hereckými výkonmi. A práve tie mu z mojej strany vyniesli 4*. Postavy (na tie sa tu vsádza najviac) sú hlavnému triu šité ako na mieru. Či už sa jedná o Kena (B.Gleeson) melancholického zabijáka, ktorý cíti že jeho dni sú spočítané o Raya (C.Farrell) zabijáka č.2 ktorý prehodnocuje svoj doterajší život, alebo o Harryho (R.Fiennes) vulgárneho, zásadového bossa. Mimochodom Fiennes pridal tejto bezcitnej, uhladenej svini naozaj kvalitnú nadhodnotu. Najviac ma ale asi dostal C.Farrell. Z arogantného mladíka, ktorý by nemal problém vychlastať vám váš domáci bar, pretiahnuť vám ženu a pri odchode vynadať do čurákov sa stáva pán herec s nadhľadom, ktorý nás dúfam ešte prekvapí podobnými výkonmi. Exteriéry Brúg (SHITHOLE) celkovej atmosfére iba dodávajú na pohode a ľahkosti. Normálne som dostal chuť na pivo v pohári na stopke :-) ()

Mum

Jako drama to nebylo špatné. Krásné prostředí, dobře pojatá kamera i režie. Ale kde jste vzali že je to komedie???? ()

Humprt Pum

Krásnej smutnoveselej film. Už dlouho jsem se u filmu nesmál tak upřímně. A dlouho jsem neviděl zabijáky s takovým charakterem:-) WAKK STREET JOURNAL: I never expected to be moved by "In Bruges," but I was. WASHINGTON POST: Those who know McDonagh's work know a vein of darkness will run deeply through the comedy. It has seldom been darker. Or funnier. He has made a hit-man movie in which you don't know what will happen and can't wait to find out. Every movie should be so cliched. CHICAGO SUN TIMES: Along the way, there are times of great sadness and poignancy, times of abandon, times of goofiness, and that kind of humor that is really funny because it grows out of character and close observation. Farrell in particular hasn't been this good in a few films, perhaps because this time he's allowed to relax and be Irish. As for Gleeson, if you remember him in "The General," you know that nobody can play a more sympathetic bad guy. Martin McDonagh is greatly respected in Ireland and England for his plays; his first film, a short named "Six Shoooter" starring Gleeson, won a 2006 Oscar. In his feature debut, "In Bruges," he has made a remarkable first film, as impressive in its own way as "House of Games," the first film by David Mamet, who McDonagh is sometimes compared with. USA TODAY: Though it sounds tough to rationalize, you find yourself simply accepting the terms of the film and going along for this unusual and very entertaining ride. Gleeson and Farrell have a wonderful chemistry, and their one-on-one moments are a highlight. Also winning are their often hilarious encounters with a slew of odd and unsavory characters. Odd factoids abound several relate to the history of Bruges, photographed beautifully here and one is even about the suicidal tendencies of dwarfs. The film's score, by one of cinema's best and subtlest composers, Carter Burwell, is a perfect counterpoint to the action. Curveballs and surprises are artfully woven into the quirky scenarios, which include a few exciting chase sequences and some humorously odd exchanges that bring Quentin Tarantino to mind. But mostly, In Bruges is sharply written, superbly acted, funny and even occasionally touching. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky