Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

sud

Kvalitní akčňák s typově přesným Stevenem Seagalem (tehdy bez nadsázky) a výborně slizkým záporákem Henry Silvou (s Přeučilovým hlasem z něj mrazí). Jo, kde ty loňské sněhy jsou. ()

Falko

Aj napriek tomu, ze Nico bol jeden z tych filmov, ktory kraloval zaciatkom 90-tych rokov na stokrat prehravanych VHS-skach, dodnes patri medzi ani nie tak najslabsie, ako u mna skor menej oblubene filmy z jeho filmografie. Takze tak ako v detstve, ani dnes neviem prist tomuto filmu na chut a pritom ma tieto filmy celkom bavili. Omnoho vydarenejsia spolupraca Seagala s Davisom vysla pri akcnom filme PREPADNUTIE V PACIFIKU (1992), ale tento uspech sa Seagalovi uz nikdy nedokazal priblizit ziadnym dalsim filmom. Celkom zaujimave bolo vidiet aj Sharon Stone, ale kedze v tom obdobi este nebola tak slavna, ako od cias ZAKLADNEHO INSTINKTU (1992), tak ani nedostala nejaky väcsi priestor v tomto filme. _______ Steven Seagal - (Nico Toscani) +++ Pam Grier - (Delores 'Jacks' Jackson) +++ Henry Silva - (Kurt Zagon) +++ Ron Dean - (Detektív Lukich) +++ Daniel Faraldo - (Tony Salvano) +++ Sharon Stone - (Sara Toscani) +++ Miguel Nino - (Chi Chi Ramon) +++ Nicholas Kusenko - (FBI Agent Neeley) +++ Produkcia: Andrew Davis, Steven Seagal +++ ()

viperblade

Upřímně, že tohle je Stevenův debut jsem se dozvěděl až zde (říkal jsem si, že ve filmu je hodně mladý, ale nemyslel jsem si, že by tohle mohl být jeho první film) a jsem vcelku překvapený. A čím? No tím, jak jistý je ve své roli, jak precizní jsou ty bojové scény… Nico je béčko jak vyšitý, o tom není sporu, ale je to takové to béčko, které se krásně sleduje a ke kterému se budete rádi vracet, i když víte, že není dokonalé. Vidět to o pár let dřív, zřejmě by se tenhle film stal jedním z mých oblíbených snímků, škoda, že jsem ho viděl až teď. 80 %. ()

castor

Áááno, Steven Seagal před lety býval frajer. Tehdy se s distributory roztrhl pytel, na videu si divák vybíral mezi desítkami béček, která se narychlo a na koleni dabovala. Byla to éra, kdy přišel i jistý chlapík, který léta trávil v Japonsku, kde se zdokonaloval v bojových uměních. Dnes už realita dávno klepe na rameno a důrazně mu naznačuje, aby to zabalil. Po debutu mu ale béčková produkce ležela u nohou. Zásadový polda s italskými předky, který je charakterově plochý jak žehlicí prkno, má ovšem kvalitu jinde, než ve slušně napsaných dialozích. Kouzlo to má pořád, ale i lámání rukou je potřeba natočit s jistou kvalitou. A ta místy chybí. ()

ClintEastwood

Skvělý nástup bývalého agenta CIA a mistra aikido, do světa akčních filmů. Zajímavá je krátká úvodní dokumentární pasáž, ze skutečného Seagalova života i závěrečný zákonný monolog. A prostředních devadesát minut, je výborně natočená a drsná akce, kde teče krev a praskají kosti. Jak říkám - skvělý nástup, který kdysi vážně upoutal. P.S. Steven měl, narozdíl od Slye či Arnieho, parádní start, ovšem zatímco dvě výše zmiňované legendy si pro sebe ukradly dvě celé dekády, Seagal měl jen pětiletou epizodu. I když skvělou! ()

MM_Ramone

Nico Toscani sa na rodil v Palerme na Sicílii. Keď mal sedem rokov presťahoval sa s rodičmi do Chicaga. V osemnástich odišiel do Ázie, kde sa venoval štúdiu bojových umení. Neskôr vstúpil do armády a bojoval vo Vietname a Kambodži. Po návrate do USA sa dal do služieb polície. Je to tvrdý, drsný týpek, ktorý nejde pre ranu ďaleko. Aj keď je policajt riadi sa svojimi vlastnými pravidlami. Nico je viac než zákon. Hlavnú úlohu stvárnil herec Steven Seagal. Bol vtedy v najlepšej forme. Bol mladý, rýchly a štíhly. *** ()

Wacoslav1

Myslíte si, že jste nad zákonem, ale nade mnou nejste! Mno tak tímhle spektáklem nám božský Stevo svatý Štefan mistr taktiky odstartoval svou kariéru a po pravdě Nico není až taková bomba jako jeho pozdější kousky. Není to ta typická Seagalovka z hromadou bitek a přestřelek, ale spíš taková kriminálka z přidanou akcí. Nicméně je to logické v té době Seagal startoval a tak si musel nejprve svou typickou postavu v typickém filmu vytvořit. Každopádně původní hodnocení nakonec o hvězdu zvedám, protože na rovinu který akční herec se může pochlubit takovým začátkem? Hned hlavní role a navrch Sharon Stone za manželku. Na druhou stranu není tajemstvím, že u Seagala platí ta známa poučka o raketovém startu, ale o to gigantičtějším pádu, který jak se zdá stále neskončil.70% ()

Xmilden

První Seagal nám naservíroval nelítostného policajta se zatraceně rychlýma rukama. Nika řadím ve Stevově filmografii pořádně vysoko ne-li úplně nejvýš. Tento film je pro Stevena osobně možná ještě důležitější než pro Van Damma Krvavý sport. 70% ()

sepp

Prvni seagalovka, takže zadna velka slava, spise podprumer. Zajimavosti je Sharon Stone, ktera zde vsak nedostala moc prostoru. ()

Divočák

"Vy si myslíte, že jste nad zákonem, ale nade mnou nejste!" Tímhle filmem začínám svou velkou letní (2007) jízdu po nějvětších hitech Steva Seagala (Nicem počínaje, Lovcem policajtů konče). Na Nicovi je hodně znát, že je to Stevův první film. Už začátek je hodně autobiografický, vypráví nám Seagalův vlastní příběh a používá jeho skutečné fotky z mládí. Seagal je tady ještě strašně mladý a hubený (asi dvakrát hubenější než dnes) a kupodivu mu narozdíl od dalších filmů?!? strašně lezou kouty. Bitek a různých vychytávek (lámání kostí) se tu nijak moc nedočkáme, ale děj má hlavu a patu a Seagal je (i díky skvělému dabingu pana Štěpničky) neskutečný sympaťák, na začátku filmu má kotlety jako rabín a do vedlejší role (a do postele) si nahnal dokonce Sharon Stone. Na čisté 4* je to sice dost nevýrazné, ale Seagalovi je za tu autobiografii rád dám. ()

Phobia

Nico - nic než nuda. Spalo se u toho dobře a nejvíce mě překvapilo, že i bez objemného bachoru byl Seagal oslizlý hnusák, o kterého bych si neopřela ani svou orezlou Škodu Fekalii, natož svůj bicykl 6x vyšší hodnoty (to kolo mě stálo 12 táců!). Nebudu hodnotit, v bdělém stavu jsem vydržela příliš krátký úsek stopáže a nehodlám to napravovat. ()

paascha

Jeden z těch méně strašných pokusů o film od SS kop kop bum bác Pišty. Nevím, kolik muselo stát angažování Sharon a Pam, ani co je donutilo se v tomu ukázat, ale výsledku to moc nepomohlo. Snad jen aby bylo na co koukat ()

Fiftis

Tento film ako hercov debut nie je zlý, daj aj zápletka je vcelku fajn, ale osobne mi vadí, že v niektorých častiach filmu je až príliš neporaziteľný a chová sa frajersky. Aj keď na druhej strane, prežiť v takej spoločnosti kriminálnikov mohol len drsňácky fízel. Film má tiež zaujímavé politické vyznenie. Steven Seagal v jednej zo svojich najlepších rolí a vďaka mladšiemu veku tiež vo svojej vrcholnej fyzickej kondícii a je tu ešte "fešák" a taký zasran. S odretými ušami dobrých 60%. ()

Shakers

"- Všetkých nás nemôžeš dostať!" "- To je pravda, ale aspoň dostanem jednotku za statočnosť". Priznám sa, že s akčných borcov, ktorý hviezdili v 80tých a 90tých rokoch, tak som mal vždy radšej Arnieho, Sylvestra, Žán Kloda alebo Brúsa. Od Pištu Seagala som videl niekoľko známych filmov, ale jeho prvý film dobieham až teraz. Steven Seagal vo svojej prvej úlohe drsného policajta, spoľahlivo prefacká každého, kto sa naňho len krivo pozrie a okrem toho, že je (ako vždy) štýlovo drsný, je predovšetkým mladý, rýchly a hlavne extra chudý, keďže teraz vyzerá ako pán krkovička. Určite jeden s tých lepších filmov od Seagala. Podobnú rolu drsných chlapíkov hral niekoľko, ale vždy mu to sedelo a sedí mu tu aj v jeho prvom filme od ktorého sa úspešne odrazil do 90tých rokov, kde natočil asi najväčšie hity (Prepadnutie v pacifiku, Ťažko ho zabiť).  65% - 3* ()

hippyman

klasické novácké půlnoční béčko s průhledným příběhem i průběhem... ale o půlnoci člověk nemusí nutně čumět na psychologické postapokaplyptické sci-fi drama, žejo... ;-) 50% ()

salahadin

Možná první a poslední film, ve kterým SS před někým utíká, místo aby masakroval a lámal hnáty jakoby přepočítával na výrobní lince peceny chleba... ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +první segalovka, souboje jsou masakr -zamotanější děj, staří filmu/// Úplně první film, který dal filmu nový pojem "segalovka", něco jako u PC her "důmovka". Vtipné je, že Segal začal razit cestu béček v době kdy Arnoldovi, Stalonemu a dalším zvonila hrana. Prostě přišli 90tá léta a akčnákům bylo konec. No dnes už víme, že to Steven s námi táhne skoro 20 let a já mu fandím, i když od jisté doby se mu i směju. Pokud pominu dobu mezi léty 95-03, zdá se mi že se tento maník z nejhoršího vyhrabal a kupodivu točí stále více filmů. Problém bych jinak neviděl v herci samotném, spíše v tom jakého scénáře se chytne, pokud nějakého shitu, tak mu nepomůže ani jeho charisma :-). Nico byl drsný polda, dnes už tomu tak není. Děj je dost překombinovaný a samotný film nepatří mezi to lepší. Hodně je zde cítit doba 80tých let. Jak hudebně tak i prostředím. Naštěstí zde najdeme pár známích tvářiček (tedy Sharon se zde moc nepředvedla) a slušného záporáka (i když znám i lepší)..../// celkem 51%/// ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva