poster

Wanted

 • USA

  Wanted

 • Německo

  Wanted

 • Slovensko

  Wanted

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 703)

 • Ichabod
  ***

  Luxusně padnoucí role pro Jolie, ale jinak mi tam nic moc extra super nepřišlo. McAvoy je sice v pohodě, ale do kina bych se kvuli němu jen stěží vydal. Kdo opravdu hodně překvapil je Bekmambetov, který konečně našel zlatou střední cestu mezi tím co je cool a co je přehledné. Určitě mne zaujala Jolie řídící starou ruskou hajtru a že jsem slyšel Freemanovo snad první vulgární slovo. Nic extra, pokračování bych oželel.(25.9.2008)

 • lesumir
  *****

  Choose your Destiny . Poprvé jsem se k filmu Wanted dostal před rokem a půl, kdy mi kamarád představoval jednu slečnu. Její přítel byl kaskadér, který trénoval Angelinu Jolie pro tuhle pecku. To jsem nad Wanted ohrnoval nos, moc tomu nevěřil, a teď říkám – Ty kráááááááááááááááááááááááááávo, Timure, ty seš blázen! Dal jsi na prdel Matrixu a Jason Bourne se může jít bodnout, nastupuje ultra mega super zabiják Wesley Gibson, který mění dráhu kulek, střílí na míle daleko a parťačku mu dělá krásná Fox . - Angelina, ve své zatím nejlepší, nejstylovější roli. Ta ďáblice hraje jak o život, slabší povahy to nevydrží a prokrví se jim určitá partie :-). Morgan Freeman mi moc do komplexnosti filmu nezapadá, ale konečně nehraje dobráka od kosti, nýbrž vypočítavého zabijáka. James McAvoy má talentu na rozdávání, Graf Zeppelin by se rozerval ve švech, kdyby se tam všechen jeho um chtěl vecpat. Změnu, kdy se z obyčejného účetního stává bezcitný zabiják zvládl na výbornou a už nepovolil, filmu vládl a s přehledem si razí cestičku na herecký piedestal. Bekmambetov nám přesně před rokem naservíroval svojí denní hlídku a byl to průšvih, ale tímhle si celé publikum získává zpátky a vrývá se tučným písmem do srdcí diváků touhle nadupanou akcí, plnou neotřelých nápadů, kde efekty hrají prim! Jeden z nejlepších filmů tohohle léta. Soundtrack plný skvělých melodii a písniček, ale jen mi přece chyběl song od Sarah Conner, From zero to hero, který WANTED přesně vystihuje! ___ Všechno se mi rozleželo po třech dnech v hlavě a na jednu stranu to považuji za největší překvapení roku, ale na tu druhou strašně ploché a nedodělané. Ta hranice mezi realitou a komiksovým světem není moc dobře vystavěná a působí hodně lacině. Asi si na to zajdu ještě jednou do kina, abych se přesvědčil, že nemám pravdu a Wanted je opravdu na plné hodnocení, které nechávám. ___ Tak teda hodnocení nechávám, druhý zážitek byl ještě lepší a konečně jsem ho bral plnými doušky. Wanted není na čistých pět, ale za tak odvážný film ho prostě dát musím.(30.6.2008)

 • kinej
  ***

  Wanted je taková milá blbůstka, nacpaná hodně křečovitými přemrštěnými akčními scénami. To co film drží od toho, aby působil vysloveně blbě je humor a na akční film skvělý herecký výkon Jamese MAIvoye. Kdyby byly všechny te přelátající auta myšleny bez nadsázky, asi bych jen kroutil hlavou. Ale díky humoru se člověk nemusí cítit dotčen stupiditou některých scén a může naopak vychutnávat ty zajímavé nápady jako jsou adrenalinové stavy, či střelba za roh. Dávám krásné 3 body.(14.11.2008)

 • A_FISH
  **

  Naposledy sem usnul u Vetřelce na čtvrtou, takže asi tak... .-) 47%?(30.6.2008)

 • nunka
  ****

  Wanted je výborný akčák, taký TU a TERAZ. Využíva najnovšiu filmársku techniku, neokúkaného James McAvoya a zvodnú Angelinu. Niektoré akčné scény boli priam lahôdkové, iné aspoň originálne (vystrelená guľka pohybujúca sa po ohybnej trajektórii). Príbeh servíruje malú traumu z minulosti - hlavný hrdina je pôvodne pasívny looser a o proces jeho individualizácie sa postará výcvik fyzickej a psychickej zdatnosti a pár zážitkových podnetov, prepojenie heredity a fatalizmu. Celý film funguje na vizuálnych zážitkoch a po povrchnej úrovni na tom, či je tam veľa alebo málo Angeliny a McAvoyovych modrých očí. Niektoré pasáže vyvolali vo mne malé pobúrenie, napr. mená vyvolených zašifrované v kódoch v prepletených nitiach, no film ako celok stojí za to. Divácky funguje, rýchlo plynie a baví.(27.10.2008)

 • Arbiter
  ****

  Život je na hovno. Žijeme stereotypem, pracujeme v kójích jak králíci a "užíváme" si svoje patetický životy aniž by sme si všimli, že tu existuje sorta lidí, která si život dokáže užívat naplno... Jak začátek/konec trainspottingu. Akorát že látku, na které jsou ty cool lidi v tomhle filmu závislí se nesnažej dostat do těla, ale Z těla. Je to cool. ne jako Matrix ale dost podobně. Je to hloupost, ale v mezích a nedrží se to lákavostí happy-end cool story, takže OK. Režisér si drží svúj rukopis co známe z Night Watch, akortá že (naštěstí) ve snesitelnější formě. Zábava dobrá ale NEODPUSTIM mu, že mi nechal SPOILER.........................................................umřít mojí krásku s plnými rety :'-((19.10.2008)

 • cheyene
  ****

  Ze začátku jediné, co mne zaujalo, byl depresivní a sebezdrcující stav Wesleyho, jelikož jsem se v něm částečně viděl. Troufám si tvrdit, že každý jsme někdy řešili podobné otázky a problémy, jako on. Druhá věc, která mi rozproudila krev v žilách, byla hudba při akční scéně, v níž Angelina Jolie doslova vládne vzduchu, zemi, zbraním i myšlenkovým pochodům svých nepřátel. I přes tato dvě pozitiva jsem chvíli zvažoval, zda snímek neopustím s razítkem "odloženo na neurčito", avšak vydržel jsem. A Wanted se mi odměnil! O chvíli později jsem si zvykl na Bekmambetův styl točení jednotlivých scén, nechal jsem se vtáhnout do zápletky ohledně Bratrstva a osudů Wesleyho a definitvně jsem zapudil úvodní obavy, zda oněch 110 minut u televize nebude ztrátou času, když se děj přemístil do lokalit, které jsou nám důvěrně známé! Scéna v žigulínu, pendolinu či na Pernštejně byla zkrátka trefou do černého. Příjemná akční podívaná, svým stylem originální a nenudící! Chce si to jen zvyknout a pak užívat každé minuty. Ačkoliv Angelina Jolie nepatří mezi moje oblíbenkyně, tak zde se mi zamlouvala. V záplavě akce jste si možná nevšimli těchto chybiček: 1) Závěrečná scéna - Sloan (M. Freeman) jde zabít Wesleyho do kanceláře. Když se na něj nastrčený "Wesley" otočí, tak si všimne na podlaze písmena X. V záběrech předtím po něm ovšem není ani památka. 2) Asi v 50. minutě a sedmé vteřině pokládá Wesley pistoli na stůl. Následně udělá několik kroků od něj a onu zbraň má ale v ruce. 3) Originální zvuk + titulky vs. dabing - V jedné ze závěrečných scén, v níž je Wesley u bankomatu, tak vidíme, že má na kontě 14,98 $, ale dabéři hovoří o 15,98 $.(14.11.2009)

 • Fiftis
  *****

  Brutálne akčná jazda plná nekompromisného násilia, tvrďáckych hlášok, čierneho humoru a scén, ktoré ste vždy v akčnom filme chceli vidieť, ale nikto nemal odvahu ich natočiť. Wanted je film, ktorý sa nesnaží zavďačiť všetkým, ale publikum bude zo štýlovosti, ktorá z plátna doslova tečie, kričať blahom. Škoda len, že nižší rozpočet je občas vidieť viac, než by sa patrilo.(10.12.2012)

 • LiVentura
  odpad!

  Tfuj.(9.6.2013)

 • Hrabka
  **

  V žánrech chybí "fantasy blbost". Co si budem povídat, ten děj byl hrozný. Nechápu jak tomuto výplodu může někdo ubalit plný počet hvězd. Vždyť ten příběh a spousta scén (hlavně ke konci) je úplně dementních a celková idea filmu s tkalcovským stavem je taky stupidní! Přesto jsem se u filmu ani moc nenudil, k čemuž dopomohl dobrý výkon McAvoye, česká pasáž (btw kde je u nás propast mezi dvěma skalami, napříč kterou jezdí vlak? :-D) a taky akční scény, které se povedly, i když byly dost často hodně crazy. Každopádně ten příběh mě zklamal na plný čáře, takže lepší hodnocení dát nemůžu. A navíc jestli byl ten děj od začátku blbý, tak druhou polovinu byl ultrablbý a konec to zabil úplně. K tomu si dovolím převzat větu, kterou tu už někdo použil (ondrasz): "Střelme kulku dokola okolo stola la la." :-D 50%(6.6.2011)

 • ladynka
  ***

  Akce je skutečně parádní, vracející se záběry vyloženě potěší, ale ze sektářského společenství vrahů bez kritického zvážení příjímaného mladým člověkem jen proto, aby se vymanil z šedivé existence, je mi těžko od žaludku.(28.6.2008)

 • Shakers
  ****

  Je až šialené čo sa deje v tomto filme, ale takýchto odvážnych filmov je málo. No a tento sa celom podaril ,akčné scény sú sakra dobre, strih je efektný, tempo nedrhne, dej je zaujímavý, má to dobré nápady a herci sú tiež fajn (James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman,Thomas Kretschmann).Hlavne James McAvoy ma prekvapil a dokázal ,že vie hrať aj akčného hrdinu. 80% - 4*(25.5.2010)

 • KlárkaS
  *****

  5.hvězdička za Václava Klause.(6.7.2008)

 • Jacinda
  ****

  Akční film úplně jinak, žigulík a obří hlava Klause...aneb o tom jak jsme s jedním klukem vlezli do natáčecích prostor a nakonec nás od tamtud vyhodili :-((18.4.2010)

 • petaspur
  ***

  Ajajajajaj! To se teda mohlo povést daleko lépe. Nepříliš sympatický hlavní hrdina doprovázený paní Kostitřasovou (na tu vyzáblost se fakt nedá dívat) se v lehce předvídatelné, vizuálně přitažlivé slátanině snaží někoho zastřelit. Dráhu několikrát zatočené střely jsem sice nepochopil (občas jsem na hodinách fyziky klimbal), ale to bylo jediné na co se mi dobře koukalo.(25.12.2008)

 • Boogeyman
  ****

  Angelině to tentokrát slušelo v obličeji, ale ta vychrtlá postava byla hnus... Jako bláznivá akční řežba to funguje skvěle, ale přece jen bych Bekmambetovovi doporučil trošku přibrzdit, občas je to až nechtěná parodie!(13.1.2009)

 • hippyman
  *****

  až na "výpadek českých drah" :-) a speed-raceress angelinu v letitém, nicméně nadzvukově rychlém žigulu :-D prostě perfektní, čistě akční smršť plná skvělých záběrů a na míru ušité hudby... jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl! 90% p.s.: ochráncům zvířat (a hlodavců především) shlédnutí tohoto snímku nedoporučuji... ;-)(20.8.2008)

 • sheen
  *****

  DOPI** to jsem ještě nežral takovou doslova kulervoucí akci. Pocelý film jsem nechápajícně a s úsměvem ( nebo úšklebkem? ) vrtěl hlavou. Film našlápnutý akcí jako tikající bomba, připravena k explozi. Bekmambetov útočí opravdu vostrýma, servíruje dech a očiberoucí akci za akcí. Když už si myslíte, že nic lepšího nemůže přijít, tak Vás Bekmambetov překvapí? spíše šokuje ještě nečím šílenějším a božským. Kdo kdy viděl řídit Angelinu "Žigula", který se posléze octne v ...:)) No opravdu nehorázná akce. Od filmu jsem očekával dost a dostal jsem daleko více, za 85kč takovou zábavu, to jsem naposled zažil u Transformers. Žádný Temný Rytíř, Wanted je blockbuster tohoto roku. Bekmambetovův první krůček do Hollywoodu se vydařil na 1. James McAvoy hraje realisticky, uvěřitelně, tak jako zbytek osazenstva. Krásná Angelina, luxusní autíčka, kupa bombastické akce a husté hudby!(24.8.2008)

 • Rosomak
  ***

  Timur Bekmambetov se nezměnil a stále bazíruje na stejných věcech. A ačkoli se ho očividně snažili hollywoodští producenti mírnit, stále je ve Wanted cítit jeho chaotická ruka. A tolik nešvarů s tím spojených. Až na několik výjimek jsou akční pasáže pro Bekmambetova typicky zmatené, nesnažící se přehledně ukázat divákovi co se kde děje ale naopak ho nechává zmateného a dezorientovaného. Pomalu si začínám myslet, že Timura nikdo nenaučil základní pravidla filmového střihu a záběrových postupů. Vedení divákovi pozornosti při akčních pasážích selhává a nedokáže v tom chaosu vypíchnout ty opravdu důležité prvky. Bohužel, akční scény jsou ještě tak to nejlepší co může film nabídnout... Hlavní postavy jsou absolutně ploché a bez nějakých motivací, které by je hnaly dopředu nebo alespoň odůvodňovaly dělat to co ve filmu dělají. Přerod McAwoye z absolutního loosera na nebezpečně cool zabijáka je nulový, Bekmambetov se spokojí s tím, že se najednou z ničehonic McAwoy rozhodne, že tedy bude zabijákem, ale bez žádných důvodů, které by ho k tomu vedly. Nějaká psychologie zde tedy absolutně chybí i když scénář by k takovým scénám přímo naváděl (např.McAwoyův vývoj, finální konfrontace hlavních postav atd...) takže to nejde považovat za nic než Bekmambetovu neschopnost... A nevylepší to ani pár pěkných režisérských nápadů. Hrozné jsou také hlášky, které zní opravdu hloupě a možná zní dobře v comicsu ale zde znějí spíš vtipně. Na druhou stranu, závěrečný masakr vypadá opravdu cool, tedy až nebezpečně. To myslím v tom smyslu, že Bekmambetov zachází v zobrazování násilí na nebezpečné území. Přímo diváka vyzývá aby obdivoval tu "estetiku krve", rozstřelených hlav a rudých loužích. Až nebezpečně fašistický film...(24.6.2008)

 • Silas
  *****

  Rusák dává na prdel všem hollywoodským režisérům a dává na prdel i divákům. Naprosto ultimátní akce s nadpozemskou střihou skladbou, která, ač jsem nepočítal střihy za sekundu, nezabraňuje orientaci v prostoru, jak je poslední dobou v módě, a s podporou přesné hudby vytahuje diváka do osmého nebe. Je to letní blockbuster a jako takový je jej třeba brát. Věřím, že mnoho lidí bude nad scénářem a fyzikou kroutit hlavou, ale o to tu nejde.. Kupředu pádící technický pokrok je vidět především u krys, chlápci z Pixaru udělali od Ratatouille pěkný skok. Jediné, co mi trochu kazilo dojem, byly části z České republiky - vlakové nádraží nepříjemně připomínalo neslavný Hostel, ale je to čistě subjektivní a napodruhé to snad bude v pohodě.(27.6.2008)

 • Stegr
  ****

  80% - Akční jízda nejvyššího kalibru plná vynikajících nápadů a zajímavých příběhových zvratů. James McAvoy, změněný z klučíka, co do sebe nechá "kopat" ze všech stran, na nabušeného drsňáka - a to jedním z nejbrutálnějších a nejpoutavějších tréninků, co jsem kdy viděl! - Potetovaná Angelina, nadávající Freeman, tuny odzbrojujících akčních sekvencí a jeden tkalcovský stav, blbinec, který bych nejradši vyřadil. Jinak pro akci ála Matrix by se mi tu hodila kolonka sci-fi / fantasy. Suma sumárum: Neuvěřitelný zážitek...(19.10.2008)

1 3 4 5 6 7 8 9 22 44 65 86