Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

Alva

Tak toto ma zaujalo príbehom a posolstvom. Film, ktorý tak trochu môže zmeniť pohľad na to, čo je v živote dôležité a ako ísť za svojim cieľom. Aj keď nie každá cesta sa končí šťastne. ()

11FrAnK12

Můj vůbec nejoblíbenější film, který rozhodně doporučuji těm, kteří určitým způsobem milují přírodu. Vztah člověka k ní, kdy mladý člověk nachází sám sebe v nenávisti ke společnosti...plný vnitřních rozporů v sebe sama, aby je oběvil na své cestě. @ ()

Duston_Movie

Mám chuť odísť do prírody A len cestovať A užívať si voľnosť tak ako Christoper. Veľmi inšpiratívny A nádherný film. Raz takto pôjdem aj ja, SĽUBUJEM SI TO, ale vrátim sa snáď späť. ()

PseudonymNR

Dle mého názoru, nejpovedenejší readadaptace knižní predlohy skutečného příběhu za kterou mockrát ďekuji. Dlouho mě nič nehladilo na duši tak intenzivne jako tahle 2 a půl hodinová bašta kterou sem ke konci chtel stopnout tak aby nikdy neskončila. Chálit jednotlivé věci něčeho dokonalého tedy vůbec nemá smysl. Vřelé díky taky za volbu Eddieho Veddera který jenom umocnil můj štestím jásajíci pocit blaha. Tohle je za mě nejzaslouženejších 5* které jsem doposud udelil. ()

lopflop

Geniální film dle skutečného příběhu. Sean Penn se ujal řežisérské židle a nutno říci, že zvládl svoji práci bravurně. Film se natáčel dle knihy od Jona Krakauera, s kterým Penn při filmu spolupracoval. Útočí se zde především na mentální stránku člověka, když jsou předkládány některé složité myšlenky. Krom toho je zde nemalý počet záběrů na krásnou krajinu Aljašky a jiných úkazů přírody. Emile Hirsch ztvárnil hlavní postavu Christophera McCandlesse bezchybně. Zcela jistě je nutné zmínit i neskutečnou hudební vložku Eddieho Veddera, který si tímto počinem došel pro Zlatý glób. Tento film buď milujete, nebo odsoudíte. ()

Cremonesi

Film sa veľmi páčil, bol iný. Od začiatku som verila jeho vieryhodnosti, no preto sa mi nepáčilo, keď hlavný hrdina po jedení jablka pozrel do kamery, akoby mal s nami kontakt. V tom okamihu to celé zabili! A ešte raz sa pozrel do kamery, a to vo vlaku. Veľká škoda že nebolo ešte do väčšej hĺbky a detailnejšie spracované to, ako bol v Aljaške. Námet veľmi dobrý, poskytol nám tento skutočný príbeh zamyslenie sa nad životom, a nad tým, že naozaj sú ľudia ktorí nehľadia na materiálne hodnoty. Veď načo sú? Sú pominuteľné, slúžia nám iba tak krátko ako žijeme. Je mi ale veľmi ľúto že hlavný hrdina umrel. ()

ambrobene

Blbý film, pri ktorom som sa akurát tak kvalitne nasral. Nelogickosť je nelogická sama o sebe. Áno, to tvrdím ja, ale mám na to logické dôkazy ()

Nollme

Krásny film...v niekom kto miluje prirodu,bridí sa mu dnešná spoločnosť a najradšej by utiekol od všetkého musi zanechať významnú stopu. Krásne citáty a zamyslenia spolu s hudbou (odporúčam aj texty) tomu dávali ešte vačši význam. Veľmi sympatická hlavna tvár! ()

Amellia

Noo tak toto je povinna vybava DVD v kazdej obyvacke. Z tychto tem je tento film najlepsi. Sean Penn je pan, myslim si ze vytvoril velmi slusnu vypravu pre divaka. Smutny koniec ktory mna teda chytil za srdce. ()

GOTFAN

Film jsem viděl poprvé jak jsme byli se střední školou nuceni vypadnout ven , protože se něco ve škole konalo. Učitelku strašnou umělkyni napadlo , že nás veme na tenhle film do kina. Víte v té době mi to přišlo jako maximální pi.ovina . Jak jsem si to po dlouhé době stáhl byla to ještě k tomu nudná pí.ovina. Ale když jsem tomu dal zas po dlouhé době šanci s bývalkou tak si myslím , že ten film relativně ušel. Co se příběhu týče je to ojedinělé a tím pádem to má něco do sebe. ()

blazenX

Po celou dobu filmu jsem čekal, že si k hlavní postavě vytvořím bližší vztah. Ale za celé dvě hodiny se to ve mě nepodařilo vyvolat. Myšlenka filmu je krásná, ale film samotný mě tolik nezaujal, jak jsem od něho očekával. ()

Bruce0659

Veľmi silný príbeh mladého Christophera, ktorý svoju situáciu v období po škole rieši úplne inak než väčšina absolventov žijúcich v rodine ako je tá Chrisova. Rozhodne sa ujsť od rodiny, cestovať a ako cieľ si určí Aljašku. Počas celého filmu sa nám tvorcovia snažia zobraziť nielen krásnu prírodu, ale aj Chrisov pohľad na svet, ľudí, prírodu a zmysel života. Mne tento pôsobivý príbeh aspoň na krátke obdobie pripomenul, že nie každý musí žiť a konať podľa šablóny ako drvivá väčšina a že cesta za šťastím môže byť aj jednoduchšia... ()

StaryMech

Sean Penn je sympatický hoch, jemuž soudě podle jeho posledního díla "Do divočiny" není souzeno překročit stín romanticko-levicového odkojeňátka Hollywoodu. Tvůrce většího formátu - napadá mě třeba autor tematicky blízkého "Grizzly Mana" - by nesporně zajímavý a jímavý námět dovedl k uspokojivějšímu tvaru, než je skládanka malebných pohlednic z přírody a okraje společnosti, proložených malickovským voiceoverem, vzkazy typu "Tahle láska nemá strop" a ujišťováním, že americký lid je O.K. natruc Bushovi a nemocným horním desetitisícům. ()

EagleSK

Po deviatich rokoch od natocenia filmu a po ostatnom zhliadnuti, zvysujem na plny pocet. Kam se hrabe Bittner, to se neda srovnat :-) ()

silvia93

Podle většiny je to super film. Ale já hodnotím podle sebe, takže když mě to od začátku nějak nezaujalo, asi v polovině filmu jsem dokonce na chvíli usla, a pak jsem zjistila, že zbývá ještě hodina, ale že mě to vůbec nebaví a ani nevadí, že jsem chvíli spala a vypla jsem to, tak nemůžu jinak, než že podle mě je to odpad. ()

Maratonec

Silný příběh, který je inspirován podle skutečné události.Skvělý výkon v podání E.Hirsche,který svojí přirozeností strhne každého, kdo se jednou pokusil postavit nalinkovanému osudu a další alespoň donutí k zamyšlení. ()

jiradvo

Tento film asi nenadchne všechny, ale mě se dostal pod kůži tak, že jsem ho viděl již několikrát a určitě ho ještě několikrát shlédnu. Příběh, který nekončí happy endem ,ale ukazuje na svobodu člověka , na možnost se rozhodnout. Díky tomuto filmu jsem si zase jednou zabalil bágl a přestopoval Kanadu..a bylo to úžasné. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook