Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Väčšia skupinka mladých ľudí sa vydáva kempovať do hôr na miesto, kde sa len prednedávnom stratil mladý pár. Všetci to považujú za veľkú zábavu, až kým nezistia, že dvaja z ich partie zmizli a vysvitne, že boli zabití neznámym vrahom. Je ním Eggar, vodič autobusu, ktorý ich tam doviezol a teraz ho nevedia nájsť? Alebo je to muž, ktorý žije blízko ich táboriska v páchnucom dome? Podarí sa preživším premôcť a zabiť ich prenasledovateľa, alebo sa zaradia na zoznam tých, ktorí v týchto horách prišli o život? (Astaroth12)

(více)

Recenze (30)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Tento film sa nevyhol klišovým situáciám a aj postavy sa chovali nezmyselne.Les,noc a partia znepokojených mladých ľudí a neľútostný vrah to vo viacerých prípadoch vie vyvolať silnú atmosféru ale v tomto prípade to ale nevyšlo.Lebo to najhlavnejšie čo takýto film musí mať ale tento to nemal a to bolo velmi malo vrážd a jedine dve boli dobre vidieť ale ostatné boli mimo zaber a tak je tu veľký priestor pre nudu a nezáživnosť.Priemer v lesných slasheroch. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Celkem vydařený slasher, naháněčka v lese. S parádním záporákem. Co bych nejdříve vytknul je některý chování postav, a hlavně přespříliš zdlouhavá první půlhodina která se mi zdála zbytečně roztahaná. Ale na druhou stranu kdyby nebyla tak by vrah neměl tolik prostoru. Vrah v podání člověka zahaleného nějakým pláštěm mi byl sympatický. Jen ten konec za moc nestál. Davis udělal celkem kvalitní podívanou která má parádní naháněčky a skvělou atmosféru která se dala krájet. Jen škoda že to jsem se prostě těšil víc. ()

Reklama

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Veľký počet táborníkov aj žánrové postupy v úvode filmu, ktoré nasvedčujú tomu, že pôjde o slasher, dávajú falošný prísľub je budeme svedkami vysokého bodycountu v nádhernom horskom prostredí. Opak je pravdou, vo filme sa dlho neumiera, žánrovo sa posunie niekam inam, a nakoniec je plno preživších. Final terror dosť lavíruje nielen medzi hororvými subžánrami, ale aj medzi svetlom a tmou, často strieda statické zábery do prírody s pohmúrnymi pohľadmi do tmy, teda na miesta, kde je tma ako v rohu, na ktorých sa na nešťastie (pre diváka) začne diať niečo dramatické alebo brutálne. Režisér obsadil množstvo typovo rôznych hercom, ktoré sa ani nemuseli vyhraňovať, aby som ich rozdielnosť vnímal, skrátka evokovali dojem letných stanovačiek pri táborovom ohni. Zlo, ktoré v lesom na nich číhalo bolo málo konkrétne, zato filmu dodalo atmosferický nádych. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Obstojný, leč v důsledku jen průměrný lesní slasher, který nejvíce sází na divokou přírodu - prales je vskutku úchvatný. Výletní omladina se chová klasicky, jak si žánr žádá. Vtípky, vzájemné strašení a nakonec útěk. Lovec a kořist. Film má příjemná atmosférická místa, ale celkově se dalo z látky vyždímat více. Mlaďoši nejsou dostatečně vystrašení ani zoufalí, ač o mrtvolky není nouze, tak šťavnaté gore se příliš nekoná, a i když se finále jeví jako nejlepší, při zpětném pohledu je rovněž zklamáním. Nejhezčími momenty je tak zmiňovaná příroda, šití Daryl a psí hlava ve skříni. Čekal jsem, že: nikdo to tu nepřežije... ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mne vyloženě dostalo! Ono se řekne "lesní slasher" ... Jenže on to slasher ani tak moc není. Tohle je spíše takový ten lesní "survival horror", něco ve stylu špičkového Rituals (1977), ale o level horší, ... Film začíná jako klasický slasher a nebyl mi tím pádem hned od začátku sympatický. Parta mladých teenagerů se vydává kempovat do hlubokých lesů. Dělá si ze sebe furt srandu, straší se, dělá bordel, vříská a podobně ... klasika ... Jenže brzy se něco stane a pak už film jede na naprosto jiných "obrátkách" a ze slasheru se stane hutný, pomalu vyprávěný, tíživý a nepříjemný horror ... Proběhne pár vražd, jsou nalezeny divné věci, které by v lese neměli co dělat, nějaká ta chata, která nebude úplně opuštěná a začne teror. Film má skutečně příznačný název, protože se jedná spíše o teror na vyděšené hrdiny filmu a diváka. Úžasné prostředí hlubokého lesa, divoké řeky, do toho pár nechutností a někdo, kdo se snaží partu hrdinů fyzicky zlikvidovat, ale před tím ještě psychicky totálně zničit ... Opravdu výborný horror, nechápu, proč takové kousky vždy někam zapadly a tak těžko se dnes hledají ... Upozorňuji, že jsem viděl uncut verzi, nevím, co nebylo v "cut", ale film je docela na 80. léta odvážný a to se také cení... Hlavním tahounem filmu je atmosféra, ta člověka prostě musí dostat. Navíc mi film připadal jako nějaký dávný předchůdce Wrong Turn (2003) a podobných filmů ... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen v roce 1981, premiéra však byla až o dva roky později. (aadulka)

Reklama

Reklama