Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Vital

Už dlouho jsem neviděl tak povedený thriller,ve kterým si myslíte,že to skončí tak,a za chvilku je to zas jinak...Gwyneth hraje jako vždy perfektně a Douglas s Mortensen nejsou taky tak špatný.. ()

Agent008

Prostě úžasný filmový počin, na který se vždycky těší, i když už vím konec, ale stále jsem ve stejném napětí jako poprvé. Nejlepší film Michaela Douglase s jeho perfektním výkonem. Skvělý a geniální scénář. Nemá chybu! ()

Mangus

Pre mňa už celkom klasika, pôvodnú verziu som nevidel, ale táto nová, síce už 12 rokov stará verzia je skvelá. Douglas tu tvorí väčšinu filmu a bez neho by to nebolo ono. Celkovo atmosféra skvelá podporená hudbou a film sa dá pozerať aj opakovane, keď už poznáte pointu. 9/10 ()

DejnaDee

Film byl napínavý, mělo to děj i zápletky a až do konce nebylo patrné jak to všechno vlastně dopadne. Trio hlavních hrdinů sedělo i co do výběru herců k jednotlivých postavách a ani David Suchet v roli vyšetřovatele se neztratil. ()

lapatata

Výborný thriller. Napětí, překvapení, erotika. Všechno, co má dobrý thriller mít. Skvělé herecké obsazení tří ústředních rolí je obrovskou devizou snímku, stejně tak výborný scénář i režie. ()

komando20

úžasne film tak skvele a nepredvidatelné krimi som už dlho nevidel, ako vždy Michael bol skvelý ulohy bohačom mu vždy išli dobre ()

cajda77

Michael Douglas, jako vždy pořádný pracháč, který je za vodou ...avšak ani peníze mu nepomáhají uskutečnit Dokonalou vraždu! ()

shinlove

Film o tom, jak to mají lidé těžké, když jsou nevěrní. A úplně nejhorší musí být, když jsou ještě k tomu bohatí. No FUJ, že se nestydí... 3* ()

ZekiZeki

Ani na chvíli jsem se nenudil. Thrillerů schopných udržet divákovu pozornost od začátku do konce je jako šafránu. Možná bych hodnotil jinak, kdybych viděl původní Hitchcockův film, ale to je pouhé kdyby ... ()

Pythonator

Ve filmu panuje pěkně dusná atmosféra a Gwyneth Paltrow je pod neustálým napětím. Opravdu dobře udělaný thriller, který sice nezaujme nijak výraznými zvraty, ale ta atmosféra a výkon Michaela Douglase to dokonale vynahradí. ()

P@\/EL

Skvělý thriller s obyčejnou zápletkou, která je ovšem rozvedena do poměrně vydařeného děje. Několik dobře cílených zvratů v ději dělá rozhodně film zajímavější. Moc se mi líbí, že zločin a pochopitelně i viník je odahalován pěkně postupně po kouscích, přičemž Steven v podání Douglase si vymýšlí alibi, kterými neustále uhýba až do doby, než past nadobro sklapne. ()

Bodega_Bay

Jen hodně velkej drsňák si dovolí naplánovat vraždu, když žije v okrsku Poirota! Douglas do toho šel a skoro to i vyšlo. ()

kvete.i.vadn

Asi kvalitní film s kvalitním hereckým obsazením, ale moc mě to nebavilo...čekala jsem větší akci, napětí, vzrušení, zvraty, překvapení....aspon konec byl trošku lepší...jsem zklamaná, čekala jsem od toho mnohem více ()