Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man

  • USA The Amazing Spider-Man (více)
Trailer 1

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

(více)

Diskuze

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

Takovej flame tu, to si tenhle slaboučkej film ani nezaslouží :) No třeba se za deset let dočkáme další nové adaptace a budeme s ní spokojení všichni.

Nolan si Batmana taky natočil hodně po svým a nikdo mu nepředhazuje, že se nedržel komiksu, páč ten film funguje a má vysoký kvality- tak jako Spider-Man od Raimiho ;-)

A říká vám tu některým něco pojem Volná adaptace? Co z toho, že se Webb držel otrocky předlohy (i když by se o tom dalo polemizovat, ale budiž), když ve výsledku se jedná o film jak šitej horkou jehlou, kde nefungují dialogy, kostým je docela úlet , hlavně ty "zrcadlovky" (btw ten od Raimiho je mnohem věrnější předloze když už :)), tenhle sice hláškuje, ale docela dost trapně a hlavní záporák je nudnej...

Nekritizoval bych to tu už tolik, ale už mě nebaví, jak tu každej druhej hejtuje Raimiho filmy, když je přitom ještě před nedávnem miloval... :)

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

voliminal: no s raimim má webbův spiderman společné jen pár postav, takže pokud jsi to označil za kopírování, tak jsi asi brečel kvůli tomuhle :) 

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

66pepo66: Cos to vyblil?...Trochu klid ne? Je to jen film udělanej pro zábavu :-D...Já jsem senepřišel hádat jen říkám jak to podle mě je :-D...nemůžu za to, že ty to nemůžeš překousnout :-D...a nic jsem neříkal o smrti strýčka Bena, tak nevím proč o tom začínáš...Ani jsem nepsal, že Webb kopíroval Raimiho v příběhu proboha měl by jsi trénovat čtení s porozuměním textu...To,m že Raimi si spidermana přizpůsobil podle sebe vím taky sám jsem to tu psal, radši se zdrž komentářů...

66pepo66

66pepo66 (hodnocení, recenze)

voliminal:

voliminal: Sakra co to stale melies? Spider-Man ma predsa nejaku komiksovu predlohu a ked chces natocit film, tak sa musis drzat aspon jej zakladov. Raimi to spravil, no dost si Spideyho prisposobil. Jasnym prikladom je napr. pavucina. V komikse si ju vyrobil sam, alebo hlaskovanie. Jedinu hlasku, ktora aj tka nevyznel 2x najlepsie bola ta v 3 ked sa rozpraval so Sandmanom v tom aute. Webb si to zasa zobral viac podla komiksu. Aby sa nekopirovala Raimiho trilogia, tka vsadil an Parkerovu prvu lasku Gwen a rozbehol novy pribeh. Ako som uz pisal, tak v tom restarte proste niektore sceny MUSELI byt podobne tym z Raimiho jednotky. Ked raz v komikse Peter pride o stryka, tak to proste natocit musis! A to je len jeden priklad. Takze ja uz fakt nerozumiem ako niekto moze napisat, ze Webb kopirovla Raimiho. To je proste stupidne.

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

A není to nakonec jedno? Z hlediska kasových výnosů to byl film uspěšný a Webb sklidil uznání...v současnosti prostě letí komixové adaptace, takže ti co vlastní práva z toho chtěli vymlátit maximum...stejně si ale tak myslím, že lidi jsou prostě přemlsaní těmito filmy...byla tu dobrá serie Batmana (kterou chtějí zas resetovat...proč? stejný důvod jak Spidy), Thora, Avangery, X-Many...tím myslím původní triologii i First Class...Spidy prostě podle mě přišel ve špatný čas...ale z pohledu marketingu a prodeje to byl uspěch...tak nějak jsem si zvykl, že pokud jde o Blackbuster neexistuje dokonalý film...na to jsou nízkorozpočtové nebo nezávislé filmy...co můžu, jen to udělat kritiku co se mi tam nelíbilo...

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

Kvalita filmu se navíc neřídí podle toho jak moc je věrný předloze, takže ikdyž podle vás je Amazing Spider-man komixu blíž, tak má pro mě menší kvality jakožto natočenej film...

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

Akira777: Tak se koukni na upřímnej trailer a rozšiř si obzory :-D...každopádně já nepopírám, že si ho Raimiudělal podle sebe, dokonce jsme to sám napsal v jednom komentáři a Webb natočil spoustu záběrů hodně blízkejch Raimiho...

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

voliminal: Raimi si udělal SPidermana více posdle sebe než podle komiksu, Webb ho spíš udělal komiksovějšího, takže mohl těžko adaptovat Raimiho.

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Nechápu o jakých společných postavách to mluvíš na co ty vůbec reaguješ? Já jsem nic o tom, že se mi stejný postavy nelíbí neřekl jsi dost vedle...

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Shakaar: spiderman jako superhrdina má celoobličojovou masku se kterou se mu dost obtížně předvádí emoce, a proto to tvůrci udělali tak, že je ta postava s nasazenou maskou dost ukecaná, aby se to vyrovnalo a mimochodem to taky dobře koresponduje s tím, že když je to peter parker, tak je stydlivej, ale s maskou se z něj stává opak, proto je to hláškování dost podstatná součást spidermana

 

voliminal: webb očividně taky adaptoval komiks a mnohem věrněji než raimi, ale doufám, že stejným způsobem brečíš i u adaptací jakékoli jiné literatury, protože všechny přece mají ty společné postavy a podobně

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Jenomže Raimi adaptoval komix a webb adaptoval Raimiho film :-D...a tak to prostě je :-D...řekl bych, že jsi na tom hůře ty, když nedokážeš rozpoznat opakující se prvky a opakovaně se nad nimi rozplývat...

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

To s tím Flashem, ta scéna, kdy tam Parkera rube, mi přišla ale jako hoodně přehnaná :) To bylo skoro až na žalobu, borec mu je tam zásel jak Tommy ve Warriorovi :)

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Ištván87: no zrovna tu zápletku s Flashem jsem zcela nepochopil...jednak jsem měl za to, že jde o nepodstatnou postavu /jako že asi v komixu ma větší roli/ a jednak mi přišlo, že prostě Peter musel demonstrovat sílu na někom...začátek filmu se mi hodně kvitoval, ale časem to prostě ztratilo šmrnc...hláškování už nechat napokoji, každý na to má svůj názor...to neberu, ale podle hodnocení na IMDb, které je přecejen směrodatnější Spidy odpovídá tomu Raimimu...jenom v hodnocení, což si myslím že není náhodou...teď záleží na tom,  jestli Webb dokáže i vidět ty nedostatky, které ve filmu byly...má to určitě potencial, je to superhdinský film, který moc tak nepůsobí a možná lidi prostě nejsou zvyklí...možná se na to podívám znova a uvidím tam více pozitiv než negativ...přinejmenším si už asi zvyknu na Garfielda...ale to koktání, bez váhání přeskočním...

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Tady prostě byla spousta osvěžujících prvků. I když se zakoktával a nedokázal kolikrát přesně říct co chce (popřípadě čučí jak puk), tak tady na rozdíl od jiných filmů podle komiksů (například u Spider-Mana od Sama Raimiho) alespoň Gwen někam pozval a nechodil dva roky kolem ní v uctivý vzdálenosti. Taky bylo fajn, že když šlo o to, že by o ní mohl přijít, tak se jí radši rovnou přiznal, taky byla Gwen miliónkrát chápavější než jiní hrdinové v jiných filmech a v neposlední řadě dost zajímavý vývoj ve vztahu s Flashem. Že zde bylo naznačeno, že Flash není debil jen tak z prdele.

 

A co se týče hláškování (o kterém jsem mluvil), tak to jsem vztahoval na Spider-Mana, tedy na Petera v kostýmu. To je obecně známá věc, že pod maskou, nebo pod rouškou anonymity se člověk chová jinak než normálně. 

Dark-Ex

Dark-Ex (hodnocení, recenze)

Tak určitě by se normální člověk toužil stát nechutným zeleným ještěrem :D  za ***

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

Shakaar: Promiň ale nemůžou vše vyřešit v prvním filmu o čem by byli případně další?

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

GigaPudding: o tom jsem ani nepsal...v realu by to tak totiž vůbec neprobíhalo...nevěřím totiž, že by ani zatvrzelý introvert nebyl schopen komunikace s holkou, která o něho vyloženě stála...a dokonce mu to dávala hodně najevo (například neustálá snaha ho dostat na ošetřovnu...)...ale nemohu soudit, Peter Parker má nějaký psychologický profil, podle kterého to Webb taky točil...a z mého pohledu a nebudu sám to ani roztomile nevypadalo...vážně jsem uvažoval pro koho se to vlastně točilo, například 500 dní se Summer se mi na romantiku líbilo, ale tady to prostě zcela nefungovalo, zvlášt když hlavního záporáka odsunuli zcela na vedlejší kolej...prakticky nic ze tří temat zcela nevyřešili, Gwen s Peterem dali tak nějak dohromady...i přesto že to vypadalo že ne, rodiče které nakousli na začátku se časem zcela ta tematika vytratila a měla jen důvod k tomu aby se děj přesunul k Dr. Connorsovi...

Akira777

Akira777 (hodnocení, recenze)

NO jak se zdá každý máme na to svůj názor

Co se týče spřátelení s Flashem tak v komiksu se spřátelili až na vysoký jestli si dobře pamatuji. I když nakonec jsem rád že Flash se stal čím je teď SPOILER Venomem

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Shakaar: jestli je někdo introvert a stydlivej tak to nemá nic společného s tím jak je inteligentní a co by "mohl pochopit"

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

66pepo66: aha...no to jsem chtěl vědět...to že je to šprt, jsem pochopil i ten background ohledně vědy tam je...to bylo i v minulém Spidym...ten charakter, ok...ale přišlo mi to někdy až přehnaný, hlavně když je tak inteligentní tak by mohl pochopit že se před Gwen nemusí tak trapně chovat...tohle...nevím, mě se to tak zcela nezdálo...to s tím školní šikanátorem, no...tohle bylo na efekt taky trochu...zvlášt když se k němu na konci chovali jako by to byl největší king na škole...možná s tím trochu souvisí to, že Webb si moc nedělal hlavu s utajením identity hlavního hrdiny...

66pepo66

66pepo66 (hodnocení, recenze)

Shakaar: Parker je mudry chalan, ktory patri skor medzi sprtov a ma problem s peknymi dievcatami. Vacsinou sa pri nich zakokce, resp. je proste nesmely. Zmeni sa to az neskor. Ja myslim, ze Webb vystihol Parkerov charakter celkom fajn. Ta scena s Gwen v skole ked ju chcel niekam pozvat bola dobra. A pokial si pamatam, tak ich tam uz viac velmi nebolo. Max. tam na tej streche ale inak nie. Jedine co som vsak nepochopil v ramci vztahov bola linka medzi Parkerom a Flashom. Pokial viem, tak neboli nikdy nejaki velki kamarati. Ale nevadi mi to.

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

já myslím že je to nakonec jedno...ono to vypadá trochu jako prequel a v dvojce to bude zase při starým...nadruhou stranu nevím jak to chtějí příběhově obohatit, protože ikdyž Spidy je zajímavé téma, moc příběhů co byli za řeč tam asi není...takže tam zase bude nějaký zmutovaný vědec nebo nějaký zločinec se skvělou technologií...v tomto je Spiderman strašně neoriginální...dnes jsem mrkl na animák a nebylo to tak hrozné...Peter se tam choval vcelku normálně, snad to trapné představení je už za námi...ikdyž, může nás čekat druhé kolo v podobě žárlení Gwen a koktání Garfielda před M.J...v obojím případě to může zase být na úkor akce...ale teď vážně, komix jsem nečetl, proč ale mám pocit že je Peter nějak...nevím, mentalně zaostalý nebo snad trpí autismem...nebo je to Webbovo ztvárnění nesmělosti?

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

voliminal: spíš jsi na tom hůře ty, když nevíš co je kopírování a co je adaptování komiksu, který adaptoval i raimi :)

66pepo66

66pepo66 (hodnocení, recenze)

voliminal: Keby Webb nekopiroval komiks, tak by sa to nemohlo volat "Spider-Man" Toto su uplne hluposti, ze tu porovnavate nejake kopirovanie. TASM zacal s Petrom a Gwen, SM zasa s Petrom a MJ. To, ze zomrel Ben Parker aj tam aj tam je jasne, kedze islo o restart. Ono sa to inak ani spravit neda a pritom Webb jeho smrt trocha pozmenil. A to ,ze sa Harry, Norman Osbron, MJ a podobne objavia uz v TASM 2 je toez logicke, kedze tie postavy su s Parkerom spiate. Takze neviem v com by na tom mal byt horsie Webb. Kazdy tu len nadava ale pozrite sa na Batmana. Tam sa uz vystriedalo tiez dost hercov a postav, tka isto JB 007, a nikde sa to neriesi tak ako Spidey. Nechapem...

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Tak máš říct, že mluvíš o kopírování já tu mluvil o víc věcech...a já starší filmy ani neviděl, takže zas tak moc to hodnotit nemůžu každopádně jestli něco Raimi okopíroval a Web to okopíroval zase znovu, tak je na tom hůře Webb :-D...

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

voliminal: o dobré hodnocení nejde, protože jsi plakal nad tím kdo co "kopíruje" :)

a v novým spidermanovi očividně "kopírovali" jen to, že tam byl spiderman :)

Související novinky

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)

Reklama

Reklama