Reklama

Reklama

Amazing Spider-Man

  • USA The Amazing Spider-Man (více)
Trailer 4

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

(více)

Diskuze

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: A proč se to potom jmenuje Amazing ha?! :) (A i v Ultimate má ten kostým jinak- ale jak už jsem psal, to je to "nejméně" podstatný, já to napsal jen jako protiklad k těm pavučinometům).

Argument s JJ Jamesonem beru, uvidíme, jak bude vypadat ve dvojce (pokud ho tam Webb dá).

Jinak já určitě nebrečím, naopak se nad tím docela bavím ;-)

 

nirvanafan: Souhlas, sám mám rád, když už režisér (a scénaristé) adaptují komiks/PC hru/knížku, tak když se drží předlohy a jen neparazitují na slavném jméně, ale je pro mě daleko podstatnější, když se jim podaří na plátno přenést onu atmosféru, charaktery apod.- to je pro mě důležitější, než nějaké technické věcičky. Cuaronův Harry Potter (Vězeň z Azkabanu) je k předloze nejdál, přesto se jedná o (podle mě) nejlepší díl...

nirvanafan

nirvanafan (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Vůbec to není mimózní argument, protože na filmové databázi je skutečně důležitější kvalita filmů a ne věrnost předloze. A naprosto chápu, že režiséři adaptují a není to jejich vlastní tvorba, ale to neznamená, že nemohou adaptaci pojmout způsobem svým vlastním. Prostě na to, který Spidey se víc drží předlohy, ti většina lidí s prominutím hází bobek.

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Ramirez85: že brečíš kvůli tomu, že tam je emma stone a andrew garfield nemá žádný vliv na ten film a ani zpracování jeho postav

kostým je přesně takovej jakej má být vzhledem k tomu, že je to očividně ultimate

JJJ tam nemá co dělat protože peter parker je ještě na střední a hlavně nemá smysl nacpat do jednoho filmu absolutně všechny postavy co se kdy ve spidermanovi objevily a zvlášť když se počítá ještě s pokračováním

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

prostě takových momentů, kdy Spidy bere práci policii a ta se cítí trapně...takže jde po něm...je ale pravda, že to nedává logiku při tom, že po městě běhá zmutovaný vědec, který chce přeměnit všechny na plazy...a policie to ignoruje...

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

voliminal: já tedy viděl pár dílů z animovaného Spidyho a některé takové WTF momenty tam prostě byly...jako například "Rakeťák" kradl cennosti, ale lidi podezřívali Spidyho, nebo ho dokonce nesnášeli...takže to je zřejmě comix logika...

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

Ramirez85:  JJ Jameson mi tam taky chyběl a v Raimiho filmech byly nejvtipnější scény právě když tam byl on :-D...a tak to má být...jinak jsem naprosto nepochopil, proč tady v Amazing SM v části, kdy Lizard už vypouštěl toxický plyny a podobně šli policisti po Spidermanovi. Proč jít po SM, kterej nikoho neohrožuje a né po Lizardovi, kterej je schopnej zabít lidi :-D nevim jestli je to comix logika, nebo movie logika. A scéna s jeřábama největší WTF moment.

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Ramirez85: :D :D...já bych to nevystihl přesněji...ale prostě většině to připadá roztomilé...jako, kdybych na to šel jako na romantiku s holkou, tak neřeknu...takhle je to opravdu slabé...je to prostě tak mezi...

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: No už to nechci moc rozpytvávat, ale můžeš mi napsat, v čem přesně ho adaptují věrněji? V komiksu je Peter nesmělej intoš, v převleku za Spideyho mu narůstá sebevědomí, ve filmu je Peter retardovanej autista (se vší úctou k lidem trpícím autismem), v komiksu je Gwen dáma, tady mi přišla spíš jak barová šlapka :) (uznávám, že velký podíl na tom má moje antipatie k Emmě Stone), Lizzard je slabší anti-hrdina, ale pořád to není taková troska jak tady. A opakuju- to, že dali Spideymu na zápěstí pavučinomety, ještě neznamená, že je to věrnější předloze. To bych zas mohl namítnout, že ve filmech od Raimiho má Spidey podle předlohy přesnější kostým. A kdyby se Webb skutečně držel předlohy, tak se měl Peter prvně potkat s MJ (ještě s ní nechodil, ale potkal se s ní dřív než s Gwen). A chyběl mi tam JJ Jameson...

A co se týče těch hlášek, tak to už je zase na další debatu, protože tady Spider-Man hláškoval ve dvou(?) scénách a bylo to spíš trapný než vtipný...

A naposledy- nezáleží na tom, kdo natočil film věrnější předloze, ale na tom, kdo natočil zábavnější a prostě lepší film podle komiksu- a to (nejen) podle mě rozhodně Raimi.

Mír s tebou Gigáči :)

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

voliminal: má bejt především to, že "tohle je přece filmová databáze blabla" je mimózní argument :)

peto80

peto80 (hodnocení, recenze)

Ja som dal raimiho jednotke i amazing spíďovi po 3*, i keď amazing - ako film - sa mi páčil o 5-10 % viac ale hlavní hrdinovia Garfield a Emma u mňa bodujú o 15 % menej ako Maguire & Dunst. A komixy nepoznám a ani ma nezaujímajú.

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

nirvanafan: a uvědomuješ si že tu režisér a scénárista nepředvádí nějakou čistě vlastní tvorbu, ale adaptují? :)

nirvanafan

nirvanafan (hodnocení, recenze)

voliminal: přesně, protože tohle je filmová databáze a žádné comixzone...a když už, tak i hodnocení říká něco o tom, že většina lidí preferuje původního spideyho

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

GigaPudding: A říkal jsem, že Raimiho Spiderman mi přijde spidermanovitější...a je jedno jaká je předloha...původní komix neznám a ani nemusím abych poznal který film o SM je lepší :-D...

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

GigaPudding: To snad znamená, že svůj postoj nemůžu změnit? :-D...Navíc jsem říkal, jen to jak to vypadá z mého pohledu a to automaticky neznamen, že jto pravda :-D...

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

voliminal: já hlavně nevidím v čem je to věrnější...je tam víc emocí?...taky bych neřekl že je to o dost víc drama než Raimiho serie...řekl bych že to vyjde tak nastejno, například scéna s jeřábníky, to je prostě motiv, který se objevoval i v Raimiho serii...jen vzpomeňte na scenu kdy z mostu na Osborna hazeli všelijaké věci aby Spidy mohl zachránit MJ a partu výletníků...nebo ve dvojce kdy Spidy zachranil vlak a všichni se postavili před něho...prostě těch společných motivů je tam hodně, akorát je to zrychlené, tkz. coolovější apod...jinak ty filmy tak beru jako rovnocené, spíše bych řekl že bude záležet jak se povedou další díly, jestli se pojede ve stejném duchu, nebo to bude trochu dospělejší a postavy se posunou trochu dál...a nezáleží přitom jestli to v komixu je tak či onak, i v něm přece je nějaký progress...

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

voliminal: ještě předevčírem ses tvářil že do toho vidíš ze všech nejlíp :)

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

wenca: Neřekl bych, že tenhle SM je o moc víc dramatičtější než Raimiho.

 

nirvanafan: Taky bych řekl. Ikdyž tu většina říká, že je předloze věrnější, já do toho tolik zase nevidím, tak se mi Raimiho film líbí víc :-)...

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Narozdíl od Ramiho trilogie je tenhle nový taky trochu drama, takže pro mě je lepší ...

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Webbov Peter Parker / Spider-Man je bližší svojmu komiksovému predobrazu, Riamiho bol chvíľami fakt riadny ňouma. Vo všetkom ostatnom ale Webb nijako výrazne nevíťazí, ak vôbec. Možno mu ešte možno k dobru pripísať svižnejšiu réžiu, čo už ale tiež súvisí s tým, ako uchopil hlavnú postavu. Inak bieda, hlavne scenár bol teda šitý riadne horúcou ihlou alebo naopak prekopávaný tak, až to takmer stratilo hlavu aj pätu. Bolo fakt nezmyselné reštartovať takto.

Jedna vec je z oboch skúseností a vyjadrení zo zákulisia istá - kým sa páni producenti, ktorí Spider-Mana evidetne nechápu, budú svoji režisérom miešať do roboty tak ako doteraz, stopercentnej adaptácie sa nedočkáme!

Související novinky

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)

Reklama

Reklama