Amazing Spider-Man

• USA The Amazing Spider-Man (více)

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

Torgal

Najprv k pozitívam. Garfield je jednoznačne lepší Peter Parker ako Tobey Maguire. Tiež sa mi páčila snaha priblížiť postavu realite (už nestrieľa pavučiny naverímboha do priestoru, dokonca ich ani netká v zápästiach). Táto snaha ale ostala len na pol ceste - v jednej scéne sa omláti o autobus a je celý modrinový, ale na konci s ním Lizard preráža steny a on je ako rybička. Pôsobilo to jednoducho rušivo. Keď už som pri záporákovi, tak ten je veľmi čajový a celkovo by paradoxne film lepšie fungoval, keby všetky tieto komixové prvky vyhádzali a sústredili sa len na vzťah Petera a Gwen. Ako komix teda slabota, ako vzťahovka slušné, ako Spider-man priemer. 6/10 ()

longercz

Když se mermomocí snažíte dělat jinak něco, co původně nebylo vůbec špatné, nemusí to notně být ta nejlepší cesta.. ()

towstit

Novy spiderman to nemal lahke. Prva cast to naslapla dost vysoko a ako to byva ludia porovnavaju a porovnavaju. Ja si to odpustim a poviem ze amazing spiderman je skvely komiksak ktoremu nechyba skoro nic. Na zaciatku si poviete ze ten zaporak je dost o nicom, ani digitalne spraveny nestoji za nic. Casom ale zistite ze prave Lizzard a jeho suboje so spidermanom su skvele a drzia film nad vodou. Dokonca som postrehol emocie a scena so zeriavmi bola podla mna vrchol filmu. Chemia medzi postavami funguje len mi vadilo ze tam bola miesto Mary Jane volajaka Gwen. Starsie generacie zrejme filmu neodpustia vela veci, ja som sa ale bavil kralovsky. Skoda ze som si neskocil do kina na 3D, ale to by mi zrejme pokazil dabing. 85 % ()

karinakari

Ale jo, proč ne. Nechápala jsem, proč jen 5 let od uvedení Spidermana 3 se někdo rozhodl natočit ho znovu. Viděla jsem nějaký dokument, kde tvůrci říkali, jak si pohrávali s efekty a jak moc je to nabitý, jenže mě to stále nepřesvědčovalo. Ale zvědavá jsem byla, hlavně protože zbožňuju Emmu Stone. A už chápu proč. Nejenom že mě snímek dost bavil, ale ocenila jsem i efekt - vidět svět očima Spidermana (jen škoda, že jich tam nebylo mnohem víc). Hlavní hrdina mi jako Peter Parker seděl mnohem víc, asi protože je to takovej chcípáček a celkově mi příběh přišel víc „realističtější“. Ač to zní fakt hodně blbě u filmu dle komiksové předlohy:D ()

Jakubik

Máme tu celkem nelogický restart ale neva. Koncepce příběhu je prakticky totožná s filmy od Raimiho a musím uznat, že Raimi stvořil daleko lepší podívanou než Webb. Raimi se s tím v podstatě nesral. Vzal jednoduchej příběh a natočil bez jakých koliv oklik super film který nenudil. Webb na to šel trochu jinak. Chtěl totiž dokázat, že natočí náročnější film a aby nevypadal tak dětsky. Bohužel to ale trochu podělal (použil jsem hodně slabé slovo). Začal cpát divákům látku s trochou filozofie o tom, jak se kříží organizmy atd. a začal se v tom trochu ztrácet a tak se tu hodně kecá a pak patlá a zase kecá. Člověk si tu ani nevypěstuje k žádné postavě sympatie a celej film je tak trochu křeč. No co se týče záporáka tak celkem slušně zpracovaný i z něj šel strach a co Webb teda docela uměl, byla akce. Když už se začalo něco dít tak to prostě vypadalo fantasticky a to i ve 3D (zbytek 3D naprostá otrava) a konec byl celkem slušně vygradovanej. Škoda, že k němu nesměroval i začátek filmu. Velké zklamání… ()

Plechpetr

Nový Spájdý se ze začátku pěkně rozjíždí. V ději vůbec nechybí záporák, ovšem když se objeví i ještěr, tak se s klidem dá říct že jsem se konečně odklonili alespoň kapku od původní zfilmované verze. Musím říct, že jsem od toho nečekal vůbec nic, a dost slušně mě to překvapilo. ()

Macias

Já vím, je to úplně stejný jako jednička klasická. Pro mě jen prostě sympatičtější herec (garfield) a nejsympatičtější Gwen místo Mary Jane (jako vždy úžasná Emma). A slabší záporák. Jenže film měl takovej úžasnej feeling asi či co. Bavilo mě to. Ale spíš jako romantická komedie, než jako komiksárna... + jeden z nejlepších soundtracků, co znám. ()

Cruchot

Naprosto zbytečný film a Marc Webb může Raimimu leda tak nosit kafe. Zásadní fail je pro mě obsazení hlavní role Andrewem Garfieldem, který je jen ubohou parodií herce a ve druhé polovině filmu mě už ty jeho škleby vyloženě iritovaly. Scénář je pouze snůškou klišé a dokáže překvapit jen minimálně, stejně jako mdlá režie. Casting se jinak kromě hlavní role vydařil a až mi bylo líto, jaké "perly" a "moudra" musel třeba takový Martin Sheen vypouštět z úst. Vizuálně pěkné, ale na dnešní dobu nijak omračující. Druhou * přidávám za roztomiloučkou Emmu Stone a výborného Rhyse Ifanse (než se začal měnit v Godzillu). ()

pa3ce

Čakal som viac teda. Z môjho okolia som na to počul len slová chvály a tak na to išiel ako na trhák, čo mi zrejme dosť uškodilo. Nakoniec som dostal iba nevýrazného záporáka, nezaujímavého Garfielda, žiadne emócie (smrť strýčka Bena v Raimiho sérii bola si tak 5x emotívnejšia), nudný úvod a nevýraznú hudbu. 3* za to, že je to Spider-Man a asi vždy ma bude baviť sledovať ako sa preháňa po uliciach, chytá grázlov a hrá sa s pavučinou a za Emmu Stone, ktorá mala u mňa oproti Kirsten výrazne navrch. Aj napriek všetkému tu do ďalšej časti vidím potenciál a ak sa ho tvorcom podarí využiť, tak sa máme na čo tešiť. ()

Petyas

Kouknul jsem na to a na konci nepochopil, proč tento film vlastně vznikl. Nedrží se té klasické linie, budiž. Ale zase až tak moc se neodklání, takže není nijak vyjímečný nebo speciální. Jak po vizuální stránce, tak po herecké stránce není nijak lepší než 10 let starý film od Raimiho s Tobey Maguirem. Spíše naopak. Na Garfielda není takový pohled jako na Maguiera i zbylý casting je o třídu horší. Hudba i scénář taky horší. Takže o co se vlastně Webb tímhle filmem snažil? Není to vysloveně propadák, ale na více jak 45% to nevidím. ()

PEZ

Jedno z najvacsich sklamani roka. Doteraz lutujem, ze som na to siel do kina (nastastie sam). Dufal som v novy zavan napadov pri tomto (nepotrebnom) restarte, ale tento 2 a 1/4 hodiny trvajuci flak neponukol jedinu scenu, ktora by mi utkvela v pamati. Este mozno zaber z prveho pohladu spideyho, ked lieta mestom by stal za to, keby netrval iba nejakych 5 sekund. Prazdno, plochost, zivacka. Toto si uz znova nepozriem. Niet dovod. Yo a este by ma zaujimalo, kde tvorcovia minuly 230 milionov dolarov!? :O Vidim to tak, ze na marketing. Bohuzial dvojky sa dockame uz v roku 2014, kedze zarobky boli masivne (752 mil. USD). ()

NiaWolf

Další příklad toho, jak se dá promrhat šance na velkolepý film. Režisérovi zcela unikla podstata Spider-Mana, kterou je hlavně náctiletý humor a odlehčenost. Místo toho se snaží vsadit na styl Nolanova Temného rytíře - temnější prostředí, technické serepetičky, větší důraz na drama, bohužel to bylo příliš velké sousto. Film je nevyvážený a nudný. Stěží si vzpomenou na nějaký wow moment, nebo alespoň nějaký ten vtípek (nu dobrá, jeden tam byl), a proto se po pár dnech úplně vypaří z paměti, co v tom filmu vlastně bylo. Dále nevím, kam se investovalo 250 mil. dolarů, když efekty (zejména zvířat) jsou tristní, naštěstí alespoň pohyby S-M jsou slušné. Zkrátka nic, co by člověk chtěl vidět víc jak dvakrát. ()

Blondy.

Když už bych měl srovnávat spider-many tak od Raimiho mi prisel lepší takový pružnejší, rychlejší, zábavnější. Zde ale byl realnější. Konečne nehraje hravni roli totalní pako, který si i se svými super schopnostmi nemuže najít babu, ale celekm pohodovej týpek, ikdyž misty mě připomínal Parkera jako od Raimiho. Další bonus kterej jsem mile rád uvítal je ten, že pavučina nevysřeluje nesmyslně ze zápěstí, ale už opravdu používá kapsle jak to ma být. Konečně se dá řict, že spider-man je i všeobecně vzdělaný, než jen klasický šprt. Vím, že komentář jsem hodně strovnal s Raimiho dílem ale hodnocení dávám takově, že nepřihlížím na restart, ale na nový film. Osobně bych byl asi nejradší, kdyby se obě jedničky skřížili v jedno veledílo, ale to se bohužel nestane. A na závěr...s tím zpracováním ještěra si měl kdosi více pohrát :). ()

Kadas97

Myslím, že toto tromflo všetkých troch Spidermanov s uplakaným Tobeym. Záporák je krokodílí muž v podobe Rhysa Ifansa, ktorého krivý úsmev si získal moje sympatie už pri Náhradníkoch a následne pri Hannibalovi: Zrození. Hlavný hrdina o 10 tried akčnejší než pôvodný plačko spiderman. Film je zábavnejší, akčnejší a dej svižnejší. Aby som nezabudol tiež vtipnejší. Muzika spajdrmenovská. Mohlo to byť síce torchu kratšie ale nevadí. 7 z 10 ()

KUFI

Emo teen srajda s Twilight xichtama a ucesama. Dokoukal jsem to jenom proto, ze jsem mel 4K remaster a navic mam rad digitalni potvory. Jinak to letelo z disku po prvnich 10ti minutach. Puvodne jsem tomu chtel dat jednu hvezdu, ale nakouknutim na moje jednohvezdny ohodnoceni The Dark knight rises to musim o jednu zvednout, pac ten byl (diky absenci digitalnich nestvur) jeste horsi. ()

Hpatrik

Když to budu srovnávat se Spidermanem Sama Raimiho, tak jeho série je ve všech ohledech lepší. Tobey Maguire je na tom herecky daleko líp, nehledě na to, že nevypadá jako nadopovanej frajírek, jak mi Garfield celou dobu připadá, a vůbec herecky je to velmi slabé (až na Sheena). Chemie mezi jím a Emmou Stone vůbec nefunguje, což je zas velký protiklad oproti původnímu filmu. Celá pasáž s poznáváním jeho schopností je neskutečně odbytá, a to bylo to nejzábavnější u Raimiho. O hudbě ani radši mluvit nebudu... Propadák to ale není - jen velice průměrná Marvelovka. ()

Stíba

Webb nepřináší nic nového, naopak až příliš kopíruje předešlé Spider-many. Jinak je to ale typický komiksový blockbuster se téměř vším všudy, škoda jen, že to mísení humoru a akce, které je v poslední době čím dál tím populárnější místy nebylo provedeno s úplně největším citem. ()

Jordan.17

Nemůžeme tenhle kousek a ani to co bude následovat, srovnávat s tím co bylo... Snímek Amazing Spider-Man přináší společně se sympatickými novými tvářeminový, nový pohled (bližší komiksové předloze) na samotnou postavičku spider-mana a není to vůbec na škodu. A přestože mi Andrew zezačátku úplně neseděl, Emma Stone je rozhodně lepší než Kirsten Dunst ;) ()

Kultak

Film se skutečně podobá komiksovým předlohám stejně jako animovaným seriálům, které jsem jako dítě sledoval každou sobotu ráno na televizi Hovna. Cílová skupina jsou děti od 8 do 12 let a komiksáci. To má za následek, že je to vlastně totální hovadina (což bych překousl, Wolverine mi nevadil), ale také totální dětinskost, kterou nepřekousnu. Bylo by to na **, ale alespoň ta Emma Stone v punčochách a minisukni to zvedla na 50%, protože se u toho přinejhorším dá pohonit... ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)