Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

Henk123

Výborná komedie se vším všudy a s narvanými hláškami a epickými momenty, které mi natrhli při sledování tak trochu řiť... Až teď, co jsem to po dlouhé době zhlédl, jsem si uvědomil, jak je divný, že Seth Rogen a bývalej velevyžranec Jonah Hill mají mezi sebou věkový rozdíl pouhého jednoho roku. ()

vyfuk

Seth a Evan zase zasahují. Moje první zkušenost s nimi v podobě Travičky zelené, byl pro mne doslova masterpiece. Neuvěřitelným způsobem jsem si ten způsob pojmutí filmu zamiloval stejně jako film samotný. Následovala jednoznačně slabší Apokalypsa v Hollywooda, která ukázala tvůrce ve zvláštním novém světle, které se mi zrovna dvakrát nezalíbilo. Svou reputaci si spravili předminuloročním Interview, což zase nebyla extra bomba, ale dalo se na to koukat a člověk se dokázal skvěle zabavit. Řekl jsem si, že by bylo dobré se vrátit do jejich kreativních počátků a to Superbad. Námět v celku klasický na tuto scenáristickou dvojici, ale působilo to originálně. Na poměry filmového plátna určitě, v rámci všedního života ani tolik ne, protože to je věc, kterou řeší v podstatě všichni dennodenně. Opět přišli ony momenty, které jsem znal už z Travičky zelené, které mě dokázali se divit nad tím jak odporné dokáží věci být, ale zároveň mě to všechno dokázalo dostat neuvěřitelným způsobem do kolen. Tenhle film byl ukázkový příklad jak psát puberťáckou komedii. Sice to není "na červený pruh" ale mnoha ohodnocení, ale když už se lidé rozhodnou, že chtějí psát puberťácké, upocené a zauhrované komedii, tak proč zrovna jako Superbad. Jako kdybych poprvé viděl Travičku. Jo a navíc... Rogen a Hader jsou nejlepší policajti na světě. Ty jejich postavy jsou na nějaký žebříčky TOP postav v komediích. ()

P1tr

Judd Apatow potvrzuje že umí a pod svá producentská křídla vzal scénář Setha Rogena, kterého začínám mít díky Superbad rád. Vedle scénáře ještě geniálně stvárnil roli polovičky dua policistů, kteří vemou na výlet jednoho z mladých hrdinů. Humor zde čiší po celou dobu. Místo abych podle očekávání dostal obvyklé zpracování ohraného tématu, dostávám svěží snímek, jenž pobaví mnohem více než zbytek stejnožánrové produkce. ()

Philoun1

Skvělá zábava, řek bych, že to byly takový inteligentnější prcičky a o dost. Hlavně mě dostal párek polišů s McLovinem. Aktualizace po druhém shlédnutí: pro nejobjektivnější hodnocení by jste se měli na filmy dívat s někým, když jsem superbad viděl podruhé s kamarády tak jsme se nepřestali smát, proto zvyšuji hodnocení na plno. ()

hot_spot

Trefnější než jakýkoli díl American Pie, ztřeštěnější než úchylárny od Kevina Smithe a zároveň výborná teenagerská komedie. Spolu s Knocked Up velké překvapení tohoto roku. ()

IMPAIRED

Podle toho co jsem četl, většina by v tom nejradši viděla Prcičky nebo Smithe. Smith je nejlepší režisér svého řemesla (rozuměj parodicky hláškového), tohle je uplne o necem jinem, a ten konec jsem vážně nečekal. Heheh, takový film pubertáka chytne u srdce, at si rika kdo chce co chce, nic podobneho jsem ještě neviděl a hodně mě to chtylo. Ani mi to nepřišlo natahované, jak si tu někdo stěžuje. Uplně akorátní dávka šílenství, jak to máme rádi. ()

U.Tarare

Ničím originální komedie a ani těch vtipů tam nebylo tolik. Jediný vtipný scény byly se Sethem Rogenem a mistrem McLowinem. ()

Vercinix

Ti policajti byli senzační, ale jinak film o ničem! Udělat pořádnou crazy komedii je opravdu kumšt! Možná se to nezdá, ale i jednoduchá věc musí být promyšlená a musí se na ní zamakat! Bohužel spousta tvůrců si plete blbost s legrací! Není to zrovna případ Superbada, ale rozhodně k tomuto tématu dvá podnět na zmyšlení, jelikož stojí právě na hraně oněch dvou propastí! ()

spikey1

Na čem se udělal Cera a Hill? Na Superbad. Apatow větřil, že po Prcičkách zeje na filmovém nebi díra. Rozhodl se že jí zaplní a vybral si k tomu ohromně funkční trio, navíc nám ukázal poprvé nejkrásnější z nejkrásnějších E. Stone. Po American Pie, další skvělá teenage komedie. ()

klose182

Nadstandartní teenegarovská komedie o třech blbečcích, kteří chtějí během jedné noci zažít všechno, co nestihli během celé střední. Kvalitní zábava na nudné večery. ()

Jello Biafra

Tento film s prehľadom strká do kapsy všetky tie prcičky, sexy párty a podobné hovadinky pre dospievajúcu mládež. Hlavnou zbraňou tohto filmu je úprimnosť s ktorou podáva dobrodružstvá dvoch nerozlúčných kamošov. Ich eskapády sú miestami neskutočne dojemné a film nás spolahlivo baví. Či už dvomi neortodoxnými policajtami ktorí sústavne porušujú zákon, slovnými prestrelkami alebo mladíkom ktorý sa vydáva za havajského darcu orgánov menom McLovin. Všetko sú to zábavné postavy a darí sa im jeden gag za druhým. Vo výsledku vás tento film presvedčí, že aj teenagerská komédia môže byť bez fekálneho humoru a okázalých nechutností. A hlavne nás dokáže dokonalo pobaviť. ()

venca163

Za prvních 10 minut řekne Jonah Hill asi 6500 slov na téma "kurva já bych šukal". Sice je to takovej typickej teenager-comedy-musíme-už-zasunout-ale-fakt-už-musíme mustr, ale časem to přestane být tak strašně trapný, je tam i trochu toho přátelství, špetka poselství a ve výsledku, když se trochu napiješ, se to dá považovat za ucházející rodinej film. (65%) ()

Looser

Loserovská skoro parafráze na hodně starý "Řidičák" s Corey Haimem. Trojice loserů, řeší koho opíchat, jak sehnat chlast a bejt za borce. Úmyslně hodnotím těmito slovy neb tak to k tomuto filmu patří :-) A protože to tady všichni řeší, tak mně se víc libila Zbouchnutá. ()

Heraldika

Ehm, tak tady nechápu ty oslavné recenze, ale nikomu nadšení neberu. Mě to tedy nijak zvlášť nepobavilo a to nad Clerks II jsem hýkala smíchy, takže žádný puritán nejsem. A velmi mi neseděla trojice hlavních hrdinů. Tenhle film už víckrát nemusím. ()

fruitbueno

Supernechutný, supersprostý, superúchylný, všechno, co následuje po super se k této ztřeštěnosti hodí! Ale zkuste si tuhle povedenou looserskou dvojku sledovat s nejlepšími přáteli po několika pivech v místním kině, které má dřevěné sedačky.. :o))) klasifikaci "teenagerská komedie" se Superbad vyhýbají umně, a přece se nad vším tak okatě vznáší alkoopar, který přináší nejednu brutálně vtipnou situaci. A budu se naschvál opakovat, když řeknu, že ti dva jsou jako Frodo a Sam, kamarádi na život a na smrt, akorát mají rádi pivo, holky a rádi by jen..ehm, zasunuli. Pod veškerým "bahnem", které na sebe film naschvál navaluje, vidím silný příběh o nezlomném přátelství dvou obyčejných kluků. A stejně jim tleskám! ()

Mr.Nigga

Hodně podprůměrná teen komedio o "get laid", hodně jsem se bavil u dvojce praštěných copz a konec taky nebyl tak tragický ()

kisha

tady nepůjdu s davem asi jako u Borata, tentokrát to bude nejspíš tím, že sem na to koukala po geniálnim Leonovi, a pak též tím, že extrapubertální vtípky mě už naštěstí dejme tomu míjejí, ačkoliv ještě zdaleka nejsem stařena ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)