Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

Martin741

Pre mna len Americky Kolac /odborne sa to volalo American Pie/ roku 2007. US humor az moc vzdialeny europskemu ponatiu humoru. 60 % ()

shyster

Přesný opak Zbouchnuté. Svěží a vtipné. Škoda, že ten film tak rychle utekl. Celou dobu se film tváří jako normální teenagorovská komedie, ale pod tou slupkou oplzlostí najdete příběh o přátelství. ()

Jino

Po pár přečtených recenzí na tento film a jejich hodnocení jsem se docela těšil až se na to podívám. Ale teď vím, že to byla chyba - čekal jsem od toho srandu a ne jen tupé žerty a rádoby drsné kecy (které mě už lezly krkem). Ano uznávám, začátek je solidně rozjetý, ale asi tak po půlhodince mě to začalo přestávat bavit, ale to nejhorší mělo teprve přijít - bacha spoiler - dívat se přes hodinu na to jak mladíci obstarávají chlast a jak se policajti snaží být vtipní mě uteklo strašně pomalu. Konec už byl zase trošku lepší. Takže ve výsledku mě utkvěla v hlavě jen jedna hláška typu: "Ty břečíš?" - Ne jen mi spadlo něco do obou očí." Nezlobil bych se kdyby se to sestříhalo a celé by to trvalo jen 80 minut - to bych možná pak tu ještě jednu hvězdu přidal. ()

Petoss1

Pohodová komédia, ktorá sa ku mne dostala náhodou, príjemne prekvapila. Problémy stredoškolákov túžiacich len a len po jednom :) 70% ()

O´Neill

Taková pohodová odreágovačka do nepohody s hodně dobrým obsazením. Leč byly dvě hodiny na můj vkus trochu moc, a pár nudných scén se zde našlo, celkově to hodnotím krásnými 4mi hězdami, jelikož jsem se vesměs skoro pořád bavil. ()

MrPierc

Příjemná, na nic si nehrající komedie. Žádné prcičky, kde jsou vyumělkovaní lidé a charaktery. Tady jsou zvrhlí, normální a se základními lidskými potřebami + nejsou plnoletí. Christopher Mintz-Plasse jako McLovin, který mutuje snad v každém záběru a je zvrhlý :-) Oplilé holky, honby za chlastem, dětští policaji, nepřehnané a přesto zábavné. ()

lebowski!

Do poloviny to vypadalo na hodně velkej průšvih. Sethova postava mě doslova odpuzovala, té vulgarity alá prcičky bylo přeci jen trochu moc. Povedená byla až absurdní kreslící úchylka. Druhá půlka byla naštěstí lepší, pravdou nicméně zůstává, že titulní dvojka je slabá a vtipní jsou především "naprosto šílený policajti" a jejich kámoš McLovin! Konec je originální, sympatický a i díky tomu superbad po velmi špatném rozjezdu vyšplhali do průměru. O svatební noci byl grupáč. Já se nezůčastnil. - Já jo. ()

joker.george

Podobný styl humoru účelně nevyhledávám, ale dal jsem na jedno doporučení, a nakonec jsem se bavil více, než jsem očekával. Sice okamžiky s policisty byly vesměs otravné a závěrečná párty byla už jen směsicí ne moc dobře fungujícího humoru, ale jinak jsem se nasmál dost během děje zbylých hrdinů, díky nimž příběh celkově rychle a mile utekl. A nebýt filmu, tak bych nikdy nepoznal McLovina! :D 3,5* ()

cubajz

komedie držící se klasického looserovského schématu, ale podávající ho svěžejší a originálnější formou. Jednoznačně u mě bodují dialogy, hóódně okořeněné sprosťárnami - přesto nepůsobí nijak vulgárně, ale spíše přátelsky a přirozeně. Film je nacpaný výbornými vtípky, jako McLovin "prostě jen McLovin", nemoc s kreslením penisů (doporučuji skouknout i závěrečné titulky:), omenstruování nohy a spousta dalších.. Při každém shlédnutí lepší. ()

Lopic

Další vynikající kousek z dílny Judda Appatowa. Svým tématem mi byl mnohem bližší než Zbouchnutá. Někdo si stěžuje na příliš sprostou mluvu a na to, že de hrdinů této komedie jen o zasunutí. Já proti tomu nic nemám. Fuckování k tomu prostě patří a hlavní dvojka nefuckuje jen tak samoúčelně, ale prostě to k nim patří. V kině sem si s kámošem chvílemi připadal až blbě, když sme se smáli na celé kolo, když se nikdo jinej nesmál. Superbad se ale bohužel nevyhlo některým slabším momentům a občas sem se trochu nudil. Proto pouze 4*. ()

wohna

Viděl jsem ho před třemi lety, viděl jsem ho před dvěma lety, viděl jsem ho před rokem a dokoukal jsem ho právě teď. Proč? Protože i po tolika zhlédnutí mě ten film pořád stejně baví. Furt mě baví jedny a ty samý scénky pořád dokola a dokola. V tom filmu je těch scén několik. Co teprv Jonah Hill u kterého slovo co slovo je perla, Bill Hader a Seth Rogen, který podle mě zahráli nejlepší komediální policejní dvojku, co jsem kdy viděl a samozřejmě Christopher Mintz-Plasse, ten bude nadosmrti McLovin. Film má takovou jednoduchou linii, která se ale postupně rozvíjí a stojí to za to. Celé dohromady to vše dá tuhle skvělou teenagerovskou komedii, kterou ocení většina. ()

C0r0ner

Ke konci už se to dost táhlo, příběhově to samozřejmě žádný skvost nebyl, ale sranda docela jo. Chytře napsaný scénář dobře spoléhal na pár kašparů, kteří se například se dvěma idiotskými policajty dostali do hodně situací, které mě bavily. Parádní oddechovka. 70% ()

Vignette

Vlastně by mi vůbec nevadil ten nepřetržitý, 114 minut dlouhý proud sprostých slov, gest a- proboha, málem bych zapomněla na to nejdůležitější a nejúchylnější!- kresbiček penisů všech barev, velikostí i věkových kategorií (ten jsem většinou schopná si dokonce i řádně užít :-)), ale tenhle druh humoru mi- na rozdíl od Apatowovy Zbouchnuté a Panice- nepřipadal ani ftipný, ani inteligentní. Čím to? Že by to bylo věkem? : ) ()

Wormboy

Ech, toto mi nejako nesadlo. Obcas to sice bolo vtipne, avsak pri takejto stopazi je nutne vymysliet ovela viac ako nonstop nadavajucich looserov a parik bizardnych policajtov. ()

Flynn

Tenhle film na mě zapůsobil hodně zvláštně, chvíli jsem měl dokonce chut to ani nedokoukat, ale dal jsem tomu šanci a nakonec mě do sebe vtáhl neskutečným způsobem. Tak trochu jiná komedie, skutečně se to nedá moc srovnávat s typickýma teenegerskýma komediema na které jsme zvyklí, alespoň na mne tak zapůsobil. Hodně zvláštní postavy, skutečně týpci jak hrom :-) Nevím jak ostatní ale já se u toho tak po 30 minutách začal fakt dobře bavit.. a bavil se více a více až do konce... ()

lakikaki

Lepšia alternatíva k Prci, prci, prcičkám, ktorá sa však pravdepodobne - možno až na McLovina, ako si tu tak čítam komentáre ostatných užívateľov - nestane až tak kultovou. Humoru v Superbad rozhodne nie je nedostatok, v prvej tretine však zamrzia občasné kŕčovito-nasilu-vtipné dialógy, potom sa to už len zlepšuje a po dojemnom konci s pravdivým posolstvom budete dostatočne u(spo)kojení. Pre istotu ale tvorcovia ozdobili ešte záverečné titulky vtipným "dickovským" umením, takže sklamanie sa po skončení filmu určite nedostaví. Už len kvôli spomínaným záverečným titulkom, kvôli strážnikom Michaelsovi a Slaterovi a kvôli tiež spomínanému McLovinovi Superbad odporúčam každému, komu nie je proti srsti trochu fekálnejší humor. Ostatní nech si pustia nejakú "kvalitnú" televíznu tvorbu. ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)