sharky

Lidi neblbněte, tohle je výbornej film. Jeho jedinou chybou je, že před 25 lety vzniknul první díl, který byl výbornou komedií a díl druhý je vtipný naprosto minimálně. Ale když si první díl odmyslíte, tak tu zůstává výborné hořká melancholická tragikomedie až drama o promarněném životě a desiluzi. Na téměř neznámého režiséra s divokou minulostí výborný výkon a vyzdvihnul bych úžasný písničky. 82% ()

Flego

Recyklácia zahalená do nostalgického šatu nepriniesla želaný výsledok. Sněženky aj machři zostárli, na čom by nebolo nič zlého, ale zostárli aj vtípky a nefungujú ako kedysi. ()

honajz

Spíše 2,5*. Pokud čekáte legraci, jaká se odehrávala v prvním filmu, budete asi zklamáni. Tento film není veselý. Není ani nostalgický, to by se ještě dalo vzít. On je takový ublíženecký. Depresivní. Negativistický. Proč? Ačkoliv se snaží pracovat s původními postavami, ze všech vyprchala mladická nerozvážnost a ve všech případech ji nahradila rezignace, životní cynismus, pesimistické vidění světa. Příběh je příliš jednoduchý - po 25 letech Viky svolává sraz bývalých sněženek a machrů na chalupu jejich bývalého profesora. Zde probíhají večery plné povídání, vzpomínek, probírání dosavadních životních osudů, pokusů se vybouřit, i pokusů najít zniovu sám sebe... Jenže problém je v tom, že vlastně ani jedna postava není sympatická. Krásná Marika nyní skutečně krásná není ani trochu, a i když může být Vikyho první nostalgickou láskou, aby s ní mnohý měl problém jít večer na kafe, aby se za ni nestyděl. Radek přibral pár kilo a stále řeší problémy s láskami, takže mu popovídání s bývalou učitelkou a platonickou láskou k tomu hodně pomůže. Ostatně Radek a učitelka Hanka jsou asi nejpropracovanějšími postavami, kterým divák nejvíc drží palce. Objeví se tu také děti některých z bývalé skvadry, ale většinou jen tvoří veselou výplň, případně možnost poukázat na některé moderní trendy (drogy, snaha o nezávislost dříve, než bývalo zvykem). Přitom je vidět, že autoři nejsou žádní nezkušení zajíci, kamera je velice solidní i režijní vedení, jen ten scénář sem tam nemá co nabídnout, vtípků není příliš mnoho, a když už, jde často o citace z původního filmu. Ostatní druhy vtipů se pak soustředí na osvědčené "jé, tys mě bouchnul dveřmi od auta" apod. Divná je práce s hudbou - celý úvod pod titulky je bez hudebního doprovodu, takže si říkáte, fajn, trocha realističnosti z hor. Jenže pak hudba zazní v cca 10. minutě filmu, kdy má nastavit tu správnou atmosféru, jenže k citovému pohnutí Vikyho na plátně se hodně nehodí - ostatně jako pokaždé, když se podobně znějící hudba objeví i v jiných částech filmu. Zkrátka se do tohoto příběhu vůbec nehodí, protože nejde o romanticko-nostalgický slaďák. Tenhle film končí hodně smutně. Jako by chtěl naznačit, že ve 40 končí veškerý život. Nevím, kolik je tvůrcům, ale třeba nový hokejový trenér Českých Budějovic má 61 let, a nevypadá to, že by se chystal umírat, jako to činí s postavami celý tenhle film. ()

eraserhead666

Nebylo to zase tak hrozné, jak jsem si myslel, i jsem se párkrát zasmál. Místy melancholické, místy depresivní, mládežnický humor už dávno v prdeli. I takové jsou srazy po letech a náraz kruté reality..... Nemyslím si, že by to byl zas až tak zbytečný film, z fleku bych dokázal vyjmenovat pět zybtečnějších českých filmů..... ()

Ivoshek

Můžu si o reálném socialismu v ČSSR myslet leccos, ale filmová tvorba byla výš než teď. Tenhle kousek je další střep do mozaiky Sanitek a Nemocnic... Je to zahrané strašlivě ochotnicky a z asi padesátkrát opakované věty "pamatujete, co jsme tehdy dělali, tak to teď uděláme zase" mi naskakovala husí kůže z trapnosti. Škoda, pár rozehraných témat ohledně životních nezdarů vypadalo slibně. Jinak zatímco u prvního dílu bych asi dumal, jestli Freimannovou nebo Jeníčkovou, teď by kupodivu byla VF jasná volba. ()

Rattus Rattus

Naprostá křeč, doslova hrůzný scénář a vetšina "hereckých" výkonů také nestojí za nic. Výborný (kultovní) první díl si takové pokračování nezasloužil. Nedoporučuji ke zhlédnutí. ()

Xeelee

Z pohledu člověka neznalýho Sněženek a machrů mi to přijde jako nudnej a víceméně zbytečnej film. Na druhou stranu mě nevytáčel svou blbostí jako jiný český filmy podobnýho ražení a vpodstatě souhlasím s tím, co napsal Tetsuo. ()

SOLOM.

Tragikomedie s hořskou příchutí zašlé slávy některých herců. Kdysi z nich mohli být hvězdy, ale oni dopadli tak jak dopadli. Já osobně však zklamaný nejsem. Čekal jsem sice mnohem víc, ale dívat se na to dá a určitě nad tímhle snímkem nezanevřu. Bohužel tady nebylo tolik srandy, jako kdysi a celé to byla takové depresivní. ()

Peetas

Zbytečný film, nebýt vtipů z prvního dílu, ani by se nebylo čemu smát, cílem autorů asi bylo ukázat, jak herci zestárli po 25-ti letech. Ubohé... ()

Sofia

Tak tohle repeté by se určitě povedlo líp, kdyby - 1. nevzali na sraz svoje ratolesti (to se týká nejenom těch dvou parchantů, ale i mladého Máchy a Cabadajové), 2. se z mého někdejšího idolu Radka Přenosila nestal takový ošklivý tlusťoch a 3. Marika Kardová nebyla taková umělá, prkenná a blonďatá. Nebylo to docela nepovedené, ale prostě už to nebylo ono. Více hořkých než komických momentů a na závěr trefné konstatování - "Všichni už jsme starý..." ()

ARI50

Ehm nebyli všichni a ještě vykrádají jiné filmy a nejsou vtipní ale staří a tady nudní takže se nepovedlo ani zlepšení ani navázání prostě nic další pokračování které je příkladem že někdy stačí jednou a dost. ()

kajda.l

Opakovaný vtip, není vtip- navíc toto je opravdu velmi špatný vtip a další důvod proč nechodit na české projekty do kina. Tento film jenom párkrát vyloudil úsměv na mé tváři a to ještě pěkně kyselý, no nebýt mladé „Cabadajové“ byl by to jasný odpad. A Suchánku prosím, už nehraj, jsi vážně z formy. ()

duklak2

[obsahuje spoilery] Všichni udělejte dřepkins a čítejte můj koment. Tak jsem se v doprovodu své bývalé spolužačky vydal poprvé v životě do multikina Cinestar v Jihlavě, které bylo otevřeno před dvěma měsíci, na tento film. Jelikož jde o nejmodernější multikino v ČR (tedy ještě je v Liberci, které má o 4 sály více), tak jsem byl plný očekávání a hodně mě zajímalo, jaké budu mít po zhlédnutí filmu zážitky. Bylo to skoro dokonalé. Je to o 150% něco jiného, než když sleduji filmy na svém PC. Líbezný zvuk se linul sálem a já byl tak zakoukán, že jsem přestával vnímat občasný chichot obecenstva doprovázený křoupáním popcornu a usrkáváním Coca-Coly:-). Původní Sněženky považuji za nepřekonatelný kult v žánru teen komedie. Takže pro mě měly hodnotu 5 hvězd, a i když jsem je viděl už několikrát, tak se vždycky i v dnešní době, alespoň na kousek podívám. Sám nechápu, proč se dnešní komedie pro mladé točí jen kolem sexu. Kokotkovinomádloviny jsou tím jasným příkladem. Neříkám, že se mi Snowboarďáci nelíbili, ale mohli být mnohem lepší, kdyby se děj netočil jen kolem toho, jak "o to" přijít. Sněženky byly založené na hláškách a také na skvělých výkonech hlavních protagonistů. Ať už se jednalo o Koptu, Mariku, Suchánka, nebo neskutečně vtipného Duchoslava, který asi nikdy nedospěje. Nové Sněženky naplnily moje očekávání a jsem nesmírně rád, že to mohu říci. Herci nezklamali. Duchoslav je ještě vtipnější než kdysi (je to tedy hlavně tím, že se ve svém věku chová jako puberťák). Je překvapivé, že se herci ani po tak dlouhé době moc nezměnili. Hlavně jejich vizáž nedoznala až na pár vrásek moc změn. Tedy až na Koptu, který ač říká, že na lyžích stál naposledy před 30 kg, tak bohužel lže. Podle mého odhadu to bylo asi tak před 50 kg:-). Duchoslav se rozhodl, že uspořádá sraz a svolal tedy svoje bývalé spolužáky. Přijeli všichni. Mácha, ze kterého je oblíbený televizní bavič. Převrátil, který je zahořklým spisovatelem, kterému se vůbec nedaří svá díla prodávat. A nesmí chybět ani všemi opěvovaná Marika, prý "hvězda" Hollywoodu. Z ostatních spolužaček se staly matky, které nabraly na váze. Dále je tu profesorka Hanka, kterou skvěle zahrála Veronika Freimanová. Ta ve svých 53 letech vypadá výborně. A nesmíme zapomenout ani charismatického profesora Kardu v podání Brzobohatého. Pak tu máme dva "nové" herce. Prachař v roli Suchánkova syna a Juliana Johanides v roli dcery Duchoslava, která se do Prachaře v průběhu děje zamiluje, ale jelikož syn Máchy bral dříve drogy, tak Cabadaj nesouhlasí s tím, aby se s jeho dcerou stýkal. Herecký výkon Prachaře mě docela mile překvapil. Měl jsem ho spojeného jen s rolemi, kde ze sebe většinou dělal blbce. Zaujal mě pokus Kopty o románek s Freimanovou. Škoda, že jim to nakonec nevyšlo. Chválím kameru, protože ta si "vychutnávala" skoro každý záběr. I hudba byla výborná. Vadilo mi časté opakování hlášek z původních Sněženek. Bez klasických hlášek jako např. dřepkins by Sněženky asi být nemohly, ale když je slyšíte už poněkolikáté, tak je to k unudění. Jedny z mála nových byly tyto: Viky Cabadaj „Promiňte - já jsem v šoku... mohu si na vás šáhnout? Můj milovaný profesor! Profesor KARDA „Můj suveréně nejhorší žák za třicet let učitelské praxe... Mácha: „Bacha, to jsou bulváři. Kdyby něco, jsem inženýr Stavinoha a vykáme si.“ Dále bych trochu zredukoval počet postav, poněvadž některé zde být opravdu nemusely. Na závěr říkám, že rozhodně nečekejte komedii, je to trochu drama. Je velmi dobré načasování premiéry Sněženek, poněvadž si rádi odpočineme od vánočního shonu a půjdeme na ně do kina. Hodnotím je slabšími 4 hvězdičkami. () (méně) (více)

becki_tu

Čekal jsem nebetyčnou nudu a jeden velký trapas. Neustálé přehrabování se v nostalgii a melancholii však k mému překvapení alespoň částečně fungovalo, omílání známých hlášek sice po chvíli omrzí, ale filmu to nijak neškodí, což se ovšem nedá říct o některých postavách, které jsou svojí přítomností vyloženě otravné. Nebýt ale skvělého Suchánka, který si svou legendární roli viditelně užíval, byla by zábavnost tohoto filmu minimálně poloviční. Vzhledem ke kvalitám novodobé české filmové produkce tak dávám slabší tři. Za snahu, za odvahu a... a za Suchánka. 50% ()

cunesk8

Toto se nemělo stát. čekal jsem od toho běs, ale toto bylo horší.* za VIKIHO u Moravske boudy. Čechům kamery do ruk nepatří. ()