prome

Pekelná nuda. Trapná scénka střídá trapnou a to nemluvě o dialozích. Z toho měla být cítit nostalgie a né remake Sněženek a machrů se staršími herci. ()

Morholt

Pokus o naroubování starých hlášek a oživení studentských vztahů po 25ti letech absolutně nevyšel. Bylo to trapné, veskrze nudné a herecky, až na osvědčená jména, příšerné vč. Duchoslava. Bylo to natolik "zábavné", že jsem to chvílemi přepínal na naší nejvyšší fotbalovou soutěž, což hraničí s absolutním zoufalstvím. 10% ()

Handle

Každý určitě čekal víc, i já. Asi je to tím, že jsme si mysleli, že to bude komedie, ale ač tam pár vtipů je, ona to vlastně ani moc komedie není. Avšak mně by nevadilo, že tvůrci chtěli natočit melancholický film o tom, jak protagonisté zjišťují, že život není lehký, ale že to dopadlo poměrně nudně, to už mi vadilo... I když na druhou stranu, po té kritice jsem to čekal ještě horší... Jinak režijně se mi to líbilo někdy velmi a někdy vůbec. Herecky taktéž. Prostě bych řekl, že se jedná o zcela průměrný film. ()

Genero odpad!

Střední školu jsem vždycky bral jako nutné zlo, abych mohl pokračovat se vztyčenou hlavou v dalším životě. Proto kvetu, když se s železnou pravidelností počátkem června v mém mailu objeví naléhavá otázka: Co dvacátého udělat srazík? Týden na to: Já můžu, už se mocinky těším! A další týden: Přineseš fotečky mimíska? Poté, co tato poselství označím jako spam, aktivuju do pohotovostního režimu Kuliho, Ovci a Pítrse, s nimiž uspořádáme v ten samý den trucakci, kde hrozí reálné nebezpečí, že se pobavíme, ožereme, někteří se pravděpodobně pochčijou a ti šťastnější opíchají barmanku. Tento postoj k třídním srazům mi naprosto vyhovuje a nehodlám na něm nic měnit. Vypadají totiž úplně na chlup stejně jako v téhle megapíčovině, která nasrala na odkaz mé oblíbené veselohry. Duchoslav, Suchoš a Kopta pořád chodí ve sněhu kolem chaty, vždycky se zastaví a jeden řekne: Karle, víš co jsi tady řekl před pětadvaceti lety? Pak popojdou o dva metry vedle a zase se někdo zvídavý otáže: A víš co jsi ty řekl před pětadvaceti lety tady, Viki? A takhle to frčí devadesát minut. Je mi hrozně líto pana Brzobohatého, že se toho musel účastnit, protože už byl tak starý a senilní, že se nemohl bránit. Kdybych v tomhle škváru musel hrát já, pak jedině pod podmínkou, že má postava nejpozději deset vteřin po titulcích zemře. ()

bouncer

Ale jo, nakonec to ujde. Výpověď generace 25 let po kultovním filmu, teda aspoň pokus o ní. Nemůže to dosáhnout kvalit původních Sněženek a machrů, je to pokračování, není to už dělané jen s láskou, ale i pro prachy a celkově to reflektuje současnou situaci našeho filmu v porovnání s 80. léty. Přesto to jako odkaz na mě zapůsobilo a některé postavy jsou trefně napsány i s očekávatelnými gagy. Je milé, že se celá parta sešla... ()

Pink.Panther

Vlastě to jak se tento film nepovedl demonstruje jak fatálně nemožné je vrátit se po čtvrtstoletí do školních lavic – a to ve filmu, i v reálu. Tento tristní fakt se odráží v depresivní smutné nostalgicko-melancholické atmosféře, která je asi nejsilnější devízou snímku. Produkce: Pragofilm ()

Chermy odpad!

Poselství: "Je ti 40, jsi senilní troska, radši si rovnou ustřel hlavu"........děkuji pane scénáristo Johne za "moudrý" poznatek, překvapil jste mě......... jste idiot ()

svik

Když jsem usedal do sedadla v kině, nečekal jsem žádný zázrak a v určitém směru jsem se nespletl. Na jednu stranu vypadal scénář jako právě napsaný na koleně. Na straně druhé některé záběry byly opravdu pěkné i s vtipnými připomínkami. ()

M.Macho

Ve své podstatě smutný film. Jenomže se u něj projevuje ten nešvar jakéhokoliv umění - jednou je to fajn, jindy ne (těžko odhadnout co, kdy a jak). Předností je zajímavá práce s kamerou a některé části scénáře, naopak co film ubíjí je častokrát násobená nepřítomnost dramatického napětí. Walter Kraft se zřejmě od svého bizardního electro ega ukryl do pláště středoproudu a Viktor Tauš se znovu vypovídal ze svých drogových hříchů. Není to tak zlé, jak se čaruje, nicméně tomu cosi chybí... Jednoznačné však zůstává, že stáří kluky někam posunulo... ()

roswelll

Film přináší spoustu světlých a veselých okamžiků, ale zbytečně a kýčovitě neustále připomíná repliky z prvního dílu, což v tomto případě cítím jako velké minus. Ale jinak bylo velice příjemné sledovat osudy našich hrdinů po 25 letech, i když řada z nich v prvním dílů nehrála.. ()

DDT

"Je to tady všechno taková příjemná legrace". To je prosím autentická věta z filmu, která : a) může zaznít jedině v současném českém filmu, protože něco tak dementního (zkuste si to schválně říct párkrát nahlas) nikde jinde slyšet nemůžete a za b) naprosto nekoresponduje s obsahem filmu. Sněženky po 25 letech jsou podle mne ideálním filmem pro členy KSČM a všechny, co vzpomínají "jak bylo dřív všechno lepší". Ukazují totiž výhradně temné stránky "budování kapitalismu". Vládne tu pouze do drobných vtípků zabalená deprese a deziluze. Všichni jsou předčasně zestárlí, obézní, nespokojení, zkrachovalí a podobně. Alkohol, drogy, sex, cigára, nic z toho jim chudákům nepomáhá. Jó, tehdy před 25 lety, to byly mnohem růžovější časy..... Poměrně překvapivě zvolený tón filmu na to, že se jedná o očekávanou "masovku". A herecké výkony jsou hodně nevyrovnané. Od místy vysloveně na hraně trapnosti balancujích (Duchoslav, Jeníčková) po výborné (Suchánek, Prachař). Nakonec ovšem srovnání s ostatní českou produkcí poslední doby nedopadá pro "Sněženky" zas tak hrozně. Jednou se tenhle film určitě vidět dá bez nějaké větší újmy na zdraví. Jen nesmíte čekat žádnou řachandu. ()

F.man

Bylo jasné, že Sněženky a machři po 25 letech to u kritické veřejnosti budou mít těžké. Ono navazovat na film, v naší zemi tak oblíbený, je úloha pěkné těžká. Na druhou stranu, když si to zisků chtivý producenti na sebe upletli, tak je to jejich vlastní problém. Asi každý včetně mě, čekal opět hláškující horskou komedii, což je ovšem ten nejtěží předsudek se kterým se snímek musí rvát. Sněženky a machři po 25 letech jsou naopak docela solidní "dospěláckou" depresí o životních cestách jednotlivých hrdinů. Ty jsou bez vyjímky negativní a spolu s melancholickou atmosférou kamery a sountrancku je výslednek na míle vzdálen škatulce komedie. Což však pro mě osobně není úplně na škodu, přeci-jen život není ta sladká puberťácká párty jako v 16 na lyžáku. Snímek však do šedého průměru sráží ne-herectví některých exotů (Jeníčková), vykopávání a neustále připomínání legendárních hlášek no a hlavně neexistence nějakého pojítka v podobě příběhu. Jasně, dozvíme se relativně hodně o osudech postav, ale to je tak vše (a za 100 minut hodně málo). Takže někde mezi 2-3 hvězdy. Nakonec 3 za odlehčení a alespoň nějakého vývoje příběhu v podání Prachaře (mimochodem hodně překvapil) a Juliany Johanides. Dřepkins ()

PauloZ odpad!

Jestli si někdo fakt myslí, že stačí oprášit staré jméno a obsadit 5 herců z jedničky, tak je na velkém OMYLU! Absolutní zklamání! ()

Tryskomyš

To se tedy tvůrci moc nevytáhli. Čekali jsme mnohem víc. Nejvíc mi vadilo, že kromě těch stěžejních herců, všichni ostatní herci nehráli vůbec v původním díle. ()

Marsik

** NOVA CINEMA HD - Ze 2 na 3 po dalším shlédnutí. Berte to spíše jako drama, než komedii. Protože humoru je tu opravdu málo. Spíše jsou smutné osudy postav, kam se (ne)posunuli. Kouzlo prvního dílu je samozřejmě ta tam. Relativně pohodově zahrálo duo Prachař + Johanidesová. Ovšem naproti tomu Eva Jeníčková...co slovo, to *****. 60% ()

Kryton odpad!

Zvadlé kytky a looseři! No to byl děs ten film vůbec dokoukat. Vtip žádný, neustále někdo brečí a vytahuje bolístky. A předhání se kdo má větší dluhy, problémy a nebo pupek. Ty dva fakani byli hřebíček do rakve všem.Jeden z nejzbytečnějších filmů za poslední dobu co u nás někdo udělal. Nakonec to ve výsledku je jen jedna velká reklama viz ty okaté záběry na sponzory. S tímto u nás jděte do pr.... P.S.: Po tomto se mi jeví snowbordáci jako daleko lepší po všech stránkách ()

Andersis

Některé scény jsou odporně depresivní a cely film o ničem. Žádné nové hlášky, prostě nic. A konec je ještě tupější než celý film. ()