Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

Tumáš

Poslední minuty už jsem to psychicky nevydržel a odešel. Štvalo mě snad všechno. Moc dětí, děsnej pes, kterej celej film otravoval, hrůza! ()

andaa

Tohle není klasický psí film, jak se může zdát podle názvu. Není to o sladkém šťěněti, které dokáže něco neobyčejné, což je následně důvod, aby ho celá rodina zbožňovala. Marley je pravý opak. Je to první krok v životě mladého páru k tomu, aby spojili svůj život na vždy. A Marley jim dává vážně řádně zabrat. Je to vyložený psí hajzl, který ale stejně v závěru je základním stavebním kamenem rodiny. Ta se postupně zvětšuje a my tak vidíme celé více než desteiletí jejich života. S radostmi i strastmi, téměř realisticky tak, jak to opravdu většinou bývá. Chválím konec, který není klasickým happyendem, naopka, ukončením jedný éry. Příběh je prý podle skutečného příběhu jedné rodiny a během natáčení bylo vytřídáno 20 psů. Film, který bych doporučila každému pejskaři, tady si všichni uvědomíme, jak moc pro nás ten pes znamená a taky to, že tu není navždy a my bychom si měli vážit každý chvíle. :) ()

Cermbo

Po většině filmu povedená rodinná komedie, která znázorňuje důležité součásti života- najít si práci, domov, založit rodinu a v jejich případě i pořídit pejska. Marleyho chování je velice úsměvné až mi bylo jejich majitelů opravdu líto. Film perfektně s humorem ukazuje, jaké může mít pes klady a zápory. Zatímco legendární závěr Titanicu mě zase tak nenadchnul, tak na konci tohoto filmu jsem byl vážně emotivně na dně. Takto dojemný závěr dvouhodinového příběhu sympatické rodinky jsem nečekal a mám pocit, že velmi dlouho zůstane co se týče emocí nepřekonán. ()

zdeny99

Hodně silný útok na city. Nejprve se John a Jenny Groganovi dozví, že potratily, aby se jim poté narodily dvě zdravé děti. Jenže Jenny výchovu nezvládá a tak si zlost vyřvává na Johnovi, aby se nakonec šťastně usmířili. Nakonec ovšem přichází konec ústředního tématu tohoto filmu, a to emotivní smrt Marleyho. Lehce romantická komedie, lehce drama, ale rozhodně veliký doják. [29320. hodnocení, 1019. komentář, 76%, 368. nejoblíbenější film] ()

Pitaya

Podle mě velmi dobře udělaná, zábavná komedie. Tento film zachycuje život naprosto normální rodiny. Jejich trápení i radosti. A musím se přiznat, že na konci jsem brečela jak želva a to nebylo nic, proti plus mínus 15 leté dívce sedící nedaleko mě, která hystericky brečela 15 minut a její kamarádka jí marně utěšovala. ()

Fredy176

nikdy bych neřekl, že nějaké romantické komedii dám plné hodnocení. Film je skvělý, nenašel jsem v něm žádnou slabší scénu a dokonce i O. Wilson byl výborný a nevadil mě i přesto že filmy s ním nijak obzváště nemusím. ()

hazaba

Byl by to super film na vyčištění hlavy, kdyby nebylo závěrečných scén, které útočí na city takovým způsobem, až to pěkné není :-) Na své si přijdou hlavně pejskaři, kteří si u nejedné scény můžou říct jo, tak tohle znám perfektně, u jiné zase vždyť já mám vlastně strašně hodného psa... Celý film vypadá jako průlet životem jedné rodiny, která si pořídila psa (a až pak děti), takže spousty témat se dotkne jen okrajově, což je možná logické vzhledem k jeho koncepci, ale na mě to bylo občas až příliš rychlé a v podstatě téhle koncepci moc neodpovídal konec. Herecké výkony docela dobré, hlavně Alan Arkin, ale ruku na srdce - všechny prostě převálcoval Marley, resp. jeho představitelé... ()

Gedes

Už jsem byla v poslední době dost skeptická k těmto "psím filmům" nebo seriálům...Ale jak je vidět hnuli jsme se z místa! Jsem ráda, že ta doba Lassie nebo Rexe je už přežitá, a je zde trochu snaha přidat více reálnosti, i když nadsázka zde stále je, ale kdyby nebyla, tak se asi tolik nebavíme :-). Takže film mě moc mile překvapil. Popisuje život jednoho utopistického párečku, který si pořídí "hyperaktivní" štěně. A celý film je o tom, jak stárne, je fajn, že nebyl takový "superman" a nepomohl při dopadení žádného zloděje, je fajn, že ukázali, že přece jen je to jen pes a nemůže mít energii do nekonečna. Nekterí z pejsků sice nepodali takový herecký výkon:o) a film má nějaké mouchy..., přesto nekteré scény byly důvěryhodné a zábavné! ()

solid

Takový je život. Nemusíte být dog person nebo cat person aby jste to pochopili. O citovém vydírání nemůže být řeč. Komu někdy umřel pes a navíc doslova před očima, bude vždy brečet. Protože Marley možná byl nejhorší pes na světě, ale pořád to byl nejlepší přítel člověka! ()

-Marc-

Podle ukázek a trailerů jsem očekával obyčejnou hollywoodskou komedii (sice s dobrým námětem, ale však to znáte). A nakonec to bylo velice povedené drama s odskoky k problémy s psiskem. Owen Wilson s Jenifer Aniston u mě docela povýšili. ()

Mary19

Pohodový rodinný snímek, který mě ale nezbavuje pocitu, že se dal natočit lépe. Mnoho dějových linek, dlouhá stopáž a velké množství hluchých míst (plus k tomu závěru asi není co dodat)... Film ale do nadprůměru zvedá úžasný labrador, jeho parádní momentky a životní moudra a pravdy, pod která bych se hned podepsal... 75% ()

Darkslayer

Vôbec nie tak pohodový a vtipny film ako by som od daného žánru očakával. Film štartuje celkom príjemne a svižne a počas nasledujúcich 45 minút je vtipný a pohodový. Marley je milý a hrozný pes zároveň. Akonáhle sa však začína od neho pozornosť odvracať a rozoberajú sa životné pravdy, manželské,rodičovské a karierne problémy film upadá a pomaly nudí. Na rodinnú komédiu si tieto veci snáží brať na môj vkus až príliš vážne. Tak ako som sa v prvej polovici bavil , tak som v tej druhej miestami až priveľmi zíval. V závere až násilne emotívne. Psov (v podstate akékoľvek zvieratá) mám veľmi rád no tento film som si kupodivu neužil. ()

Toka

No co k tomu rict... Po skonceni filmu kdy sem se chvilkama vazne nudil a cekal kdy prijde ten dramaticky konec. Ten ktery tam byl s tim sem pocital. Ale i presto sem dal z fleku 4*.. Jenze jak sem se po chvilce zamyslel, zmenil sem nazor. To rodinne souziti se psem jakym je Marley.. Ten pribeh.. Proste to ma svoji genialtu. Kdyby to zkratili nebo tam nahradily scenky jak to ovlivnilo rodinu napriklad... No co, proste.. Zvlastni je, jak i presto ze to je jen obycenje vypraveni lidskyho zivota a psiho zivota! , vas to proste chytne :) Ten Marley byl z prvnich 3/4 fakt uzasnej, kuli nemu se na to nekdy podivam urcite znova. ()

MarleyCZ

Podle mého hodnocení je to asi nejlepší film o psovi, co byl kdy natočen. Film nás provede životem psa a jeho páničků až do jeho smrti, kterým film končí. Hlavní postavy filmu Owen Wilson a Jennifer Aniston stvárnili své role na jedničku. Koho nenechal konec filmu bez citu, tak je dobrý. 91% ()

atmen

Bylo zajímavé sledovat osudy manželství Johna (O. Wilson) a Jenny (J. Aniston). Sledujeme počátek společné cesty od svatby, společné hledání zaměstnání. Jsme svědky obav, zda již dozráli do fáze založení rodiny. Poté trable s rodičovstvím, neboť tři děti dají zabrat. Jak děti rostou je nad slunce jasné, co je v životě důležité a co ne. Situace, které nám scénaristé překládají jsou realné, a tak jediným negativem, co mně na celém filmu vadí je pes Marley. Na začátku to je celkem zábavné, neboť každé štěně něco rozkouše, někde udělá loužičku, něco rozbije, ale pokud to dělá neustále, tak to otravuje. A věta "ten pes půjde z domu" zazní vážně po téměř hodině filmu. V životě páru to je tak cca 5 roků (nevím přesně). Život s tímto "psem" byl byl horor a pochybuji, že by si ho někdo tak dlouho dobrovolně nechal.... ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)