Píše se rok 1975. Ve 25. patře luxusního věžáku se mezitím usidluje mladý doktor Robert Laing (Tom Hiddleston), zlákaný životním stylem londýnské smetánky. Izolovaná od okolí ve svém vlastním bezstarostném světě vytvořeném architektem Anthonym Royalem (Jeremy Irons) je tato společnost držena pohromadě pouze loajalitou. Ta se však začne postupně vytrácet a na povrch začnou vyplouvat třídní nespravedlnosti, ukryté v nejnižších patrech budovy a hluboko v každém jejím obyvateli. Svojí troškou k vyhrocení nebezpečné sociální situace přispějí jak samotný Robert Laing, tak také jeho nový přítel, dokumentarista bydlící ve 2. patře Richard Wilder (Luke Evans). (Pria)

Crocuta

Zajisté mělo jít o vysoce sofistikované podobenství, jehož poselství jsem ovšem já osobně nějak nepobral ... Dekadentní, místy přímo nihilistické ladění bylo zajímavé a vynikající kamera a přehršel sexu a násilí mohou být dobré ingredience, pokud ale chybí soudržný příběh a celé vyprávění se rozpadá ve sled jinotajných halucinogenních videoklipů, člověka to pomalu ale jistě přestává bavit... Nicméně za vidění to stálo, to zase jo. ()

rikitiki

Futurologické retro, které se snaží - možná lépe: předstírá - experiment, ale vychází z toho jen chlad a banalita. ()

d-corso

Totální minutí se s literární předlohou. Zvolená forma frašky nesedí k Ballardově temné grotesce. Wheatlemu jsem hodně věřil a zklamání je o to trpčí. Jediný, kdo ve filmu zvládl Ballarda tak i nadále zůstává Cronenberg. ()

JASON_X

Ballardovu předlohu neznám, ale nejasně tuším, že poselstvím High-Rise má být něco na způsob kritiky mezilidských vztahů v buržoazní společnosti. Jasně, mohl bych si teď někde přečíst pár článků nebo komentářů, a pak tady dělat chytrýho a psát tu o nějakých obrazech a zrcadlech a parabolách a hyperbolách... Ale nemám to zapotřebí, a stejně mě tenhle film téměř neoslovil. Za celou dobu jeho trvání jsem se do něj pořádně nedostal a zůstal trčet někde na jeho povrchu, coby nezaujatý a nezúčastněný pozorovatel, jeho filmové řeči jsem příliš nerozuměl. Objektivně mu musím dát nějakou hvězdu aspoň za výpravu, za několik slušných herců (Evans, Hiddleston, Irons) a za hudbu (mj. jedna zajímavá coververze Abby). Ale podle mě je v bizarnosti fantaskního mikrosvěta daleko lepší třeba Gilliamův Brazil, a v absurditě třeba Kafkův Zámek (vím že knihy sem nepatří, ale nemůžu si pomoct - postava Lainga mi od prvních scén neustále evokovala zeměměřiče K.) (a vlastně Zámek byl co vím už dvakrát zfilmovaný). Ale hlavně a především - nepřekonatelným superfilmem číslo jedna o velikém domě s podivnými obyvateli, je pro mě už navždycky Wendersův Million Dollar Hotel. ()

luka4615

Výborná a syrová ukázka utopie, kterou ovšem sráží olbřímí stopáž se spoustou hluchých míst. Těch příběhových berliček tam bylo prostě moc. Takže jediné atributy, které stojí za zmínku, se pohybují ve sféře hutné atmosféry a hereckých výkonů, z nichž kupodivu nadprůměrně vyčnívá Luke Evans. ()

malylada

Zvláštní snímek, který se odehrává v budoucnosti a celý působí kulisou ze 70.let. Děj je zasazen do masivního paneláku, kde nechybí pro život prakticky nic, obchody, hřiště a veškeré vymoženosti města. Obyvatelé jsou nějak rozkastováni, uzavřený prostor je deformuje a všichni se chovají divně. celé to má gradovat absurdní situací, která zapříčiní chaos ve společnosti a budově. Kámen úrazu je, že gradace děje chybí, nikam nevede, závěr nemá žádnou pointu a je to jen přehlídka podivností a zvláštního chování lidí. Film postupně začíná nudit a člověk si celou dobu říká, kdy se něco stane, aby to dávalo hlavu patu. Určitě potěší předělávky hitů ze 70.let a stylový vizuál, ale to je málo......5/10 ()

sidzej

Veľmi zvláštne dielo. 2* dávam za skvelého Hiddlestona a úžasné vizuálne spracovanie. Výprava je skutočne famózna obzvlášť pri 4 miliónovom rozpočte. Hlavná dejová myšlienka úpadku mrakodrapu a ľudskej morálky tiež nie je zlá ale scénaristicky je to skrátka totálny nezmysel. Film kladie priveľa otázok a nedáva žiadne odpovede (prečo keď niekto skočí z okna polícia nič nevyšetruje? Prečo nájomníci po počiatočných problémoch s elektrinou a neskorším vraždením budovu neopustia?) Premena ľudí v pudové zvieratá je skrátka plná logických nezmyslov a divák sa nezmôže na nič iné len WTF.....je to škoda lebo tá forma je skutočne famózna. P.S: zaujímalo by ma na aké kamery sa to natáčalo....pretože celkovou štylizáciou to vyzerá jak film ktorý natočili niekedy v 70. rokoch- takú retro atmosféru som naozaj dlho nezažil. ()

ledzepfan

Mě to pořád připomínalo Panel Story od Chytilové :D ....Ale vážně.. V základním nastavení prostředí, nástřelu charakterů a směřování děje je to asi v pořádku, ale cca od konce 1/3 se to začne rozpadat dramaturgicky a dynamicky.. a to tak, že ke konci už je z toho vyloženě otravná záležitost.. Ten plánovaný, drtivý úder na solar ballardovskou pěstí chladného nadhledu, se prostě jaksi nekoná.. A je to škoda.. Mám pocit, že mnohem lépe by to vyniklo jako tv minisérie, kde by se to na zásadně větším prostoru dalo uchopit mnohem soustředěněji a nápaditěji.. ()

maddy

Trailer na High-Rise skutočne nevnadil, bohužiaľ všetci ktorí sa taktiež na film tešia iba na základe vizuálne úchvatného traileru nech si radšej nechajú zájsť chuť. Vizuálne je film síce zaujímavý, ale rozhodne nie až tak akoby mohol byť, no Ben Wheatley opäť dokazuje, že jeho tvorba je .... no asi iba pre veľmi úzku skupinu divákov. Samotné jadro filmu a to metaforické vyobrazenie spoločnosti v jednej noblesnom paneláku od tej snobskej vrstvy na najvyšších poschodiach až po spodinu na najnižších je síce zaujímavé, avšak ostalo tak iba pri tom. Tú nemravnosť, povrchnosť, nevraživosť a celkovo kritiku súčasnej spoločnosti sa Wheatleymu predať vôbec nedarí a neutiahne mu to ani skvelý Hiddleston v hlavnej úlohe. Film by chcel tak strašne kritizovať a divákovi všetko hádzať priamo „in-your-face“, že nakoniec sa celá tá kritika míňa účinku. Nakoniec to tak vyzerá ako chabý výkrik amatéra, než akokoľvek sofistikovaný pokus o kritiku. Po pár minútach je tak z High-Rise iba neskutočná otrava, v ktorej nezaujme dej (lebo tu takmer žiaden nie je), ani postavy, ani nijako premyslené dialógy, ani absolútne nič. Vo výsledku tak zbytočne okázalý, strašne nasilu pokus o „art“, ktorý nemá čo povedať. CELKOVO: 2* (4/10) ... s prižmúrenými očami za tých pár vizuálne efektných scén a nápadov. Väčšinu, ktorú nalákal trailer však varujem, ruky preč! Toto nemá s tými svižnými dvomi minútami v ukážkach nič spoločné. ()

Baronne odpad!

Mimo Antikrista, Funny Games a Fontánu je tohle největší sračka, co jsem kdy viděl. Děkuji uživateli choze za tip. ()

Olicak odpad!

Scény ve filmu na sebe vůbec nenavazují, většina z nich nedává smysl a je naprosto zbytečná.. Zkouknul jsem hodinu filmu a pak ho musel vypnout, protože mě to vůbec nebavilo a nevypadalo to, že by se situace měla zlepšit. ()

kaylin

Na první pohled film se zajímavým hereckým obsazením, ale při zhlédnutí si uvědomíte, že tohle je vlastně snobský film, který si myslí, že trocha toho násilí a drsných scén napomůže tomu, že jinak nemá co říct. Jako sledovat mejdan sjetých, nadržených, ale vysoce společensky postavených ubožáků. ()

(mOnkey)

Dejte Wheatleymu směšných pár milionů a on vám naservíruje takové vizuální orgie, o jakých se i o několik řádů dražším produkcím může jenom zdát (což dokázal už předchozím Polem v Anglii za pár set tisíc liber). Ale vizuální stránka tu představuje pouze špičku důmyslně vystavěného ledovce, kterou si sice všimnete už při letmém pohledu, ale pod kterou se zároveň ukrývají pevné a mnohem důležitější základy. High-Rise je totiž především výtečně napsaný, se spoustou kontrastních motivů, kdy v jednu chvíli přihlížíme cynické vizi dystopické společnosti plné mravního úpadku a okázalé opulentnosti a následně ji vystřídá – případně v rámci té samé scény okoření – špetka jemného humoru, jenž se nesnaží zbytečně tlačit na pilu. Soundtrack sice při samostatném poslechu asi příliš fungovat nebude, ale ve spojení s obrazem hudba skvěle dotváří atmosféru a vyvolává různorodé emoce a zároveň jsou přechody mezi jednotlivými motivy často nevyzpytatelné, avšak vždy zcela funkční. Že bude další režisérův film zase malá produkce, jejíž příběh nás zavede do jednoho skladiště, ze kterého postavy pravděpodobně za celou dobu nevytáhnou paty? Nemám nejmenší pochybnosti o tom, že to Wheatley nejenže zvládne ukočírovat, ale vyjde z toho se ctí. V High-Rise totiž dokázal, že hravě zvládá udržet divákovu pozornost i na relativně malém prostoru. 85% ()

kittylinda

nečekej přívětivou naraci, nečekej nepředvídatelný vyvrcholení. to, jak celá tahle vizuálně předimenzovaná kritika společnosti dopadne, se stejně dozvídáme hned na začátku a jiný konec než totální destrukce všeho snad ani nepřipadá v úvahu. elektřina vypadává, na střeše mrakodrapu si cválá kůň, žerou se psi. dystopia at it's best. ()

Martin741

Dalsia nepodarena planoba, v ktorej aj Hyddlestone hra hovno - teda pardon, ja som sa preriekol, chcel som samozrejme napisat, ze sa nedostatocne vlozil do roly a nepresvedcil ma svojim hereckym vykonom. No nic, hnoja sa vyprodukuje dost aj v Britanii, tu je jeden v plnej nadhere. Hodne ludi nema problem sa pred kamerou vyzliect -taky Dax Shepard to tiez urobil, tusim ze aj Sam DobraSkala. Tom Hiddleston to tu tiez urobil, no ale ja nejsem fanda nahych chlapcov. Len no.... nahy Hyddleston mna teda nijak nepritahuje - ne diky, ja mam rad kozicky a zadky uplne, ale uplne opacneho pohlavia. Dufam, ze zvysok uz dodavat nemusim. Siena Guillory ma slabe obdobie, a ani ona, ani Hyddlestone to nijako nezachranili, skor potopili : 7 % ()

honajz2

Další z pokusů o podobenství typu "ti nahoře (bohatí) kašlou na ty dole (chudé)", kterých je v poslední době dost, např. Ledová archa nebo El hoyo. Nicméně High Rise je z nich nejhorší. Nejde do hloubky, je neskutečně nudně natočené, dějově neskutečně rozvleklé (závěrečnou půl hodinu jsem navíc už trpěl - a to se zde má dít to asi nejzajímavější!), s naprosto nezajímavými postavami a nudně využitým nápadem. Přitom ten sám o sobě není vůbec špatný, potenciál tu rozhodně byl a natočené je to celkem solidně. Žel, celkově je to tak neskutečně mdlý film, že víc mdlý jsem už asi hodně, hodně, hodně dlouho neviděl. Snad bych se ani nedivil, kdyby se mi to do týdne vypařilo z hlavy a zůstal mi v ní jen jakýsi dojem strašné nudy a základní kostra slabého děje = to, co jsem napsal výše do uvozovek. Jak to mohl Wheatley tak podělat, to netuším. Nikdy jsem ho bůhvíjak neobdivoval, do seznamu oblíbených režisérů by se mi neprocpal ani na poslední příčky, ale i tak vím, že ten chlap něco umí, minimálně Seznam smrti a Dovolenkáři jsou zajímavé a atmosférické filmy. Pole v Anglii je nudný lartpourlarttistický experiment, ale i tak má nějaké svoje "kouzlo". High Rise by se ale mohlo řadit mezi ty nejlehčeji zapomenutelné filmy. Za solidní filmařskou stránku jakž takž slabé 2*, víc ani ň. ()

dr.fish

Je pár filmů podobného ražení, které jsem viděl. Namátkou třeba Strach a hnus v Las Vegas. Výborný vizuál a soundtrack. Totální ujetina ve stylu "když v mrakodrapu vypnou proud". Co se stane? Koukněte se sami. Stojí to za to. 80% ()

Mr.Ripley

Mít několik promile pod kůží či hlavu v THC oblacích hodnotil bych pravděpodobně plným počtem. Takhle výsledný produkt zůstává kdesi na pomezí geniality a (slušně řečeno) matoucích fekálních rovinách. Vizuál a herecké kreace jsou ovšem na jedničku s hvězdičkou podtrženou! ()

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)

Comicsovka Hard Boiled si našla režiséra

Comicsovka Hard Boiled si našla režiséra

22.11.2016

Pod názvem Hard Boiled si možná představujete akční klasiku Johna Woo, zároveň se ale jedná o třídílnou comicsovou sci-fi (u nás vyšla jako Drsná škola), jíž v devadesátých letech sepsal Frank Miller… (více)

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

UK/UH aneb „zimní filmová škola“ opět láká

17.11.2016

Letos se čtyřdenní přehlídka (24. – 27. listopadu 2016) v Uherském Hradišti zaměří na postkoloniální britský film a britské filmové novinky. Kromě dvou hlavních témat připravuje kino Hvězda poutavý… (více)

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)