Devil May Cry

• Japonsko デビル メイ クライ (více)
Japonsko, 2007, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Tvůrci:

Hideki Kamija

Kamera:

Kazujuki Óta

Misato Fukuen, Tošijuki Morikawa, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Fumiko Orikasa, Akihiko Išizumi, Romi Paku, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka, Tomokazu Seki, Júdži Ueda (více)

Epizody(12)

Hlavní hrdina Dante je lovec démonů a jiných podobných potvůrek, miluje pizzu a je obecně hodně "cool". V jednotlivých epizodách zachraňuje lidstvo před hrozivými démony při mnoha různých příležitostech (někdy i dost netradičních). Pro potřeby tohoto podnikání si založil vlastní podnik na hubení démonů s názvem Devil May Cry. V anime seriálu na motivy slavné herní série uvidíte mnoho démonů, hodně zbraní a také hodně krve. (Looser)

Subjektiv

Všeobecné nadšení tímto seriálem bohužel sdílet nemohu. Devil May Cry u mě docela funguje jako drsný rockový videoklip, jako anime s příběhem už nikoliv. Že nemáme souvislý děj, ale seriál se skládá z epizod jež na sebe pramálo (spíše vůbec) navazují, je škoda, ale není to samo o sobě katastrofa. Takový Shinichiro Watanabe a jeho Cowboy Bebop dokazují, že to jde i tak. Watanabe umí ovšem skrze používání různých zkratek každou epizodu narvat spoustou děje. Devil May Cry však toto nemá, chybí mu i originální zápletky a ještě ke všemu se většina dílů řídí jednoduchým dějovým schematem. Např. na začátku musíme vidět nějaký spor mezi Dantem a Patty, na konci musí být killnut nějaký ďábel, někde uprotstřed musí být sežrán zmrzlinový pohár atd. Krom toho se musí mihnout jistá postava, která podstatnou roli bude hrát až v samotném finále - zřejmě proto, aby divák získal iluzi, že sleduje promyšlený souvislý příběh. Přitom by onu postavu stačilo škrtnout a žádná epizoda by tím vůbec neutrpěla. Ale abych jen nehaněl - hodící se hudba (při samostatném poslechu bez seriálu mě ale moc neoslovila), slušná kresba, dvě sexy samice v roli Danteho pomocnic a jedna vcelku zajímavá pokrová partie. Jednoduše řečeno - klasický hormonální seriál - slabé ***. ()

genetique

‘Devil May Cry‘ je moje prvé stretnutie sa s japonskou anime seriálovou produkciou a musím povedať, že veľmi milo prekvapujúce. Samozrejme som naschvál zvolil mne blízke žánrové zaradenie a v ani jednej epizóde ma nesklamalo. Príbehy sú rýchle, aj keď často bez nejakého hlbšieho deja, či postavového zahĺbenia, možno práve preto mne prístupnejšie. To, čím mi prišiel tento anime seriál sympatický, bola tá správna coolovosť a uštipačné, správne trefené hlášky, kvalitný výber hudby a veľmi podarení záporáci. 85%. ()

Hitman_47

Nejen ďáblové a demóni...nicméně i já pláču. Od téhle adaptace jsem čekal opravdu ten velký a brutální nekompromisní náser plný parádních hlášek. První díl byl opravdu hodně cool..jenže pak už to šlo s kvalitou dolů.....hoooodně dolů. V některých dílech Dante vystupuje jen jako vedlejší postava a řeší se tam pyčoviny s pyčatými lidmi, kteří jsou úplně na pyču. Zní to divně, ale pokud se chcete mučit, tak se na to mrkněte. Hodně sliboval i fakt, že celý seriál bude mít jen 12dílů...což by v normálním případě znamenalo, že se tvůrci nebudou s ničím moc párat a naservírují nám parádní příběh s vůni střelného prachu (Ebony & Ivory si tu moc neužijou....bohužel) a chladných zbraní. Ale jak už z mého textu vyplývá, tak se tady dočkáme opravdu hodně odfláknutých fillerů (odfláknutých nejen po stránce příběhové, ale bohužel i co se zpracování týče). Druhá hvězdička je za poslední díl, který měl alespoň koule. Jsem hodně zklamán a pevně doufám, že CAPCOM si zpraví reputaci chystaným CGI filmem vycházejícího z DMC3...držím jim palce, bo v tomhle případě šlápli hodně vedle. ()

kitano

Ako velkemu fanusikovi hernej serie Devil may cry, mi nemohlo uniknut ze vzikol (zatial) 12-dielny anime serial, ktory prave (jun 2007) zacala vysielat jedna japonska stanica. Jednotlive epizody budu dostupne samozrejme postupne ako budu odvysielne, a tak toto je dojem z prvej epizody. Da sa povedat ze je to len uvod a oboznamenie s tym kto Dante je a ake je jeho povolanie. Zatial sa nezacal rozvijat ziaden pribeh, prva cast len ukazala podstatu Danteho prace - lovec demonov - a ako sa so svojimy problemami vysporiadava. Danteho postava je spracovana bezchybne - Pohodacky, mierne namysleny a neskutocne stylovy frajer - to je Dante a taky je aj sem. Jeho hlasky a akcne eskapady s mecom a dvoma deviatkami nezne pomenovanymi Ivory & Ebony, su fakt neopakovatelne. To vsetko mi ponukla aj prva epizoda tohto serialu a ak sa v dalsich rozvinie aj zaujimavy pribeh (a to by sa mal, pretoze by sa tam mali objavit viacere postavy z hernej serie), bude to za plny pocet. (8/10) DRUHA EPIZODA - Pribehu som sa znova nedockal. Vyjma toho som sa ale dockal dalsieho zabavneho a originalneho lovu na demona. Objavila sa postava s DMC 3 a Danteho charakter sa malicko, avsak citlivo rozvinul. Stale vsak cakam nieco viac....(8/10) TRETIA EPIZODA Je uz jasne, ze uceleneho pribehu, ktory by prepajal vsetky casti sa nedockam (mozno v dalsej serii), avsak sam Dante ako postava zacina byt viac a viac zaujimavejsi, sype hlasky jedna radost a neuveitelne skvelo likviduje demonov. Na dalsie casti sa tesim uz podstatne viac ako pre tym. (9/10) STVRTA EPIZODA Ukazal sa dalsi stary znamy. Skvela akcia, skvely humur a Dante, ktory sa nedokaze vyhrabat zo svojich nezaplatenych uctov :) A uvodne a zaverecne titulky spolu aj s melodiami som si naozaj zamiloval (8/10) PIATA EPIZODA Musim sa opakovat. Fantasticka atmosfera a coraz viac do detailu prekreslovany Danteho charakter + skvelu humor + zatial najstylovejsia bojova scena. Serial je coraz lepsi. A + skvela hlaska - "Dante, kto vlastne si? - Kto vie. Opytaj sa Boha, mozno ti odpovie" Cool :) (10/10) SIESTA EPIZODA Smutny, tragicky pribeh, ktory na ploche 20-tich minut vytvara prekvapivy emocny dopad. Veeeelmi stylove ! (9/10)SIEDMA EPIZODA Trosku slabsia, avsak koli vtipnemu napadu citujucemu pribeh o zlatej rybke, celkom zabavne (7/10)OSMA EPIZODA Polovicny demoni to msju tazke. Aj ked Dante ludom pomaha ako nikto ine, ti ho vidia len ako demona-zlo. Nikdy sa nedocka vdaky, len odvrhnutia a nenavisti. (9/10) DEVIATA EPIZODA Sice nie prilis akcna, zato vsak skvelo dejovo vystavana. Prelinanie casovych rovin pomaly vysvetluje dej a tak pripravuje mnoho prekvapeni. Nepredvidatelne ako pokrova partia :) (8.8/10)DESIATA EPIZODADante nieje jediny demonicky sermiar s nadprirodzenou silou. Vynorili sa detaily o jeho minulusti. Pre znlcov hernej serie absolutne narezova cast. Extra akcna, extra dobra! (10/10) JEDENASTA EPIZODA Zaver serialu je rozlozeny do dvoch casti, toto je ta prva, a ako inak konci v tom najzaujimavejsom. Finale vsak zrejme bude skutocne maso! (8/10) FInale Samozrejme, finale je paradne (moze za to aj fantasticky hudobny motiv), aj ked musim povedat, ze absencia riadneho deja sposobila to, ze zaver nezaposobil tak ako mohol. To je jedina vytka, avsak ma ten efekt, ze serial po sebe nezanechal nejaky hlbsi pocit. Tak ci tak pre mna ako fanusika hernej seria to bola paradna zabava. Celkove hodnotenie - (8/10) () (méně) (více)

strougy

Neznalost herní předlohy u mě znamená, že nejsem limitován nostalgií a vyjadřuju se tak jen k tomu, co mi nabídnul samotný seriál. Bohužel se jedná v podstatě pouze o negativa. Otravné opakující se stereotypy a trapné vtipy skrze epizody, nezničitelný hlavní hrdina bez adekvátního protivníka a kupa nezajímavých vedlejších postav, počínaje dvojicí občasných spolupracovnic a konče Patty, dalším důkazem, že malé děti do podobných anime nepatří. Pozitiv by se našlo minimum, možná tak povedený opening s příjemným hudebním tématem, několik povedených akčních scén a určitý vzestup kvality v epizodách předcházejích naopak velmi špatnému závěrečnému dílu. A vůbec, osobně prostě nedokážu fandit postavě, holdující po hospodách jahodovému poháru, tss. Velmi, ale skutečně velmi slabé 2*. ()

klerik

Ja viem, že sú to len epizódky o likvidovaní neoriginálnych démonov. Ale je to cool. Je to vtipné. Je to presne podľa môjho gusta. Možno klišé, ale príjemne to pripomína VAMPIREHUNTER D či COWBOY BEBOP. Jednodché a úderné... ()

SeBig

Animace dobrá, ale ty první díly se strašně tááhli a čekal jsem i trošku vyhranější vizuál. Ačkoliv ani hra mě moc nenadchla, tak tohle jsem chtěl zkusit taky, ale jak už to bylo u hry, tak ani tady mě příběh nevcucnul. ()

Chrustyn

Japonské anime pro mě musí být buď hodně propracovaná příběhově, (Death Note) vizuálně (Apleseed) nebo musí být od Miyazakiho. Seriálové zpracování populární videohry "Devil May Cry" není ani jedno. ()

SOLOM.

Hru jsem nikdy nehrál, takže srovnávat určitě nebudu, ale byl jsem z tohoto „mini“ seriálu docela překvapený. Postava lovce démonů mi byla celkem sympatická, jen je velká škoda, že kvalita jednotlivých epizod byla dost různorodá. I přesto se však tvůrcům podařilo navodit celkem slušnou atmosféru, bojové scény nenudily, efekty pěkné a děj rychle odsýpal. Asi bych se k tomu nikdy nedostal, kdybychom se nerozhodli trošku si okořenit „chlastačku“ a jelikož pár mých přátel má rádo anime, padla volba na tohle. Viděl jsem se to v polském dabingu, takže občas jsem sice nepochytil některé dialogy (polštinu zas až tak bravurně neovládám), ale s přibývající hladinkou to bylo stejně jedno. Hlavně že jsem u toho neusnul. ()

ScarPoul

nemal som možnosť hrať hru, preto som viac menej laik čo sa týka sveta a mytológie Devil May Cry ale vždy som mal rád animé a práve tento seriál ma veľmi zaujal. Seriál je spravený veľmi zvláštným spôsobom. Prvé diely absolútne postrádajú dejovosť a sú len ukážkou kvalitnej animácie a temnej ba priam až hororovo gotickej atmosféry. Zatiaľ čo v tých posledných sa spájajú rôzne prvky , ktoré nakoniec vyústia vo veľkom finále. V tomto smere je seriál zábavný a aj keď niektoré diely sú poslabšie - once upon a time - niektoré si to skvelo vynahradzujú ako posledné dva - showtime a stylish! - Postava Danteho je na prvý pohľad cynický sympaťák, ktorý má ešte to veľké plus, že zabíja démonov. jeho cynické hlášky krásne dotvárajú atmosféru a obohacujú ju o určitú komickosť. Vedľajšie postavy tu pôsobia ako utlmovací prostriedok, pretože riešia toho omnoho viacej ako Dante samotný a preto skoro každá časť seriálu má svoje slabšie miesto. Lenže aj napriek tomu po dopozeraní vo mne zostal príjemný pocit a po celý čas som sa u tohoto seriálu príjemne bavil a mám nehoráznu chuť si zahrať hru. Finále bolo nezabudnuteľné. ()

pivo

Strašne veľké sklamanie. Postavy sú ploché, nič o nich nevieme a okrem toho ma (vrátane hlavného hrdinu) vôbec nezaujímali. O tom, kto je Dante sa okrem jednej informácie nič nedozvieme, prečo to vlastne robí. Patty je okrem posledných dvoch dielov úplne zbytočná. Keby boli aj všetci umreli, tak by mi to ani nevadilo. Dej epizodický, ak nerátam, že sa tam občas objaví ten dement s krivými očami, ktorý keď sa začal smiať, tak som mu mal chuť dať riadnu po hube. V prvom rade nechápem, prečo ho Dante už dávno nezabil. 10 dielov prakticky o tom istom, len s inými postavami a poväčšine o ničom. Samotný svet (či už ľudí alebo démonov) nie je veľmi dobre vykreslený. Vieme, že kedysi boli spojené, ale prečo už nie sú, sa znova nedozvieme. Súboje tiež neboli žiadne terno, žiadne eye-candy, len vystrieľal pár nábojov a koniec. A ten súboj v poslednom dieli to tiež moc nenapravil. Jednoducho, našiel som skôr len samé zápory a nechce sa mi o tom rozpisovať. Občas to bolo fajn, zaujímavé, ale fakt len občas. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, bola kresba. Škoda, malo to na viac. ()

Bajda

Devil May Cry je pro mě velkým zklamáním. Všechny epizody se odehrávají podle jednoduchého scénaře: Objeví se démon, Dante ho zmasí. Navíc vždycky během asi dvaceti sekund a bez jedinýho škrábnutí. 3 díly to snesete, pak už je to nuda. Navíc mně přijde, že všechno v DMC už jsem viděl jinde. Asi největší podobnost je samozřejmě s Hellsingem, jenže ten je zkrátka mnohem stylovější. Hlavní postava Danteho tak¨, jak ji známe z her by se Alucarovi z Hellsingu určitě vyrovnala, ale v seriálu prostě má těch flegmatických a tvrďáckých hlášek málo. Velká škoda....aspoň je to ale hezky kreslený. ()

movieband

Vcelku podařené akční anime s drsným bušičem démonů, který má rád jahodovou zmrzlinu nebo nějakou takovu sladkost, už si to moc nepamatuju. Akce, krev, zbraně, démoni, malá holčička a hlavní hrdina Dante. Solidní záležitost. ()

AlistairMir

Seznamte se s Dantem...Lovec démonů a žen. Věčně švorc, línej i dýchat a slovo pořádek by nenašel ani ve slovníku. Na druhou stranu umí trousit hlášky jako nikdo, sní víc pizzy než zbytek lidstva dohromady (proto je furt švorc) a jako bonus umí nakopat zadek jakékoli stvůře z pekla aniž by si poškodil účes. A to se tvůrci seriálu ještě opravdu mírnili protože Dante ve hře je ještě 10x více hláškující a šílenější. I tak se jedná o seriál, který jsem hltal a všechny díly jsem viděl několikrát. Tuny nestvůr padaj jako zralé hrušky, skvělé postavy, opravdu parádní dvě kočky co se s Dantem často hádají a ta malá holka no to byl bonus. Každý díl se zmasakruje jeden BOSS a seriál vedle vedlejších příběhů jede i pevnou linii až k finále, které se mi moc líbilo. Jak by řekl sám Dante tohle je : JACKPOT !!! ()

dee-key

Dost dobře nechápu, co je na tom tak světoborného. Animace je docela slušná, hudba taky. Ale devilové jsou tuctový až hanba a hlavně příběh to nemá žádný. Možná tam nějaká hlavní dějová linie je, ale tak slabá, že jsem to po pěti dílech vzdal. Můj čas je moc drahý na takové hovadiny. ()

Jango_Fett

Některé díly byly dobré a některé dost slabé. Velice vtipné byli scénky Dante - malá holka (teď si nevybavuju jméno). Navíc dobrý přídavek pro fandy hry. Avšak démonů a akce by tam mohlo být víc. Přeci jen, hra je taková rubačka, démon je tam na každém rohu. Možná by to taky chtělo nějaký hlubší příběh, připadá mi to, že se autoři báli více rozjet v obavách co bude v dalším dílu hry. Pokud někdy natočí pokračování tak doufám že se tam objeví i Nero, jeho "cool" démonická ruka nemá chybu. ()

Kwaichi

V celku nemôžem hodnotiť negatívne. Nechýba tu starý danteho humor, kopec démonov a známe postavy. Avšak súboje už nie sú takou symfónia ako keď hráte hru, ide tu v prevažnej miere len o fádne oháňanie sa mečom alebo streľba s pištole, žiadne fatálne striedanie štýlov útoku spojené s akrobatickými kúskami, na ktoré som zvyknutý. Po tejto stránke naozaj zaostáva za hernou predlohou a komiksom. Taktiež mi chýba aj hlavná dejová línia a nadväznosť jednotlivých epizód. ale ak neberiem do úvahy celú sériu, no len jednotlivé epizódy, zostane mi mierne nadpriemerná zábava s démonmi a akciou spojenou s ich likvidáciou. ()

Blackros

Jestli je někdo tvrdší než Neo, pak je to Dante....Charizmatičtějšího hlavního hrdinu aby člověk pohledal (u mne tedy vede snad jen Alucard z Hellsingu), díly jsou krásně napsané, příběh odsýpá a atmosféra tohoto ponurého mysteriózního "krimi" je dokonalá....85% protože jsem už viděl lepší. ()