Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

darkreider

Uwe Boll natočil (a dokonca aj zrežíroval) kvalitný film. Dokonca až tak, že mám nutkanie vpáliť piatu hviezdu. Nič pre slabé povahy, ale rozhodne prvý Boll, ktorý sa doťahuje (a miestami presahuje) na kvalitné bijáky. ()

Jarome

Doteraz som nevidel ziadny film Uweho Bolla (az na TR) ved predsa ked viem, ze je film vyslovene zly - nebudem s nim stracat cas. Tunnel rats je film ktory ma na jednej strane totalnu absenciu logiky, katastrofalne efekty, strasnu kameru, otrasnych hercov - na strane druhej som sa vobec nenudil. ()

Gardenboy

Moje prvé stretnutie s pánom "majstrom" a hneď prekvapenie a veľmi milé. Tunelová atmosféra na niektorých miestach brutálne mrazivá (voda, hneď prvá scéna). prečo tak zatracujete toho chlapa, veď tu dokázal, že to vie. Malý film, s obkukanými dialógami, ktoré ale neserú, pretože sa od tretiny filmu prakticky vytratia a ostáva len čistá nefalšovaná ... atmosféra. Takto si predstavujem hnusne skľučujúce klaustrofobické scény. 3,5* ()

DeathRock

Slabe, slabe, slabe .. popravde .. slabe. I kdyz pribeh samosobe, trochu jinak natoceny by mohl byt zajimavy. Ale ten styl vypraveni mu moc nepridava. Nehlede na chovani vsech ruznych postav ve filmu. Akcni sceny jsou lacine Becko, strilejici americti vojaci pripominaji spise slecinky z pouti, co nakoukali neco z televize. Ale abych jenom nehanil, ve filmu se najdou i sem tam napinave sceny. Jinak je to slabe, slabe, slabe .. popravde .. slabe a kycovite ()

Hellsniper

Z tohoto filmu jsem měl strach díky nechvalné pověsti režiséra Uwela Bolla. Po shlédnutí musím napsat, že atmosféra Namu opravdu žádná, výzbroj a výstroj jakoby až moc nová (proviantní důstojník je musel navštěvovat dost často). Nakonec ale slušný masakr. ()

-henry-

Tady Bollův smysl pro dekadentní zarputilost funguje. Snímku taky hodně pomáhá, že nepoužívá svůj svébytný humor (který dle všeho má velmi úzkou skupinu příznivců). Příběh vystaven podle klasického scénáře amerického válečného dramatu, který krom dobrého a v současnosti trendového nápadu odehrát minimalistické drama v omezeném prostoru, nepřináší vůbec nic nového (ani po filmařské ani tématické stránce, včetně konce, protože jak jinak zakončit takový film bez hlavních postav). Všechny myslitelná válečná klišé jsou ozvláštněna funkčními (!) gore efekty a vcelku zajímavými situacemi, které přirozeně vyplývají z prostředí a konečně působí napínavě. Takže úspěch - už to začíná mít parametry průměru. Ještě postřeh: Nemám ho moc nakoukanýho, ale z těch pár filmů (House of the Dead, Alone in the Dark, Far Cry, Tunnel Rats + trailery na jeho "epická" fantasy) se jasně ukazuje, že cokoli nad 15 milionů dolarů se v jeho filmech nijak neprojevuje. Jeho optimální hranice včetně nákupu licence a honorářů na "hvězdy" je tak 10 :))) ()

Looka

50% dovedu si představit, že se pro někoho jedná o kultovní film. Jsou vzkříšena téměř všechna klišé Nam filmů 80. let. ()

Tanus

Na Uweho hodne slusne, i kdyz je to solidni vykradacka Cety, Apokalypsy, Olovene vesty a dalsich. Tunelove sceny nejsou spatne, az na obcas trosku divne nasviceni. Krve a rezniciny na Vietnam tak akorat. Jak se vyleze z tunelu tak uz to tak slavne neni - nejvetsi prestrelka a jeji nasledky uz pusobi dost mizerne a trapne. Chybicek se da najit vic ale divat se na to da. ()

Jeremiasz

inkonsistentni, bez pribehu a dva Bollovsky staticky zabery, pri kterych jsem se byl podivat na PC, jestli se mi nehryzlo prehravani, to jsou zaporne stranky. ale jinak vizualne to je koukatelne ()

Mr.Roman

Začal sa môj nový tematický týždeň, tentokrát je hlavnou témou vojna vo Vietname. Prečo som si vybral zrovna tento snímok ako prvý? Nechcel som si to najlepšie vyčerpať hneď na začiatku, mal som ho doma už dlhšiu dobu a na často spomínanú a "oslavovanú réžiu legendárneho" Uwe Bolla, s ktorou som sa stretol prvý krát som bol veľmi zvedavý a toto je asi jediný snímok, pri ktorom podľa komentárov a hodnotení nehrozí "ujma na zdraví" ;) No a ozaj film to bol prekvapivo dosť dobrý, dokonca som chvíľu koketoval so štyrmi hviezdičkami vďaka výbornému záveru. Tak ako je vojna Ameriky s Vietnamom často nazývaná - tunelová vojna, presne toto téma sa posnažil tvorca zobraziť a spracovať. Vydarilo sa mu to dobre, takmer polovica filmu sa v nich aj odohráva a aj zobrazuje obrovskú prevahu Vietkongu v nich a nepripravenosť Američanov, ktorí sa do nich odvážili vkročiť. Avšak škoda postáv, ku ktorým som si nedokázal vytvoriť vzťah a často zomierali ako v nejakej béčkovej hororovej vyvražďovačke a ani som poriadne nevedel ktorá z nich to bola. Tiež nevyužitý potenciál klaustrofóbie, na ktorý tu bolo veľa priestoru a akcia tiež za veľa nestála, keď už aj nastala ako pri hromadnom útoku na americký tábor pri konci, bola dosť neprehľadná a chvíľami som nevedel, kto koho vlastne zabíja. Ale čo patrí k veľkému plusu filmu je atmosféra a nepoužité klasické delenie na zlých a dobrých, pretože ako jedna s postáv povie, nič nieje čierne a biele, všetko je šedé a ide len o prežitie, čo platilo pre jednu aj druhú stranu. ()

Pochtli

Po dlouhé době zas jeden filmeček, kde hrdinní amíci umírají po houfech a Vietnamci tady nejsou jen jako vřeštící opice se zmáčknutou spouští na kalachu.. ()

Vykuk

Ano Bollův nejlepší film, ale od půlky už jsem to posunoval, nebavilo mě to. Ale musí se mu nechat, že film ukazuje fakta, marnost a nesmyslnost minulosti (vlastně i současnosti), zbytečné umírání, atd. Spíš jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu, nebylo tam nic, co by mě donutilo dívat se dál, konec se dal celkem očekávat. Ale zlé to nebylo, proto dvě hvězdy. ()

Mamlas

35% filmu jsou kluci v tabore a tlachaji o nudnych vecech. 50% filmu jsou v podzemi a neni nic videt. Zbytek filmu jsou titulky, pomala pesi cesta lesem a jedna zmatena venkovni prestrelka. Cele jsem to zkoukl asi za 20 minut, protoze jsem pres tu nudu porad preskakoval vpred. A pak byl konecne konec. ()

Pitryx

Film k ničemu a o ničem. První x minut se zas jen kafrá a kafrá. Kdo kým byl, co dělal, zda nosila babička modré bombarďáky, a jestli se ve on školce nepochcal. Dobře, musí to být, podle někoho, ale proč tak dlouho? Nevadilo by mi to v psycho thrilleru nebo tak. Ale toto měl snad být válečný film ne? A navíc, jak v každém USA filmu, zas je i zde jeden blbeček, kterému vadí potrestání zajatého snajpera. Takže já jsem čekal až se mládenci vykecají a už ani nečetl titulky. Rozpravy o Bohu jsou jistě zajímavé, ale někde jinde a jindy. Takže skoro po půlhodině se vojáci konečně vypraví dělat to, k čemu jsou určeni. Pak konečně začíná pořádný film, skoro bez hluchoty se spoustou překvapení. Škoda té úvodní půlhodiny. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července