Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Tydlidáš

V životě sem nehrál WOW a moje poslední setkání s Warcraft dvojkou (tuším) bylo někdy kolem dvanácti let... Fanda fakt nejsem, ale tohle bylo precizně pojatý, na rozdíl od filmů podle her, jejichž Frantíškem sem. ()

Ledkodlaq

Pár dní před shlédnutím jsem dočetl knižní předlohu, takže jsem docela dobře věděl, o co tam jde a půjde a i film se mi líbil mi převelice. Kostra zůstala zachována, některé změny překvapily a pobavily. Moje první kniha z tohoto světa tak dostala velmi slušné zpracování. ()

Jespi

Že herci Aliance působí jako fan-movie prezentovaný na youtube, že jejich kostýmy vypadají jako cosplay, to bych ještě snesl. Že si film sem tam upraví nepodstatný děj oproti knihám (jako třeba barva kůže některých orků), dejme tomu. Ale že vypustíme hlavní postavy jako je Ner'zhul, doplantáme dějovou linku, která je v knihách tak hezky načrtnuta, to mi opravdu vadí. Dějová linka Medivha, která vydala na jednu samostatnou knihu o 350ti stránkách nejen že ořezaná na 15 minut čistého děje, ale tak nechutně pozměněná, vyškrtnutá a zdevastovaná, to prostě zkousnout nedokážu. Celkové natočení a výprava děje byla nudná. První Díl filmu by se dal podle úhlu pohledu považovat buď jako dvě nebo čtyři Warcraft knihy. U ani jedné jsem se nenudil. U filmu jsem se nudil skoro pořád. Na jednu stranu chápu, že nemají čas ani peníze udělat 1 kniha = 1 film, ale takhle nechutně vycucat dohromady 1200 stránek a půlku toho hlavního ještě změnit, to opravdu zkousnout nedokážu. No nic. Pořád platí, že nejlepší Warcraft filmy jsou Blizzard cinematic intra. Na jedničku jsem byl natřesený, byl jsem na předpremiéře. Dvojku si bez pardónu stáhnu. Hodnocení možná upravím, až opadne prvotní vztek. // Vztek opadl :D Každopádně na svém komentáři nic nezměním. Snad jen, že mě ještě víc sere, že uděláme létající město, (které vůbec nemá létat) jen protože to vypada khůůůůl. Ale nemá to žádné logické opodstatnění. (V knihách to vysvětlené je. Proč nelétá, ale po té z něj mágové udělají létající město. Ale teda asi až 40 let po ději prvního filmu.) No nic. Hodnocení zvedám, ale furt si prostě stojím za tím, že ten děj neskutečně doprznili. 30% ()

Bingos

Událost filmové fantasy, jaká tu nebyla od doby, co přišlo na stříbrná plátna Společenstvo prstenu. Jako rozjezd to může působit trochu kostrbatě, ale vemem-li v potaz jaké má Warcraft - frančíza zhruba srovnatelně ikonická a rozlehlá jako Star Wars - obrovské universum, historii, kvantum postav a událostí včetně paralelních realit (kánon kormě her zahrnuje i desítky, možná i stovky povídek, románů a komixů), těžko uchopitelný, až pohádkový vizuál a to že nijak komplikovaný děj prakticky stojí na permanentní akci, tohle nešlo pojmout lépe! Je to prosté jakéhokoli kompromisu, má to jasnou vizi, cílí to přednostně na fanoušky a to se cení! Jediné, co by to fakt potřebovalo, je asi delší stopáž, což upřímně doufám, zpraví nějaký directors cut. Parádní úvodní kapitola do filmového Warcraftu. Jen se mi celý film stále vracela myšlenka, jaký by byl blowjob od té draenei-orčí míšenky, s těma kélkama a tak. Vůbec už jen dát jí pusu musí být tak trochu risk, ale nechat si rovnou vykouřit... no víc než na dvojku jsem zvědavý na nějakou pornoparodi a na to, jak se tam s tím poperou. ()

Honzeek95

Průměrný film s vynikající hudbou. Jinak tvůrci přesně nevěděli, jak film pojmout, a to byl hlavní kámen úrazu. Vyplynula z toho obrovská nedotaženost na všech frontách.. ()

Sufferer

Zaujímavý príspevok do diskusie o tom, ako politika štúdia kriví auteurský prístup tvorcov. Do spárov podliezavého mainstreamu lapený Duncan Jones nekompromisne láme predchodcami vnuknutú kliatbu game-based filmov, lež hodnotiaci pohľad prudko devalvuje slabá priebojnosť v rámci žánru. Je ťažké nevysloviť presvedčenie, že s dosiahnutým legendárnym statusom hry a jej zrastenosťou s popkultúrou nevidíte aspoň malinké svetlo ako od svätojánskej mušky na konci tunela čoby udalosť, ktorou dobrodružné fantasy vstúpi do novej epochy. Namiesto toho Warcraft akurát ešte viac poukazuje na veľkosť žánrovej priepasti medzi príbehmi zo Stredozeme a ostatkom produkcie. Od väčšiny žánrových súkmeňovcov ho však stále delí nezameniteľná estetika virtuálneho sveta zhmotnená na filmové plátno s celou jeho bohatou mytológiou. Aj keď bez hlbšieho povzdychu nepopieram význam podchytenia stretu rás v odtieňoch sivej, nedokážem zatvárať oči pred tým, ako scenár dáva prednosť uplatňovaniu zákona pästného práva. Víchor do plachiet atrakciám autori navyše dávajú prvoplánovými stimulmi, akým je hudba, po ikonickom motíve, ktorý by navonok identifikoval značku a vo vnútri emočne spájal s určitými udalosťami alebo stotožňoval s konkrétnym priestorom či rasou, ale niet ani stopy. Hocikedy a hocikde sa pobijem za to, že v snahe prepasírovať pred diváka čo možno najviac z predkladaného sveta siahajú tvorcovia po fanservise, ktorý ženie k príliš rýchlemu otáčaniu dejových listov (pričom v istých okamihoch akoby ostentatívne nevyjadroval vôbec nič) a zriekajú sa nabaľovania komornejších, osobnejších dejových vsuviek (viď moment, kedy Orgrim hodí Durotanovi kamienok do hlavy), ktoré by z Prvého stretu vykresali emocionálne drásajúce, dramaticky silnejšie a v konečnom dôsledku komplexnejšie dielo. Nebyť videohernými koreňmi nedotknutý, pravdepodobne by som pod náporom sentimentu volil opatrnejší jazyk. Tak som si sľuboval viac. Ďaleko viac. ()

Mitin

I závěrečný titulky byly na 5*. Jestli tvůrci doladí do příště ty rezervy, co to má, bude to geniální. ()

IvoB

Warcraft je vlastně docela fajn. A to říkám jako někdo, kdo nehrál žádnou hru s tímto univerzem spojenou. Jasně, s velikány žánru jako Pán prstenů to srovnávat nelze. Přesto se však jedná o nabitou akční a trikově (překvapivě) podařenou rubačku, kde není prostor k pozastavení. To je ostatně hlavní mínus filmu - ve svých 2 hodinách nezvládá představit bohatý svět a postavy tak, jak bych si představoval. I přes menší zmatečnost si však celý film udržuje poměrně stabilní míru zábavnosti. Dávám tedy spokojené 4* (7/10) a těším se na další, snad už trochu vybroušenější pokračování. ()

Dyas

Já jsem filmem okouzlen. Neříkám, že je to kvalitou učiněná bomba jako LOTR nebo Potter, ale nostalgie a láska k tomu světu mne ovlivňuje fakt moc. Je to poněkud zkratkovité, za větší délku stopáže bych se tudíž nezlobil, avšak jako znalci lore mi to stačí. Film má dost rychlé tempo, furt se něco děje a především se orkové a lidé mezi sebou neustále drtí. Občas je to víceméně brutální a dost emocionální. Jde-li o hrdiny, já jsem spokojen. Durotan má charisma, Garona je zajímavá, Lothar s Khadgarem jsou sympaťáci a mají mezi sebou skvělou chemii (i když Lothar působí šíleným dojmem) a Medivh je správně tajuplný. Pokud berete v potaz délku filmu, tak mají hlavní postavy dostatečný prostor se na plátně vykreslit. Orkové jsou všeobecně neskutečně úžasný a do celkové stylizace filmu krásně zapadají. Vizuální stránka Warcraftu je vůbec svým způsobem nádherná. Akční scény jsou boží a příliš se neopakují, naopak jsou nápadité. Mak'gora! Jsem více než spokojen, mnoho pomrkavaní od tvůrců potěšilo. Sice to mohlo být lepší, ale mé čtyři návštěvy kina vypovídají o všem. Srdeční záležitost a proto si přeji další díl.For the Horde! ()

Tristaver

Dobře si vzpomínám na rok 2006, kdy jsem coby warlock brázdil země Azerothu a Outlandu a dozvěděl se o připravovaném (tehdy opravdu jen připravovaném) filmu z tohoto univerza, který měl přijít roku 2008. Musel jsem si nakonec počkat ještě o osm let déle, přičemž WoW už dávno nehraji, ale z filmu mám nostalgickou radost stále. K samotnému dílu: ano, lepší než jsem čekal, lepší než průměr, ale zároveň horší než by si univerzum zasloužilo. Zatímco na povrchu se odehrávají vizuální orgie s nádhernými lokacemi a úžasnou animací orků, pod slupkou se plácá scenáristická břečka, která nemá pořádnou hlavu ani patu. Příběh je opravdu neskutečně plytký s mnoha zvláštními skoky v příběhu a nedomyšlenými, případně tragickými dialogy (Garonin původ, rozhovor u ohně...). Hlavní postavy jsou spíše nudné (Durotanův a Orgrimmův potenciál zabitý), a jejich hlášky nenápadité. I přes divný příběh jsem si díky krásnému prostředí film užil. I když bylo zcela nemožné se vyhnout těžké nostalgii, která zastírala dobrý úsudek a v některých pasážích až vháněla slzy do očí. Vidět (a slyšet) murloka, Stormwind, Karazhan či gryphona, který letí ve Stormwindu přesně tam, do pravého oblouku, to jsem si zkrátka nedokázal neužít. A to jsou také hlavní důvody, proč se těším na dvojku. A tentokrát budu chtít vidět Thunder Bluff a Orgrimmar :) ()

orkadimenza

Po skončení projekce jsme se s kamarády o filmu bavili ještě dost dlouho, a bylo velmi zajímavé sledovat některé rozdíly. Zatímco hráčům původní hry se více líbil začátek, a konec je trošku nasral, tak mě přišla první polovina rozhodně slabší (tak 3-4*) než skvělej konec, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči, extrémně se mi líbil, a hodně mě nalákal na další pokračování. Bylo to zřejmě dáno tím, že jsem se zpočátku úplně neorientoval v postavách, místech a pojmech, ovšem na konci, kdy už mi vše bylo tak nějak jasno, to byla skvělá podívaná. Samozřejmě nějaké mouchy by se tomu daly vytknout (blesky, copyright z Bible, nevývoj postavy učně), ale na druhou stranu je třeba ocenit 1) propracovanost (celý svět Warcraftu je tak trochu random, ale v rámci toho random je dokonale promyšlený), 2) vizuální stránku (těla orků, území, prostředí a pozadí), 3) perfektní soundtrack (by Ramin Djawadi, znáte z Iron Mana nebo Game of Thrones), 4) dokázal zaujmout i lidi, kteří hru nehráli, 5) velkou odvahu režiséra, který si ukrojil hodně velké sousto, ale mě osobně příjemně překvapil. Právě z těchto důvodů je Warcraft výjimečný- i v dnešní době nabízí nové pohledy, a má na to odstartovat novou éru natáčení filmů podle videoher (ikdyž pár béček už před ním bylo). Na film se rád podívám znovu, a třeba, když už budu mít v hlavě vše urovnané, si své hodnocení ještě promyslím. Zatím to nechám na 80%. P.S. Jeden z těch hlavních orků vypadal jako Filip Grznár :-D ()

marnold

Po premierze w kinie a 3D mie to nie sklamalo. Cosi takigo zech czakol. Nic extra. Ynym dalszy film na piniondze. Dobrze zrobiony, ale myslym, ze z tego mogli zrobic cosi lepszego. Moglo se to odpoutac od gry, byc jako film, som za sebie. Tak je to ynym film, podle gry. Ani grafika nie byla nic extra. Doufolzech w cosi lepszego, czakolzech ale wlastnie toto. Teraz se ale cieszym, jak se to puszczym doma, a nie bedym se musiol dziwac na zbyteczne 3D efekty. ()

bloodcountes

Krásně zpracovaná pohádka, na můj vkus poněkud barevnější, ale čert to vem, v počítačové hře je tomu jistě nejinak:) Mě na tom celém nejvíc okouzlily kouzla (což je záměr, žejo:)) Bylo to tam samej fel, ten byl zelenej a jinej fel byl modrej a ten byl dobrej. Nepochopila jsem úplně všechny zákonitosti světel a čar (to bych asi musela hrát tu hru,) ale ani mi to nijak nepřekáželo. Rozhodně tahle felace stojí za vidění a i podruhé se asi do kina vypravím:) ()

angloumene

Jasně, je mi trošku stydno, že jsem Warcraftem nechala unést, ale je to tak :) Nejsem žádný velký fanda hry (mmorpg jsem nehrála, strategii minimálně tak před 12 lety), ale i tak má tohle dílko rozhodně co říct. Příběh je sice dost jednoduchý, rozhovory jsou svou schématičností občas trochu přes čáru, ale i tak je tu něco, co diváka nepustí. Svoji roli hraje určitě to, že se na celý příběh díváme jak z pohledu okupovaných tak i okupujících, což prostě vtahuje do děje. Nejdůležitější ale je, že Warcraft nabízí takový ten pocit fungujícího světa, kdy prostě cítíte jako byste stáli po boku hlavních hrdinů a společně se pouštěli do jejich dobrodružství. ()

Shimargh

Tohle mohlo bejt naprosto dokonalé, temné a krvavé fantasy, ale bohužel jím ani zdaleka není. Je to bohužel dost béčkovité, unylé, utahané a casting jsem absolutně nepochopil, kde tyhle nesympatické neherce sehnali je mi záhadou...jediný sympaťák byl Strážce a ještě dejme tomu Lothar mi taky nijak extra nevadil. Snad dvojka zvedne laťku o level výš, protože tohle universum má obrovský potenciál, fakt že jo. ()

kill-tec

Dávám čtyři hvězdičky, ale s hodně odřenými kly. Mou první velkou nevýhodou byla naprostá neznalost hry, které jsem nikdy nevěnoval ani vteřinu života. Proto jsem se celkem dost těšil na to, zda mě Warcraft dostane i jako nezaujatého diváka, coby milovníka fantasy. No, nestalo se tak. O tom, že děj nebyl nikterak vyladěný tu už bylo napsáno dost slov, hodně mě zarážel i občasný nesoulad digitálních postav. Jednou měl ork ruku jak autobus, potom ji měl úměrně k tělu velkou asi jako baseballová pálka, kterou drží dítě; chvíli byl snad o dvacet hlav větší než člověk, jindy by zas stačilo člověku vzít si podpatky, aby se orkovi díval do úrovně očí. Celkem mnoho postav na to, aby si člověk nějakou zamiloval, protože tu nebyl prostor pro rozvinutí jeho osoby. To však neplatí pro zarytý nerdy, kteří nad WoWkem strávili celé své dětství. Ty měli své hrdiny zakódované ještě dávno před tím, než padla první klapka. Já ale to štěstí (nebo smůlu?) neměl, nic mě zde nedojalo, nikomu jsem nefandil, nad ničím jsem po závěrečných titulcích nepřemýšlel. Nebylo to ono a snad mě další pokračování konečně zabere do míst, které jsem tak moc chtěl vidět. ()

xmatysekx

U hry Warcraft II jsem strávil dost času, ale asi ne dost na to, aby mi tahle serie přirostla k srdci natolik, že by mě tehle film uspokojil... Zápletka je vcelku čitelná a samotný vývoj jednotlivých charakterů ten film prostě neutáhne. Chvílemi strhující scénografie mě vlastně po chvíli přestala bavit a to samé se dá říct o hudebním doprovodu, který je monotóní a neutichající po celou dobu snímku. Velkým mínusem pro mě však byli orkové. Ti byli kapitola sama pro sebe. Což by asi bylo fajn, kdyby to nebylo tak zamotané. Vzhledem k tomu, že byli všichni orkové stejně hnusný, těžko jsem se v nich orientoval. ()

Darik

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Jednak jsem sám hráčem WoW, jednak jsem velkej fanda fantasy žánru a naposledy je mi celý svět warcraftu sympatický. Bohužel musím říct, že tohle je pro mě celkem velké zklamání. Po animační stránce to ujde, příběhově to je ale bohužel o něčem jiném a herecky je to totální katastrofa. Jedinej, kdo tam zahrál excelent byl Kebell, a ten byl z většiny animovanej :( . Pokud z toho vytřískaj pokračování, tak to snad bude konečně stát za to. ale pokud budou pokračovat v tomto stylu, obávám se, že celý svět Warcraftu tím z pláten kin nadobro vystrnadí. Za mě 3* a to ještě ty slabší (viděno v původním znění). P.S.: Přístě by mohli příběh nechat napsat ten samej tým, co dělá trailery na jednotlivé datadisky, pač ty maj super šťávu. ()

vander19

Na Warcrafte 2 som prakticky prežil minimálne dva ročníky základnej školy. Tá hra ma tak fascinovala, že som si ešte aj do Windowsu nahral hlášky z tejto popi stratégie. Keď som sa dozvedel, že sa chystá filmové stvorenie môjho destského sveta plného orkov, ľudí, škriatkov, čarodejníkov bol som nadšený. Aj pri sledovaní filmu som bol nadšený. Avšak asi len prvých 90 minút. Potom to začalo upadať a upadať až sa z toho ku koncu stala záležitosť pre detičky. Príšerne ma to začalo nebaviť a len silou vôle som to dokázal dopozerať do konca. Akurát ten gryfin ako sekal orkov bol v poslednej štvrtine cool. Priemerná fantasy zábava, ktorá ale nenaplnila ani svoj potenciál a ani ma nedokázala zaujať na viac ako 3*. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy