Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Yokolobuna

Warcraft ani zdaleka není dokonalý film. Užijeme si zde lehkou dávku patetismu, pár scén nedává smysl (měl jsem pocit, že někdo kus filmu vystřihl a zapomněl zkontrolovat, jestli zbytek funguje). Pomineme-li pár pitomostí, je Warcraft naprosto famózní podívanou. Jonesovi se totiž povedlo nevídané – naprosto skvěle zachytil atmosféru her a vy tak budete mít pocit že koukáte na "TEN WARCRAFT" na kterém jste vyrůstali, WoW jsem nepustil už sedm let, přesto mě jeho svět znovu pohltil. Obrovskou poklonu si autoři zaslouží za jejich až neuvěřitelný cit pro detail, který ovšem divák sérií nepolíbený nedokáže náležitě ocenit. No a zpracování Orků? Balada! Půltunové mašiny na zabíjení, každý z nich jiný a přesto fanouškům povědomý. Jak již bylo řečeno, Warcraft v žádném případě není bez chyb, ale už jen proto, že od bandy pozérů to má na Metacritics 32% si pátou hvězdu film zaslouží. Jendoznačně nejzábavnější snímek podle videohry a ultimátní guilty pleasure! ()

Kerbello

Film pro fanoušky. Jako určitě se k tomu dostane i někdo, kdo by se rád podíval na epickou fantasy, ale i když se mu třeba bude líbit víceméně jedna dlouhá bitka, z příběhu nemůže chápat zhola nic. Ano, co se děje přímo ve filmu mu asi zhruba dojde, ale jak to vlastně svět ovlivňuje a co mu tam lítalo po plátně za postavy... to už jde prostě zcela mimo. Film by podle mě utáhnul i třetí hodinu, doufám v rozšířenou verzi a jako fanoušek universa chci víc. ()

Caine

Dalo se to v pohodě, bavilo mě to docela a těším se na další díly. Ale víc než 3 tomu objektivně ani subjektivně dát nemůžu. Jen jestli tam té felace není až moc... :-))) ()

toi-toi

Tak strašne som veril Jonesovi. Po trailery som nádej na dokonalý film zo sveta warcraft. Sklamanie na celej čiare. Scenár je zmätený, občas hlúpy. Strih je ako za trest pre režiséra. Škoda. To čo sa vravelo, že warcraft je nesfilmovateľný sa potvrdilo. ()

maty39

Warcraftem jsem byl až do tohoto filmu naprosto nedotčen. Proto jsem byl trochu zaskočen množstvím postav, absencí vysvětlujícího úvodu, množstvím zvratů a tempem, jakým je to vše naservírováno napřipravenému divákovi. Naštěstí je vše dostatečně přehledné, takže vše jsem bez problémů pobral. Rozhodně jsem nedostal šanci nudit se. Přiznám jsem, že jsem čekal o něco více epičtější bitvy a že jich bude více. Peter Jackson je v tomto ohledu o něco zručnější (dokonce i v Hobitovi). Když porovnám Warcraft s LOTRem, tak je to zdrcující prohra, takže raději srovnám s Hobitem. Hobit je dějově naředěná atmosferická podívaná, která má výhodu, že postavy a prostředí jsem si zamiloval v LOTRovi. Warcraft má zhuštěnější dějovou linku, ale chybí mu atmosféra. Chybí okamžik, kdy by se tempo na delší dobu zpomalilo a my se trochu rozhlédli po světě, ve kterém se Wacraft odehrává. Postavy jsou pro mě nové. Některé mají charizma, ale nemají dost prostoru a nejsou zrovna dobře prodané. Celkově je Warcraft někde na úrovni toho lepšího z Hobita. Já osobně mám Hobita radši, protože u mě funguje nostalgie z LOTRa, ale na Warcraft se klidně zase rád podívám a uvítal bych další díly. ()

Illy

Prosím ženy nad 28 let a potencionální manželky...nečtěte dál! Za mě dobrej fantasy film, ačkoliv jsem nikdy WoWko nehrál....linie orků překvapivě lepší...Fimmel výbornej. Klidně chci další díl 4/5 ()

JM87

Předem bych podotknul, že Warcraft jsem nikdy pořádně nehrál, takže nevim, jaký to má odchylky od té herní mytologie atd... nicméně mě to bavilo :) Jediný co bych vytknul byli někteří lidští herci, kostýmy a výprava. Když všechno vypadá počítačově a pak tam nasadí lidi ve srandovních oblečcích s né moc dobrým hereckým výkonem, tak to podle toho vypadá. Ale Ragnar byl dobrej, ten to zachraňoval... :) ()

TheSpearCZ

Začalo to tak dobře, ale vždycky se něco musí pokazit. Jako pozitivní věc bych vyzdvihl hlavně brutalitu a hezkou vizuální stránku filmu. Ale jako film to u mě prostě neobstálo. Celá druhá polovina až překvapivá nuda a bojím se dalších dílů. Čisté 2* ()

sedlo03

Hru jsem nikdy nehrál a očekávání jsem měl mírná až žádná, ale překvapilo, a to mile. Hlavně příběh byl lepší, než jsem doufal. ()

Flopik

Warcraft ako sa patrí.Myslím že fanúšikovia si prídu na svoje a aj ten kto o Warcrafte veľa nevie tak sa kráľovsky zabaví.Nádherné spracovanie do najmenších detailov.Skvelé postavy.A čo sa akcie tíka tá nemala chybu.Troška mi to prišlo rýchle, a človek sa nestihol ani poriadne zoznámiť s postavami a už sa zabíjali.Trebalo by tam tú pol hodinu na navyše.Akcie je tam naozaj riadne, hudba bola úžasná(jedna z naj).Koniec bol skvelý, milujem takéto hrdinské konce, akurát škoda že Lothar si nezabojoval poriadne, ale na scéne sa objavil ako Pán.Durotan a jeho obeť skvelá celkom zimomriavky.Na dvojka sa neskutočne teším a dúfam že bude pretože Warcraft má toho ešte strašne veľa ponúknuť. ()

Gulde

Ucházející, řekl bych. Klasicky přehnané, ale to jde vlastně v duchu hry (nebo alespoň v tom, jak ji sám Blizzard směřuje). Efekty zajímavé, ale té magie mohlo být méně tedy, těmi efekty dneska už nikoho neohromí, to možná tak před 10 lety. Ale jinak slušná podívaní, dostal jsem tak nějak zhruba to, co jsem očekával. A to píšu jako člověk, kterému svět Warcraftu není až tak úplně cizí, ale zase za fanouška se rozhodně nepovažuji. ()

Gore

Jako nehráč jsem hrou nikdy nebyl políben, tak nemám s čím srovnávat, tak hodnotím z čistě filmového hlediska, přičemž film má krásný vizuál, kostýmy, scenérie, a to vše vypiplané do nejmenších detailů. Kámen úrazu však tkví ve scénáři, který je hodně hloupý, nedotažený, příliš zjednodušený a dost infantilní, film je místy i velmi nudný a nezajímavý, o dost horší než třeba Hobit. Bez toho nádherného vizuálu je film max na 2*. ()

Blue.Shark

Dostal jsem víc, než jsem očekával. Film Warcraftu přehledně převádí na plátno děj první hry a vyloženě mě překvapilo, jak to celé dobře drží pohromadě. Příběh není nic hlubokého, ale popravdě, z jednoduché zápletky "A nemá rádo B" se toho moc vykřesat nedá, pokud si rejža nechce nasrat tři čtvrtě fanoušků Warcraftího světa. Na kvalitnější příběhy si ještě počkáme (jo, myslím Arthase a prakticky všechno dění z Reign of Chaos a The Frozen Throne). Ale zpět k filmu. První housle tu hraje CGI a co si budeme povídat, skutečně se povedlo. Je tu pár slabších momentů, ale nad celkem musí člověk kroutit hlavou. Orkové působí správně neohrabaně a těžkopádně a přitom z nich srší brutální síla a respekt. Bojové scény s nimi jsou lahůdka a možná je na škodu, že si Warcraft nevyškemral Rko, protože jsme se mohli dočkat šťavnatějších bojů. A to hlavní: tento film obsahuje nejlépe ztvárněnou magii v celé historii filmového průmyslu. Škoda několika klišé, za které by měli scénáristé páchat sebevraždy (znám tě dva dny, ale miluji tě, bílej hochu, nebo nadměrné užívání slova "protect"). I tak ale dávám jednoznačných 5 hvězd za nejvelkolepější fantasy film letošního roku. Do příště si nechám líbit větší porci bitev a klidně nějaký extended cut. Přece nám ty epické fantasy neskončí s Návratem Krále, no ni? ()

cskomando

Krásná fantasy / rodinná pohádka, která vychází z mé neoblíbené hry. Přesto ale počítačové zpracování na 1*, ovšem děj nelze hledat. ()

majec4

Film ma bavil, hlavnym hrdinom som fandil, ale neviem. WoW som nikdy nehral, mam skusenosti s W3, takze tazko sa mi hodnoti scenar, ale mam pocit ze vsetko som uz niekde videl. A tym, ze efekty boli miestami "beckove" si to u mna tvorcovia pokazili. Na dalsiu cast sa tesim (bude?), je to pekne rozbehnute, no snad za tym bude vidiet lepsia praca. Viac ako 3* by sa mi tazko davali. Pravdou je, ze mi nic extra nevadilo, no ani ma nic neohurilo. ()

Camulator

Trikové orgie, pro nefanouška série bohužel nic neříkající. Nevím, kdo má být Lothar (Matthaus to asi nebude, toho bych třeba znal) moudrý král Llane (který je asi tak moudrý jako slánka), Medivh, Durotan, ani ta, co ji hrála Paula Patton. Možná proto mi asi taky přišlo divný, proč je moudrý král Llane s Paulou Patton tak velký kámoš (aniž by se předtím nějak zkamarádili), proč po sobě Paula Patton a Lothar málem lezli (aniž by k sobě předtím nějak výrazně lezli), jak Lothar dokázal ve dvanácti letech zplodit syna, nebo proč je ten nesnesitelně otravnej mladej kluk najednou největším mágem široko daleko (pořád nevím, kdo to byl). Doufal jsem aspoň v nějakou bromance mezi Lotharem a Durotanem, ani k tomu nedošlo. No ale fanoušci a Číňani byli určitě spokojení a to je přece nejdůležitější (beze srandy). Good for you! :) ()

Hernycztek

Chápu rozdílné hodnocení. Pro někoho kdo hru nehrál, nečetl knihy, a nic o tom neví, je to jen obyčejná fantasy zfilmovaná hra. Ale pro nás, kteří jsme posedlí tímto světem a hrajeme World of Warcraft, je tohle dílo naprostý skvost. Parádní efekty, akce, natočeno jak ze strany Alliance, tak ze strany Hordy, abyste si mohli vytvořit sympatie k oběma frakcím. Orcové jsou dokonalí, všechno je do detailu propracované (každý detail Stormwindu, názvy, lokace vypadají tak, jak mají), jako bonus uvidíme i Polymorph a Murloca, zkrátka dokonalost. Jediné co mi vadí je to, že Blizzard dopustil chybu u mého oblíbeného Orgrima Doomhammera tím, že ho zasadili do klanu Frostwolf a hlavně z něj udělali zrádce, čímž tak nepřímo odsoudil na smrt svého nejlepšího přítele Durotana. Gul'dan je ten zmetek jak ho známe. Allianční herci byli sympatičtí a svých postav se zhostili s přehledem. Já to můžu jen doporučit a pevně věřím, že se dočkáme dalších dílů. ()

M1k9

Warcraft není dotažený do detailů! Efekty většinu času působí béčkově. Chvílemi ryze počítačové, chvílemi naopak. V tomto ohledu by můj seznam výtek mohl pokračovat. Trvalo mi než jsem si zvykl na netradiční stylizaci a herecké obsazení. Nenáročné fanoušky fantasy film nejspíš potěší. Já bych to udělal jinak. Tak či tak velká škoda, že film přichází několik let po vrcholu popularity této skvělé hry. Z pohledu velkého fanouška: Tento osamocený počin na mě neudělal žádný dojem a to i přes trapnou snahu tvůrců navodit nostalgické vzpomínky - shot s murlocy v řece apod. Strategicky to je podle mě zpackaná záležitost. I tak můžu dát za pravdu tomu, že z filmu jde cítit nefalšovanost, že primárně vznikal z lásky ke hře a ne pro výdělek. 6/10 ()

kluk z Na

Úvodní scéna byla perfektní. Souboj člověka s orkem. Orkská vlajka,v pozadí orkská věž. Závan nostalgie z millénia, kdy já i můj otec pařili warcraft 2. Kdyby to takhle pokračovalo, dám klidně 5 hvězd. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy