Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

mnx

Je to docela pěkné, plné hezkých efektů, stejně jako hra. Jen to ochotnické divadlo místo herců mi trošku vadilo. ()

]V[()Rt odpad!

Humus. Film, který především po technické stránce zhmotňuje takřka vše, co mi na současné mainstreamové filmařině způsobuje až fyzickou nevolnost. A ani to ostatní bohužel nestojí za nic. Příběh, scénář, postavy. Na tom všem se evidentně šetřilo, aby se rozpočet nalil do.... Tak počkat! Aby se rozpočet nalil do toho ohavného umakartového CGI kessel buntesu?! Musím se smát při představě hlavounů gratulujících si mezi šampusem, kaviárem a kokainem z nahých těl luxusních společnic k rozjezdu mnohaleté a především mnohamiliardové filmové série. Jonese je mi celkem líto, protože 6 let po premiéře tohohle valníku hnoje je poměrně jasné, že si tím s největší pravděpodobností ukončil slušně se vyvíjející kariéru. ()

hematop92

Ale jo je to dobré, ale ne stojí to za vyliž kaštana, ale ne je to dobré, ale ne Listopadová romance je hezčí film, ale jo je to fajn pocta hernímu fenoménu jménem Válečné pracovní činnosti. Travis Fimmel se mi jako hlavní hrdina relativně líbil, protože mám pro opulentní muže s havraními vlasy slabost. Zbytek hereckého análsáblu mi nijak neseděl, takže jsem vlastně rád, že dost postav je udělána pomocí technikologie CýkunDžipsyAjajaj (CGI). Příběh je fajn, ale poctivý WarHoniči víme jak vše dopadne a film se vlastně drží poctivě svému hernímu, staršímu bráškovi. Dávám 3, 876543 hvězdy, takže čtyři do zera! Více ani náhodou. Zase práce? Tak já tedy jdu!! ()

hufnagel

Priznám sa nehral som Warcraft a bol som zo začiatku dosť vedľa.Chýbal mi tam úvod do tohto fantasy sveta,film začal s predpokladom,že všetko poznáte a ak nie tak si domyslite a šlo sa na vec.Zámer je ale jasný,dostať do kina čo najviac hráčov Warcraftu. ()

Tony.Frisco

Ako fanúšika hry a aj všetkého okoľo Warcraftu , ktorý sa konečne dočkal filmového spracovania užasného sveta , tento film nadchol a splnil všetky očakávania preto som rád , že neni pre mňa sklamaním ako iné komerčné projekty ,ktoré som videl tento rok. Avšak chápem , že človek čo neni fanúšik a nikdy nehral hru , tak preňho može tento film vytvárať odlišné dojmy . To však nevadí tento film je pre nás fanúšikov hry a fantasy všeobecne. ()

Simeon

Inu na ten to film jsem čekal od roku 2006, takže jsem samozřejmě zašel na předpremiéru. Je to o hodně jiné než kniha, ale to jinak udělat nelze. Jako obrovský milovník Warcraftu musím dát plnou palbu :), vřele doporučuji. ()

Chio02

Největší strach jsem měl z toho, že Warcraft bude ujetá prkotina pro 12ti leté chlapce. Opak byl pravdou, největší fantasy nášup co jsem zažil, Pan Tolkien určitě odpustí, ale kam jse hrabou jeho honiči prstenu. Jako člověk ,který by za hordu život položil jsem trpěl za každého zabitého orca a to i když ho zabil sympaťák Lothar. Animace a stvárnění světa překročila všechna moje očekávání a příběh jak by smet GZ pane Duncan!!! Pro fanoušky naprostá povinost, jasných 5*! ()

HolyKeeper

Na předpremiéru Warcraftu jsem se vcelku těšil, protože jsem si ještě jako náctiletý na stejnojmenných hrách docela ujížděl. Jen z prvních rozpačitých zahraničních dojmů jsem moc odvařený nebyl. Naštěstí se moje obavy nevyplnily a film mě pohltil a pustil až po celých dvou hodinách. Fantastický vizuál v čele s výborně zpracovaným prostředím a orkama, nebo skvělá atmosféra s výborným soundtrackem dělá Warcraft Warcraftem. Jediné co bych dokázal vytknout je matné herecké obsazení s jedinou výjimkou Bena Fostera alias mága Medivha. U většiny ostatních bych si dokázal představit lepší adepty. Jinak je to ale velmi kvalitní vysokorozpočtové fantasy a já už teď budu netrpělivě vyčkávat na pokračování. ()

Rewisheed

Když Blizzard poprvé oficiálně ohlásil tento film na Blizzconu v roce 2009, nikdo netušil, že si na něj budeme muset počkat dlouhých 7 let. Po nekonečném přetahování mezi režiséry a mnoho nenaplněných slibů můžu s klidem říct, že se čekání vyplatilo, uf. Do poslední chvíle jsem si myslel, že to bude průser. Že Warcraft skončí jako mnoho filmových adaptací z herního světa předtím. Nicméně Blizzard moc dobře ví, jakou mašinu na peníze vlastní, a tak si prostě nemohl dovolit, nechat to někým zkurvi. A jde to poznat. Samozřejmě, že některé lore věci musely být upraveny, ale to se dá, vzhledem k tomu, kam musel být příběh vtěsnán, prominout. World of Warcraft vděčím za nejšťastnější roky svého života a tento film mě jakoby přenesl o pár let zpátky, asi půjdu oprášit starej účet na battle.netu. 8/10 PS: Jedna věc, Dalaran kurva ještě neměl lítat, je mi jedno, co by na to řekli ignoranti, ale nasralo mě to ! ()

DaNvYto

Jsou tři druhy lidí. Ti, kteří Warcraft milují a přizpůsobí tomu své hodnocení. Pak ti, kteří jej nesnáší a přizpůsobí tomu své hodncení. A nakonec ti, kteří jej vůbec neznají a hodnotí zhruba objektivně. 12 let Wowkaření mě přinutilo chtě-nechtě - patřit k těm prvním. A i když nejsem úplný LORE žravec a většinu času jsem strávil dumáním nad pvp, musím být kladně zaujatý. Ve filmu se dočkáme mnoha věcí, které považuji za nedostatky. Není v něm především natolik hluboké a silné vtáhnutí do děje a fantasy světa jako se to povedlo u trilogie Pána prstenů. Na plátně mohlo být klidně více murloků, detailnější Ironforge i Stormwind, Goldshire... jednoduše více scén, které především neznalému divákovi nabídnou širší škálu a obzor toho co to svět Warcraftu vůbec je. (I proto se těším na prodlouženou verzi). Film byl každopádně založený na lineárním příběhu, který nám na konci ukázal, že hodnotit by se správně mělo až po natočení celé série. Další věc, která mě jako zastánce čisté magie mrzela, bylo vyslovování "magických formulí" při čarování u Khadgara či Medivha přizpůsobené divákovi na efekt... to se hodí opravdu k Harrymu Potterovi, ale do Warcraftu ne... Kdyby hráčův char u každého sesílání kouzel ve hře pronášel slova... upadla by mu bolestí dřív huba. Těším se na další a doufám, že se tuhleatam ukáže nějaká kozatá Gnomka s anténou na hlavě! http://eu.battle.net/wow/en/character/thunderhorn/Heavenka/simple http://armory.twinstar.cz/character-sheet.xml?r=Artemis&cn=Heavenka&gn=WhiteTigers ()

vERuNk.A

(4*) Dávám 5* hlavně z důvodu, že spousta z lidí, co to viděli jsou milovníci WoW a W3 apod a nejsou schopni se přenést přes to, že to není jako v knize, že tam není spousta vysvětleno a že to prostě není "tak super jako hra". Bohužel vás musím zklamat, skoro žádný film není takový, jako byly knihy, nicméně je mi to fuk. Jsem letitá hráčka WoW i W3 a i přes to si myslím, že to bylo super. OK, graficky to tak trošku fakt lítalo, sem tam to bylo až moc uláskované, ale bylo to super. Odprostěte se od toho, že to znáte křížem krážem a bude se vám to líbit taky. Jak už bylo zmíněno vícekrát, dá se to shrnout do jedné věty a to: Je to rozhodně lepší, než jsem čekala. ()

zdenek305

Sežeňte někdo kronikáře, ať udělá zápis :) dobré filmy podle videoher, které by nebyly brak, skutečně udělat jdou a Warcraft je toho důkazem. Myslím, že dlouholeté zaryté předsudky o rovnici: film podle hry = fail se tady rozplývají. Na něco takového čekám někdy od konce roku 98´, kdy jsem poprvé přišel k samotnému RTS Warcraftu a nepočítám do toho teď tu více než dekádu a stovky a stovky dní čistého času u WoW :) a čekání na zfilmování příběhu Warcraftu, který je mj. právoplatně často označován za jako vůbec ten nejlepší příběh/lore v odvětví videoher, se vyplatilo - kdo hrál alespoň minimálně Warcraft 3 tak ví, o čem je řeč :)______ Příběh ve filmu (na to jak je celý Warcraft mega rozsáhlý a tím i složitý k zakomponování do filmu) byl odvyprávěn vcelku opravdu skvěle, i když ze začátku byl celý trochu ´´zrychlený´´, aby se ho do filmu vešlo co nejvíc . Pro mě jako dlouholetého fanouška a znalce Warcraftu žádný problém, chápu že některé nezasvěcené mohl trochu zmást, ale po chvilce se to ustálí a pak vás to vtáhne do děje. Nicméně mohl být klidně celý film tak o hodinu delší – třeba to ještě zlepší Directors Cut edice. Co se týče efektů, kouzlení (!), CGI tak ty jsou naprosto bezkonkurenční, něco takového jsem snad ještě neviděl. Je vidět, že se CGI někam opravdu ve filmové branži pohlo. Postavy skvělé, hudba dobrá, masky a easter eggy ve filmu suprové :) _____ Celý film byl často/je srovnáván s LotR. Bohužel Pána prstenů asi už nic nepřekoná, Jackson jednak přišel dřív ale hlavně dokázal natočit ´´nezfilmovatelný´´ děj (a to opravdu epicky) a tím se tak zapsal do podvědomí všech milovníků fantasy a nejen těch. Ale když už se bude univerzum Warcraftu srovnávat s LotR tak je potřeba připomenout nějaký ten fakt. Jackson to měl jednodušší v tom, že měl pevně danou předlohu (celé 3 svazky) podle které se držel/z které vycházel (u Hobita dokonce jen 1 svazek knihy). V rozsáhlosti děje těchto univerz jsme tak trochu někde jinde, Warcraft má momentálně snad přes 16 novel, několik komiksů a 4 kultovní hry (klasické Warcrafty a WoW), čili na zakomponování děje do filmu je asi jednoznačně jednodušší LotR s Hobitem než celý Warcraft, který je několikanásobně rozsáhlejší/obsáhlejší a na kompletní pokrytí alespoň poloviny lore Warcraftu by bylo potřeba tak 6 filmů.____ Myslím si, že Duncan tenhle možná nadlidský úkol zvládl nejlíp, jak jen to šlo udělat. Tolik asi k tomu, stejně jako nikdo nikdy nepřekoná Beatles tak asi ani nikdo nepřekoná Pána prstenů, nicméně faktem zůstává to, že Warcraft je tím nejlepším fantasy filme od dob LotR._____ Na závěr bych ještě řekl jednu věc. Říkal jsem si, že nebudu číst žádné recenze na film ale stejně jsem si nějaké přečetl (konkrétně pár recenzí z jednoho pokřiveného portálu na kritiku filmů s názvem metacritic.com od tamních samozvaných kritiků) a takovou hovadinu už nikdy neudělám. Ve finále jsem na to šel se smíšenými pocity, že ten film asi bohužel žádný hit nebude, naštěstí opak byl pro mne pravdou. Někdo, kdo dá ´´filmům´´ Jupiter vychází 8,5/10 nebo Dragon Ball 4/5 a Warcraft ohodnotí 1/10 nebo dokonce 0 a ještě to přirovná k Super Mariovi nemá rozhodně kvalifikaci na to, aby mohl hodnotit filmy – a to teď opravdu neříkám jako uražený Warcraft fanda. Stačí se také podívat na žebříček nejlepších filmů všech dob té stránky podle jejich kritiků – to myslím vypovídá za vše. Tenhle metacancer.com a jím podobné spolky filmových kritiků mi trochu připomínají českou vládu – taky tam je banda č***** kteří tam nemají co dělat :).______ Zkrátka řečeno je asi pro všechny nejdůležitější, jaký názor na to budou mít lidé sami než se řídit nebo dát na radu od (v tomhle případu) nějakého zaujatého samozvaného filmového kritika. Je také úsměvné pročítat některé zdejší recenze některých uživatelů – všeumělů, kteří by dozajista natočili něco na úrovni Pána prstenů nebo i lepší, když by měli samozřejmě tu možnost(nebudu tu jmenovat, kdo se chce pobavit může dát ´´seřadit podle hodnocení´´).______ Za mě osobně 5*, upřímně hodnocení 1 nebo 2* jsou zcela irelevantní ( a to už vůbec nemluvím o odpadech nebo o zmínkách některých jedinců ohledně hrozných efektů nebo maskách – tady to tvůrci masek, kteří dělali i ty pro Avatar několikrát překonali a vytvořili mnohem lepší). Chápu, že všem se líbit nemůže a každý film (ať už to jsou ty nejlepší filmy kinematografie, dobré/průměrné nebo špatné filmy) bude mít někoho, kdo tomu dá nízké hodnocení, i když si to ten film v některých případech vůbec nezaslouží. Jsou i tací exoti, kteří byli schopni dát odpad mistrovkým kouskům jako již několikrát mnou zmíněný LotR, Kmotr, Vykoupení z věznice Shawshank, Schindlerův seznam, Pulp Fiction a mnoho dalších.______ PS: tímhle opravdu nějak nesrovnávám Warcraft s výše zmíněnými filmy, aby to bylo jasné, jen říkám že princip je stejný. () (méně) (více)

S.A.D.

Do kina jsem šel se skepsí a odcházel s nadšením. Krásný svět, hezký příběh (slovo klišé tady nemá místo, vzhledem k již "historické" předloze), zajímavé postavy. Osobně mě nejvíc překvapilo celkem dost zvratů, které zanechaly nezodpovězené otázky na druhý díl. Pár nesmyslů a slabších míst se dá hravě odpustit. Kamarádovi, který to celé prospal, tedy nezbývá, než znovu vyrazit na tohle epické dobrodružství. Zag zag! ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy