Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

Ynhoj

Warcraft jsem hrál, hlavně W2, film to je hrozný. Jako intro ke hře docela fajn, ale jinak... 75% určitě ne... ()

lineker

Vizuálně vymazlená kultgame, která moc kouzla ze své herní matky neztratila. Divák dostává prakticky vše co bylo hybnou silou Blizzardˇácké PC pařby. Jedná se o fantasy, takže nelze moc nad vším přemýšlet a pokud zvládnete tenhle hlavní úkol, dokáží fel orkové docela cool bavit. Pokračování si rozhodně ujít nenechám. ()

trichogaster

pastva na oči čo sa týka farieb a efektov, ale ináč som sa v tom filme strácal.. tu hru som nehrával, tak asi preto... furt so čakal, že to zachránia kamoši vikingovia... ()

Akinaz

Na film jsem byla zvědavá a musím říct, že za mě dobré. Kvalitní kostýmy, skvělé herecké obsazení, moc se mi líbila celá vizualizace filmu... nakonec jsem byla nadšená a těším se na další díl, pokud tedy přijde. Za mě rozhodně palec nahoru. ()

Santyzul

Fantasy které si nehraje na pana prstenu a svim pojetím zejména magie a psychologií "nelidských" postal originální. bohužel pouze jediný výlet do tohoto světa. ()

Pavlis.xxx

Film slušný. Nebyla to zase taková katastrofa jak jsem čekal,ovšem bez pokračování a rozvíjení postav nebo vysvětlení o co vlastně go film upadne v zapomnění,protože sám o sobě nic moc strhujícího neukazuje. Pro nehráče WOW asi film nebude dávat moc smysl. Škoda, slabší 4* a doufám, že značku ještě použijí.. ()

Dazlidios

Pro mě osobně zklamání, jelikož jsem fanoušek jak knih tak her tak přiznám, že jsem film viděl jednou a docela s velkým odporem. V této recenzi spíše budu hodnotit svůj pocit z filmu než film celkově. Když přišla zpráva, že někdy v budoucnu bude film Warcraft nemohl jsem se dočkat, ta představa, že uvidím Orca Taurena vlastně celou hordu a alianci v hraném filmu (samozřejmě za předpokladu velkého využití CGI) byl jsem natěšen a nemohl se dočkat. Najednou čas plynul a my jsme dostaly první trailer a mě prasklo srdce. Když si vezmu, že trailer k filmu byl vlastně horší než na datadisk WoWka ztratil jsem o ten filmy sebemenší zájem. Navzdory všemu přesvědčení, že do kina chodit nemám jsem šel a jediný co jsem si z toho vychutnal byl popcorn a to je prostě špatné. 2*(za nostalgii) ()

noelgallagher

Pro mě jako hráče Wow tohle byla povinnost a rozhodně film splnil očekávání. Nádherné postavy orků, lokace ze hry, reference ke hře, hlášky, murloc :D Jediné co bych vytknul byly drobné odbočky od lore hry, ale chápu že na plátně to vypadá lépe, takže neubírám na hodnocení. Doufám, že se jednoho dne dočkáme filmů o Thrallovi, Arthasovi, Illidanovi, kteří formují celé toto dokonalé univerzum. ()

J.Crusader

Problém tohoto filmu bude ten, že když o něm chci nyní (cca rok poté co jsem ho shlédl) napsat komentář, tak si prostě nevybavím nic zásadního. Vím, že mě film lehce bavil, pamatuji si (velmi zhruba) základní děj, ale nepamatuji si vůbec nic, čím by mě film zaujal, jakýkoliv výrazný moment, ať už vizuální či emoční. A to bude asi hlavní problém. Pokud člověk není fandou PC herní série, tak mu film časem vyšumí do ztracena a bude si pamatovat jen to, že se tam mlátili lidé a jakési zubaté příšery. A to je málo. ()

Vaelor

Já jsem spokojen. Jasně, lidi měli přehnaná očekávání a to nikdy nevede k ničemu dobrému, ale myslím si, že je Warcraft zpracován více než dobře. V podstatě jsem si většinu filmu jenom užíval pohled na zfilmování mého dřívějšího světa. Všechny různé detail a naprosto věrné zpracování mě uchvátilo. Samozřejmě, až uvidím film podruhé nebo potřetí, počtvrté.., budu na to mít třeba jiný názor a budu v tom vidět daleko více chyb a nesmyslností, takže můj dojem může být docela jiný, ale vzhledem k tomu, že já si filmy, až na pár výjimek, vícekrát nepouštím, tak žádné jiné hodnocení v mém případě nehrozí. ()

NagatoPein

Na moje prekvapenie veľmi fajn spracovanie, ktoré sa od začiatku berie vážne a to môžem. Príbeh síce nie je úplne najoriginálnejší ale je dostatočne zaujímavý a Travis Fimmel má proste charizmu. Fajn fantasy, teším sa na pokračovanie . ()

Lapedro

Iba málo chýbalo k 5 hviezdám. Vlastne ani neviem napísať, čo konkrétne mi tam chýbalo, no veľmi dúfam, že nakoniec vznikne trilógia. Warcraft mytológiu aj svet poznám veľmi dobre z hier W1,2,3 (ach tie pregemblené dni, večery a noci na W3 v puberte, keď som sa mal radšej učiť a vyspať sa do školy :D) takže k všetkým postavám som mal pomerne blízko a nevadili mi ani občasné odklony od predlohy. Orkskú rasu som neznášal a nikdy som za ňu nechcel hrať (hlavný dôvod bol práve Gul'dan). Ak bude mať ďalšia časť ešte trochu väčší šmrnc a trochu lepšie vykreslí jednotlivé postavy pre publikum čo nemá o Warcrafte ani šajnu (napr. moja frajerka), dám pokojne 5*. ()

JC_Gucci

Tento film člověka naláká, ale neuspokojí. Divák má chuť objevovat svět Warcrftu, dozvědět se o něm víc. A tím film asi i plní svůj účel. Bohužel ale film nefunguje jako samostatná příběhová jednotka. Vlastně se od začátku do konce jedná o jeden velký cliffhanger. Celou je vám představován tento velký svět a jeho postavy a když už jste konečně připraveni se po hlavě vrhnout do příběhu, běží titulky. ()

TheBlizard

Kdybych několik Warcraftových příběhů nečetl, nehrál legendární Warcraft III. a nestrávil své náctihleté dny u tehdy relativně nového World of Warcraft, dal bych tomu jen tři * , leč jsem poznamenán a i za Travise nemohu jinak, než hodnocení drobet pozvednout. ()

Black.Adder

Jak říká verbal, začíná to opravdu skvěle, ale pak to sklouzne do dnešní vyměklé lobotomické kokotiny plné patosu (musíme ochránit své lidi, musíme ochránit svůj klan, pochovej si svého syna, jsme otevřeni všem rasám) Chápu, že druhý díl už nevznikl, Duncan pohřbil celej vesmír, (ne)děkuju! ()

Jefrey1994

Tržby celkem$ 433 677 183 Náklady (Rozpočet)$ 160 000 000 Hrubý zisk$ 273 677 183 Čistý zisk$ -94 918 761 Co se mne týče film se velmi povedl je potřeba si uvědomit že Warcraft jako takový má opravdu širokou historii a natočit ho tudíž muselo být velice obtížné...Jedná se o První Střet a tak to i beru a s obrovským nadšením čekám na další díl. Podle mě ten kdo je filmem zklamán tak je to proto že na první střet je to opravdu šup šup jakoby to každý měl znát a vědět kdo je kdo čekal jsem více seznámení a né hned takovou melu ale i přesto pecka. Abych to tak shrnul První Střet mi přijde více pro fandy než aby nadchnul i lidi co vůbec nevědí o světě Warcraftu ti se vážně mohou ztratit a říct si co to má znamenat..Každopádně Warcraft zajisté neumře a budou se s ním potýkat ještě děti našich dětí neboť je to originální příběh.Kdo ví možná se dočkáme i Seriálu a dle mého názoru by to bylo i lepší protože by bylo více prostoru na poznání samotného příběhu o což zde jde. ()

frajerson

Dopozeral som to, ale iba kvôli nostalgickému pocitu k predlohe. Nie úplne zmysluplné, nie úplne nadväzujúce, ale vidno v tom peniaze a že si dali záležať, aby sa stále niečo dialo. Príjemné tak na vypnutie mozgu, ale kto trocha pozná lore, prečíta si radšej knihu zo série. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy