Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

MrAldridge

Něco jako film, na počítačovém pozadí a prakticky celý průběh na základě počítačových efektů za dostatku financí není problém v dnešní době udělat. Ale čím dál větší problém je vymyslet dobrý příběh a natočit prostě film, který reprezentují herci a ne algoritmy. Bohužel toto je případ algoritmu, nikoli filmu. ()

EricNor

Koukat se na to da, ale zadny vrchol filmove zabavy to neni. Sroubovane dialogy, prilisna stylizace se dala diky dohledu Blizzardu cekat. Za me dve castingove chyby a to Dominik Cooper, ktery s parukou, korunou nebo helmou vypada smesne. To nedelali kamerové zlousky? Druhý je Ben Foster, na jehoz roli bych mi sedel starsi herec. Vlastne nemam rad Bena Fostera, ktery komercne pohrbi Zizku na zapadnim trhu. ()

Ludva

[2019-12-06] * Zpočátku poněkud nepřehledné, ale časem to začne být jedno, což mi kupodivu nijak extra nevadilo. ()

C.i.k.a.k.a

Na úvod chcem napísať , že niesom vôbec znalec Warcraft hier ani ničoho iného :) takže hodnotím ,len film ako taký a musím uznať že na mňa urobil obrovský dojem , herci, zvuk, vizuál , celkový snímok veľmi podarený. Miestami som ani nedýchal , Travis Fimmel mi pripomínal v úlohe Lotharema ako polovičného Ragnara Lothbroka ( seriál vikings mám veľmi rád ) , ale celkovo mu postava podľa mňa sadla :)Určite si to ešte pár krát pozriem:) ()

Hroby odpad!

Jsem dobře znalý Warcraft universa, jeho her, postav a především příběhu, proto nemůžu jinak než dát odpad. Problém je už v samotné volbě časového rámce. Přestože chápu proč (pro mainstream masu, především neznalých diváků), bylo to pojato tím nejhorším způsobem a tak film začíná někde uprostřed celého příběhu. To ústí ke zmatku v hlavách diváků Warcraftem nepolíbených. Ale především k neuvěřitelné plochosti všech postav a podstatné změně příběhu. Mantra - za všechno může "zlá fel magie" - je naprostý nesmysl. Udělat pak z legendární postavy Medivha prachsprostého feťáka felu považuju za nejhorší zločin proti Warcraft lore. Z hlediska kinematografie - Zbroje vypadají jak kdyby je vyráběla 6. třída ZŠ, herecké výkony tragédie a vizuál sice pěkný, ale nemůže zachránit celkově špatný film a příšernou adaptaci. ()

ilegal1983

Po dlhej dobe som neodolal a znova si pozrel tento velkofilm.Mam pre neho totiz slabost a to nie preto ze by som bol zrovna velky fanusik predlohy...Vyborna hudba,skvele vizualne efekty,emocie a perfektne suboje su pre mna viac nez dost.A som sklamany ze tak rychlo po nedostatocnom zarobku tvorcovia zavrhli jeho mozne pokracovania pretoze teno film s velkym F k tomu vola z plnych pluc.Byt lepsi pribeh hodnotim plnou palbou ale i tak tento pocin ma moj obdiv. ()

SNCIS

Vůbec mě to nebavilo. 1*. Přijde mi, že film neměl žádný děj. Jen se tam mydlily dvě skupiny mezi sebou a občas se do toho připletla třetí. Navíc až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, že jde o herní adaptaci. Nedostal jsem taky odpovědi na celou řadu věcí: Proč chce čaroděj zničit celý svět? Důvod? Odkud se vzal ten záhadný Fel? Proč hledaly krále v hostinci? atd. Vizuál sice pěkný, ale nemůže zachránit celkově špatný film připomínajcí Pána prstenů. - 20%. ()

burg

Ač tam bylo pár světlých momentů, tak takhle hnusný CGIčko a neuvěřitelně umělý prostředí už jsem dlouho neviděl... Zlatej Hobbit, kterej taky za moc nestál - ale proti Hobbitovi je tohle kurva NUDA!!! ()

MatoPalkes

Hry som nehral, knihy nečítal, možno by som to prežíval viac keby som ten svet trochu poznal. S postavami som sa nezoznámil dostatočne aby ma vedeli nejako strhnúť alebo dojať. Ale vizuálne je to krásne to ano. Dokonca by som pozrel aj dvojku keby ju natočili. ()

Hansolo35 odpad!

Mnooo...tak to byla fakt megapíčovina. Co se taky dá očekávat od předělávky počítačové hry....nic. Což se úplně povedlo. ()

Tomas129

Ale jo. Nikdy jsem tu hru nehrál a říkal jsem si, že to bude nějaká blbost, ale film se mi nakonec líbil. Mágové a kouzla byli super! Myslím, že kdyby byl 2. díl, tak by určitě měl co nabídnout! Je to úplně jiný svět, než který jsme kdy kde viděli. Možná lehká podoba s Pánem prstenů. Příběh byl taky celkem fajn a krásně se to na konci zamotalo. ()

sun.eagle

Takhle, budu si protiřečit když řeknu že videohry hraju 35 let, a miluju je pořád, jsem schopen tam nechat tisíce hodin, ale Blizzardí WoW ten jde úplně mimo mě. Nevím o tom světě vůbec nic a třeba o něco přicházím, ale žíly mi to netrhalo nikdy. Film jsem bral jako možnost mi ten svět přiblížit a trochu ho poznat, no, pravda je že jsem se přesvědčil že tohle asi fakt bude navždy můj herní rest. Protože mi ten svět přišel strašně nezajímavý. Prostě tuctová fantasy, nemasná neslaná. ()

Giorgione

První střet. Nebo spíš poslední? Jones se s tím popasoval poměrně obstojně, vzhledem k tomu, jak musel být pod dohledem toho nenasytného korporátu jménem Blizzard, jež je v současnosti při pohledu na jeho problémy právem považován za symbol zla v herním průmyslu. Nicméně ve Warcraft 3 a zlatých dobách MMORPG World of Warcraft jsem ztratil značnou část svého dětství a dospívání, takže jsem byl poměrně spokojený. Je vidět, že tvůrci hru skutečně hráli a nebáli se jí zde připomenout (murloci, přílet s gryfem do stormwindu, polymorph). Digitální magie se zde předvedla v plné kráse, když z lidských herců dokázala udělat tak přesvědčivé Orky. Nicméně narozdíl od nejlepších cinematiců k daným hrám působí film na některých místech spíš jako taková omalovánka. Podivný je rovněž disbalance mezi silami lidí a jejich protivníků skřetů, proti kterým na blízko nemají sebemenší šanci, přitom takové intro k Warcraft 3 ukazuje, že byli vyrovnanější. Nulové emoce v situacích, které by mohly být emociálním vrcholem. Žádná skutečně zapamatovatelná scéna souboje, přičemž místy vypadají souboje i dost hrozně. Celé je to takové uspěchané a potenciál ne tolik známých herců, jejichž charaktery nebyly příliš vykresleny, je tak poměrně pěkně promrhán. Medivh mi připadá divný a postavy aliance jsou oproti skřetům takové o ničem, ale to je spíš problém celého univerza než jednoho filmu. Dohromady je to ovšem docela dobrá oddychovka, která ani nenadchne, ani neurazí. A ve výsledku nedělá světu Warcraftu i přes jisté změny žádnou ostudu, současně si na něm onen zmíněný nenasytný korporát vylámal zuby a dobře mu tak! ()

mezonek

Musím uznat, že kvalita produkce je vysoká. S vizuální stránkou si opravdu tvůrci pohráli a nechybí žádný detail. Z filmu je cítit velká míra CGI. Všechno je masivní a dýchá z toho síla. Co se týče herců tak zvolili také rozumně, a hrají své role věrohodně. Postavy samotné jsou dosti sympatické, a každá má své kouzlo. Občas mi ale přišlo, že scénář nemá rovnoměrnou dynamiku, protože jsou scény bez sdělení, které jsou delší než scény s větším významem. Divák to ale nějak akceptuje, protože film je i tak dlouhý. Je poznat, že se jedná o první díl, a ponechává dost prostoru na návaznost dalšího (který snad někdy přijde). ()

onevoice

Aj keď počítačove hry nie sú mojim hobby o hre warcraft som čo to počul, preto som si tento film nechcel nechať ujsť. Samozrejme hlavné lákadlo boli Foster a Fimmel.  Je to akčné, napínavé plné škaredých orkov. Naj postava ako inak Fimmel. Zaujala aj Patton. Malo to mať pokračovanie, či sa ho dočkáme je vo hviezdach čo je škoda, pretože potenciál to má veľký. ()

Nellaron

Vo svete WoW mám nahratých niekoľko mesiacov života, takže ako správny hráč som sa na filmové spracovanie triasol. A dopadlo to celkom dobre. Vizuálna stránka je na vysokej úrovni a presne takto nejak som si predstavoval vrhanie fireballov a iných spellov v "realite". Sklamal trochu príbeh, ktorý je príliš jednoduchý. Lenže povedzme si úprimne, pri filmovej adaptácii hry je príbehová línia vždy len napasovaná a asi nikdy nebude hlavným ťahákom. Vedel by som si WoW predstaviť ako kratší seriál, kde by sme jednotlivé rasy spoznávali lepšie a aj príbehová línia by mala čas dozrieť a mohla tak byť trochu premyslenejšia. O prepadák našťastie nejde a celkom by som si pozrel aj Druhý stret. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy