Miloš KopeckýJiří Sovák v televizním zpracování slavného humoristického románu Kingsley Amise a Roberta Conquesta... Komedie o mužích, kteří si založili Metropolitní egyptologickou společnost, aby si uchránili alespoň částečnou volnost od manželek. Dokonale vybudovaný aparát nejprve vzbuzuje v ženách naprostou důvěru. Pravidelně ve čtvrtek se pánové scházejí v budově společnosti, o víkendech jezdí na semináře. O tuto společnost se však začne zajímat i policie. A teprve shoda okolností přinutí ctihodné anglické gentlemany Metropolitní egyptologickou společnost rozpustit… (Česká televize)

Pierre

Skupina mužů si založí amatérskou egyptologickou společnost, aniž by měla o toto téma nějaký zájem. Ve skutečnosti jde jen o záminku k odpočinku od manželek a oddávání se volnočasovým aktivitám. Kus poctivého žertování nakouslého britským humorem tady je. K pozitivům se dá určitě přičíst i výkon Jiřího Sováka, který si v několika scénách i moc pěkně pohraje s hlasem. Celkem povedená inscenace, ale mohla být ještě trochu živější a svižnější. ()

Orlau32

Televizní komedie s plejádou našich špičkových herců. Téměř nikdo už nežije, zůstalo po nich velké ticho a prázdno. A měli jsme i kultivované a krásné herečky. No, život utíká a nové generaci ještě chvílí potrvá, než zaplní "hluchá místa". ()

easaque

+2* Tentokrát jsem si nenechal ujít starou televizní komedii, protože mě zajímalo, jestli jsem nepřišel podle zdejšího hodnocení o nějaký skvost. A podle počtu mých hvězdiček lehce pochopíte, že nepřišel ;-). Taková sestava slavných herců a hereček nakonec vyplodila docela nudnou frašku, u které jsem chvilkami zíval a skoro se nezasmál., protože humor byl opravdu suchý. Je pravda, že téma je už zastaralé a omšelé, ale myslím, že by se z tohoto dokázalo vytěžit mnohem víc. Za to zklamání dávám nakonec slabší známku a já jí určitě nepomůžu dostat se do většího povědomí a určitě nemám ani důvod se k ní někdy vrátit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Elden75

Zajímavé téma, skvělé natočené a s vynikajícími hereckými výkony. Takový klenot archivu a ČT ho vytáhla až po takových letech. ()

Martrix

V dnešní uspěchané a cynické době, působí Egyptologové naivně a líně. Tep zvýší snad jen ultrafeministkám, které budou poukazovat na to, jaká mizerná stvoření muži byli...a jistě stále jsou. Podvod páchaný na vlastních ženách, je zde podán jako přirozený důsledek klišé let minulých, že všude dobře, jen ne doma...s manželkou, rodinou. Přitom jde o pouhou TV inscenaci. Zfilmovaná povídka s megahvězdným obsazením. Tvůrci jistě neměli ambice moralizovat. Chtěli diváky pobavit distingovaným humorem a skvělými výkony herců. Dle mého názoru uspěli v obou bodech. ()

dr.fish

Pantoflu lze odolat jedině společnými silami egyptologické společnosti. Kolik energie lze investovat do pochybného podniku jménem SVOBODA! ()

HonzaBez

"Blbost je nakažlivá. Ale tohle je specializovaná blbost…" :D Tohle je vskutku specializovaná "blbina". Herecké obsazení je prostě skvostné a všechny ty herecké kreace, zejména pak Jiřího Sováka (ať už ve chvíli kdy imituje vrátného z hotelu či si hraje na polského profesora egyptologie Asymczyka), nemají chybu. K popukání je třeba scéna televizního přenosu, kdy se Kopecký, Vinklář a Adamíra snaží vykecat z toho, aby museli říct cokoliv k věci. Ale nemělo by se zapomínat ani na dámské osazenstvo. Zvláště Irena Kačírková je vskutku šarmantní dáma anglického střihu. ()

LadyPupu

Jo jo, když vášeň umdlévá, tak se stárne :-) partička amatérských gynekologů... pardon... egyptologů versus jejich manželky z nichž nejvíc vyčnívá samice Kačírková a Budínová. Zábavné to je, luxusní obsazení to má, ale vadí mi zbytečně dlouhá stopáž. ()

farmnf

Herecký koncert českých hvězd. Příběh o fiktivní společnosti Egyptologie, co sloužila starým chlapům zbavit se na chvíli otravných manželek. Sice společnost musí Kopecký zrušit, což zavinila média, ale Sovák se stane Jamesem Bondem. Docela optimistický závěr. Doporučuji. ()

vitekpe

Castecne souhlasim s jednovetnym komentarem, ktery napsal Poker_Face. Zas takova ukrutna legrace to neni. Ke konci jsem trochu klimbal, ale kouknout na to lze. Vyborna Irena Kacirkova... ()

Chegi

Pomalý rozjezd, ale od chvíle, kdy spolek začne vyšetřovat policie to nemá chybu. Hláška za hláškou. Především "TV přenos" je scéna u které jsem smál, jako už dlouho u ničeho. Samořejmě velkým plus jsou i herečtí giganti jako Sovák a Kopecký, kteří dnes českému filmu velmi znatelně chybí, a kteří dávají filmu další rozměr - požitek z hraní. Určitě si v dohledné době přečtu knihu! ()

Zagros

Původní námět je skvělý, kdo z chlapů by občas nechtěl mít podobnou tajnou společnost? Herecké obsazení je také parádní, přesto na mě Egyptologové působili vlažným dojmem. Televizní kulisy jsou nevýrazné, ale tohle by mi ani nevadilo. Vytkl bych spíše pozvolnější a utahaný rozjezd, častěji jsem se začal smát až ve druhé polovině. Není to ale rozhodně špatná televizní adaptace a rozhodně se mrkněte. Sám mám jen dojem, že vzhledem k námětu a obsazení se její potenciál nevyužil zdaleka naplno… tři hvězdy. ()

Bohemák

Skvěle napsáno (Britové prostě umějí psát vtipně a poutavě), pro televizi velmi dobře upraveno a velmi obstojně zahráno předními herci totalitní éry. Založit pofidérní zájmové sdružení jako kamufláž před manželkami - nápad hodný následování... ()

ondrula

Je to celkem sranda, ale jen díky Jiřímu Sovákovi, který předvádí svůj neobyčejný talent (nejvíce coby buranský vrátný a senilní profesor), jinak by z toho zůstala jen taková lehce úsměvná televizní inscenace s nevýrazným Větrovcem, Adamírou a kupodivu i Kopeckým. Dosti (negativně) mě zaujal Vinklář, protože mi přijde, že se někde u ochotníků naučil tři ksichty a s těma si vystačil celou svou kariéru; čili je to opět starý známý Siola a Dr. Cvach v jednom. ()