Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Boss321

Pěkná letní romance z nádherného prostředí Moravy. Bařina obsadil do svého snímku mladé nepříliš okoukané tváře. Kryštof Hádek je velký příslib do budoucnosti a do role perfektně zapadl. Koukat se na Terezu Voříškovou bylo velmi příjemné a i její herecký projev není vůbec špatný. Myslím, že Dobrý ročník po Česku se povedl na výbornou a lepší letní komedie se u nás pár let nenatočila. Navíc píseň od Kryštofa Atentát je moc povedená. Vřele doporučuji. Lepší čtyři hvězdičky...... ()

Kulmon

Lepší než jsem čekal, ale ... Pořád je to jen jedno velké klišé, blbí pražáci, blbí policajti, moraváci s debilním dialektem co rozumí jen vínu ... ()

Jara.Cimrman.jr

"Je lepší si to posrat sám, než podle toho, co ti říkají ostatní." Ač jsem prožil velkou část života v Brně, tak na expedici na jih jsem se vždy vydával s vědomím jazykovýho handicapu. Zkušenosti mne naučily, že bez připravenejch odpovědí na to "s kama" jsem přifrčel a "ke kemu" jedu, mi nikdo žádnou informaci neposkytne. V tom jsou Bobule poměrně přesný a pro mne i dost vtipný. Bodrej humor mám totiž rád a když se do něj vmísí mladší z rodu Langmajerů se svým výrazem nadrženýho mimoně, vynikající dopraváci či přítulná fenka od voříška, tak mi nezbývá, než vyjádřit svou spokojenost. ()

CheGuevara

Sice o ničem, ale zato s nadhledem a s letní atmosférou jako řemen. Jen mě až do morku kostí iritovala ta okatá kopírka Dobrého ročníku. Toš máme to zapotřebí? ()

EdaS

Tereza Voříšková je možná neskonale sexy, ale to je asi tak všechno pozitivní, co o Bobulích můžu říct. Obrázky z Moravy jsou pěkné, pokud vzýváte reklamní kýč, přesvědčivost pražských herců nulová, režisérův smysl pro gradaci a pointu gagu žádný. Sice to celé docela uteče, ale jinak je to film dobrý akorát tak pro Pražáky. Nadhodnocení téhle upachtěné rádobykomedie svědčí o zoufalé úrovni české kinematografie. ()

Pethushka

Tak přesně takový pocit jako mám po Bobuli chci mít po každém filmu. Vtip, dobrodružství, touha, krása, romantika..to vše zasazeno do krásné Moravy a vinných sklípků. Nesmím opomenout na fantastický soundtrack. Skvělý způsob jak se pohladit na duši. Opravdu povedené! ()

H34D

Český film, jehož největší předností je, že není sračka, neubíjí diváka svou nijakostí a neuráží ho svou stupiditou. Na druhou stranu nenapadá mě jediné plus, které bych mu mohl přičíst k dobru. Možná tedy pár pokusů o melancholické momenty z vinařských sadů na jižní Moravě... Takže bravo, dokázali jsme natočit zcela průměrný film. :) 5/10 ()

Zíza

Vůbec by mi nevadilo, kdyby tohle byl takový mezník mezi tím, co český film byl a bude. Už mě prostě nebaví koukat na ty hořké komedie, už nechci koukat na osudu prostých lidí, když je to zpracováváno pořád tím stejný způsobem. Ano, tohle není umělecké dílo, ale ani to není taková ta typická komedie z USA. Je to zajímavý film. Je to film, kde se pořád pije. Je to film se spousty obrázky z Moravy. Ani jsem netušila, že u nás něco tak pěkného je. Takže za to asi dík. Není to film, na který budu vzpomínat ještě o pár dní později. Naopak už po pár hodinách jsem zapomněla. Přesto je to podle mě odratový můstek. Nic, co bylo, nic, co bude. Třeba se vyhlásí změna. A třeba ne a já si plácám játra. Bez vínka. ()

tombac

Čtvrtá hvězdička za největší českou filmovou šťabajznu současnosti Terezu Voříškovou. Bobule mají své zjevné nedostatky (přehrávání, za vlasy přitažené situace), ale poněvadž nepatřím mezi suchoprdy a rýpaly, nijak zvlášť mi to nekalilo radost z českého filmu, jenž není křečovitý a trapný, leč svěží a poměrně vtipný, a na tuzemské poměry nadprůměrně řemeslně zpracovaný. Pěkné záběry ubíhající moravské krajiny, smyslná Tereza, uvolněná nálada a hektolitry červeného burčáku... Pohodička, kterou s chutí okoštuji i podruhé. 7/10 ()

Bebacek

Nehorázná idealizace až sprosté znásilnění moravského folkloru. Občas je k zblití jak to pražští "Moraváci" przní. Nejvíc Postránecký, jehož představa lokálního patriota z Moravy se omezuje na kurvování za každým druhým slovem. Náznak místního akcentu v jeho mluvě je přitom nulový. Ba naopak - slovo "viď" jakoby bylo lidem z Moravy vlastní. Kritických poznámek mám ještě milion, ale zmíním už jen dvě: 1. Holčina, která se po ránu napájí bílým vínem, musí trpět příšernou zácpou a je mi jí fakt líto. 2. Spát pod péřovou kapnou za takových horkých nocí může jen debil. ()

BadoXXII

V jeden pekný deň, keď som šiel na zápis na vysokú školu do Trnavy, som sa zastavil u rodiny v jednej dedinke pri Slovenskom Ríme. Starý ujo tam mal veľa vlastného vína a bol naň patrične hrdý a tak mi ponúkol ochutnávku. Ja som ako slušne vychovaný človek pravdaže neodmietol :o)). Ujo však dostal slinu a tak mi nalieval stále nový a nový pohár. Prebrali sme spolu politickú situáciu vo svete, prebrali sme krásu slovenských žien a aj skvelú chuť vína. Vypil som vyše dvoch litrov (druhov bolo viac), nasadol na bus a šiel domov. Cestu som prespal:o)) No ale dosť bolo kecania. Čo som to chcel o filme? Jáj! Víno milujem, film bol veľmi pohodový a Tereza a jej bobule...ááááách! Krásna bola! Veľmi príjemné prekvapenie. 80% ()

Morien

Nebylo to tak strašné, jak jsem s přihlédnutím k současnému českému standardu "týnejdžerské komedie" očekávala, ale pořád by se nedalo říct, že bych nadšením vyskakovala do stropu. Spíš jsem se jen tak shovívavě usmívala a říkala si, že ty dva policisty bych opravdu vystřihla. A teď jsem právě zapomněla, o čem měl být zbytek mého komentáře. ()

ORIN

Začíná mi být opravdu stydno z toho, jaké typy filmů u nás vznikají; jen neoriginální krátkozraké zbytečnosti vzhlížející k zahraničním originálům s přemírou jakési jen tvůrcům známé stylizace. Zjištění, že téměř všichni hlavní představitelé moravských charakterů se narodili v Praze, byl pro mě vrchol, přes který jsem se nedokázal přenést. Navíc uboze zobrazené (údajné) protiklady mezi Moravou (Pražáci si tady připadají jako někde na Dálném východě) a Čechy (Prahou): pití piva vs. pití vína, držení sklenice za misku vs. za stopku, odkud vs. z kama. Pokud tohle je věrohodné zobrazení moravských tradic a ještě kdovíčeho, tak já asi teď žiju v Tramtárii. ()

brit84

Čekal jsem komedii, u které se zasměju. Místo toho mně byla naservírována trapnost ala Kameňák. Jenže Kameňák si aspoň nehrál na solidní komedii, tam bylo jasný hned od začátku, že je to pitomost. ()

Gilmour93

Krásný pálavský kraj nepotřebuje kýčovitou reklamu leteckých záběrů, to spíše tento "sobotní megafilm" z produkce nejmenované komerční televize, jenž by se jinak jen na základě svých kvalit prodával docela obtížně.. Snaha o poetiku funguje okrajově, snaha o humor Trošku trapná, karikaturní a hlavně neoriginální. Celé mi to přišlo, jako kdyby vám ve vinném sklípku nalili své nejkvalitnější Rulandské modré a pak ho smíchali s colou.. ()

Psema

Příjemné, dokonce velmi příjemné. Bařina mi se svým "Dobrým ročníkem pro teenagery" dokázal na zbytek dne zvednout náladu víc než posledních 10 českých filmů dohromady a přesvědčit mě, že český film možná ještě není v úplném hnoji. Pomohlo mu k tomu příjemné obsazení (sympaťák Hádek a půvabná (a dobře hrající) Tereza Voříšková), pár skvělých hlášek (které přebíjí ty o něco slabší) a především v českých končinách tolik opomíjený vizuál, jenž dokáže během několika chvil na vinici nahodit uvolněnou letní atmosféru, s jakou kouzlil ve Francii i samotný Ridley Scott. 8+/10 ()

Tuxedo

Zjevná inspirace Dobrým ročníkem na více frontách není kupodivu vůbec na škodu, Bobule podávají letní atmosféru a téma napraveného „hříšníka“ zcela svérázně a nenuceně. Filmu vévodí krom zmíněné atmosféry netradičně příjemný vizuál i úvodní herecké trio Hádek/Voříšková/Langmajer, z nichž i poslední jmenovaný působí přes lehce neohrabaný projev nadmíru sympaticky a typické figury představované Postráneckým či Matonohou jsou pouze v jejich stínu. Filmu výrazněji ubližuje jen to, že i přes absenci laciné komiky a míření do vážnějších vod nedokázal jít ještě dál a pár motivů a nuancí v charakterech by si zasloužilo jít o něco hlouběji. Na snímek dělaný za skromnějších podmínek je to přesto obdivuhodný výkon. Bobule tak působí jako dobré, leč mírně nedozrálé víno, což ubližuje jen solidnímu náběhu na větší počet hvězd. 7/10 ()

robbiee

[imdb: 6.6/10] | me: Nenásilné, jednoduché, ale celkovo ok. Fajn motív, no a spôsob jeho prezentácie ? ...miestami vtipný, inokedy trápny, sem-tam patetický, trošku romantický, veľmi český, ... nie zlý, nie výnimočný. Letná komédia, letný prístup. Nezraní, ale ani sa dlho nezdrží. ()

Brouk

Víno je má vášeň... k oblasti, kde se natáčelo mám víc než kladný vztah... takže s přimhouřením všech 4 očí (i těch skleněných) je to za tři hvězdy.... :-) .... jnak je to o hvězdičku míň, což považuji za velkou škodu, ten film by mohl být jinak skvělý, ale to je zase o tom, že po bitvě je každý generál, že???? ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček