Marty Bronson kdysi vlastnil malý rodinný hotel. Jeho dcera Wendy i syn Skeeter mu v něm pomáhaly a on jim vždy večer vyprávěl pohádky. Hotelu se moc nevedlo, a tak ho Marty prodal Barrymu Nottinghamovi. Ten mu slíbil, že až bude jeho syn velký, nechá ho hotel řídit. Svůj slib však nesplnil a Skeeter v hotelu dělá jen údržbáře. Jednoho dne ho požádá sestra, zda by mohl několik dní pohlídat její dvě děti. Tak jako to dělal jeho otec, začne dětem vyprávět pohádky na dobrou noc, v nichž hraje hlavní roli. S překvapením zjistí, že se příští den jeho příběhy splní. Přesněji řečeno, splní se ty jejich části, které vyprávěly děti. Zdá se, že by Skeeter přece jen mohl dostat šanci vládnout "svému" hotelu. A možná přitom získá i tu nejspanilejší dívku? (TV Nova)

freddy

Super rodinná komedie pro suprový odpočinek, u které jsem se docela solidně pobavil a která mi tak příjemně plynula, až jsem dokonce chvílemi uvažoval o pěti hvězdách, protože přesně tyhle filmy mi sedí a na takovéhle filmy se rád dívám. Adam Sandler zde byl docela snesitelný, morče Bulva bylo naprosto okouzlující a já bych taky takového domácího mazlíčka, co sní hamburger a pak přebytečná kila shazuje na běžícím pásu při koukání na televizi, docela s chutí bral. Prolínání reálného děje s dějem vymyšleným a pohádkovým pak bylo docela vítaným osvěžením a byla v tom cítit jistá originalita, protože v žádném filmu jsem ještě nikdy něco takového neviděl. Disney tedy natočil další zajímavou rodinnou komedii s prvky fantasy, která se bude líbit dětem i dospělým (dětem ale asi více) a která rozhodně stojí za zhlédnutí, pokud se vám podobné příběhy, kde se nic vážného neřeší a po kterých na vás nepadne depka, líbí tak jako mně. Já jsem očekával parádní oddechovku, u které nebudu muset přemýšlet, a tu jsem taky dostal, takže z mé strany spokojenost, kterou navíc umocnili někteří známější herci ve vedlejších rolích, jako jsou Richard Griffiths, Courteney Cox či Lucy Lawless. Já jsem zkrátka maximálně spokojený a rád filmu uděluji čtyři hvězdy. ()

Spooner

K uzoufání nudná, sterilní a hloupá komedie opravdu jen pro ty nejmenší. Je vidět, že Shankman zase najel zpátky do svého podprůměrného a nezáživného módu a všechny nápady vyčerpal v Hairsprayi. Tady tomu nedal nic. Není tady žádnej dobrej vtip, pohádkový scénu jsou unylý a bez nápadu a celý se to na komedii se Sandlerem až moc vleče. Sandlera to celýho nějak semlelo a nemá vůbec šanci se rozjet, Guye Pearce to zesměšnilo úplně a jedinej kdo byl tak nějak snesitelnej byl Russell Brand a možná ještě trochu roztomilá Keri Russell. Příběh je navíc úplně blbej. Ne že bych chtěl po něčem podobným něco geniálního, ale alespoň vysvětlení proč se ty pohádky vlastně vyplňují jsme se dočkat mohli. Tomuhle filmu se teda radši vyhněte obloukem. Dětem se to možná líbit bude, ale fanouškům Adama Sandlera u toho budou krvácet oči a ostatní budou doufat v povedený Hairspray 2. ()

MMR

Aneb Adam Sandler a spousta zmatku, který zde působí příliš zmateně. Asi nejslabší Sandlerovka, ale co už, vše se povést nemůže. ()

Xmilden

Film střídá půvabné scény s velice trapnými. A to až na hranici únosnosti. Nevím třeba co mělo znamenat to pětiminutové šišlání kdy Sandlera píchla vosa do jazyka. Mimo těchto několik kravsky hloupých scén ale film baví a dokáže zaujmout. Guy Pearce překvapil, nikdy jsem nečekal že by tento herec hrál v nějaké Sandlerově šílenosti, ale jak je viděl dneska je možné už úplně všechno. 50% ()

juta

A to sem si myslel, že to zase bude průměrná komedie, ale mě se to líbilo víc než na průměr. Každej tady mluví, že to je nevtipná Sandlerovka, ale přeci každý film se Sandlerem nemusí být totální leštěnka mozků! Může být přeci i normální rodinná komedie a i to Adamovi sedí. ()

Fiftis

V príbehu máme sympaťáka s dobrým srdcom, ktorý by to chcel v živote niekam dotiahnuť, ale veľmi nevie kam, ďalej je tu jeho nesympatický protivník, hrdinova nová láska a pár vedľajších viac či menej vtipných postavičiek, ktoré dejom tak nejako preplávajú len kvôli tomu, aby na konci vypratali priestor pre veľké ponaučenie „buď dobrý, nebuď sebec, tvrdo pracuj a splnia sa ti tvoje sny.“ Našťastie je tu Adam Sandler, ktorý zvláda ťahať film do nadpriemernosti aj v jeho najslabších okamihoch a scenáristi mu čas od času doprajú aj nejaký ten sympaticky cynický a nedetský vtip. Chrbát mu navyše väčšinou kryje aj sympatická Keri Russell a z reťaze odtrhnutý Russell Brand. Celkom slušná Vianočná jednohubka. ()

ajuska

Neuvěřitelně sterilní podívaná. Shlédnout se to dá bez větší duševní újmy, ale v ožívajících pohádkách bohužel není ani za mák zabávného, vtipného, zapamatováníhodného či snad dokonce invenčního. ()

Pepinec

Okay, scéna šišlajícího Adama Sandlera přednášejícího svůj návrh na nový hotel je vážně infantilně k popukání. Ale jinak? Páni režíséři, nepodceňujte děti. Nebo i ty přestanou chodit do kina. A v době, kdy kina (hlavně ta naše) přežívají především díky návštěvnosti dětských filmů by to byla událost vskutku nepříjemná. ()

Big Bear

Filmy se Sandlerem nevyhledávám. Nepřipadá mi vtipný a ani jako herec není dle mého názoru nic moc. Už jsem si to párkrát náhodně ověřil a nemám zatím potřebu měnit názor. Po tomto filmu také ne. V podstatě jsem to viděl náhodně, když na to koukala omladina. Námět mne zaujal a tak jsem film sehnal, protože z dokola běžících animáků už lezu po stropě a změnu potřebuji jak já, tak potomstvo. Námět byl celkem fajn tak jsem se těšil na ty pohádky... Ty ale nebyly nic moc a tak jsem pozornost věnoval spíše krásné Kery, které tehdy bylo krásných dvaatřicet (stejně jako mně) a která už bohužel dnes tak trochu odkvetla (stejně jako já). Zajímavá byla i Australanka Teresa Palmer ! Ačkoliv se tvůrci celkem vyblbli a v jedné z pohádek vytvořili dokonce amfiteátr pro závody koňských spřežení, nebyly pohádky nic moc. A když to nebavilo ani omladinu, řekl jsem si, že to opravdu není něco co by stálo za archivaci a opakované puštění... Takže tohle bude jen za dvě vyvalené bulvy morčete. * * ()

Arkos

Jednoduše řečeno mě to nebavilo. Sandler nehrál špatně, ale asi je to opravdu film pro hodně mladou kategorii. ()

Rosaviva

Upřímně řečeno mě to docela překvapilo, protože jsem od toho čekala fakt kolosální blbost. A ono se to docela dalo (i když možná to bylo kvůli tomu, že jsem spala jen pár hodin, takže jsem u toho usínala a moc jsem u toho nemyslela), i když nevim jestli bych se na to podívala znova. Nejlepší bylo jak pršeli ty žvejkačky, ale asi bych teda nechtěla, aby se mi to stalo, muselo to docela bolet :D 3* ()

misterz

Deti sa neskutočne dobre zabávali a pri niektorých scénkach i ja spolu s nimi... Jednoduchý príbeh s poučením a vtipnými scénkami a tiež s bonusom v podobe roztomilého zvieratka (morčiatko Bulva), nad ktorým sa moje baby celý čas rozplývali. Hneď ma posielali do Zverimexu a mladšej dosť dlho trvalo kým pochopila, že také okaté morča tam asi nebudú mať. Skrátka na filmové posedenie pre celú rodinu ako stvorené. Nadpriemer. 75/100 ()

Sobis87

Sandlerovy buranské komedie mám celkem rád a ať jsou sebevíc nevkusné, většinou mě dokážou solidně zabavit a rozesmát. Zároveň lze tohoto původně stand-up komika považovat za velmi kvalitního herce (nejen baviče) poté, co se angažoval do Andersenova Opilí lískou, Apatowových Komiků a Volání o pomoc Mika Bindera, kde s bravurou zvládl i dramatičtější herecké polohy. Další odchylku od pro Sandlera typické přisprostlé produkce představuje angažmá v nezávadném mainstreamu pro celou rodinu – a právě do této kategorie spadá právě film Pohádky na dobrou noc. Ačkoliv Sandler opět hraje arogantní postavu, které osud na konci uštědří morální lekci, tentokrát se něco ošklivě pokazilo (přesněji řečeno se podělal především scénář) a v zájmu rodinných hodnot tentokrát chybí humoru to správné „koření“ (přesněji řečeno je Sandler pod pantoflem u velkého studia a jede na půl plynu). Většina herců se zde jen pitvoří, jinak velmi kvalitní herec Guy Pearce je dokonce přímo na zabití a všichni po většinu času tahají z rukávů ohrané a infantilní vtipy (Sandlerův proslov s oteklým jazykem je téměř k nevydržení). Zápletce prakticky chybějí logické návaznosti a výchozí námět rozhodně nebyl využit natolik, jak by si průměrný divák přál. Ben Stiller si natočil Noc v muzeu a Sander si za zástupce nezávadných taškařic pro celou rodinu vybral zase Pohádky na dobrou noc, problém je v tom že i ta průměrná Noc v muzeu je o něco zábavnější než tahle blbina. Tohle je snad nejnudnější a nejotravnější film Adama Sandlera a že už tenhle párkrát šlápnul vedle. ()

Kothy

Ne příliš zajímavý film s Adamem Sandlerem, který vypráví příběhy a ty se stávají skutečností. Aspoň že tam hraje kouzelná Keri Russell. :) ()

teutates

ehm... ako to len vysloviť aby to bolo aspoň o niečo lepšie... rozhodne som čakal viac, radšej sa zdržím uštipačnej poznámky a len v krátkosti 4/10 ()

predators

Nic nového a převratného pod sluncem. Čekal jsem více fantasy, ale především mnohem víc zábavy. Ta je zde zastoupena v minimálním množství dvou až tří gegů Russella Branda. Adam Sandler se snaží, ale jen ječet a vyplazovat jazyk nestačí. Pohádkový romantický závěr je slabou útěchou na dobrou noc :-) Zajímavosti: 12 000 žvýkaček nepadá z mostu každý den. 45% ()

Zodd

A to si ty hrané Disneyovky kolem přelomu tisíciletí ještě držely nějakou tu tradici pohádky pro děti, která si na víc nehraje. Disney a Sandler, nedejbože Brand prostě nejdou dohromady a nebudou. Když někoho bodne vosa do jazyka, budeme jen tak nevinně přihlížet, wtf? ()

nash.

Mile ztřeštěná sandlerovka, která si na nic nehraje a přestože občas klopýtne nějakou tou trapností, většinu času baví. Je možná svým způsobem variací na Klik, ale funguje a člověk nemá pocit, že se opakuje. Hravá zábava s příchutí pohádkové atmosféry, ve které je Sandler dalším sympatickým loserem, který ke štěstí přijde, aby v závěru překonal sám sebe ve vydařené variaci klasického filmového finále "do výbuchu zbývá vteřina". ()

silentname

Myslím si, že toto je film, kde skutočne je vidno šarm Adama Sandlera a najmä má srdce na správnom mieste. Má to dobré nápady, dej plynie dobre a príbeh je ľahko sledovateľný, komédia väčšinou funguje a napriek tomu, že je tu pár blbých gagov, nemení to fakt, že sa na film pozerá veľmi dobre. Niektoré nápady skutočne stoja za to a ja som si sledovanie vskutku užil. Adam Sandler je dnes zväčsa spájaný s mizernými filmami, no keď urobí solídny a pekný film, tak mu to vyjde. Ja som si sledovanie skutočne užil. ()

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)