Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

teutates

Nechutné a povrchné... asi tak! Pathology je sexisticko - šovinistická krimi, ktorá je maximálne bezduchá a jednotvárna. Zopár známych tvári, realisticko - utopický scenár + "nechutné" scény, ktorých je tuna dostatok. Pathology mi tak trochu pripomínalo Saw (game, pain...) - v svojom žánri nič nové, avšak nie zlé... Musím uznať, že koniec ma trochu prekvapil... 6/10 ()

Ant

Lehce zvrácený thriller, který užívá opravdu zajimavých prostředků k udržení divákovy pozornosti. To se mu téměř ve všech případech daří, i když se ve výsledku jedná akorát o průměr. Herci jsou sice dost toporní, ale v tomhle případě to stačí. ()

Campbell

Čekal jsem něco víc, scény v krematoriu byly fajn ale scény mimo za moc nestály. Ale na scénář Taylora a Neveldiho je to celkem dobrý. Gore scény nebyly moc dobré a nebyly ani moc dobře vidět(mě ta krev přišla děsně černá). Herci stály celkem za hovno. No na jedno zkouknutí je to dobré, ale víckrát se na to nepodívám. ()

iamek

Hodně zajímavý námět bohužel zpracování je už o něco horší. Ale i přesto je Patologie nechutná, zvrhlá a zábavná podívaná plná sympatických herců. ()

Chrustyn

Podle názvu by se mohlo zdát, že se bude jednat o další z řady vyvražďovaček odehrávající se na oddělení patalogie. To by nebylo níc nového jelikož jsme se do tohoto prostředí mohli podívat už ve filmu Anatomie avšak toto je něco úplně jiného. Je těžké o filmu napsat, jestli je dobrý nebo špatný protože každý v něm uvidí něco jiného. Určitě se najdou tací, kteří budou ujíždět na hrabání se mrtvolách a nebo při souložích přímo na pitevně ve společnosti čerstvých mrtvol ale na druhou stranu tu bude druhá skupina diváků, která bude film považovat za sbírku perverzních a nechutných scén a nejspíš budou mít i pravdu protože o tom film je. Já se docela dobře bavil jelikož se po dlouhé době jedná o snímek, který alespoň trochu vybočuje z řad klasických schématických hororů a thrillerů jakých je teď spousta. ()

Crocuta

Zajímavé prostředí, zajímavý nápad, Ventimiglia v hlavní roli není špatný. Celé se to ale nějak vleklo a ta partička hrající si na Boha mi dost lezla na nervy, hlavně její vůdce, vyšinutý floutek bez charizmatu, kterému jsem toho takřka démonického představitele Zla nevěřil ani chvíli. Samotný závěr byl ale docela zábavný a občasný pohled do prostředí, v němž se pohybovaly vybrané oběti měl také něco do sebe. Tři a půl. Mimochodem, Lauren Lee Smith má sice hezkou tvářičku, ale podobné vychrtliny jako je ona zrovna nemusím, kdyby si prohodila roli s Alyssou Milano, asi bych hodnotil výš. ()

lillien

Škoda toho zavádějícího označení horor. Natěšení uživatelé se neposerou strachy, tak tomu hned dvě hvězdy sundají z principu, ačkoli je to jinak zábavný a originální thriller s príma černohumorným finále. Byla jsme překvapená, že se s mrtvolami takhle pobavím, aniž by to tvůrci vygradovali k nekrofilii. Stačí si jen hrát na hádej hádej doktore, proč ti skončil na stole, sem tam si v márnici ohnout sjetou, zvrácenou stážistku a život patologa je hned větší kabaret, než jen hrabání se v hromadě smradlavýho tělního odpadu. ()

rollman1

Velice zvláštní, zvrácený snímek. Už začátek naznačuje, že tady se na cenzuru hrát nebude. Výborný thriller ze zajímavého prostředí, kde se to jen hemží orgány a mrtvolami. Příběh velice povedený a hra pánů doktorů byla vážně divná, ale celkem vzato originální. Nechybí zde také gore, které je výborně zpracováno. Postava hlavního zmetka byla vážně dokonale zahraná a herec by měl dostat Oscara (ten týpek byl vážně magor). Doporučuji, protože to je vážně masakr. ()

Kailo

Fěťáci, soulože v pitevně a sadomaso... to vše tu je, ale náznak nějakého napětí... Vůbec. Jak už tu bylo zmiňováno konec je dobrej, dokonce jsem přestal koukat okolo a soustředil se na film. Dál se povedlo už jen řezání do těl, to vypadalo opravdu věrohodně. Hodnocení 3, jen proto, že mam rád Mila Ventimiglia jako hrdinu 45% ()

SOLOM.

Tento film mě hodně překvapil. Čekal jsem laciné efekty, nudný děj i otřesné herecké výkony nepříliš známých herců. Po skončení jsem však zůstal velice mile překvapený a určitě se na něj zase brzy mrknu. Pokud máte rádi trochu ujeté a zvrácené hororové krimi thrillery, tak tenhle film si nenechejte určitě ujít. Atmosféra filmu se špatně popisuje (je děsivá? nechutná? zvrácená?), protože film se přece jenom odehrává v prostředí, které navštívit moc často nechceme. Mrtvá rozřezaná těla, vylézající střeva, tekoucí výkaly či lámání kostí však stojí za podívanou. Tento film však není jen o mrtvolách. Jde především o postavy stážistů, kteří jsou nechutně zvrhlí, brutální a hlavně věčně nadržení. Jelikož jsem vášnivým posluchačem tvrdší muziky, tak rockové melodie lahodily mému uchu. Skvěle doplnily právě probíhající scény a většinou se hudba objevila vždy ve scénách, kdy se vraždilo, protože na co jsou slova, když se stačí jen dívat. 7/10 ()

Ilicka

Zdejší žánrové zařazení: Krimi: Možná, pokud se jako vyšetřování dá nazvat hloubání skupiny studentů nad mrtvolou, kterou jeden z nich zabil... Horor: Chtěla bych vidět jednu scénu, která to dokazuje... Thriller: Asi ano, ačkoli s s napštím se pracuje velmi neumně, a jakkoli mladí psychopati, milující mrtvolky, sex a crack, vypadají patřičně nebezpečně, nikdo z nich nevyčnívá z řady, nikdo se výrazněji neprojeví. Všichni si odehrají své a rychle domů. Sice mě potěšila účast Mila Ventemiglii a Lauren Lee Smith, ale jinak nic. Absentuje originalita, atmosféra a režisérský nápad. Velmi rutinní s pachutí anarchie... Možná tomu ještě někdy zkusím dát šanci... ()

SLOTH

chudak Hrdina Peter Petrelli z vyvoleneho z nej udelali masoveho vrahahezka kamera dobre zabery hudba z Babelu:) bohuzel nic vic ()

ARI50

Dobrý námět a skvělé místo na masakr který se nekonal a atmosféra slába herci nepřesvědčily a tak název nese přesné pocity filmu. ()

becki_tu

Tak nevím. Co se týče hodnocení, jsem na rozpacích. Patologie je plná zvrhlých scén, zvrácených hrátek s mrtvolami a s jejich orgány, sexuálních orgií na pitevním stole, nejrůznějších morbidních narážek a tu a tam mezi tím vším prosvítá jakýsi náznak příběhu. Pochopil bych, kdyby zvrhlé scény sloužily jen pro navození atmosféry, ale bohužel v několika případech nechali tvůrci hranici vkusu daleko za sebou. Celé je to herecky nevýrazné, logicky děravé, příběhově nedomyšlené a i na mě to působí celkově dost podivným dojmem. Ačkoliv je z Patologie patrné, že její ambice byly poměrně vysoké, nedosahuje výš něž na slabší průměr svého žánru. Nemůžu si pomoct, ale Patologie je typickým filmem zahraným především na efekt, ale jinak prázdno, nuda a šeď. Ikdyž uznávám, že celkem povedený závěr mé zklamání přeci jen trochu zmírnil. 50% ()

MáŠa

Nó , nevím, film o tom, jak někdo dokáže být úchylný. Vás by to vyděsit nemělo, spíš byste měli být svědky toho, jak v pohodě se někdo dokáže rejpat v lidským těle. Jde o určitý pohled na to, co v dnešní době už dokáže lidem připadat normání a čím vším se dokáží bavit - sex mezi mrtvolami apod. Špatný film to není, ale nic zvláštního také ne. ()

JASON_X

Senzace! A to jsem si tenhle film původně pustil jen proto, že už jsem dlouho neviděl Alyssu Milano, "hérečku" s tváří kurvy babylónské a s rolemi panenských a stydlivých dívek. Ale k čertu s Alyssou, tenhle biják by stál za to i bez ní. Čekal jsem nějakou tuctovou béčkovou mordýřinu a... a dostal jsem skvostnou a jedinečnou béčkovou mordýřinu. Pocta všem šíleným patologům a zvrhlým patoložkám, která potěší každého patologického jedince. Vidět tohle někdy v patnácti, začnu se hned líp učit, abych mohl být taky patolog a pořádat na pitevně orgie. Praštěný scénář, bezva triky, spousta krve a vnitřností, zvrácený sexík, zhulený konec, prostě přesně ten film, který si s chutí pustí každý romantický katolický intelektuál. A tahle perla brakové kinematografie že tu má 58%? Jděte se bodnout, suchaři. Heil Schölermann! ()

Morholt

Skupina patologů má zvláštní zábavu. Rafinovanými způsoby zabíjejí lidi a při večerních dýcháncích jejich těla předkládají svým kolegům, aby zjistili, jakou smrtí postižení sešli ze světa. Že se tohle nedá dělat věčeně a že patologové nejsou normální, to je celkem jasné. Nebyla tu sice žádná koňská dávka napětí, vzdor patologickému tématu mrtvoly ani vnitřnosti nepůsobily nechutným dojmem, ale ta atmosféra pitevny a vůbec nápad, to se mi líbilo. A sedli mi i herci, pro mě vesměs neznámí. Jako celovečerní debut víc než dobré. 70% ()