Přelstít lišku pouště je úkol hodný pravých mužů... Libye 1943. Po téměř třech letech lítých pouštních bojů vehnal Rommel svým brilantním nasazením tankových jednotek Brity do zoufalé situace. Osud Středomoří visí na vlásku. Němci obsadili strategický přístav Tobruk a nyní zde shromažďují posily a vojenský materiál k dalšímu útoku. Britové mají ovšem v záloze plán. Zajatí britští výsadkáři mají při přesunu do Tobruku přemoci německou stráž, zmocnit se konvoje a pod velením kapitána Fostera zničit pobřežní dělostřelecké baterie a umožnit tak britskému námořnictvu útok na přístav. Plán ovšem už na samotném začátku získá povážlivé trhliny... Hlavní roli v americkém válečném filmu režiséra Henryho Hathawaye ztvárnil Richard Burton. (Česká televize)

Chicharron odpad!

Větší srágoru s Richardem Burtonem jsem neviděl. Americké tanky a jeepy pomalované německou kamufláží, děj o ničem, herecké výkony o ničem, hudební doprovod doslova tahá za uši a potěší snad jen nálet reálného Kittyhawku se žraločí tlamou, jinak vůbec nic. ()

Rura

Nieze su niektore sceny podobne s Tobruk (1967), ony su to doslova tie iste zabery. Este aj Richard Burton si odfarbil vlasy aby lepsie pasoval do znovupouzitych zaberov z dialky. V podstate prvy krat vidim vo filme nieco, comu sa v hudobnom svete hovori "remix": na podobnu dejovu linku natocime za 3 tyzdne par zaberov z blizka, premiesame to s povodnym filmom a za lacny peniaz mame hotovo... well done, Universal. ()

Scott67 odpad!

Všechno špatně. Němci mají kompletně americkou techniku a jsou blbí jak troky. Nechají si zničit sklad paliva jedním tankem a vůbec to neřeší. Dějové je to slabé. A nakonec ta italská štětka s vizáží sedmdesátých let tomu dává korunu totální slátaniny. Navíc tam byla jen proto, aby tam byla aspoň nějaká ženská. Jiný důvod mě nenapadá. Burton to nezachránil. ()