packa

Tahle série měla skončit prvním dílem, který byl originální i zábavný. Obě pokračování (nebo mám raději prorocky napsat všechna další pokračování?) jen parazitují na úspěchu prvního dílu. Příhody veverky, které první díl tak osvěžovaly, působí v pokračováních dojmem násilně vlepených scén, aby se fanoušci nažrali a koza zůstala celá. Žel dokud budou lidi nechávat v kině miliardu dolarů, budou producenti neslaná nemastná pokračování chrlit i nadále, viz Shrek :-( ()

heyda

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Co mě potěšilo: animace, hudba, barevná pestrost, roztomilost těch mláďat, několik výtečných nápadů (detektivní rekonstrukce, jak padá vločka, gramofon ze šutrů atd.). Co mě nepotěšilo: čekal bych ještě lepší humor a méně kýčovitý a předvídatelný příběh. Tak či onak moje hodnocení 70% ()

Stanislaus

Po slabším druhém dílu "ledové ságy" mi přišel Úsvit dinosaurů jako osvěžující zážitek, který mě opravdu pobavil a vizuálně potěšil. Kryserčák má tentokrát v honbě za ořechem drsnou konkurenci a pod ledovými pláněmi třetihorního období se prohání "vyhynulí" tvorové - no jako námět to beru a na mě to zafungovalo. Opět přichází salva vtipných hlášek a situací, které mi pozvedly náladu a dokonce i jistá porce strachu v podobě jednoho nejmenovaného dinosaura. Zkrátka třetí Doba ledová se podle mého povedla, ale nemyslím si, že by další pokračování byl nejvhodnější tah. ()

sharky

70% Pro kluky z tohoto dětského filmu plyne důležité poučení: Mít žalud je lepší než mít ženskou. Veverka konečeně dostala dostatek prostoru a tak je zaděláno na nejlepší díl. I když i děj mimo veveřáka je dobrej a zábavnej. Jen škoda že 3 D nebylo náležitě využito, potěší jen ve scéně kdy lenochod serfuje na kůře. ()

Flego

Prírodné zákony fungujú aj v dobe ľadovej... po úsvite môže prísť jedine súmrak. Verím, že sa celá trilógia ukončila. ()

Darneth

Bezva oddech po pár perných dnech. Sice humor už není tak za bránici drásájící, ale mírně lechtající, avšak svůj účel to splňuje. Úsměv mi hrál na rtech po celou dobu. Potěší malé i velké diváky a možná, že čtyři hvězdy jsou až moc (nepatrný díl má asi i shlédnutí ve 3D), ale nemůžu si prostě na nic stěžovat ;-) ()

honajz

Ze všech Dob ledových našimi dětmi nejoblíbenější díl. Začátek je tradiční bezpříběhová nuda jako u prvních dvou filmů, naštěstí v podzemí se to trochu rozjede a dojde na pár hlášek. Scratovy eskapády film rovněž dobře doplňují. ----- Třetí díl Doby ledové je více určen dětem, než dospělým. I kulisy se zdají poněkud chudší. Ale pořád jde o skvělou zábavu, která děti potěší a zabaví. A i ten dospělý si něco najde.   FILM: Během sledování filmu - samozřejmě se synem, naším lakmusovým papírkem - jsem se přistihl při schizofrenii. Na jednu stranu mě jako dospělému přišlo líto, že tvůrci třetího dílu hodně zvolnili tempo i kadenci, dokonce i kulisy mi mnohdy přišly odbyté a animace klasicky standardně profesionální, na druhou jsem spolu se synem postavám fandil, smál se výborným vtípkům, které přišly zvláště v části ze Ztraceného světa.    Ano, film zcela evidentně vykrádá sérii knížek od Arthura Conana Doyla o Ztraceném světě (kdo to nevěděl, A.C.D. nenapsal jen Sherlocka Holmese), jen místo profesora a jeho přátel sem přijdou Manny s manželkou, Diego, vačičáci Crash a Eddie. A jejich pomocníkem se stane bláznivý Buck, který ze všeho nejvíc připomíná Jacka Sparrowa z úplně prvních Pirátů z Karibiku. Větší prostor dostane i scrat, který se tentokrát zamiluje - peripetie vztahu nás provázejí postupně celým filmem. Dojde i na úžasnou scénu - scratí tango.    Příběh se točí klasicky kolem rodiny. Ellie je těhotná, Manny jakožto otec blbne, Diego už nestačí na honitbu kamzíků, i Sid se cítí osaměle. Není divu, že si najde tři vajíčka, z nichž udělá svá miminka. Jaké je však jeho překvapení, když se z nich vylíhnou malí dinosauři, pro něž si nakonec přijde dinosauří máma. A s dětmi do Ztraceného světa odnese i Sida. Je nutné zahájit záchrannou akci.     Protože film byl současně určen pro 3D kina, je zde hodně akcí založených právě na tom, aby vynikly v 3D provedení - ale valná většina z nich je akcí natolik dobře střiženou, že by mnozí tvůrci rádoby thrillerů se mohli odtud učit, navíc akce fungují i ve 2D.  Jak ale říkám - i přes množství barevné animace (džungle, masožravé květiny, motýli, vybarvení prehistorických potvor, jízda na lávě) vypadá film tak nějak chudičce, jako komorní drama. Přesto funguje jako zábavný film pro děti a jak jsem rovněž psal, když jsem se vykašlal na srovnávání s předchozími díly nebo jinými animáky, od chvíle, co se děj přeleje do Ztraceného světa, jsem se taky skvěle bavil.     Jen mě možná zamrzelo, že v českém dabingu nejsou nazpívány česky i písničky.  DVD:  Úžasný (svou tupostí) protipirát Bob a Jim nám zpříjemní úvod disku. Obrazová i zvuková kvalita filmu jsou na nadprůměrné úrovni, co se DVD technologie týče. V bonusech - na rozdíl od tvrzení na obalu - NENÍ dokument o Budovi!  Je zde jen možnost pustit si během sledování filmu tzv. trivia track. V určité chvíli projekce se film zastaví a my si můžeme nějakou tu potvoru představit podrobněji. Je zde možnost nechat si ji otáčet o 360 stupňů, porovnat její velikost s mamutem, tygrem, Sidem a člověkem, následují tipy pro přežití a poznámky z pozorování včetně zobrazení stupně nebezpečnosti té dané příšery. Celkem se zde nacházejí karty 15 prehistorických zvířat. V bonusech pak už zbývá jen hudební video Walk the Dinosaur (1:30) v originále bez titulků a dokument o scratovi (8:10) s CZ dabingem. Jo, a tradiční link (internetový odkaz) na Foxe (výrobce filmu).          Publikováno: 27.11.2009 () (méně) (více)

Thomick

Dinosauři jsou moje slabost. Můžu je kdykoliv, kdekoliv, v jakýkoliv formě - a tahle mě teda rozhodně neurazila, spíš naopak potěšila. Ice Age má navíc pořád v rukávu velký eso ve stále dostatečně vynalézavý akci, který se nebojí používat. Slow motion bylo cool, ozvučení perfektní. A vtip funguje jak na vyloženě dětský notě (ti dva troubové malí), tak i na tý dospěláčtější (mamuti apod.). ()

ARI50

Když už se dostáváme tak daleko že nás dobrodružství zavede mezi dinosaury je to jenom dobře protože to vyzvedne tuhle bandu o něco víc a o zábavu se starají všichni velmi dobře. ()

kajda.l

Broskvička, český dabing a 3D efekt zachránily čtvrtou hvězdu. Ve třetím a zatím nejslabším pokračování mé oblíbené animované ságy se divák opět dočká výborné animace, oproti jiným animákům smršti hlášek(v tomto pokračování místy přespříliš infantilních) a také bohužel trošku „prcičkovského“ humoru (krkací a podobné scény, tvůrci mohli vynechat), co mě osobně mrzí, že trošku na síle začíná ztrácet Scrat(v tomto díle u mě zvítězil lenochod Sid). Ovšem jako celek, musím uznat to vesměs funguje i přes pár hluších míst a nechci film kritizovat jen kvůli tomu, že se jedná o Ice Age(přecijen jsem, ale čekal více). Jako rodinná podívaná či jako vtipná záplata nudného podvečera ideální. ()

mm13

Určite lepšie ako dvojka, ale inak žiadna sláva! Ešte že sú ústredné postavy taká vydarená cháska, i keď je to z ich povahami stále plytkejšie. Sklamala však veverička, rodiaci sa románik sľuboval drsnejšiu jazdu, tu už nápadov ubudlo príliš zreteľne (záver však kvitujem). Akčné scény sú fajn (kvôli 3D sa s nimi vyhrali asi zo všetkého najviac), nové postavy nie bez potenciálu, ale štvorka nech už prosím ide rovno na blu-ray, nezaberajte páni priestor invenčnejším tvorcom! [70%] ()

Sifaka

Je to lepší než dvojka a srovnateléné s jedničkou, celou hodinu a půl jsem se dobře bavil a občas i výborně zasmál . Lenochod a veverky jsou boží ... Zajímavý příběh, plno dobrých hlášek a situací. ()

duklak2

Zatím třetí pokračování a zatím podle mého názoru nejlepší. Ve filmu vynikají barvy, ale i "výkony" zvířat. Velmi se mi líbilo nasazení dinosaurů. Mám totiž pro tyto "zvířátka" slabost. Trochu kritiky si tvůrci zaslouží za to, že veverku nechali zamilovat se. Jsou to nudné scénky. Diváka potěší patřičná vtipnost snímku, kdy je důraz kladen na dětské obecenstvo. Hudba protkaná filmem příjemně navnadí a hlavně osvěží i ty diváky, kteří si říkají: neměli tvůrci film zakončit druhým dílem? ()

Lucasion

O fous lepší než dvojka. Opět je to krásně naanimované, ale v humoru to moc nepobralo. Lenochod Sid ukradne dinosauří vajíčka, a když si pro ně mamka přijde tak odnese i Sida. Mamut Manny v doprovodu Ellie a šavlozubého tygra Diega se vydává do podzemního světa dinosaurů. Příběh je to pěkný a jako natahování série to je slušné. Pořád je to zábava. (71 procent) ()

Sawy

Není možná úplně fér vyčítat třetímu dílu animované série dějové vzduchoprázdno a neustálou recyklaci témat, postav, vedlejších linií a gagů z předchozích dílů. Pokud je to ale ještě ke všemu mechanicky a na sílu ubíhající nuda bez jakéhokoliv originálního nápadu, je to v háji. Stále se někam padá, skáče, utíká, změna prostředí nepomůže, protože se na ději vůbec neodrazí a i ten nejlepší gag nevyvolá nic víc než letmé pousmání. Jednička byla svěží, dvojka docela vkusně bavila, trojka je mimo. A do čtverky už nejdu. Ani ten Scrat totiž už nebaví jako dřív. 35 % ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016