Reklama

Reklama

Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (701)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Zemeckis je skutočne majster v tých animáciách (Expres, Beowulf) a po Polárnom exprese prináša ďalší film, s vianočnou témou. Dickensov príbeh je silný a dobrý sám o sebe, no rovnako ako v Polárnom exprese, aj tu Zemeckis používa šikovne kameru, scény zaujmú svojou hravosťou a hudba od Alana Silvestriho navodí to pravé čaro Vianoc. Na vianočné obdobie je tento film ako stvorený. Update: v 3D je to ešte lepšie. 95% - 5* ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Že už se Zemeckis na ty svoje experimenty nevykašle. Nejenom, že mu nevydělávaj, ale navíc nedokázal za 3 filmy nijak ve své technologii pokročit a Cameron ho tak stihnul přeskočit světelnou rychlostí s jedním filmem. Zemeckisovi postavy stále nevypadají realisticky a nedaří se mu jim dát ten správný život a jiskru (zvláště v očích je to dosti patrné). Postavy tak působí chladně a odtažitě, stejně jako zbylá animace, která mi přijde snad ještě horší než ta v Beowulfovi. Ani se zbytkem to ale není žádná sláva a je to vlastně klasická nudná pohádka plná moralitek pro nejmenší, která se bude za pár let nejspíš vysílat v dopoledním čase v televizi. Lepší zařazení si tahle nuda ale ani nezaslouží. 30% ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Zemeckis rozhodně ví, jak využít třetí prostor, neumí se ale krotit. Atmosféra je fajn, horové momenty velmi potěší, je ale neuvěřitelná škoda, že efektní atrakce dostala přednost před kouzlem původní povídky. Naprosto většinu filmu tak tvoří vata. Efektní, plastická, ale zbytečná a velice záhy monotonní. Vánoční koleda by se klidně mohla jmenovat "O staříkovi, co dvě hodiny někam padal a strašně u toho řval". Zarážející je také velká rozdílnost kvality animace různých charakterů. Proč je Vydřigroš jako živý, zatímco pouliční pěvci jsou jak ze Shreka a Vydralův duch zůstal na úrovni první Mafie? ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Jsem tu abych Tě varoval, protože máš ještě šanci uniknout svému osudu!!!!..... Očekávat milou pohádku z pera Ch. Dickense je jako hledat něco nového v technologii ,,motion capturing“. R. Zemeckis ji má v malíčku a vlastně jen zdokonaluje propojení zajímavého světa s atmosférou třetího rozměru. Alespoň to tak ze 2D odezírám a těším se, že budu mít šanci se přesvědčit ,,naostro“. Naklonovaný J. Carrey za to stojí! Pak to bude rozhodně za 4* (ale ty 3* nejsou zase tak málo). PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO! Jak zvrhlé.... vlastně.. KRÁSNÉ! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám rád 3D a předešlé filmy R.Zemeckise se mi líbili. 2.) Mám rád vánoce a zajímá mě, jak může jeden herec odehrát skoro všechny postavy. 3.) Jsem jako Ebenezer Scrooge a chci vědět, co mě čeká. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * Víte že? Film vznikl jako adaptace slavné povídky Charlese Dickense z roku 1843? ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Poslední tvorba Roberta Zemeckise mě úplně míjí. Nějak nechápu proč netočí hrané filmy, když mu to šlo tak dobře, a dal se na tvorbu digitálních animáků sporné kvality. Jednak náměty, které si vybírá nejsou nic moc a jednak mě ani neoslovuje ani zpracování. Prostředí i postavy jsou sice nesmírně precizní, avšak celé to působí tak nějak cize a nehezky. Téma je mi také cizí, takže jediné co vnímám jako vysloveně pozitivní je hlasový projev Jima Carreyho. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (15)

  • Tato verze je velice věrná Dickensově knižní předloze, přesto se zde najde i pár odlišností: V knize strávíme více času v přítomnosti - hlavně v domech Vydřigrošova (zde Jim Carrey) zaměstnance a synovce. Kniha nám také ukazuje, jaké sváry se dějí po celé zeměkouli (v jeskyních a na lodích), které jsou díky vánočnímu veselí usmířeny. A také celá scéna s budoucností, v níž je Vydřigroš honěn koněm, a potom se zmenší, není vůbec součástí knihy. Ve skutečnosti se v knize Duch příštích Vánoc skoro nehýbe, jen ukazuje prstem. (HappySmile)
  • První animovaný film od Disneyho, který byl promítán v IMAX 3D. (HappySmile)

Související novinky

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (více)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Reklama

Reklama