Vánoční koleda

Vianočná koleda

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2009, 92 min

• predators

Je 28. července a já si pouštím Vánoční koledu! Jo, tak ještě se najde pár ujetějších věcí, ale momentálně mě nic nenapadá. Ikdyž, lásku snesenou z nebes si taky pustíme kdykoliv. Takže jsem se vrhl na tento animák, který je však pro mě velkým zklamáním. Pohádkou bych jej určitě nenazýval, hodilo by se spíše označení-hororový. Ale, nejvíce mi vadilo to, že na mě sahali všichni duchové, jen né ten vánoční. Ikdyž je snaha o navození voňavé vánoční atmosféry znát(nakoukneme do rodinného dění, sněží :-) ), tak do 24. prosince to mělo daleko....no, asi 5 měsíců. Ale za to víme, jak bude vypadat J. Carrey za 20 let. 35%(28.7.2010)

6/10. Tak na první pohled (vizuálně) odporný film s nesympatickým hlavním hrdinou a vlastně šíleně depresivní atmosférou, který je v kolonce "vánoční snímek" jsem snad doposud nenarazil. Dyť děcka z toho musí umírat! Ale víte co? Fakt zvedám palec za odvahu a velkou snahu jít na to úplně jinak, než ostatní animáky. Carreyho hlas je fantastickej a Zemeckis rozhodně má nápady... jen ta forma tomu prostě dle mého nesedí.(29.12.2018)

|| Scenár: Robert Zemeckis / Predloha: Charles Dickens - A Christmas Carol | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Robert Zemeckis | Distribúcia: Walt Disney Pictures, ImageMovers Digital | Štúdio: Walt Disney Pictures Motion Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 325,286,646 $ || Antianimák, aký tu ešte nebol. Zo začiatku ma tá formálna stránka tak odpudzovala, že som bol na pochybách, či to budem pozerať ďalej. Zemeckis však pojal látku Dickensa tak osobne a jedinečne, že si ma nakoniec zatiahol úplne do deja a podmanil si ma i svojou divnosťou. Je priam neuveriteľné, že sa niečo tak nehollywoodské vôbec dokázalo vynoriť z komnát Disney zámku. Faktom je, že rodinný trhák sa z toho stať nemohol. Jednoznačne záležitosť pre starších. 78% | HD, THX, EN DTS |(30.1.2014)

Kdybych si pořádně přečetl obsah, byl bych hned od začátku v obraze. Zase mě chvilku trvalo, než jsem se do toho dostal. Na tohle bych s dětmi nekoukal, nebo se nadosmrti budou bát Vánoc. :D Navíc díky hodně vrásčitým obličejům, které se tu objevují, by se děcka mohla začít bát i svých babiček a dědečků. Podobnou, né-li stejnou cestu by potřebovalo mnoho lidí, snad si někdo vezme příklad a bude se snažit co nejvíce, aby se polepšil.(22.12.2012)

Zemeckis každým z dalších svých filmů natočených v motion-capture jen dokazuje, že jeho nesporného režisérského talentu je škoda při užití takové techniky a pokud nebude pracovat se stejnými prostředky, s jakými James Cameron stvořil Avatara, budu doufat v jeho návrat k celuloidu. Vánoční koleda je z technického hlediska opět o krok dál, postavy jsou bohužel stále mrtvolné a celý film prostý jakýchkoliv emocí a chladný jako psí čumák. Zemeckisovo zalíbení v 3D navíc zavinilo výskyt naprosto zbytečných a pouze na efekt stvořených průletů krajinou, které jen natahují stopáž filmu, neboť samotný příběh je prostinký a dal by se s přehledem odvyprávět za necelou půlhodinu...a tak je nastavován všemožnými atrakcemi. Zemeckisovi se mnohdy daři budovat hutná atmosféra, která mne párkrát příjemně překvapila až hororovým nádechem a celkově má náladotvornost filmu hodně blízko k Dickensově tvorbě.Ve výsledku se jedná o celkem zábavnou atrakci, která nezapře talent svého tvůrce, stále si ale stejně jako u Beowulfa musím říkat, o kolik by to bylo lepší, kdyby to bylo natočené klasicky...tak snad příště, Roberte. 60%(25.12.2009)

• - Kvôli propagácii filmu sa produkčná spoločnosť Disney spojila s americkou vlakovou spoločnosťou Amtrak. Spoločne vypravili vlak, ktorý jazdil po celej krajine, pričom pasažierom spríjemňovalo cestovanie premietanie rôznych scénok zo snímky. (misterz)

• - Skoro po dvaceti letech první spolupráce Roberta Zemeckise s Walt Disney Pictures. Naposledy spolupracovali na Falešné hře s králíkem Rogerem (1988). (HappySmile)

• - Na filmovém soundtracku s názvem "God Bless Us Everyone“ spolupracovali krom Alana Silvestriho také Glen Ballard a celosvětovně známý italský operní pěvec Andrea Bocelli. (LiborGondek)