Reklama

Reklama

Vánoční koleda

  • USA A Christmas Carol (více)
Trailer 2

Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (696)

Peytl 

všechny recenze uživatele

Jak by řekl jeden místní, momentálně zavržený a téměř v ilegalitě žijící klasik, asi, příteli, postrádáš sysel pro tumor, páč já jsem nepostřehl ni zbla vtipu a Vytřigros nebude mého syna strašit do jeho prvních uhrů jen díky tomu, žen jsem ho nadopoval nurofenem a on zavřel víka a vytuhl. Takže ho nevzbudil ani můj hurónský smích při každém vtipném gagu a já už se nemůžu dočkat premiéry Evil Dead, to asi bude zase lekrace, co? ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 10/10/// +jednoznačně animace, která je neuvěřitelně uvěřitelná, reálná a věrná, rychlé přelety nad městem i krajinou ve 3D zpracování jsou úchvatné, technická stránka je prostě dokonalá, v zásadě příběh a hlavně jeho závěr -jen nevím kde Zemeckis čerpal (tedy vím), ale chci říct, že podobný příběh jsem už viděl před 15ti lety v jedné epizodě v Příbězích z Kačerova, dále jednou jsem se lekl, pak už ani ne, Jim Carrey a ani ostatní herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, vánoční hudba mi přišla hodně nucená a velmi mi vadili zvuky, sice měli být strašidelné, ale podle mě byly přehnané, některé moc hlasité (zvony) a celkově zvuk byl nepříjemný/// No řeknu to na rovinu: na nový Zemeckisův počin jsem nechtěl jít. Dávno pryč jsou ty doby jeho pozoruhodných filmů. Dnes se utápí v technologii. Takový Polární expres byl a stále asi je jeden z nejhorších animáčů za posledních 5 let. Beowulf je sice už technicky hodně dobrý a úplný průšvih to nebyl, ale po dějové stránce to taky nic slavného nebylo. No a kupodivu Vánoční koleda je na tom ještě lépe. Takže rozčarován nejsem a v kině jsem si 3D užil, přesto si to u mě pan režisér nespravil, nálada tohoto snímku je totiž hodně skličující./// Celkem 72%/// ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to má tu "nejdickensovatější" atmosféru, s jakou jsem se zatím na plátnech setkal. Je proto věčná škoda, že to celé uhyne právě na nedostatek atmosféry. Ta se totiž postupně pro všechno to poletování vytrácí, až se rozplyne docela. Tam, kde předloha zanechává ve čtenáři i dlouho po dočtení tu správnou vánoční náladu, tam Zemeckis zanechá tak akorát výtečné dojmy z až neskutečné věrnosti ilustracím v původním vydání a snad ještě lepší dojmy z "vtažení" do třetího prostoru. Jen po tom duchu Vánoc ani stopy. Narozdíl od předlohy se tak tohle mnoha generacemi milovanou vánoční klasikou sice nestane, ale minimálně jedny Vánoce by Vám to klidně zpříjemnit mohlo. Za předpokladu, že máte ve svém okolí "třidéčkový" Imax. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $200miliónovTržby USA $137,855,863Tržby Celosvetovo $325,286,646Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,071,810 //počet predaných kusov 673,836Tržby za predaj DVD v USA $40,448,475 //počet predaných kusov 2,249,715 ║ Trošku silná káva na názov "Vianočná koleda" výstižnejšie by bolo asi "Pekelná upomienka". Ale aj tak na to že som si išiel na relatívny Vianočný film odpočinúť a zabaviť sa, som sa skôr musel báť, tých hrôzostrašných doslova horrorových výjavov čo nám Zemeckis naservíroval(asi po Beowulfovi mal ešte slinu), ten fakt prekvapuje čo tam dokázal dať, koľko pochmúrnosti. Takže v tomto prípade ide o úplne nový "iný" druh ako že rozprávky, kde z 3/4 zažívame doslova trýznenie postavy Ebenezera Scroogeho a miestami fakt strašidelnými výjavmi(od smrtky, cez mŕtvolu, padanie do hrobu, až po duchov, hlavne keď ide o utrhnutú ťapkajúcu čeľusť ducha, no fuj) s týmito nechutnosťami sa striedajú emociálne "smutné" scény, plné dojatia, kde súcitíme s Ebenezerom. Všetko toto je zabalené vo veľmi pútavom počítačovo prepracovanom svete, kde je cítiť že animačne sa od Polárneho expressu všetko zdokonalilo. Nuž uvoľnených scén pri ktorých by sa človek do sýtosti zasmial tu nenájdeme, aj keď meno ako Jim Carrey môže zavádzať, jediné čo nám pripomenie tohto "bývalého" komika su jeho hopkajúce pohyby, nuž treba si u neho zvyknúť skôr na tie dramatickejšieho polohy postáv. A aspoň že záver filmu je po všetkom tom úmornom napomínaní taký príjemne uvoľnení a plný sviatočnej nálady. Plus tradične potešíl Slovenský dabing. /videl v kine 3D verziu: 90%/ ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jestli máte děti a chcete se jich na chvíli zbavit tím, že jim pustíte nějakou roztomilou animovanou pohádku, která je naladí na sváteční notu Vánoc, abyste se vy, rodičové, mohli pomuchlovat pod jmelím v ložnici, tak zabrzděte! Rozhodně dítkům nestrkejte do přehrávače Vánoční koledu nebo vám za moment do ložnice vtrhnou a začnou si na tom jmelí vázat mašli. Já tu schízu přežil, ale jen díky tomu, že proti tehdejší realitě bylo tohle nedopečené kotě. (Filmfest Hurghada 2012, 64/67) ()

Galerie (37)

Zajímavosti (14)

  • Film byl natočen technikou Motion capture. (ČSFD)
  • První spolupráce Jima Carreyho s Walt Disney Pictures. (D3VIL)
  • Jim Carrey, který hraje starého vetchého Vydřigroše, je jen o 16 měsíců mladší než Colin Firth, který hraje jeho synovce, statného Freda. (HappySmile)

Související novinky

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (více)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Reklama

Reklama