Reklama

Reklama

Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (701)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

"A mnoho lidí nemá ani kde spát!" "Nefungují snad věznice?" Zlá stránka Ebenzera je příjemně cynicky vtipná. Když mluví o tom, že přeci nejde nikoho nutit veselit se tak, jak si to normovaně představují ostatní, je to největší z životních pravd. Jeho cesta životem, která z něj udělala zlého, nerudného starce, je dojemná a konec je tak sladkobolný, že to ladí k lineckému, perníkům i pracnám. Jsou Vánoce, dneska to nemůžu hodnotit jinak a mouchy na tom přes tu výbornou animaci hledat odmítám. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Musím sa priznať že po prvom zhliadnutí tohto filmu ma snímka veľmi nezaujala. Dovtedy som ju nepoznal, i keď príbeh je to už starý a má množstvo predchodcov. Dal som tomu neskôr ale druhú šancu a musím uznať, že ma to po druhý krát úplne dostalo. Vnímal som Vianočnú atmosféru navôkol, hlavného hrdinu som si pomaly obľuboval a hlavne som sa kochal jednou z najkrajších animácií vôbec. Je to taký oddychový film, perfektne sa hodiaci k Vianočnému obdobiu. Nijako nenáročný dej, proste oddychovka. Aj keď už mám pomaly 26 rokov, nieje hanba, že si (počítačovo) animované filmy vždy rád pozriem a teší ma, keď sa chystajú nové a nové. Tento animovaný film som sa dokonca rozhodol zakúpiť, aby som ho mal pekne medzi svojou zbierkou obľúbených filmov. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Robert Zemeckis / Predloha: Charles Dickens - A Christmas Carol | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Robert Zemeckis | Distribúcia: Walt Disney Pictures, ImageMovers Digital | Štúdio: Walt Disney Pictures Motion Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 325,286,646 $ || Antianimák, aký tu ešte nebol. Zo začiatku ma tá formálna stránka tak odpudzovala, že som bol na pochybách, či to budem pozerať ďalej. Zemeckis však pojal látku Dickensa tak osobne a jedinečne, že si ma nakoniec zatiahol úplne do deja a podmanil si ma i svojou divnosťou. Je priam neuveriteľné, že sa niečo tak nehollywoodské vôbec dokázalo vynoriť z komnát Disney zámku. Faktom je, že rodinný trhák sa z toho stať nemohol. Jednoznačne záležitosť pre starších. 78% | HD, THX, EN DTS | ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 10/10/// +jednoznačně animace, která je neuvěřitelně uvěřitelná, reálná a věrná, rychlé přelety nad městem i krajinou ve 3D zpracování jsou úchvatné, technická stránka je prostě dokonalá, v zásadě příběh a hlavně jeho závěr -jen nevím kde Zemeckis čerpal (tedy vím), ale chci říct, že podobný příběh jsem už viděl před 15ti lety v jedné epizodě v Příbězích z Kačerova, dále jednou jsem se lekl, pak už ani ne, Jim Carrey a ani ostatní herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, vánoční hudba mi přišla hodně nucená a velmi mi vadili zvuky, sice měli být strašidelné, ale podle mě byly přehnané, některé moc hlasité (zvony) a celkově zvuk byl nepříjemný/// No řeknu to na rovinu: na nový Zemeckisův počin jsem nechtěl jít. Dávno pryč jsou ty doby jeho pozoruhodných filmů. Dnes se utápí v technologii. Takový Polární expres byl a stále asi je jeden z nejhorších animáčů za posledních 5 let. Beowulf je sice už technicky hodně dobrý a úplný průšvih to nebyl, ale po dějové stránce to taky nic slavného nebylo. No a kupodivu Vánoční koleda je na tom ještě lépe. Takže rozčarován nejsem a v kině jsem si 3D užil, přesto si to u mě pan režisér nespravil, nálada tohoto snímku je totiž hodně skličující./// Celkem 72%/// ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejkrásnějších vánočních příběhů, který znám už od raného dětství (jako malý jsem pročítal pěknou kreslenou knížku), dostal několik filmových podob. A tato se povedla náramně, protože mi nádhernou vizuální stránkou připomíná onu kreslenou knížku, kterou jsem četl vždy o Vánocích s očima navrch hlavy, bál jsem se u ní, bulel jsem u ní a poučil se. Postavy jsou parádně zahrané, Silvestri si dal také záležet a celé to má spád a šmrnc. Vánoce se blíží, a tak si zbývá povzdechnout, proč jen každý mrzout na této Zemi nemůže mít svoje vlastní 3 duchy, kteří by mu zase resuscitací nahodili do provozu svědomí, cit i radost...a že by takových potřebných lidí dnes bylo...:) ()

Galerie (37)

Zajímavosti (15)

  • Většina filmu se odehrává v roce 1843, kdy Charles Dickens "Vánoční koledu" napsal. (NIRO)
  • Jim Carrey, který hraje starého vetchého Vydřigroše, je o 16 měsíců mladší než Colin Firth, který hraje jeho synovce, statného Freda. (HappySmile)

Související novinky

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (více)

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Reklama

Reklama