Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

tribican

Krásná a zároveň děsivá ukázka chamtivosti. Kouzelný a velice dobře zpracovaný animovaný příběh mi rušilo jen několik elementů, jako např. některé příliš omílané scény a protahování některých scén (např. když Scrooge utíká před duchem Vánoc budoucích). ()

Pythonator

Nějak jsem u toho nedokázal udržet pozornost. Určitě je to lepší než Polární Expres, ale pořád to není Beowulf. Když animák pro děcka, tak pořádný animák a né nějaká nudná snaha o reálnost. ()

erisibillova

Ako príbeh je ozaj super. Radila by som si to pozrieť každému, ale do rozprávky sa mi to veľmi nehodí. Ja som to videla po 1-krát keď som mala 15, a mala som z toho nočné mory. Ale príbehovo je to naozaj super. Takto pred vianocami si to pozrite,a zamyslite sa nad tým, že láska a rodina je v živote to najdôležitejšie. ()

Kivis

Průměrný animák. Neurazil, nenadchnul. Nepřinesl žádnou přidanou hodnotu, krom toho, že možná díky němu pozná tento klasický příběh další generace, která si ve 3D kině film určitě užila ještě o kus víc. Ve 2D naopak některé pasáže, které jsou tam jen pro efekt, až příliš bijí do očí a divák by byl radši za silnější navození atmosféry, jakou se podařilo vytvořit třeba v hrané verzi z konce devadesátek. A právě s tou budu mít nejspíš Dickensovu Vánoční koledu už navždy spojenou. ()

baron156

A co by to bylo za vánoce bez Dickensnovi Vánoční koledy. Jim Carrey v roli Vydřigroše je perfektní. Nezvyklá animace je fakt dobrá a já se nemůžu dočkat každý rok až to budou dávat v televizi. Vánoční klasika. ()

Muttinka

Na tenhle film jsem dostala lístky do kina, jako dárek k svátku. Říkala jsem si, že se strejda musel zbláznit, protože mi bylo 12 let a myslela jsem si: "Film od disneyho, budou tam samí prckové". No nejstarší jsem nebyla a brzy jsem zjistila, že to není typická disneyovka. Část prcků u filmu křičela strachy a část rodiče sebrali a odešli. I já jako dvanáctiletý holomek (jak jsem si myslela) jsem měla co dělat u některých scén vydržet s otevřenýma očima.  Dnes po X letech se film stal Vánoční klasikou, bez které nejsou Vánoce. ()

Little_Sawy

Já jsem tohle viděla poprvé na základce kdy nám to pustil učiteľ namísto, nudné vyučovací hodiny. Zatrpknutý, suchý, mrzutej Ebenezer, který nenávidí Vánoce, rok co rok, ho nezve nebo nezve už nevím přesně jak to bylo..no rodina aby s nimi byl při štědřovečerní večeři. 3D efekty se mi sakra líbili, dokonce sme se i zasmáli, dle mého je tohle Vánoční koleda jak se patří.! ()

Kekik

Vizuálně grandiózní podívaná. Některé záběry až braly dech, jak byly reálně zobrazené. Teprve až když přišel duch Vánoc přítomných mě příběh poprvé zaujal, a téměř rozplakal. A už měl mou celou pozornost až do konce. Nemyslím si, že je Vánoční koleda vhodná pro děti. Nejen, že je dosti strašidelná, ale především si z Vánoční koledy nic neodnesou. Nemohou pochopit význam celého filmu. Jsem proto ráda, že jsem si Vánoční koledu pustila až v dospělosti. A i když mě ze začátku nudila, celkově jsem spokojená. ()

NikiVai

Čas Vánoc je prý časem zázraků a nápravy leckterého charakteru. Pan Dickens napsal klasiku, která se prostě neomrzí, když na ty Vánoce alespoň trochu věříte. Toto filmové zpracování je vážně povedené. Ale taky tak trochu strašidelné. Já osobně si ho užívám s každým rokem víc a víc. ()

Bednaa

Tenhle film jsem viděl naposledy jako dítě na školním výletu do kina a do dnes si moc dobře pamatuju, jak jsem z něho byl podělanej. Dneska ale oceňuju, jak je Zemeckis schopný přebít jednoduchoučký scénář stylovou animací a skvělým mixem vánoční a strašidelné atmosféry. Jako vánoční film pro dospělejšího diváka to funguje moc hezky, špunty bych tohoto zážitku ale po vlastní zkušenosti raději ušetřil. ()

ValtorLP

Grafické zpracování úžasné, postavy skvěle dabované a hodí se do příběhu, ale ten příběh samotný mi přijde až moc primitivní a předvídatelný, taková pohádková klasika, určitě to chtělo film natáhnout a přidat tam více scén o jeho rodině a blízkých, abych měl příležitost i poznat ostatní postavy, každopádně jsem s filmem spokojený a myslím si, že si to 3-4 hvězdičky zaslouží! ()

Raviola

Nádherná animace. Nečekejte však kýčovitý vánoční příběh se Santa Klausem. O tom tento příběh není. Můžu volat aleluja, protože jsem si až doposud myslela, že Američané nejsou schopni vytvořit vánoční příběh, aby se v něm neobjevil Santa a všeobecně americké nadšení z Vánoc. Je to samozřejmě jen tím, že je příběh sfilmován na motivy Dickense, ale je opravdu na co koukat. Hmatatelně je tu cítit rukopis Roberta Zemeckise. Nudit se dospělí diváci rozhodně nebudou. To už se nedá říci o dětech. Je to tak pro kategorii 10+. Pro mladší rozhodně ne. ()

Moco

Pokud půjdete na film s českým dabingem, vyjde celá reklamní kampaň, která propaguje Jima Carryho v hlavní roli, téměř na prázdno. Hlavní hrdina je sice animován podle tváře Jima Carryho, ale pokud si odmyslíte jeho jedinečný hlas a charakter v pozadí specifické intonace, nemá smysl mluvit o Jimu Carrym v hlavní roli. Proto, pokud si chcete vychutnat právě Jimův dabing, vyberte si projekci filmu v původním znění s titulky. Příběh byl již několikrát zfilmován, a přesto dokáže znovu a znovu zapůsobit. Pokud máte trochu špatnou náladu a nebo hodně špatnou náladu a na Vánoce se netěšíte anebo máte chuť na Dickense a jeho tajemný vánoční příběh, určitě vás adaptace Roberta Zemeckise nadchne svojí animací i poutavým vyprávěním. ()

lumi1

tak na túto rozprávku som sa fakt tešila...hmm vianočná koleda... 3D... no bohužiaľ som bola veľmi sklamaná, koniec bol síce fajn ale inak sa mi vôbec ale vôbec nepáčila. A čo viac, v dnešnej dobe čo by rodič šiel najprv pozrieť rozprávku a až potom tam môže pustiť dieťa. Osobne si myslím že deti po tejto rozprávke musia mať nočné mory. ()

E.Company

První polovina se mě fakt moc líbila. Krásné scény a povedená, místy strašidelná atmosféra. Ke konci film nabírá rychlý spád a než se nadějete vidíte závěrečné titulky. Osobně bych ale na tohle své dítě nevzal. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli